Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2006., 23:30   #21
ček ti studiraš matematiku ode/vani il to govoriš tako bezveze?
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 23:42   #22
pa istina je da se zaposliš nakon smjera financija u banci za masne pare, sad dal baš da ćeš imat jahtu...
pa bili su prošli tjedan na faksu iz zagrebačke banke
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 23:45   #23
Čuo kad za hiberbolu?

Hiperbola

Quote:
Naziv za stilsku figuru pretjerivanja koja izabire prejake riječi u preuveličanim i nenormalnim razmjerima.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 11:14   #24
Quote:
krokodajl kaže:
Čuo kad za hiberbolu?
Ako je matematičar, vjerojatno je. Pitanje je govori li se o istoj hiperboli.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 14:39   #25
PMF-matematika

Buduca sam maturantica i htjela bih upisati matematiku na PMF-u. Tak da me zanimaju neke stvari. Ovo se uglavnom odnosi na pmfovce matematicare.
Kakve su vam bile ocjene iz mat, fiz, inf u srednjoj?
Jeste isli na kakve pripreme za faks?
Kakav je bil prijamni?
Kak vam je studirati mat?
Naravno, moze odg bilo tko ak nekaj zna o ovome.

Hvala!
Rainbow7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 20:20   #26
Quote:
Rainbow7 kaže:
Buduca sam maturantica i htjela bih upisati matematiku na PMF-u. Tak da me zanimaju neke stvari. Ovo se uglavnom odnosi na pmfovce matematicare.
Kakve su vam bile ocjene iz mat, fiz, inf u srednjoj?
Matematiku san imala 4 i 5 u srednjoj, fiziku 5 i informatiku 5. Ali moran rec da su te ocjene ipak relativne. U biti fiziku i informatiku bas i nisan imala pojma unatoc tim peticama, a za matematiku bi mogla rec da san je dosta dobro znala i kuzila Eto ako sta pomaze to saznanje...

Quote:
Rainbow7 kaže:
Jeste isli na kakve pripreme za faks?
Nisan, sama san se pripremala po gradivu srednje skole, svojim biljeznicama i nabavila san primjerke razredbenih pa san ih rjesavala.
Inace razredbeni nije tezak i lako je upast.

Quote:
Rainbow7 kaže:
Kak vam je studirati mat?
Tesko, tesko....al se gura
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 10:54   #27
ja ću još jako kratko studirat matišu!

još jedan ispit 25.8. i diploma krajem rujna!

doduše ja studiram u Splitu pa ne znam koliko matiša u zagrebu ima veze s ovom mojom ali nije teško ali nije ni lako!
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 11:07   #28
Mene zanima da li je dozvoljeno korištenje grafičkih kalkulatora tipša TI-84 na prijemnom
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 14:11   #29
Quote:
mladac kaže:
pa istina je da se zaposliš nakon smjera financija u banci za masne pare, sad dal baš da ćeš imat jahtu...
pa bili su prošli tjedan na faksu iz zagrebačke banke
mislis za 5-6 tisuca kuna. jako masne pare, pogotovo za zagreb. kad su vec bili iz zabe, raspitaj se odmah za kredite
halifax_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 14:34   #30
Jesu li potrebne posebne pripreme za mat ili je dovoljno samo ponoviti gradivo srednje skole? Naravno, treba se znati i organizirati u svom tom gradivu. Ne bi htjela placat neke pripreme ak nije potrebno, a i kao lako je upast. Ak se ne varam, ove su se godine upisali svi koji su prosli prag i jos je ostalo mjesta.
Rainbow7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 14:36   #31
Nie teško ako pogledaš primjerak testova i onda to rješišp. Kupi si testove u skriptarnici PMF-matetmatika za 30 kuna i u nekoj knjižari Matko Fizić testove sa upisa na fakultete.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 14:58   #32
Ak mislis na 'Upis novih studenata', to vec imam. A to od Matka Fizica, to su samo primjeri testova za tehničke fakultete? Zadaci koje imam doma mi se bas i ne cine bas prelaganim. Ovi su mi najzesci: Dvoznamenkastih brojeva koji nisu djeljivi niti sa 2 niti sa 3 ima... Kaj to je neka fora?
Rainbow7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 15:45   #33
nije. Takvi, samo kompleksniji problemi se rješavaju permutacijama i kombinacijama. Zamisli da te to isto pita samo do 10000, i još da sau djeljivi sa 7. Kaj bi onda? Počeo brojat?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 21:35   #34
Ma nema frke! Malo kaj sam rjesavala primjere prijamnog bez gotovo ikakve pripreme, imam dost bodova za prolaz. Jos 4. razred, malo ponavljanja i mislim da bu sve OK.
Rainbow7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 23:28   #35
kolegice
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 00:04   #36
Nadam se...
Rainbow7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 11:49   #37
Ma sve bu mo to mi prošli, samo još da mi daju grafički kalkulator...joj bum bil prvi na listi
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 14:53   #38
Graficki kalkulatori su dopusteni na prijemnom, ali vjerojatno zato kaj ti ne mogu puno pomoci.
Rainbow7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 16:50   #39
ja pak mislim da nisu dopušteni bar nisu bili prošle godine
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 18:16   #40
Quote:
red_shrike kaže:
Ma sve bu mo to mi prošli, samo još da mi daju grafički kalkulator...joj bum bil prvi na listi

ne buš bil prvi na listi jer uvijek ima ljudi koji su riješili 100% tj. oslobođeni su prijamnog zbog državnih natjecanja
left here is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.