Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2007., 13:41   #21
Struja "nije" poskupjela (zbog navodnika čitaj "je"), ali je od 01.07.2007. uvedena naknada za obnovljive izvore energije. Za kućanstvo se računa kao [kWh utrošeni nakon 01.07.] * 0,0089 kn.

Rata "dignuta 25%"? Možda, a možda i ne. Ne piše gdje živiš, pa mogu tek okvirno reći: od rujna cijeli HEP koristi novu aplikaciju za billing, a u njoj se akontacije za iduće razdoblje računaju prema potrošnji iz isto takvog razdoblja prošle godine.

Obračun je svakih 6 mjeseci. Ako su ti mjeseci raspoređeni u ovakve dvije grupe [9, 10, 11, 12, 1, 2] i [3, 4, 5, 6, 7, 8], "stara" aplikacija je akontaciju za drugu grupu mjeseci računala prema potrošnji u prvoj grupi mjeseci (ono, rata za kolovoz je bila izračunata prema potrošnji iz 9, 10, ..., 2 mjeseca pa je bila nesrazmjerno velika u odnosu na potrošnju). Nova aplikacija nas "pošteđuje" takvih stvari, pa je rata za ovaj kolovoz izračunata prema potrošnji u prethodnom kolovozu.

Ako smatraš da je akontacija prevelika, idi na šalter svoje "Elektre" i zamoli ih da ti smanje rate. (Samo se za 6 mjeseci nemoj javiti s novom kletvom da si uredno plaćao, a dug je gle OVOLIKI!!!)
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 15:37   #22
Quote:
coflek kaže: Pogledaj post
Vezano za potrosnju struje u kucanstvu, zanima me koliko struje trose pojedini kucanski aparati.
Npr. kolko trosi frizider, kolko veš mašina, TV, pegla, kompić itd?... i da li npr.frizider trosi vise od TV-a? ...
Moze li netko napisati recimo ljestvicu potrosnje po pojedinom kuć.aparatu?
thanx


Meni ledenica(škrinja) troši godišnje 420kWh.
Danas vidim da može trošiti gotovo upola manje ali je nabavna cijena za trećinu veća od starijeg tipa.
Puno struje troši pečnica,pegla,perilica rublja,suđerica,električni bojler,
klima uređaj......
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.