Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 12:47   #21
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ako si išla u bubu onda ok, ako nisi onda ne vjerujem vetu ni 5%
nemam činčile, ali te mogu uputiti vlasnicima koji su imali taj problem
link
nemoj dugo čekat da ne bi kasnije plakala

vet je morao napraviti pretrage prije davanja antibiotika. uz to morao je dati probiotik (koji bi sama morala davat), potkožnu infuziju ako je dehidrirana, vitamine za pojačavanje apetita i dohranu ako ne jede sama
što je dao od toga tvoj veterinar?
ništa samo antibiotik
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 12:50   #22
onda na onom linku prouči što joj dat

citiram jasminku: U slučaju proljeva obavezno treba izbaciti svu hranu osim čistog sijena. Sijeno koje je dotad bilo u kavezu treba izbaciti. Sijeno obavezno mora biti suho, ako nije suho do kraja može izazvati proljev. Svakako treba dobro oprati (četkom za boce) bočicu sa vodom i staviti čistu vodu, i zbog algi koje se mogu nakupiti u bočici može doći do proljeva. Sve poslastice, jabuke, grožđice, brusnice, svježu travu, sve izbaciti dok ne prođe. Uz sijeno preporuča se dati im i zobene pahuljice, a mogu dobiti i dvopek. Ako proljev ne prođe za jedan dan obavezno treba konzultirati veterinara!

pri popravljanju bakteriološke flore najbolje je davati pro ili prebiotik. linex za ljude je ok, ili prolife. pola kapsule otopiš u malo vode, i daš na špric (kupiš u običnoj ljekarni) i tako nekoliko puta dnevno. kako dobiva antibiotik, to mora dobit imala proljev ili ne, jer on ubija i dobre bakterije i loše.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 12:56   #23
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post

pri popravljanju bakteriološke flore najbolje je davati pro ili prebiotik. linex za ljude je ok, ili prolife. pola kapsule otopiš u malo vode, i daš na špric (kupiš u običnoj ljekarni) i tako nekoliko puta dnevno. kako dobiva antibiotik, to mora dobit imala proljev ili ne, jer on ubija i dobre bakterije i loše.
nema proljev nego mu je samo malo mekanija stolica, a ništa nemože ni jesti ni piti
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 12:59   #24
proljev počinje sa mekanom stolicom. moguće je da je nešto drugo, ali obzirom da imam doma puno životinjica, iskustvo mi govori da se radi o proljevu, kao priamrni ili prateći simptom.
ako ne jede, prouči kako ga nadohranjivat.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:12   #25
evo već proučavam na onom linku, puno mi je pomogao, hvala
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 15:08   #26
samo jedan savjet za one koji imaju ove zivotinjice, ili pak ce ih tek nabavit...

zastitite kablove kako god znate, najbolje bi bilo uzeti nekih starih hlaca, ili dugih majica ili slicno, i rukave omotati oko kablova, ili kablove provuc kroz njih,jer ipak su to glodavci, pa da nebi doslo do nezeljenih posljedica!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:24   #27
Talking Čičko

Imam malog čičija na poklon. Imam mamu i tatu i sad nas je malo previše.
Htjela bi da dođe u dobre ruke i da ima najmanje ovakve uvjete kakve je imao do sad. Žao mi ga je dati ali moram pa bi voljela da je u ok uvjetima.
dadagonga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 19:11   #28
hvala vam na svemu, maleni nas je napustio prije nekih 10 min
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:31   #29
Quote:
dadagonga kaže: Pogledaj post
Imam malog čičija na poklon. Imam mamu i tatu i sad nas je malo previše.
Htjela bi da dođe u dobre ruke i da ima najmanje ovakve uvjete kakve je imao do sad. Žao mi ga je dati ali moram pa bi voljela da je u ok uvjetima.
što je s činčijem? poslala sam privatnu poruku a nema odgovora
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 09:33   #30
Jeli činčila štarkor ili vrsta štakora ili??????

....Zanima me dali je činčila štakor ili vrta ii nešto.... ja sam gledo neki dokumentarac .. bilo je snimljeno u Slavonskom brodu... i rekli su da je činčila vrsta štakora, ali moja frendica je dobila činčilu za rođendan i rekli su joj da činčila nije vrsta štakora pa mi je rekla da se informiram pa evo informiram se......
yotkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 09:47   #31
Ne. Štakor je vrsta činčile, zapravo... balkanska varijanta, s ružnim krznom.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 10:15   #32
Quote:
yotkas kaže: Pogledaj post
....Zanima me dali je činčila štakor ili vrta ii nešto.... ja sam gledo neki dokumentarac .. bilo je snimljeno u Slavonskom brodu... i rekli su da je činčila vrsta štakora, ali moja frendica je dobila činčilu za rođendan i rekli su joj da činčila nije vrsta štakora pa mi je rekla da se informiram pa evo informiram se......
nasla sam ti da činčile pripadaju porodici miseva viskača..neznam kakvi su to miseki al cincila nije stakor..

a i kaj da je?

ja sam imala doma stakora (pobrala sma ga s prakse u zooloskom , ukrala sam nekoj zmijici obrok) i bio je jakooooo umiljat i druzeljubiv, doso bi brzinom munje kad sam mu lupkala po podu s jabukom, bas je bio dragi! nekad sam znala ic s njim do ducana, pa su me ljudi gledali ko da sam pala s marsa pa i to je zivotinjica! ..za njega imam samo rijeci hvale!
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 10:52   #33
Quote:
<3 suzuki750 <3 kaže: Pogledaj post
ja sam imala doma stakora (pobrala sma ga s prakse u zooloskom , ukrala sam nekoj zmijici obrok) i bio je jakooooo umiljat i druzeljubiv, doso bi brzinom munje kad sam mu lupkala po podu s jabukom, bas je bio dragi! nekad sam znala ic s njim do ducana, pa su me ljudi gledali ko da sam pala s marsa pa i to je zivotinjica! ..za njega imam samo rijeci hvale!
Imas srece da zmijica nije tebe pojela..... a daj mi reci di si nasla to da su to misevi????
yotkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 10:58   #34
ma ne bi ona mene
evo imas tu: http://www.sbonline.net/vijesti/clanak1003-0208.htm
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:05   #35
molim vas pogeldajte datum članka. nadam se da su do sad naučili ipak malo više o činčilama. po nekim značajkama (ne izgledu) su činčile slične zamorčićima, te ih literatura obrađuje istovremeno.
grupa: sisavci
red: glodavci
porodica: činčile

Zadnje uređivanje zlocka : 11.03.2009. at 12:13.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 00:19   #36
Kupnja i prodaja kućnih ljubimaca isključivo na malim oglasima!
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 00:47   #37
e zdravo nedavno je moja porodica dobila novog člana bebu činčile staru mjesec i po,zanima me dali neko moze da me posavjetuje kako da se odnosim prema njemu i na koji način ga mogu pripitomiti
amela85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 10:41   #38
pogledaj na zeko forumu, ima cijeli dio o činčilama
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 14:16   #39
Činči

Quote:
dadagonga kaže: Pogledaj post
Imam malog čičija na poklon. Imam mamu i tatu i sad nas je malo previše.
Htjela bi da dođe u dobre ruke i da ima najmanje ovakve uvjete kakve je imao do sad. Žao mi ga je dati ali moram pa bi voljela da je u ok uvjetima.
Da li je činčila još uvijek na poklon u dobre ruke?
Imali smo zamorca pa nam je preminuo od starosti a bili smo jako vezani uz njega. Tražimo drugu životinju a vidjeli smo činčilu u shopu kada smo uzimali hranu za papige i jako nam se svijdjela.
giga205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 15:36   #40
mislim da nije jer je to post od prosle godine
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.