Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 09:08   #1
Sredstva za zaštitu kože tijela od Sunca

Stara tema Sredstva za zaštitu od Sunca i za samotamnjenje, njega kože nakon sunčanja razdvaja se na tri nove - ovu o sredstvima za zaštitu od Sunca, te druge dvije o sredstvima za samotamnjenje i njezi kože nakon sunčanja.

Dakle, odsad ovdje možete pisati o sredstvima za zaštitu kože od Sunca .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 13:13   #2
Jel netko zna gdje se mogu kupiti majice i kape s UV faktorima?
Leonharda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 13:30   #3
Lani ih je bilo u Sloveniji u Hoferu, sportska odjeca, no to su akcije koje traju par dana, dok se ne rasprodaju zalihe. Buduci da akcije od lani ponavljaju, ocekujem ih i ove godine. Mozes probati u sportskim ducanima.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 22:46   #4
Evo opet ih imaju na akciji, kape i hlace, majica nema, ali mozda ce ih biti kasnije:
http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_16167.htm
http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_16164.htm
http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_16161.htm
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 22:54   #5
Uf moram nać neku majcu sa tom zaštitom, muža mi skuri uz mazanje u sekundi...
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 20:09   #6
kreme za sunčanje

Koje su vam najbolje? S kojima se najbolje "tamni"? Koliki faktor preporučate za početak? Koje sastojke bi bilo bolje da krema nema ("opasni" sastojci)?

daklem..ajmooo...
marylin is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.05.2010., 16:28   #7
SPIRIG DAYLONG, jedan i jedini NAJBOLJI!!!!!!!!!!!!!!!

Nema opekotina, nema bijelog traga, jako se lagano razmazuje, prihvatljiva cijena, ugodan miris i najbolje maže se samo JEDAN PUT NA DAN. Ma nema boljeg, isprobano več godinama.........
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 10:43   #8
Koja bi Dm-ovska marka bila najsigurnija zaštita za tijelo?
Neko je spominjao Sundance ali ne znam što toćno?
Leonharda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 15:03   #9
Sundance zadovoljava EU standard zastite od UVA zracenja. Ali mozda i drugi zadovoljavaju, procitaj sto pise. Ja se nisam zanimala za druge prvenstveno zbog cijene.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:26   #10
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Sundance zadovoljava EU standard zastite od UVA zracenja. Ali mozda i drugi zadovoljavaju, procitaj sto pise. Ja se nisam zanimala za druge prvenstveno zbog cijene.
Pati što ti ono od njih točno koristiš za tijelo?
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:32   #11
Narancasti sprej SPF 50.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:51   #12
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Narancasti sprej SPF 50.
To ću kupiti za tijelo i koristiti cijelo ljeto preko moje fake boje. A za lice LRP onaj extreme fluid. Bankrotirat ću s tim kremama , to trošim kapom i šakom.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:20   #13
je li ko koristi iz dm-a maslac Classic sunshade?kakav je
0hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:30   #14
Sad sam neki dan pročitala da u stvari nije dobro nanositi te kreme s UV faktorom, da je to sve štetno itd. bla bla bla, da se treba malo sunčati, ali bez zaštitnog faktora, a kad lagano pocrveniš maknuti se sa sunca. Da je to zdravo za kosti, kalcij, protiv osteoporoze, zaštita od mnogih vrsta karcinoma. Stalno nešto novo izmišljaju, tko će se tu snaći!

Žao mi je da nisam sačuvala link da vam ga ovdje prenesem, a sad se više ne sjećam gdje je to bilo. I pisalo je da kreme za lice s UV zaštitom samo pojačavaju sklonost hiperpigmentaciji i ne čine ništa dobro!
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:23   #15
Da i ja sam to neki dan čula, ma mislim tko je tu sad lud! Svako malo imaju drugu teoriju i seru gluposti.
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:12   #16
Quote:
Zlatna cura kaže: Pogledaj post
Sad sam neki dan pročitala da u stvari nije dobro nanositi te kreme s UV faktorom, da je to sve štetno itd. bla bla bla, da se treba malo sunčati, ali bez zaštitnog faktora, a kad lagano pocrveniš maknuti se sa sunca. Da je to zdravo za kosti, kalcij, protiv osteoporoze, zaštita od mnogih vrsta karcinoma. Stalno nešto novo izmišljaju, tko će se tu snaći!

Žao mi je da nisam sačuvala link da vam ga ovdje prenesem, a sad se više ne sjećam gdje je to bilo. I pisalo je da kreme za lice s UV zaštitom samo pojačavaju sklonost hiperpigmentaciji i ne čine ništa dobro!
užasno mi je žao što pišu takve pizdarije,jer ne samo da nemaju nikakvu osnovu za takve tvrdnje nego će još netko i povjerovati da je to istina.
determinacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:18   #17
UV zracenje je kancerogeno. Istina je da UVB zracenje uzrokuje proizvodnju vitamina D u kozi. Istina je da je vitamin D nuzan i potreban za kosti i da je njegov nedostatak utvrdjen kod mnogih oboljelih od rak(ov)a. Ali, kako kazu na thebeautybrains.com, savjetovati suncanje zbog vitamina D isto je kao savjetovati pusenje da bi se smrsavilo. Vitamin D treba dobiti iz hrane, obogacenih namirnica i/ili dodataka prehrani. Osim toga, ionako je za sintezu dovoljno vitamina D u kozi dovoljno izlagati se UV zracenju par puta tjedno po 20 minuta.

http://www.skincancer.org/make-vitam...-priority.html
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:33   #18
pozdrav cure

kupila bih od sundance-a za tijelo mlijeko ili sprej s faktorom 50

jel mi mozete preporuciti koje je od tog dvoje bolje, tj. koje je manje masno

hvala :-)
martina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:36   #19
Ne znam za masnost, ali mlijeko su lani preformulirali i sad je puno alkohola. Sprej ga ima manje. Doduse, izgleda da dolazi nova formula spreja s vise alkohola... O narancastim pakiranjima pricam. Proizvodi u bijelim i plavim pakiranjima uglavnom imaju previse alkohola.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:45   #20
nisam znala za alkohol :-(

hvala ti puno na brzom i dobrom savjetu.

potrazit cu nesto drugo. ove godine sam dobila osip od sunca po rukama i htjela sam nesto s visokim faktorom i da je ok. cula sam pohvale za sundance, al ovo za alkohol nisam imala pojma
martina666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.