Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2011., 20:18   #381
"Guranje" nenarucenih proizvoda i usluga by T-Com - utuzivo?

Dakle, danas iz T-Coma zvali staru na telefon i "gurali" MaxTV i naravno
ugurali. E sad, tel. linija glasi na moje ime i ja fino zovem Sluzbu za
korisnike i ispada da je napravljen zahtjev. Zanima me je li takav zahtjev pravno
valjan? Niti sam kao vlasnik linije sto potpisao, niti zahtjevao MaxTV ni
telefonski ni nikako drukcije.

Na Sluzbi za korisnike na moj upit gdje mogu dobiti na uvid potpisani
zahtjev se prave mutavi kao i na pitanje tko je zahtjev podnio. Sto dalje
za otkantati hohstaplere? Dovoljno je ne primiti paket? Sto u slucaju ako
netko drugi u moje ime primi paket? Jel ovakva praksa utuziva po clanku 54.
stavak 1 ZZP-a buduci da dobivam nesto sto nisam narucio?
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:08   #382
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
I još mala nedosljednost, kad sam predavala mob u t mobile, djevojka koja je zaprimila mi je rekla da ne mogu nositi mob sama u servis s garancijom, da to mora ići preko njih(imam i osobu koja je bila samnom u društvu da je to čula).
Danas mi drugi zaposlenik tvrdi da sam mogla najnormalnije odnijeti sama i ne bi morala čekati sad dostavu simo-tamo...
Ma lud, zbunjen...
Sorry ljudi na dužem postu, evo čisto da znate kaj vam se sve može desiti, pa ako nekome pomogne priča da se bolje unaprijed raspita nego ja(iako jesam pitala da li mogu sama odnijeti u servis i djevojka je rekla da ne, ali naravno da mi ne vjeruju... kako god sad je na servisu).

zakon kaže kako ti možeš odnijeti ili trgovini ili uvozniku po tvom vlastitom izboru. A zakon je iznad službenice u t-mobileu
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 01:01   #383
Zahtjev može biti napravljen samo sa vlasnikom linije (ili nekim drugim uz tvoju suglasnost), Članak 2. točka 5: http://www.t-com.hr/pdf/privatni/tel...xtv_uvjeti.pdf Nemoj niš zvati nego osobno odi u T-centar i digni im frku, nemoj paket čekati, ugovor se smatra valjanim čim ti onu obavijest o prihvaćanju pošalju.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:07   #384
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Ako si vezan ugovorom na X mjeseci, pokusaj im zaprijetit da ces raskinut ugovor i to njihovom krivicom jer oni su ti koji nisu ispostovali ugovornu obavezu. Ti si mozda zakasnio sa reklamacijom samog racuna, ali ti sada reklamiras da oni nisu ispiunjavali svoje obaveze i oni sada mogu odlucit jel zele svoje obaveze postivat ili ne.
Zatrazio sam uvjete raskida ugovora zbog nepostivanja ugovorne obaveze i odlucili su mi sve nadoknaditi. Cak su mi i popust za kupnju novog uredjaja ponudili. Zbilja sam mislio raskinuti ugovor, tako da se nije radilo o blefu. Hvala na savjetu!
arkticki majmun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:59   #385
T-mobile pretplata

dakle, postpisao sam u 12. mjesecu T-mobile ugovor o pretplati, tarifa 60.
Rečeno mi je da za 85 kn (60 kn+25) mogu pričati sam svim mrežama neograničeno. Dobra ponuda, mislio sam i potpisao. Poslije sam shvatio da je to 90 kn i to samo sa T-mobile mrežom. Osjećam se prevareno. Nisam platio niti jedan račun, ali SIM karticu nisam ni aktvirao. Da li ću morat platit sve ove račune koje nisam platio ili se to može ikako izbjeć?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 11:56   #386
Tele2 problemi

Zanima me dali mogu raskinuti ugovor s tele2 ako nisam zadovoljna uslugom?

Točnije, pri potpisivanju ugovora sam možda pet puta pitala dali mogu koristit mobitel u inozemstvu, naravno odgovor je naravno, bez problema. Na internetu također piše da svugdje u svijetu mogu koristit mobitel. Tak to piše na papiru, a u praksi je potpuno suprotna situacija..
U nekim zemljama uopće nema signala, u nekim ne mogu primati poruke, u nekim ne mogu slati poruke, u nekim mene nitko ne moze dobiti itd..
Dali je to dovoljan razlog za raskid ugovora bez plaćanja onih mmp * mj?
corona 86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 13:58   #387
Nije. Tele2 sam nema mogucnost utjecati na to sto drugi operateri rade, njihov grijeh mozda eventualno moze biti u tome sto su ti usmeno (ili pismeno) dali informaciju koja nije tocna u 100% slucajeva. Ali i ako bi uspjela dokazat da su ti zaista rekli to sto tvrdis da su ti rekli, koliko znam predmet ugovora je pruzanje usluga u Hrvatskoj a kvaliteta usluge je definirana onim zakonom/pravilnikom (nemam ga pri ruci) koji govori o dostupnosti, o korisnickoj sluzbi i slicno.
To sto na internetu pise da svugdje u svijetu mozes koristit mobitel se ipak nekako podrazumijeva (po mojem tumacenju) da prosjecni gradjanin ima dovoljno znanja da to nije satelitski telefon (koji takodjer ne mozes koristit svugdje u svijetu) te da to ipak ovisi o nekim "visim" silama.
Tako da ne vjerujem da imas sanse, ali nista te ne kosta da probas.

Zadnje uređivanje Katrin : 10.07.2011. at 18:06.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 17:05   #388
Ne ocekujem ja da imam perfektnu uslugu u svim drzavama svijeta ali ocekujem da ako piše da imam uslugu u Italiji da ja kad dodjem u Italiju ne moram ic trazit telefonsku govornicu da mogu javit da sam stigla jer eto, usluge nema. Ista stvar je bila u Francuskoj.
Znači ja ne govorim o državama poput Japana, Kine, Tajlanda (iako i za njih tvrde da imaju sklopljen ugovor) .. nego o susjednom nam Italiji, o Austiji, Njemačkoj, Francuskoj...

Zadnje uređivanje Katrin : 10.07.2011. at 18:05.
corona 86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 23:36   #389
Tele2 moze jedino navest s kojim stranim operaterima u kojim drzavama ima ugovor o pruzanju te i te usluge (SMS, voice, data...) u roamingu. Ako Tele2 potpise ugovor samo sa jednim operaterom i Italiji i taj se operater obaveze pruzat recimo uslugu Voice-a, a ti dodjes u Italiju i spoznas da to nije tocno - da se mozes spojit na operatera ali da ne mozes koristit uslugu za koju ti je Tele2 rekao da je mozes koristit, onda se slazem da je to problem Tele2-a i da imas pravo trazit neki oblik naknade. Mozda da napises o cemu se konkretno radi. Sto se to tocno desilo u Italiji/Austriji. Nisi se mogla spojit ni na jednog operatera jer je spajanje odbijeno? Ili jer nije bilo signala? Ili si se spojila al nisi mogla konzumirat uslugu? Nije svaki slucaj isti pa je tesko dat pausalni odgovor.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 10:15   #390
Preuzeo sam jedan ugovor prošle godine i ima još godinu dana ugovorne obveze...dobio sam dva primjerka ugovora 1. onaj di piše da stari pretplatnik prenosi na drugog i 2. moji primjerak kao da sam potpisao novu pretplatu..

e sad napravili su malu grešu.. u mom ugovoru nisu označili ništa na koliko je ugovor potpisan (one kućice pored broja mejseci su prazne)... da li mogu to iskoristi i prekinuti pretplatu bez ikakvh penala?
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 18:37   #391
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
dakle, postpisao sam u 12. mjesecu T-mobile ugovor o pretplati, tarifa 60.
Rečeno mi je da za 85 kn (60 kn+25) mogu pričati sam svim mrežama neograničeno. Dobra ponuda, mislio sam i potpisao. Poslije sam shvatio da je to 90 kn i to samo sa T-mobile mrežom. Osjećam se prevareno. Nisam platio niti jedan račun, ali SIM karticu nisam ni aktvirao. Da li ću morat platit sve ove račune koje nisam platio ili se to može ikako izbjeć?

errm scenarij koji slijedi ti je: doći će ti još zadnji račun na iznos mjesečnih naknada pomnožen sa preostalim brojem mjeseci obveznog trajanja pretplatničkog odnosa, i onda će te utužit kod JB, što ti je cca 1.500,00 kn troška+kamate+ako prigovoriš još sudski trošak+ kamate....

moj savjet ti je da dobro pročitaš opće uvjete poslovanja i specifikaciju tarife koju si potpisao, i da komuniciraš s t mobileom isključivo pisanim putem preporučeno s povratnicom.

jer će te nažalost ovršit.
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 15:58   #392
Znate li da li se moze zbog kršenja zakona o elektronickim komunikacijama zatražiti prijevremeni raskid ugovora s Tele2? Već duže vremena u Tele2 nismo u mogućnosti provjeriti potrošen mjesečni iznos, a to nikad nije bilo moguće za prva 4 dana u mjesecu.

Članak 44.

(1) Operatori javnih komunikacijskih usluga moraju automatski bilježiti podatke o pruženim uslugama za svoje pretplatnike u svrhu obračuna troškova, te moraju omogućiti pretplatnicima uvid i kontrolu podataka o troškovima pruženih usluga i podroban ispis računa za pružene usluge.
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 09:21   #393
ne.. kolko mi se čini te so odnosi na ispis računa a ne na provjeru trenutačne potrošnje

Zadnje uređivanje Katrin : 15.07.2011. at 10:49.
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 11:48   #394
dakle,situacija je sljedeca

imali smo i jos uvijek imamo sve moguce od t-coma;telefon,internet i max tv.s time da je internet istekao i nismo produzivali ugovor,a koliko znam sa telefonom nismo nikako vezani..e sad,starci su otisli do iskona i potpisali za internet i tel. posto max tv imamo do 10 mj..
e sad njima je receno da nece nikakve penale trebati placati i da ce eventualno par dana bit bez tv-a dok se iskon ne spoji
nama su jucer max tv iskljucili pod obrazlozenjem da su dobili ZAHTJEV od iskona,dakle nista jos nije obradjeno,samo je u postupku i nitko nas nije ni obavijestio o raskudanju ugovora,samo su ga raskinuli i jos,naravno tek nakon ne znam koliko poziva rekli da cemo morati platiti 300 kn raskidanje ugovora...

e sad mene zanima ko tu koga j... iskonovci kazu da nemaju pravo na to,a t-comovci da imaju..moje logicno razmisljane je da nemaju pravo jer je to sve jos u postupku,i da strana koja raskida ugovor snosi sve troskove,dakle oni...
gabrijella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 13:49   #395
Kako još uvijek imate ugovor za maxtv normalno je da ćete platiti penale za prijevremeni raskid. Kod t-coma svaka usluga ima zasebni ugovor. Nije moguće imati samo maxtv od t-coma, a internet i tel prebaciti na iskon jer max tv ne može funkcionirati bez telefona i interneta od t-coma.
Zašto su vas već isključili, to ne znam. Očito je iskon podnio zahtjev za prijenos broja, ali time bi vam trebali sve tri usluge isključiti i isti dan iskon priključiti svoje.
Molly06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:06   #396
Ima li netko informaciju o tome koliko se ceka isplata:

NE koristim internet preko t-coma vec oko 2 godine, no zbog lijenosti majke (na nju je linija) placam ga redovito.
Preko t-coma su mi rekli da imam pravo potrazivati i dobiti novce u tom razdoblju kada nisam koristila njihovu liniju, te mi je zena rekla da je poslala u pravnu sluzbu prigovor te da ce mi se javiti za 2-3 dana.. To je bilo 26.6.. Prosli tjedan sam ih ponovo zvala, u ponedjeljak i zena je rekla da ce napisati zurno na taj prigovor, te smo jos jednom provjerili kontakt broj.
Naravno jos nista..

Dali netko ima takvog iskustva i koliko je cekao novce, jer ja planiram ici slijedeci tjedan u t.com i malo popricati sa njima.. Jer jos jednu su mi stvar naplatili vise, no to spada pod ovrhe..

Dali imam pravo tuzbe, jer ovo nije nikako u redu.. Oni mene ne mogu cekati ali ja njih....
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 03:52   #397
a da odeš OSOBNO u tcom?

Zadnje uređivanje Katrin : 18.07.2011. at 14:25.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 10:58   #398
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a da odeš OSOBNO u tcom?
To sam i planirala, sto cu i napraviti ovaj tjedan, no ne znam dali mogu otici u bilo koji ili?
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:10   #399
ZOO - produljenje pretplate

znaci ugovorio sam, ja bi to nazvao pretplatu s izlaznom klauzulom, odnosno ja sam primao uslugu godinu dana za 111kn godisne plus 11kn za prekid usluge.
zakasnio sam s placanjem tih 11kn pa me zanima da li operater ima pravo na automatsko produzenje pretplate na jos godinu dana.
da li zoo uopce regulira ovakve situacije i da li jedna strana ima pravo na jednostrano produzenje i zahtjevati placanje

inace tih 11 kn je placeno ali s zakasnjenjem, hvala
kalkulator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 11:07   #400
Molim upućene da me informiraju na koji način jednom zauvijek mogu skinuti T-com s vrata a izbjeći njihovu finalnu pljačku? Više nisam pod ugovorom ni za MaxTV, ni za fiksnu liniju, a ne bih bio ni za internet da mi nisu prevarom uvalili ugovor skupljeg tarifnog paketa ADSL prometa(s dopuštenog 1GB mjesečno na 15GB mjesečno) na 12 mj.
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.