Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 21:03   #61
ja se sjećam da su bile dvije obitelji koje su se jaaaako mrzile, plantaža kave, trske, Luane, one plave, žene od Brune njezinog ljubavnika i to je to
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=vQqUKhZeRbc
plavusaxxxxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 22:06   #62
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
I feel old

Pip, mislim da ti ovo sve s početka dobro povezala. Serija je bila podjeljena u dvije faze. Prva faza je bila smještena tijekom Drugog svjetskog rata 1940-ih godina. Obitelji Berdinazzi i Mezenga su bili u svađi zbog posjeda. Giovanna Berdinazzi i Enrico Mezenga su se zaljubili jedno u drugo što je stvorilo još veću svažu između njihovih očeva Giuseppea Berdinazzija i Antonija Mezenge. Usprkos protivljenju obitelji, Giovanna i Enrico su se oženili i dobili sina Bruna. On je to ime dobio nkao uspomenu na Giovanninog brata koji je poginuo u ratu i koji je bio veliki Enricov prijatelj.

Druga faza serije smještena je u 1996. godinu i predstavljen nam je Bruno Mezenga (Antonio Fagundes) kao uspješni zemljoposjednik poznat pod nadimkom "kralj stoke". On je bio u nesretnom braku s Leiom (Silvia Pffeifer) i imao je dvoje djece, sina Marcosa (Fabio Assuncao) i Liju (Lavinia Vlasak). Nakon što otkrije da ga Leia vara s vozačem Ralfom, Bruno zatraži razvod.

Bruno upoznaje seljanku Luanu, znam da je ona bila jedna od seljaka koji su živjeli na jednoj Brunoj hacijendi. Oni su zapravo rođaci, al to nisu znali. Njezin ujak je Geremias Berdinazzi i on je protiv njene veze s Brunom. Znači da je Luana zapravo Marietta Berdinazzi, jedina živuća nećakinja od starog Geremiasa. Pošto stari nije bio najboljeg zdravlja, nije znao kome ostaviti svoje nasljedstvo.. onda se pojavila lažna Marietta (Gloria Pires), lovatorica koja se zapravo zvala Rafaela.

Nadam se da ti je to malo pomoglo.
Hvala puno! Inače, muško sam. Sjećam se Luane i da je ona imala neku prometnu nesreću s obitelji i izgubila je pamćenje, no nisam se mogao sjetiti tko je ona (znam da se onda druga predstavljala kao ona). I Raul Cortez glumio je Berdinazzija? Naravno, sjećam se i Brunine žene i ljubavnika. I da je na kraju Bruno nešto iskopao, otišao do Berdinazzija i pomirili su se. Što bih da ovu seriju repriziraju da se prisjetim, mada veći dio godine uopće ne gledam televiziju!
pip pirrip is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 22:07   #63
Da, pokojni Raul Cortez je glumio Berdinazzija.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 00:23   #64
Jay&AmberFan:


Mislim da se nismo razumeli...Vi ste rekli da Raul Kortez igra Berdinazia...A ja sam mislio na jednog onižeg brkatog koji se tukao sa Antoniom Fagundesom u prvoj epizodi te serije.... Sećam se da ga je Fagundes nazvao Berdinazi
Sapunicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 20:29   #65
Da malo podignem temu.

Našla sam sve originalne epizode, i namjeravala sam se malo podsjetiti serije, pa koliko uspijem razumjeti, ali su sve epizode zapakirane u rar, a cijela veličina je 42 Gb. Pa još toliko kad raspakiram... di će mi to stati?
Maja43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 19:48   #66
Vozdrica

Quote:
Lišće kaže: Pogledaj post
...Antônio Fagundes...
Quote:
Sekana kaže: Pogledaj post
... ima nesto u njemu....ali hehe moze mi biti dedo
Quote:
Lišće kaže: Pogledaj post
da,i meni.al je ful šarmantan.
http://d.i.uol.com.br/album/restos_a...ndes_f_002.jpg
Sav je nekako kao neki medo, snažan, krupan a nježan i nadasve šarmantan.
http://www.youtube.com/watch?v=AQbx3wqb37I
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 13:05   #67
Moja prva brazilska serija, bila je dobra, mada Bruno i Luana su bili bliski rođaci, pa mi je to bilo, onako bzv.

Farma, gdje su bila Ze i njegova žena, super.
__________________
Francesco Totti - The King of Rome is not dead
mia rina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 17:18   #68
Quote:
mia rina kaže: Pogledaj post
Moja prva brazilska serija, bila je dobra, mada Bruno i Luana su bili bliski rođaci, pa mi je to bilo, onako bzv.

Farma, gdje su bila Ze i njegova žena, super.
Ze i Donana
meni je najbolja bila Lia, kci kralja stoke,
kad je isla zivjeti su muzikantima u bus
zanimljivo je da je ta serija postavila temelje brazilskoj seljackoj muzici,
trebalo je 15g da ta mjuza stigne do hrvatske s gustavom limom i michael teló
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 22:01   #69
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Ze i Donana
meni je najbolja bila Lia, kci kralja stoke,
kad je isla zivjeti su muzikantima u bus
zanimljivo je da je ta serija postavila temelje brazilskoj seljackoj muzici,
trebalo je 15g da ta mjuza stigne do hrvatske s gustavom limom i michael teló
Jest, Donana, uvijek je bila za nekim šparketom (štednjakom) na drva, njih dvoje su mi bili, baš onako odani B.M.

Meni je najbolji bio Markos, Mezengin sin, dok je onaj ženin ljubavnik bio ogavan.

A jest Nosa, Nosa, treštala na sve strane.
__________________
Francesco Totti - The King of Rome is not dead
mia rina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 12:57   #70
jay, ne se osjećati staro ja se sićan radnji od esmeralde pa na ovamo skoro svih serija (možda 2-3 ne). i stočara, ne samog sadržaja, ali likova da.

ona sluškinja Berdinazzijeva je bila JUDITE, i sad mi je u glavi kako je stari zove.
nekih scena se sićan, Leie i Lie (tu mi nije bilo jasno kako se mogu isto zvati ),

netko je bija do vrata zakopan u pijesku na nekom otoku, a dolazila je plima (mislim da su to bili Leia i Raul) i scene di sam se rasplakala, kad marcosa ugrize zmija pa ga netko neđe i kaže da je umro i to je bio kraj epizode. naravno da je osta živ, ali ja sam do sutradan po kući doslvno šizila da jednostavno ne može biti mrtav
splićanka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:13   #71
Stočar (O rei do gado)?

znate li gdje mogu skinuti sve epizode te čuvene brazilske serije ili barem gledati online?
Hvala! :klap:
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 17:08   #72
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
znate li gdje mogu skinuti sve epizode te čuvene brazilske serije ili barem gledati online?
Hvala! :klap:
Ovdje ima epizoda, snimano sa Canal Viva ("ORdG" je tamo bila reprizirana 2011.):
01-41 http://www.youtube.com/playlist?list...3vOF3cCJsG7ajo
42-84 http://www.youtube.com/playlist?list...tgXFC8nCcT2BjN
85-114 http://www.youtube.com/playlist?list...foGUUgkSWDTAYX

Preostale epizode nisu raspoređene u playlisti, pa se moraju pojedinačno ovdje tražiti http://www.youtube.com/user/tecooliv...=o+rei+do+gado

Novela ima 209 epizoda, ova verzija na Vivi je imala 208 epizoda.

Inače, "ORdG" će sljedeće godine biti reprizirana na Globo-u u popodnevnom terminu, tada se uvijek skraćuje broj epizoda.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2021., 17:12   #73
Slučajno naišao na ovaj dragulj.
Prvi susret Bruna i Geremiasa.Sjećam se ovoga kao jučer.
Koja scena!
Koji glumci!

__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2021., 11:16   #74
Quote:
Altairfan kaže: Pogledaj post
Koja scena!
Koji glumci!

__________________
Nema novaca koji mogu da plate sjećanja jednog mangupa.
SuzzzzyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2021., 13:11   #75
Mezenga
I thank You is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 19:59   #76
znači nigdje niti za kupiti s engleskim titlovima barem, ništaaa, ni za pogledati...
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 22:41   #77
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
znači nigdje niti za kupiti s engleskim titlovima barem, ništaaa, ni za pogledati...
Za pogledati ima na Dailymotion pa ko razume portugalski

Moja omiljena brazilska serija

Bruno Mezenga nezaboravan
Balkanski paša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.