Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2011., 02:42   #1
GiB: samostalna kuća

http://www.gib.hr (nažalost na siteu nema ništa o ovom projektu)

Na Trgu bana Jelačića danas stoji jedan "novonikli" kućerak i ne privlači baš senzacionalnu pažnju. Šteta, jer je hvalevrijedan projekt. Arhitekti iz GiB-a su osmislili samostalnu sklopivu (prijenosnu) kuću. Ima svoj rezervoar za vodu, svoju biodegradeable crnu jamu i solarne ploče na krovu. Sve je funkcionalno u njoj i ima mjesta za obitelj s dvoje djece. Jedan je čitav zid u staklu, a moguće je i proširiti terasu i natkriti ju tendom. Kad je pak sklopljena i "prenosiva",, tj. usukana u se, mislim da nije veća od 20m^2.

Ne znam, ja bih jedino promijenila par stvari što se tiče iskorištenja prostora; kuhinja mi se čini prevelika pa bih ju smanjila (mini frižider s radnom površinom iznad, štednjak, sudoper + puno polica iznad) i dodala veliki ormar na ušteđeno mjesto, i također stavila bih klizna vrata za wc i za dječju sobu, i makla onaj ormarić nasred "dnevne"...
Tko je bio, znat će o čemu pričam No to su sitnice. Meni se stvarno jako svidjelo.
Jedino ne bih rekla da je dovoljno komfora za četvero ljudi, osim kao vikendica. Međutim, za par je više nego dovoljno.


Dakle, je li još tko vidio? Sad mi je žao što nisam pitala arhitekta za cijenu, čisto me zanima. Znam samo da se solarne ploče nadoplaćuju nekih 10,000€. Žao mi je i što nema nikakvih slika da stavim.


Evo i tlocrt, ne osuđujte moje Paint vještine:


Zadnje uređivanje niarnilla : 10.04.2011. at 02:54.
niarnilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 08:53   #2
jučer bilo u jutarnjem prilog...


mislim da je pisalo nešto o cijeni, oko 1200 € mislim, nisam siguran, naravno varira, to bi bio neki prosjek
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 12:18   #3
evo gledajte kaj sam našla...

http://limun.hr/main.aspx?ID=696343
jahlovlov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.