Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2009., 12:44   #41
hvala puno

pretpostavljam da nisu toliko bitne minorne razlike u količini, ali ako na 250ml vode stavljam jednu jušnu žlicu jedne vrste čaja, znači li to da ako miješam dva čaja, moram staviti pola žlice jednog i pola žlice drugog, ili po jednu žlicu od svakog?
atari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 16:09   #42
Pola žlice jednog, pola drugog ili povećaš količinu vode na cca 400ml (količina vode je bitna jer u slučaju čajeva voda je jedino otapalo).
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 17:24   #43
ups danas sam popila dva puta po 250ml sa punom žlicom jednog i drugog.

navečer nastavljam kak treba. thanks
atari is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 01:54   #44
oci su mi sad uspavane, umorne..
bil sam na koncertu, sve puno dima, i to ima svoj udio valjda
al koje su stvari najbolje za njegu samih očiju?
gugl kaže vidac al ako postoje jos neke stvari.. da su lakse za nabavit pa si recimo sam smuckam kombinaciju od par vrsta cajeva koje si metnem u neku posudu pa po potrebi skuham i napravim oblog (il neko drugo rijesenje?)
kolko čajevi obicno imaju rok trajanja?
inace ih kupujem u ducanu koji narucuje od biovege..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 13:58   #45
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
oci su mi sad uspavane, umorne..
bil sam na koncertu, sve puno dima, i to ima svoj udio valjda
al koje su stvari najbolje za njegu samih očiju?
gugl kaže vidac al ako postoje jos neke stvari.. da su lakse za nabavit pa si recimo sam smuckam kombinaciju od par vrsta cajeva koje si metnem u neku posudu pa po potrebi skuham i napravim oblog (il neko drugo rijesenje?)
kolko čajevi obicno imaju rok trajanja?
inace ih kupujem u ducanu koji narucuje od biovege..
Oblog za oči od kadulje
Za razliku od kamilice ona ne isušuje oči. Preporuča se za preumorne oči te pri upali spojnica. Takvi oblozi također djeluju protiv nastanka bora.
1/4 l vode
1 jušna žlica kadulje
Kadulju prelijte kipučom vodom i ostavite da odstoji 10min. Pažljivo ocjedite pa blazice ili tkaninu natopite i prekrijte oči.

Možda da probaš s tim čajem.
__________________
Before you come to any conclusions.....
Try walking in my shoes
Nefertita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 21:03   #46
thx budem probal durgi put, sad je nemam doma vise..
al kako me sad groznica pere, zima mi je a grijanje pojačano totalka + imam pidzamu i gore trenirku.. nis mi se ne da (ne smrcam, ni kasalj..)
guglam, piše čaj od maslačka, hladan, pomaze.. al ni to nemam doma grrr
dmoram se opskrbit za sljedecu uzbunu..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 21:21   #47
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
oci su mi sad uspavane, umorne..
bil sam na koncertu, sve puno dima, i to ima svoj udio valjda
al koje su stvari najbolje za njegu samih očiju?
gugl kaže vidac al ako postoje jos neke stvari.. da su lakse za nabavit pa si recimo sam smuckam kombinaciju od par vrsta cajeva koje si metnem u neku posudu pa po potrebi skuham i napravim oblog (il neko drugo rijesenje?)
kolko čajevi obicno imaju rok trajanja?
inace ih kupujem u ducanu koji narucuje od biovege..
Od čajeva vidac i kamilica.Uvijek svježe spravljeni, a oblozi se stavljaju mlaki na zatvorene oči.

Od hidrolata kamilica i mirta cineol su odlični za umorne i nadražene oči. Blazinica se natopi hidrolatom i koristi se kao oblog na zatvorenim očima.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 09:13   #48
Nakon dva dana pijenja čaja od korjena čička pozlilo mi je ko psu, povraćanje, proljev, čak i temperatura. Ozdravila sam za cca 12 sati.
Može li to imat ikakve veze s čajem? Naime, ja i dragi smo sve isto jeli, njemu nije bilo niš, tak da mislim da se nisam otrovala hranom, inače nemam nikakvih problema sa želucem, a čaj sam počela piti da mi se ten pročisti
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 18:06   #49
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Nakon dva dana pijenja čaja od korjena čička pozlilo mi je ko psu, povraćanje, proljev, čak i temperatura. Ozdravila sam za cca 12 sati.
Može li to imat ikakve veze s čajem? Naime, ja i dragi smo sve isto jeli, njemu nije bilo niš, tak da mislim da se nisam otrovala hranom, inače nemam nikakvih problema sa želucem, a čaj sam počela piti da mi se ten pročisti
Pa povraćanje i mučnina možda ako si osjetljiva na okus i miris jer je nekako generalni zaključak da je čičak jednostavno odvratan.

Al proljev se u takvo što ne uklapa, da je alergijska reakcija u pitanju možda, al vjerojatno i neki drugi simptomi bi se javili (oticanje, osip, svrbež kože...)??

Najvjerojatnije si pokupila neku virozu
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 00:06   #50
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post

Najvjerojatnije si pokupila neku virozu
A bit će da jesam. Srećom, nije dugo trajalo

Usput, meni čičak uopće nije odvratan Maćuhica jest
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 15:51   #51
koliko se dugo smije piti čaj od korijena čička bez prekida?
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 21:02   #52
evo jedan zanimljiv članak o čičku
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1209/

možeš tu pogledato dok ti Phyto ne odgovori
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 01:47   #53
možda je glupo pitanje, ali svejedno moram pitati
započela sam kuru s mješavinom preslice i mačuhice, danas je točno tjedan dana od kad sam počela.. zanima me mogu li nastaviti kuru od 3 tjedna tako da od sutra nastavim piti mješavinu preslice i čička?
atari is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 16:15   #54
Quote:
chimavizza kaže: Pogledaj post
koliko se dugo smije piti čaj od korijena čička bez prekida?
Mjesec dana.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 16:18   #55
Quote:
atari kaže: Pogledaj post
možda je glupo pitanje, ali svejedno moram pitati
započela sam kuru s mješavinom preslice i mačuhice, danas je točno tjedan dana od kad sam počela.. zanima me mogu li nastaviti kuru od 3 tjedna tako da od sutra nastavim piti mješavinu preslice i čička?
U principu ne, al tko će te spriječiti.
Svaku kuru od 3-4 tjedna bi trebalo dovesti do kraja s biljkom kojom si kuru i započela...
Naravno, ništa nažao ti se neće dogoditi, ako nastaviš s čičkom.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 23:32   #56
ah, onda dobro da je na eci peci pec u biofarmu ispala mačuhica
thanks

zapravo sam poželjela čičak, jer je on ''jači'' od mačuhice u čišćenju (barem sam tako dobila dojam), a pošto kombiniram s preslicom nekako imam grižnju savijesti da mi je to preblago sve skupa
(nije li?)
atari is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 23:39   #57
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Mjesec dana.
hvala vam

đizs , ja po naputku homeopata pijem već treći mjesec bez prestanka. jel ima kakvo štetno djelovanje ako se pije tako dugo?
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 02:39   #58
Quote:
chimavizza kaže: Pogledaj post
hvala vam

đizs , ja po naputku homeopata pijem već treći mjesec bez prestanka. jel ima kakvo štetno djelovanje ako se pije tako dugo?
Čičak se može piti duže, ako za to postoji potreba (koristi se i kod jetrenih problema, slabog apetita, kao blagi diuretik...), ali za potrebe "čišćenja" kože kura od mjesec dana (koja se može ponoviti) se smatra dovoljno dug period da čičak ostvari efekt...
Na podatke o štetnom djelovanju čička nakon duže upotrebe nisam naišao.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 13:20   #59
dal kadulja i vidac, isusuju, hidratiziraju il neutrlalno? thx
(di trazit takve informacije? (a da ne upisujem u google ' kadulja isušuje' pa gledat dal ima kakvih rezultata))

+ kolko dugo se kadulja moze koristit kao vodica za usta
+ ak se mucka ona u ustima navecer, moze li se ista kadulja sljedece jutro opet upotrijebit malcice zagrijana?

Zadnje uređivanje pic : 20.01.2009. at 13:41.
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:22   #60
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
dal kadulja i vidac, isusuju, hidratiziraju il neutrlalno? thx
(di trazit takve informacije? (a da ne upisujem u google ' kadulja isušuje' pa gledat dal ima kakvih rezultata))

+ kolko dugo se kadulja moze koristit kao vodica za usta
Kadulja najviše isušuje i steže poradi tanina i uopće ne preporučam čaj od kadulje na oko.
Kamilica je najugodnija...
Sve što nije izotonizirano, nema dodane ovlaživače, nije podesne ph vrijednosti može isušivati, ali neće isušiti oko, ako direktno ne kapaš u oko (što uostalom i ne smiješ) već kožu.

Kadulja se može koristiti jako dugo kao vodica za usta (često je sastojak i komercijalnih vodica za usta).

Quote:
pic kaže: Pogledaj post
+ ak se mucka ona u ustima navecer, moze li se ista kadulja sljedece jutro opet upotrijebit malcice zagrijana?
Ne može
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.