Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2012., 10:33   #861
Dragi kralljeznjaci..

Ja sam operirala kraljeznicu sa 26 godina (ima 4 godine)....i tila bi ostati trudna.
Medjutim, imam i dalje problema sa lijevom nogom koja mi trne konstantno.
Operacija je bila discuc hernia L-S1..

Ima li netko iskustva sa tim..
Hvala
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 22:48   #862
Pozdrav svima koji prolaze kalvariju kraljeznice
Evo ukratko imam 32 godine ima mjesec dana da sam operirala kraljeznicu, za par dana idem u ortopedsku kliniku u biogradu, jeli tko bio tamo kakvi su dojmovi...
ja sam inace od prvog mjeseca ove godine skorz ostala bez funkicje desne noge iskreno kad mi je doktor rekao da idem na operaciju i ti hitno sva sam skoro procvitala, znam da je to zadnja stanica gdje covjek ide u tom slucaju sam bila presretna....
odmah poslje operacije sva je bol nestala a kaze doktor da mi se posteno okoščalo, da se namucija oko mene
moj zakljucak je ako se ima bilo koji problem sta se sumnja na kraljeznicu odmah na ct ili magnetnu ne žali kune jos ako je na vrijeme otkriveno odlicno
ja se sad nadam boljim vremenima jer tri mjeseca lezanja i jos sad 3 oporavka, valjda cu i ja doci na svoje
držite se prijatelji kraljeznjaka 3 mjeseca oporavka ako je nuzna operacija su nista naspram ostatku zivota
lavalamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 12:15   #863
Nisam našla na zadnjih par stranica ništa o kiropraktici vezano za ovu temu, isto tako i ja imam herniju diskova zadnje dvije godine i ne mogu više ovako, terapije nisu pomogle a za operaciju nemam indikacija.
Svejedno bolovi su tu 24h dnevno, pa i kad ležim.
Kakvih imate iskustava sa kiropraktikom?
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 12:27   #864
Quote:
Jenny888 kaže: Pogledaj post
Kakvih imate iskustava sa kiropraktikom?
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
Išao sam kod am. kiropraktičara u Prečkom i tretman od 10 odlazaka mi je definitivno pomogao općenito s kičnom te bi mi nakon svakog tretmana kratkoročno bilo bolje i s tim donjim dijelom no problem je da kako i dalje moram sjediti pogotovo zbog posla mi se stanje uvijek vraća na staro...
evo nakon tih 10 tretmana i 2mj poslije mogu reći kako mi je definitivno bolje ali nikao da sam izliječen, te i dalje tražim pomoć za riješenje problema.
BTW, od plivanja se osjećam također nešto bolje, al eto, logično je da nešto što se uništavalo godinama se neće moći popraviti u kratkom roku već ću morat ići na plivanje/kriopraktika/štogod valjda ostatak života kako bi bio funkcionalan
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 09:51   #865
Pozdrav forumasi !
Moj nalaz je sljedeci :
Nacinjeni su T1W i T2W sagitalni tomogrami do nivoa Th 10, Kao i T2W aksijalni tomogrami L4/L5 i L5/S1 nivoa
Prisutna je reducirana lumbalna Lardoza .
Pršljenska tijela su urednog polozaja , oblika i velicine.

L4/L5 prostor lako smanjene visine, IV disk deskativno degenerisan, sa bubrenjem iv diska , uz anularnu ropturu.
Spinalni kanal i iv forameni nisu bitnije suženi.

L5/S1 - IV prostor očuvane visine, IV disk desikativno degenerisan , sa širokim bubrenjem iv diska uz anularnu ropturu.
Spinalni kanal i iv forameni nisu bitnije suženi.

Na ostalim skeniranim nivoima ne uočavaju se bitnije patološke promjene.
Konus i kauda su normalne morfologije.

Zaključak: Nivoi L4/L5 i L5/S1 - diskatrotične promjene sa anularnom ropturom.

Šta dalje ?

Sutra idem na fizikalnu terapiju ( elektro , parafin i neke vježbe ) . Bolovi u lumbalnom dijelu nesnosni ali bol ne ide u noge .


Unaprijed zahvalan
daca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 13:23   #866
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
Dragi kralljeznjaci..

Ja sam operirala kraljeznicu sa 26 godina (ima 4 godine)....i tila bi ostati trudna.
Medjutim, imam i dalje problema sa lijevom nogom koja mi trne konstantno.
Operacija je bila discuc hernia L-S1..

Ima li netko iskustva sa tim..
Hvala
isti slučaj, prije pol god operiran..

isto trne i dalje noga, njihovo je- proće će. ja mislim da neće, da je to oštečenje od dugog čekanja na op.

dakle svi oni koji ne žele na op. , a imaju velikih problema, protruzija i slično, nek razmisle kakvu štetu može napraviti dugotrajna kompresija živca. doživotnu.

Ljudi , ako se u par mjeseci konzervativnog liječenja stvar ne poboljša, ni neće, pa će samo bit teže poslije.
__________________
Ma svi ste vi T R O L L O V I
Brandauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 22:29   #867
Quote:
Jenny888 kaže: Pogledaj post
Nisam našla na zadnjih par stranica ništa o kiropraktici vezano za ovu temu, isto tako i ja imam herniju diskova zadnje dvije godine i ne mogu više ovako, terapije nisu pomogle a za operaciju nemam indikacija.
Svejedno bolovi su tu 24h dnevno, pa i kad ležim.
Kakvih imate iskustava sa kiropraktikom?
Budi jako oprezna, posljedice mogu biti
Zašto ne probaš ambulantu za bol - akupresuru, akupunkturu..? Možda pomogne
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 11:33   #868
bulging diska

Radiolog mi je lijepo starohrvatski u nalazu magneta LS kralježnice napisal " u segmentima L3-L4 i L4-L5 izražen je bulging iv. diska na širokoj bazi uz redukciju širine lateralnih recesusa "
Vidim da je "bulging" staromodno rečeno protruzija diska, kaj je predvorje hernije diska.
Ima netko isto? I kakvo iskustvo ima s tim?
Inače su mi nalazi rtg.-a tak dugi da bi trebala knjiga da se napišu, pa ih ne spominjem. Kralješnica mi je iskrivljena na sve strane, pa osteofiti, artroze, sakroiliitis, upala trohantera, autoimuna ...
Boli me, i imam problem s iskorakom - znači, s koračanjem naprijed. Nemam problema - za sad - sa saginjanjem, ali koraci - kao Poirot, bebi. Ukočim se u križima, i imam filing da mi je netko zabil nekakvu rašpu u križa, kao da me boli i pika i struže nekaj oštro.
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 10:53   #869
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Kiroprakticar ne, ali probaj s Pilatesom, savrsen je za ledja. I vjezbe na lopti za ledja. I ne zanemari trbusne misice, oni moraju biti u ravnotezi s ledjnim. Gdje ides na terapiju?

TENS je ok, a jel bas tako gadno da ti treba? Mislim, korisna je to stvar za imati u svakom slucaju, isplati se uzeti.

Meni iskoci tu i tamo, ali se odmah reponira pa nemam prevelikih problema - dva - tri dana bolova. Dogodi mi se pri naglom pokretu fleksije+rotacije ledja. Inace su mi ledja u ocajnom stanju, sto je ironicno s obzirom na zanimanje koje cu imati za par mjeseci. Ali, drzim ja to pod kontrolom.

Operacija ne, ako ikako mozes bez nje. Naime, nakon operacije postoji dobra sansa da se problemi vrate.

Vjezbaj, pazi kako dizes teret, dobar krevet i opet sto vise vjezbanja
Za sjedenje koristi loptu, tjera da se uspravnije drzis.
Ja sam obavila 3 operacije na l4-l5,zadnji put je rađena fixacija...u svakom slučaju naučiti od terapeuta prave viježbe i svakodnevo ih odrađivati,pazi na ležaj,da bude dovoljno tvrd,da je obuća udobna i anatomska
vjera111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:46   #870
Operacija kicme da ili ne - savjet?

ukratko da vam ispricam situaciju pa bih molio za savjet ako je netko prosao operaciju,... pred 4 godine imao sam "lakšu" prometnu kao suvozac na motoru, i u tom trenu sam mislio kako sam se samo dobro natukao posto nije bio neki udarac i zanemario sam bolove u ledima i trnce u nogama koji su trajali dva dana,... bol u ledima trajala je dosta dugo ali sa trpljenjem bolova sam si ocito podigao prag boli i nakon nekog vremena me prestalo boliti,... posto sam cjeli zivot u sportu nakon prestanka boli krenuo sam u teretanu i kod jednog dizanja sam osjetio probadanje u ledima, da bi tu vecer zavrsio u bolnici na rengenu a kasnije na magnetnoj... nalazi su pokazali lose stanje odnosno otkrilo se da sam imao puknuce 12-tog kraljeska te da mi je sad na tom mjestu izbila diskus hernija, te da su mi 11. i 13. krljezak posali tvz "hard disk"... tada mi je doktor prepisao fizikalnu terapiju i dijetu (posto sa imao 10 kg viska) i nakon toga mi se stanje koliko toiko popravilo (nema ucestalih bolova), ali mi je doktor rekao da bi svejedno trebao na operaciju da se to rijesi... e sad ono sto mene zanima, imam par poznanika koji su bili na operaciji kicme i nisu se rijesili problema, nekima su bolovi ostali, neki su morali ic na jos jednu ili dvije opeacije itd itd,... da li ici na operaciju pa riskirat ili zivjet ovako (ic jednom godisnje na fizikalnu) neznajuci kad se moze nesto iskomplicirat,...
maric-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:16   #871
Quote:
maric-ri kaže: Pogledaj post
ukratko da vam ispricam situaciju pa bih molio za savjet ako je netko prosao operaciju,... pred 4 godine imao sam "lakšu" prometnu kao suvozac na motoru, i u tom trenu sam mislio kako sam se samo dobro natukao posto nije bio neki udarac i zanemario sam bolove u ledima i trnce u nogama koji su trajali dva dana,... bol u ledima trajala je dosta dugo ali sa trpljenjem bolova sam si ocito podigao prag boli i nakon nekog vremena me prestalo boliti,... posto sam cjeli zivot u sportu nakon prestanka boli krenuo sam u teretanu i kod jednog dizanja sam osjetio probadanje u ledima, da bi tu vecer zavrsio u bolnici na rengenu a kasnije na magnetnoj... nalazi su pokazali lose stanje odnosno otkrilo se da sam imao puknuce 12-tog kraljeska te da mi je sad na tom mjestu izbila diskus hernija, te da su mi 11. i 13. krljezak posali tvz "hard disk"... tada mi je doktor prepisao fizikalnu terapiju i dijetu (posto sa imao 10 kg viska) i nakon toga mi se stanje koliko toiko popravilo (nema ucestalih bolova), ali mi je doktor rekao da bi svejedno trebao na operaciju da se to rijesi... e sad ono sto mene zanima, imam par poznanika koji su bili na operaciji kicme i nisu se rijesili problema, nekima su bolovi ostali, neki su morali ic na jos jednu ili dvije opeacije itd itd,... da li ici na operaciju pa riskirat ili zivjet ovako (ic jednom godisnje na fizikalnu) neznajuci kad se moze nesto iskomplicirat,...
Svaki slučaj je poseban za sebe. Ima ljudi kojima zbog kompliciranog stanja savjetuju da trpe bolove dokle god mogu zbog težine zahvata i mogućnosti da ne uspije dobro, npr.
Najbolje bi bilo posavjetovati se s neurokirurgom. Moja topla preporuka je Rebro.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:54   #872
Išla bih na operaciju kad bih morala hodati na sve četiri, prije toga - ni u ludilu. Razlog? Neslužbeni savjeti nekolicine izvrsnih ortopeda, neurokirurga i fizioterapeuta upućeni članovima njihovih obitelji. I rizik od ovog užasa: http://www.arachnoiditis.info/
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 17:13   #873
Potraži još koje stručno mišljenje.

Dotad radi vježbe kakve imaš i na fizikalnoj, ako su izvedive kod kuće,
nešto lagano, bez ikakvih utega i opterećenja.

Ako bolovi ne bi bili svakodnevni, i kad bi bili izdrživi onda kad se pojave,
ne bih išla na operaciju i trudila bih se držati do sebe i svog stanja maksimalno moguće da operaciju izbjegnem (u slučaju da odgađanje/izbjegavanje operacije ne bi dodatno ugrožavalo moje zdravlje).

Postoji li kod tebe mogućnost nekih daljih komplikacija/ oštećenja ako ne odeš na operaciju?
brlj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 23:45   #874
gubitak kilograma

samo jedno kratko pitanje. jesi li za vrijeme ležanja izgubila koji kilogram? imamo sličan problem.

Quote:
greensiki kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ja sam jos jedna 21 godisnjakinja sa isijasom(bar je tako rekao doktor). Danas je tocno 18-i dan sto lezim.
Sve je pocelo u teretani, imala sam dug i naporan trening, posto sam htijela smrsaviti i oblikovati tijelo--vjezbala sam dnevno po 3 sata, sat vremena cardiofitnessa i 2 sata rastezanja
To je sveukupno trajalo jedno 2 mjeseca, dok nisam pocela bit preumorna i tijelo mi je nekako bilo izforsirano. Tada sam odlucila trenirati 3 puta tijedno--da mi misici malo odmore. Nastavila sam tako jos 2 mjeseca. Bilo je sve ok, dok nisam jednog dana od bolova u ledima, tocnije ispod lopatice,mogla ruku podignuti, tako da sam odlucila malo stati sa treninzima. Isla sam na masaze i polako se smirilo. Nastavila sam trenirati, i nakon dva dana nisam vise mogla. Opet sam stala sa treninzima, i jedno jutro se produdim i kako sam se digla iz kreveta, sam osjetila kao neku iglu u doljnjem djelu leda.
Ta lagana bol je trajala jedno pet dana.Sepala sam.Ja nisam htijela trenirati jer nisam znala sta je, mislila sam da je doslo do pretreniranosti, pa mi sad misici popustaju, i zato odmarala. Mislila sam ,ajde necu trenirati, ali cu bar malo hodati.... Jedno dva dana sam hodala, u pocetku sam sepala, a kad se misic zagrijao ,bi jos osjetila bol, ali bi normalnije hodala. Treci dan se nisam mogla dignuti iz kreveta Nekako otisla do doktora, on je rekao da je vjerojatno ukljesten zivac i prepisao mi DICLORAPID kapsule i to je to. Nisu mi bas pomogle. Prva sam 3 dana imala grc u cijeloj desnoj nozi(od kriza-do lista)....uzas!
nisam mogla se pomaknut, a ni do wca otic. Poslje grca vise nije bilo, samo neka tupa bol(isto kroz cijelu nogu-do lista). Zvala sam doktora i rekao je da moram samo lezati, da inekcije mi nece dati jer nema smisla i da je jedino rijesenje lezanje!!
Danas je 18 dan, ja sam jos uvijek u lezecem polozaju....manja je bol(sada mogu se bar malo smijati, kihnuti, kasljati-stvari koje prije nisam mogla od bola)..mogu hodati na stakama, stim da sto manje hodam(samo za wc). Cak sam prije 2 dana isla do doktora da mi pokaze neke vijezbe za leda,jer sam pocela imat grceva od lezanja.Rekao mi je da je to isijas. A sta ako je hernija diska? koja je razlika? ..
Uglavnom ,u groznoj sam situaciji, misici su mi kao puding lezim 18 dana i pitam se dali cu moci uskoro normalno hodati i kad ce ta bol nestati. Pocinjem raditi 17.4. ... a neznam dali ce mi proci do tada, a radim samo sezonski pa mi je posao ono sto najvise cekam tokom godine.

Sta da radim???
(doktor kaze da samo lezim, a meni se to nimalo ne svida)

Hvala ,nadam se da ce mi netko moc savjetovat sta da napravim...(kod doktora nemogu otic, jer nemogu hodat-zvala sam ga i kaze da lezim-odkad sam ga nazvala (je proslo 5 dana)situacija je ista i neznam sta cu, dali je to normalno .. ?)
pomocccccc HITNO
shithappens3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 18:59   #875
Diskohernija

Dragi svi, ili bolje netko tko se više kuži u ove probleme, cijenio bi bilo kakav odgovor:

Sa 13 godina mi je dijagnosticirana diskopatija - lumbaloišijalgija. Manje više nisam imao nikakve smetnje ni probleme do prije godinu dana. Trenutno imam 31 godinu. Ne bavim se niti obavljam ikakve teške fizičke poslove već uredski posao. Bio sam do prije godinu dana aktivni sportaš-amater. Vježbao sam trčanje po 5 km dnevno, prije toga znao otrčati i preko 20 km. Inače sve je počelo s bolovima u desnoj nozi tada prije 18 godina.
Zadnjih godinu dana imam bolove u obje noge te sam otišao na neke pretrage...
Zaključak EMNG-a donjih udova od 15.3.2012:
Elektromioneurografski se na donjim ekstrmitetima registriraju lakše do srednje teške kronične neurogene promjene u razinama L4-5 lijevo, nešto manje i L5 desno. Neurografski i refleksološki nalaz su uredni na svim ispitanim živcima. Nalaz govori u prilog radikulopatske geneze promjena.
Nalaz radiologa od 5.3.2012.:
na rtg L-S kičme, očuvana lumbalna lordoza, diskretna sinistrokonveksna skolioza sa rotacijom L2 L3, trupovi kralježaka visinom u gr.normale, diskretna redukcija šir.i v. prostora L5 S1 uz lumbalizaciju S1 segmenta odnosno prijelazni TH-L segment.
Terapija fizijatra je uslijedila sa fizikalna x10 86051 LS, 86311 DDS III/IV LS obje noge, 94 502 94 552. Dijagnoza fizijatra: Syndromum lumbosacrale. To je sve bilo u lipnju.

Nakon odmora, lijekova i svega toga bilo je manje više ok, ali zadnjih 15tak dana imam najviše problema sa boli u lijevoj nozi - osjećam da peče sa stražnje strane i boli me prilično kad stanem na noge te čak trne lijeva noga nakon dužeg hoda ili stajanja. Kod dužeg sjedenja pojavi se i laganija bol u donjem dijelu leđa.Mirujem sad već nekih 7 dana i pijen diclorapid u kombinaciji s normabelom.
Na MR još nisam išao. Tek trebam dobiti uputnicu, tko zna kad će to biti.
Ne znam da li vam se ovo čini za operaciju, daljnju terapiju ili što.
Ta terapiju koju sam i dobio mi se čini totalno bezvezna. M sam ju čekao par mjeseci pa sam ju odradio uz posao trčeći između posla i nje. Bio na onoj struji i ultrazvuku.
Doktorica mi se vraća s godišnjeg tek 1.9. a ja ne znam što da radim do tada. Da li se mogu raditi neke vježbe možda? Ili da stisnem njenu zamjenu da mi da uputnicu odmah za specijalista neurologa za MR?
Nekako se psihički sve više spremam za operaciju samo se bojim rizika i toga da neće ni to uspjeti, zato bi volio što više toga probati prije operacije. Ali neki ovdje kažu ako se dugo odugovlači s operacijom da je kasnije još i gore.
Molim bilo koga od vas, worst case scenario i best case... Brine me što me ta noga toliko boli kad se dignem na noge trentno.
Hvala puno unaprijed!
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 19:30   #876
Ne čini se tako loš nalaz, ali bitnije je kakve smetnje imaš. RTG nije pouzdan pa bi bilo dobro napraviti MR i konzultirati neurokirurga.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 19:38   #877
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Ne čini se tako loš nalaz, ali bitnije je kakve smetnje imaš. RTG nije pouzdan pa bi bilo dobro napraviti MR i konzultirati neurokirurga.
Thanx hsfi. Pa čini se da su smetnje onda lošije od nalaza. Jer polako sve više me ujutro nakon dizanja iz kreveta boli ta lijeva noga. Prije je to bilo samo ujutro i trnula bi nakon dužeg hodanja a sada stalno boli čim se dignem iz kreveta. Bojim se da mirovanje i lijekovi više ne pomažu.
A ništa, MR i neurokirurg će onda biti sljedeća stanica.
Samo još jedno pitanje: neurokirurzi pretpostavljam, kako im je to posao, će uvijek radije savjetovati operaciju nego neku neoperativnu terapiju?
BTW, ima li itko kakva saznanja ili iskustva sa dekompresijom (DTK)? Mislim da sam na ovom forumu naišao na par postova nekih koji su dosta loše o tome pričali, kao metodi koja kasnije stvara samo još veće probleme...
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 08:46   #878
I ja imam nesrazmjer između nalaza MR-a i tegoba, što je čest slučaj. No one nužno ne znače da si kandidat za operaciju, i ne trebaš brinuti da će ti je neurokirurg predložiti ukoliko stvarno nije potrebna. Uvijek imaš pravo i na drugo mišljenje.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 13:11   #879
ANESTEZIJA

Imam ekstruziju diska 11mm i već sam 5 tjedana u krevetu sa mogućnošću hodanja do 5 min. U ponedjeljak imam zakazan termin, točnije prijem u Vinogradskoj i operaciju Metrx metodom kod dr. Rotima. Muči me još jedna stvar, a to je odabir vrste anestezije. Znam da ću prije operacije imati još pretrage, pa razgovor sa anesteziologom, ali bi mi dobro došlo koji savjet sa foruma od ljudi koji su eventualno prošli lokalnu i opću anesteziju. Konkretno me zanima da li pri svakoj općoj anesteziji izgubiš kontrolu disanja i da li se obavezno stavlja tubus u dušnik. Inače bih radije odabrao opću anesteziju jer mislim da baš nije ugodan osjećaj slušati kako "čeprkaju" po tvojim leđima. Hvala unaprijed
shithappens3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 14:01   #880
Smile

Dobar dan dragi ljudi
Ja imam velikog iskustva sa diskushernijama u vratnom i u lumbalnom dijelu. 2 diskushernije vratne kralježnice operirala sam u 4. mjesecu 2010.godine, a 3 diskushernije u 2. mjesecu 2011. Napravili su mi fiksaciju titanom 3 kralješka ili 3 hernije. Želim vam svima poručiti da ne trpite bol nego se posavjetujte sa svojim neurokirurgom, i što god vam on kaže poslušajte ga. Jer doktor najbolje zna da li se nešto treba operirati ili ne.
Od kad sam se operirala ne osjećam više onakvu bol. Tablete ne pijem i čak sam se uspješno vratila na svoje radno mjesto. Svima vam želim puno sreće i zdravlja, i čim manje diskusherija.
I za kraj, htjela bih pohvaliti svog neurokirurga u KBC Rijeka Deana Girotta, koji mi je uspješno obavio 2 operacije kralježnice. Njemu veliko hvala.

Nebojte se ljudi, medicina napreduje!
Pozdrav svima.
kiki bomboni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.