Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 08:05   #5941
@ BLANQUETTE - odgovoriti ću o kompulzivnom prejedanju na istoimenoj temi: https://www.forum.hr/showthread.php?t=146512 , da ne spamamo ovdje.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:39   #5942
da li netko ima iskustva s psihoanalizom kao metodom lječenja gpl-a, i dr. sanjom borovečki jakovljev?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:23   #5943
kako se ljušti luk.Naravno sa suzama.

Kako ?

Evo ovako:

1. Odlazak kod psihića i priznaje sebi da imaš taj problem
2.Prihvatiš to da nisi lud i da je to isto kao i kad oboliš od bilo koje bolesti .
3.Makneš od sebe previše gledanja tv-a, provedeš više vremena sam sa sobom(meditacija,vjera,sport bilo što što te puni pozitivnom energijom) Ja sam krenula s trčanjem i planinarenjem pa mi nije pomoglo.Onda sam boksala vreću pa nije ni to pomoglo. Onda sam tražila boga po planinama i crkvi i ovdje i ondje i bilo mi je jako teško. Stavala sam čepiće za uši kad sam išla spavati,a ponekad i po danu jer mi je živčani sustav bio preosjetljiv. I tako sam malo po malu ulazila u samu sebe da vidim tko sam uopće ja. Postala sam smirenija,zavoljela sam više ljude i život. Riječ volja dolazi od riječi voljeti,a to je drugi izraz za ljubiti. A bez ljubavi nema ničega. A to je kod mene trajalo desetlječima,a da nisam uopće bila svjesna toga. Ali svako zlo za neko dobro i to zlo ti okidači su označili moju prekretnicu. promjenila sam život za 180 stupnjeva i ugledala svijet novim očima. Počistila sam sve nataloženo smeće iz svoje prošlosti(loši odnosi u obitelji,depresije kod roditelja i td.)Sve je to individualno. I korak po korak kako sam ulazila dublje u sebe shvatila sam da za mene postoji samo jedana pravac,a to je duševni mir.
4. Duševni mir i ravnotežu moraš stalno tražiti.Nema tu ništa preko noći. Jedna tabletica i sve je super. To zaboravi. Moraš se boriti. I to će trajati cijeli život. Razlika je jedino u tome da kad počistš smeće bit će ti puno lakše. Imala sam osječaj da sam odvojena od svijeta, kao da je oko mene bilo neko energetsko polje koje mi je priječilo da primim pozitivnu energiju izvana,a negativna mi se odbijala od mene i ponovno me udarala. I onda mi se desilo to da sam taj zid probila. To je kao kad avion probije zvučni zid. Poslije život više nije isti. Kroz stalno traženje unutarnjeg mira dobivaš puno pozitivne energije,a negativne energije neutraliziraš. Postaješ jači i jači,ali to koristiš za dobro a ne za loše.

Vjeruj mi to se može. meni je trebalo dobre 3 godine da to naparvim. S tim da sam zadnju godinu bila više fokusirana pa mi je išlo brže.

To ti je kao da otkriješ novi kontinent sa predivnim ljepotoma.

Ali za početak ti treba vjera. A ona je tako slaba na početku. Ja sam se molila Bogu i za ljubav i za vjeru i za sve što mi je trebalo. I dobila sam. Na početku nisam znala ni kako se pomoliti. Molila sam klasične molitve,ali su mi one išle polako na živce. S vremenom je to preraslo u razgovor.

TRaži i nači češ. Kucaj i otvorit će ti se. Samo nikad ne znaš kada će to biti. Vjeruj mi biti ćee,ali kreni.

Traži svoj put. Bio to Buda, Isus, Bog, nazovi to kakogod hočeš,ali traži to u miru i dobit češ. Život će ti se iz bjede pretvoriti u bogatstvo. Ljutnja će prerasti u ljubav,a mržnja u oprost.

Ali ponavljam ne ide preko noći.

To je kao sa vrhunskim sportom. Pogledaj Janicu i Ivicu, Mirka Filipovića i ostale Svi su oni išli istim putem. Kroz bol do cilja.

Puno sam već rekla. Promjenila sam 4 psihića dok nisam našla onog pravog. kako sam ga našla. Ono što ne valja odbaci i doći češ do onog što valja.

Sretno i idi i samo idi.

Zadnje uređivanje TAMI 80 : 12.02.2017. at 21:36.
TAMI 80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:25   #5944
Psihijatar/psihoterapeut za BPD u Zagrebu

Da li netko ima preporuku za nekog psihoterapeuta/psihijatra u Zagrebu koji ima iskustva s BPD-om ili je barem susretljiv, ima razumijevanja? Dugi niz godina dijagnoza mi je bila depresija, bila i na lijekovima i mijenjala par, promijenila i 3 psihijatra, dok nisam slučajno čitala o BPD-u, totalno se pronašla u tome... Spomenula sam to svom idućem psihoterapeutu i on mi je odmah to stavio u dijagnozu (depresiju više ne)...
Meni lijekovi nisu puno pomogli (osim u jednom periodu akutne depresije, ali to je već davno prošlo) i treba mi psihijatar koji mi neće htjet gurat lijekove, ali će imat vremena i volje terapiju vodit razgovorom i tko razumije tematiku BPD.
Pohađam već duže vrijeme online tečaj jedne američke terapeutice koja se bavi DBT-om i to mi je nešto najbolje što mi se dogodilo i najviše mi pomoglo. Ali upravo kroz taj tečaj isplivavaju na površinu razne stvari koje me muče i o kojima imam potrebu osobno popričat sa nekom stručnom osobom.
Hvala! Može i u inbox
Sunčica12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:02   #5945
Da li je neko od vas sa GPL imao faze kad odluta u mislima u sasvim drugu dimenziju,bježanje u neko unutrašnje JA?
Kao da život pored vas samo prolazi a niste svjesni realnosti.
Ovo mi se dešava evo par dana na grupnim terapijama da uopšte ne mogu da se skoncentrišem i pratim šta drugi ljudi govore,kao da sam u svom nekom unutrašnjem svijetu.
Strah me da ovo nisu simptomi psihoze.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 16:01   #5946
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Da li je neko od vas sa GPL imao faze kad odluta u mislima u sasvim drugu dimenziju,bježanje u neko unutrašnje JA?
Kao da život pored vas samo prolazi a niste svjesni realnosti.
Ovo mi se dešava evo par dana na grupnim terapijama da uopšte ne mogu da se skoncentrišem i pratim šta drugi ljudi govore,kao da sam u svom nekom unutrašnjem svijetu.
Strah me da ovo nisu simptomi psihoze.
pretjeruješ blago rečeno....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 16:04   #5947
Nosonja a šta ja to pretjerujem?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 12:14   #5948
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Da li je neko od vas sa GPL imao faze kad odluta u mislima u sasvim drugu dimenziju,bježanje u neko unutrašnje JA?
Kao da život pored vas samo prolazi a niste svjesni realnosti.
Ovo mi se dešava evo par dana na grupnim terapijama da uopšte ne mogu da se skoncentrišem i pratim šta drugi ljudi govore,kao da sam u svom nekom unutrašnjem svijetu.
Strah me da ovo nisu simptomi psihoze.
meni, zato mi nejdu gurpne terapije.
imam osjećaj da se zateknem u trenutku gdje se moram skoncentrirati na svoje misli i na tuđe, pa se "pogubim", i počnem pitati što ovi sad pričaju i o čemu se radi.

kakva psihoza?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 12:56   #5949
Dajte ljudi ako.je ikako moguce izbjegavajte grupne terapije
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 12:58   #5950
zasto da izbjegavaju grupne terapije?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:13   #5951
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
zasto da izbjegavaju grupne terapije?
Nisu svi ljudi.za grupne al to ovisi o procjeni shrinka
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:30   #5952
grupe imaju svoju dinamiku i sigurno da je terapeut taj koji mora napraviti procjenu da li je odredjena osoba za ulazak u neku grupu. nisu ni sve grupe iste, niti sastavljene na isti nacin. losa terapeutova procjena moze nastetiti i grupi i pojedincu.

grupna i individualna imaju drugacije mehanizme rada, drugaciju dinamiku, interpretacije, itd. takodjer, drugacija je "hijerarhija" grupe u odnosu na individualnu pt, transferi, kontratransferi, acting out - sve je to drugacije u grupi.

dakle, to su razlicite stvari, te imaju razliciti utjecaj. za mene je grupa cak i bolja od individualne (to je iskljucivo moj slucaj) i mnogo vise mi pruza rad u grupi, nego individualna, zbog svih "ogledala" s kojima se trebam suociti.

just for the record, ja sam "neformalni" granicni. na papiru anksiozno-depresivni.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:25   #5953
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
grupe imaju svoju dinamiku i sigurno da je terapeut taj koji mora napraviti procjenu da li je odredjena osoba za ulazak u neku grupu. nisu ni sve grupe iste, niti sastavljene na isti nacin. losa terapeutova procjena moze nastetiti i grupi i pojedincu.

grupna i individualna imaju drugacije mehanizme rada, drugaciju dinamiku, interpretacije, itd. takodjer, drugacija je "hijerarhija" grupe u odnosu na individualnu pt, transferi, kontratransferi, acting out - sve je to drugacije u grupi.

dakle, to su razlicite stvari, te imaju razliciti utjecaj. za mene je grupa cak i bolja od individualne (to je iskljucivo moj slucaj) i mnogo vise mi pruza rad u grupi, nego individualna, zbog svih "ogledala" s kojima se trebam suociti.

just for the record, ja sam "neformalni" granicni. na papiru anksiozno-depresivni.
Potpisujem ovaj post upravo procjena psihoterapeuta
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:27   #5954
Meni se to cesto događalo da odlutam negdi, kao kad se zagledas u neku tocku i tupo gledaš, do te mjere da bih prestala čut buku oko sebe i isključila bih se skroz, al oči otvorene a ja ko kip stojim/sjedim.
Primjetila sam da mi se to češče događalo kad bih bila depresivna.

Samo da vam javim, hvala na savjetima za prehranu, pojačala san unos bjelančevina, povrća, omega 3masne kiseline, jabuke jedem. Dakle skroz sam makla mlijeko i mliječ. proizvode; kruh i hranu od brašna. Oduševljena sam sama sobom kako mi dobro ide. Primjecujem da se osjecam puno bolje i stabilnije otkako jedem zdravije.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:31   #5955
Meni se to cesto događalo da odlutam negdi, kao kad se zagledas u neku tocku i tupo gledaš, do te mjere da bih prestala čut buku oko sebe i isključila bih se skroz, al oči otvorene a ja ko kip stojim/sjedim.
Primjetila sam da mi se to češče događalo kad bih bila depresivna.

Samo da vam javim, hvala na savjetima za prehranu, pojačala san unos bjelančevina, povrća, omega 3masne kiseline, jabuke jedem. Dakle skroz sam makla mlijeko i mliječ. proizvode; kruh i hranu od brašna. Oduševljena sam sama sobom kako mi dobro ide. Primjecujem da se osjecam puno bolje i stabilnije otkako jedem zdravije.

Mene zanima kako ostvariti ljubavnu vezu, imala sam dosad samo 1 vezu i to je to. Ja prekinula vezu kad sam primjetila da bi on mogao prekinuti samnon. Godine idu, ja tapkam u prazno, uopce nisam ni zainteresirana. Trenutno radim na sebi dosta (mrsavljenje, trening, ucenje, zaposlena, znaci ok sam cura po tim drustvenim parametrima, al bojim se iskreno vezati za nekog i strah me ulazit u blizak odnos s nekim. Prevelik teret nosim na leđima iz proslosti, volila bih imat nekog uz sebe tko bi razumio to i bio mi podrška... )
Ovo sto je forumas pitao, ja nemam problema sa snom, zaspem brzo... Kao djete sam zato imala česte noćne more i vrištala bih, također u doba srednje škole; strašne more do te mjere da sam se tresla prije spavanja i spavala s upaljenim svijetlom.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:32   #5956
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Meni se to cesto događalo da odlutam negdi, kao kad se zagledas u neku tocku i tupo gledaš, do te mjere da bih prestala čut buku oko sebe i isključila bih se skroz, al oči otvorene a ja ko kip stojim/sjedim.
Primjetila sam da mi se to češče događalo kad bih bila depresivna.

Samo da vam javim, hvala na savjetima za prehranu, pojačala san unos bjelančevina, povrća, omega 3masne kiseline, jabuke jedem. Dakle skroz sam makla mlijeko i mliječ. proizvode; kruh i hranu od brašna. Oduševljena sam sama sobom kako mi dobro ide. Primjecujem da se osjecam puno bolje i stabilnije otkako jedem zdravije.
Pametan savjet a pocetak.ozdravljena jeo.odmak od otrovnih roditelja.Svi mi nosimo ogroman teret z
iz proslosti
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:35   #5957
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Meni se to cesto događalo da odlutam negdi, kao kad se zagledas u neku tocku i tupo gledaš, do te mjere da bih prestala čut buku oko sebe i isključila bih se skroz, al oči otvorene a ja ko kip stojim/sjedim.
Primjetila sam da mi se to češče događalo kad bih bila depresivna.

Samo da vam javim, hvala na savjetima za prehranu, pojačala san unos bjelančevina, povrća, omega 3masne kiseline, jabuke jedem. Dakle skroz sam makla mlijeko i mliječ. proizvode; kruh i hranu od brašna. Oduševljena sam sama sobom kako mi dobro ide. Primjecujem da se osjecam puno bolje i stabilnije otkako jedem zdravije.

Mene zanima kako ostvariti ljubavnu vezu, imala sam dosad samo 1 vezu i to je to. Ja prekinula vezu kad sam primjetila da bi on mogao prekinuti samnon. Godine idu, ja tapkam u prazno, uopce nisam ni zainteresirana. Trenutno radim na sebi dosta (mrsavljenje, trening, ucenje, zaposlena, znaci ok sam cura po tim drustvenim parametrima, al bojim se iskreno vezati za nekog i strah me ulazit u blizak odnos s nekim. Prevelik teret nosim na leđima iz proslosti, volila bih imat nekog uz sebe tko bi razumio to i bio mi podrška... )
Vjerujem da ce se.naci neka srodna dusa koja ce imati razumijevanja
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:45   #5958
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ce se.naci neka srodna dusa koja ce imati razumijevanja
Hvala ti ...Ja se isto nadam.
Da upravo tako, osjecam se puno bolje i napredujem. Prije tri godine sam bila suicidalna i izgubljena, meni je grupna pomogla i moj savjet je ljudima da idu na grupnu i individualnu... sad sam prosla fazu REZ odnosa s materom i postavljanje granice. sada sam u fazi da biram za sebe:Odgovara li mi kontakt s tom i tom osobom, takoder dal je hrana koju jedem zdrava ili ne. Sada sam u fazi da biram dobro za sebe i ne zalijecem se.
Mislim da trebam kroz psihoterapiju razrijesiti taj crno-bijeli pogled na ljude i osvijestiti sebe i svoje postupke. Moram priznat da tek sada shvacam onu recenicu da je rad na sebi bolan. Samo sam 2 puta uspjela zakecat iz dna duše, na grupnoj a drugi put s prijateljicom kad sam pricala. 3sata sam plakala i jecala, osjecala sam da mi se duša raspada. Volila bih isplakat sve sta se skupilo u meni....
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 16:23   #5959
Danas mi je napravljen otpust iz dnevne bolnice nakon 3 i po mjeseca.Ne mogu nikako reći da ima puno pomaka.
Jedna od mojih dijagnoza je i F60.3 ali imam i ogromnih problema jako već dugo sa nesanicom.
Grupa i psihoterapeut su se trudili u smislu toga da ja napokon odrastem i uhvatim se u koštac sa životnim problemima.
Jedan od mojih problema je da imam fobiju od posla koji radim jer i ne volim ga.Desile su se neke stvari gde svaki odlazak ponovo na posao u meni se javljao strah,nemir,strepnja.Desili su se panični napadi i svašta se izdešavalo.Po treći put sam poslan na grupne terapije gde se grupa zaista trudila da se ja vratim na posao koji ja baš ne volim.Koliko god ja to izbjegavao,dnevna bolnica se morala završiti.Sada idem na komisiju gde će odlučiti da li ću na posao ili ne.Ja i dalje imam fobiju od posla,pošto radim u smjenama,i bojim se da neću moći izdržati jer iovako imam problema sa snom (budim se već skoro 2 god stalno u isto vreme,i više ne mogu zaspati).Jedina motivacija mi je novac,ali ipak u meni ima dosta straha i nemira.Nadam se da ovde ima dobrih ljudi koji će me ohrabriti i dati riječi podrške.
Drugo rano mjesto ne mogu dobiti,predao sam papire za promjenu radnog mjesta i na to se čeka dugo,ali firma je rekla da drugo radno mjesto za mene nema.To još više komplikuje iovako situaciju,gde sam jednostavno prinuđen da radim.
Inače kao osoba sam dosta anksiozan,preplašen,miran,pošten i povučenog tipa.Nek mi je Bog na pomoći.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 12:12   #5960
Quote:
No13 baby kaže: Pogledaj post
Mene jako zanima ovo pitanje. Često nailazim na tvrdnju da BPD osobe nisu sposobne voljeti. Da budem iskrena, od pomisli da ne mogu i da se samo zavaravam dođe mi da se jednostavno ubijem odmah sad. Inače je dobar dio mog života totalna laž i nema smisla. Ne mogu vjerovati u to.

Osjećam se kao da volim. Imala sam nekoliko dužih veza i naravno da sam počela uviđati mane svojih partnera nakon tog početnog perioda idealizacije u kojemu sam ih smatrala savršenima. No to nije bio kraj ljubavi. Neke stvari prihvatim lakše, neke teže. Ponekad mi treba vremena da probavim neke mane ili nesuglasice i taj proces je baš tipično borderski, na svaki znak problema dovodim u pitanje cijelu vezu i važem je li to "to" ili nije. Ali na koncu se ipak najčešće saberem i pomirim s negativnim stranama. I mislim da mogu voljeti osobu unatoč nekim njezinim manama. Možda teže prihvaćam tuđe nesavršenosti i možda su mi veze zbog toga relativno nestabilne i podložne iskušenjima, ali ne mislim da to znači da ne znam voljeti. Samo se teže nosim s drugim ljudima jer se ne mogu nositi ni sama sa sobom.
Ja dobijam povratnu informaciju da ne. Druga strana kaze da to sto ja izvodim nije ljubav nego manifestacija BPDa.

Iz neke dubine mene se javlja glas koji kaze da to nije istina, ali tko bi mu vise vjerovao?
Samo ludjak?
Ili ludjakinja?
Ima li koga kod kuce?
ivandjj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.