Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 18:18   #1
Kako prihvatit sudbinu?

Uz donju temu o radnim navikama i odgovornosti,koje me prate cijeli život,imam i drugi problem.

A to je da,s navršenih 25 godina ja nemam ništa od života.

Radim u tehničkoj struci,za bijednu plaću,što nije problem toliki jer sam freshman praktički i svejstan sam da nemogu imati neznam koliko,ali problem je što po svim prikupljenim informacijama,neće ni kroz 5 godina biti nešto puno bolje.

Naravno sve je to dobro kad imaš neki oslonac-a ja ga nemam.

Kamo god se okrenem neki su dobili neku vrstu pomoći,netko je dobio kat kuće,netko stan,netko dobar dio sufinanciranja stana,netko nešto...ili čeka da dobije-JA NIŠTA.

Moji roditelji nisu ništa naslijedili,stvorili su koliko su mogli,nisam neki omiljeni lik u obitelji i nemogu niti ne očekujem niti želim išta od njih.

Nisam lik za društvo,partijanje...nisam bio ni s 15,a sada sam izgubio svaki korak s vremenom,naranvo uz to dolazi i sramežljivost i neki sram da uđem u novo društvo,pošto nisam imao novaca nikada,nisam mogao niti želio tražiti roditelje ništa više od robe,hrane za školovanje....novac za partije,putovanja...nikako,nešto malo sam zarađivao preko studnet servisa.

Sad kad sam počeop raditi,štedim nešto,ali to je sve kap u moru da kupim neku nekretninu...i trebat će mi cijelu vječnost.

Mislio sam da bi moglo biti bolje u ljubavi,slučajno mi se dogodilo nešto,ali sam tu potpuno izigran,slijepo sam vjerovao i gledao odličnu-glumu.

Inače,fizički sam poprilično ružan,ponajprije lice,bez ikakvih dobrih crta,velik nos,mala glava,ćelavost na jako....a ophođenje u sve to je nula....
Da sam barem tu nekakav,možda bi uz ljubav našao i osobu koja je uspješnija pa bi zajedno nešto napravili....ali sreća traži sreću.

Što uopće napraviti u životu...
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 18:54   #2
sport, hobby? tu se nađe društvo.. kretanje bez puno razmišljanja o buducnosti.
opusti se, nemoj se uspoređivati s drugima.
nađi nešto što te veseli, šah, kartanje, pecanje, ples, i tri miliona mogucih aktivnosti, neke su ti sigurno ugodne.
mlad si. guštaj mladost.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:01   #3
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
sport, hobby? tu se nađe društvo.. kretanje bez puno razmišljanja o buducnosti.
opusti se, nemoj se uspoređivati s drugima.
nađi nešto što te veseli, šah, kartanje, pecanje, ples, i tri miliona mogucih aktivnosti, neke su ti sigurno ugodne.
mlad si. guštaj mladost.
Imao sam davno prije nešto od toga za opuštanje...

Ali,kako guštat u mladosti,kad nemaš ništa,gledam kako nešto stvoriti,kad nemam ništa od drugog...a to traži jbn odricanja.
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:43   #4
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
kad nemaš ništa
Nemaš ništa? Mogao si se (umjesto s prijateljima koji imaju više novaca ili sreće u ljubavi) npr. usporediti s nekim tko ne može hodati ili vidjeti ili pati od teške kronične bolesti. Ili s nekim tko nije imao roditelje čak niti za to - za robu i hranu. Bi li tada rekao da zapravo imaš puno? Bi li tada pokušao sagraditi svoje samopouzdanje i samopoštovanje na temeljima koji nisu materijalne prirode? Ne vrednovati sebe ili druge prema stvarima koje (ne)posjeduju?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:56   #5
Svak misli da je njemu najteže. Ako misliš da je to sudbina (i to ono crna) čekaj dok krenu životni problemi, onda ćeš se smijati na otvaranje ove teme.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 21:42   #6
Nisi jedini koji nije ništa dobio u životu. Ti bar imaš posao, mnogi nemaju ni to.
Od kukanja nemaš ništa, samo ćeš upasti u depresiju.
Mlad si, zdrav si.... ako nisi zadovoljan u HR odi van. Tisuće su već to napravili. Za deset godina ćeš dovoljno zaraditi da imaš nešto svoje. Uostalom, tek imaš 25 godina.
Što se tiče izgleda, mnogi nisu zadovoljni svojim izgledom, ali to nije kraj svijeta. Kad zaradiš nešto novaca odi na plastičnu operaciju nosa ako te to jako smeta.
Što se tiče ljubavi, to je nešto što se mora desiti, nema tu na silu.
Nitko nije u potpunosti zadovoljan svojim životom, svi bi htjeli nešto mijenjati.
Iskoristi od života najbolje što možeš, a ono što ne možeš promijeniti, prihvati i pomiri se s tim.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:22   #7
@undecided Par savjeta od mene.

1. Ne uspoređuj se s drugima.
2. Kažeš da imaš problem s kosom. Probaj obrijat glavu. Ovo je dobronamjeran savjet s moje strane.
3. Trči svako jutro ili kad već imaš vremena. Gledaj filmove. Nađi nešto zbog čeg ćeš se veselit svakom novom danu. Znam da ovo sad zvuči glupo i da nije jednostavno ali kad budeš imao razlog za ustajanje, oji nije posao nego ono što te istinski veseli, bit će ti ljepše u životu.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:34   #8
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Što uopće napraviti u životu...
Ti se zapravo nisi pomirio sa sudbinom čim se pitaš što napraviti. Dakle spreman si na rad, samo nemaš trenutno viziju što i kako ... Nemam konkretan savjet, samo htjedoh skrenut pažnju na ovaj važan detalj.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 08:24   #9
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Imao sam davno prije nešto od toga za opuštanje...

Ali,kako guštat u mladosti,kad nemaš ništa,gledam kako nešto stvoriti,kad nemam ništa od drugog...a to traži jbn odricanja.
pa..imaš posao, kolko sam skužila.. i ne spavaš na klupi u parku ..
većina je ovdje dobro primjetila, uspoređuješ se s drugima..
zašto, pa ti imaš svoj životni put a svako ima svoj.
pretpostavljM da si oko procjene svog izgleda poprilično subjektivan
a i sklon da se osloniš na nekog
to bi ti bio mač s dve oštrice

kretanje na zraku razbistruje!

a i osvrni se oko sebe, možda tebe neko treba, tvoju pomoć. Kad pomažeš , nemaš vremena za jadikovku.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:36   #10
Da ne quotam svaki post posebno,pošto su u dva dijela razdijeljeni.

1.)Što bi trebao ? odrezati nogu da budem sretan što sam prije toga mogao hodati? sretan sam na tome što sam zdrav,ali htio bi malo više.....opet,sve u granicima normale.

2.)Da li se uspoređujem s drugima ?

Pa naravno da da,gledam kako mnogi ipak imaju dosta više riješenih osnovnih problema nego što ih imam ja.Naravno,ne znači da ih oni nemaju,ali mogu za dosta ljudi reći što imaju i da imaju bolji život nego što imam ja....a nije povezano s trudom.

Neznam jesam se pomirio ili ne,imam neki svoj cilj-riješiti si što prije stambeno pitanje i nešto raditi da mogu živjeti od toga (možda i privatno),tada bi dosta lakše disao....naravno,put još nisam otkrio i to me strašno umara.

Radim,ali za smiješnu plaću i neki napredak nije prevelik-a nisam običan fizikalac.
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 11:27   #11
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Što uopće napraviti u životu...
Sve.

Zar misliš da možeš biti uspješan jedino ako si naslijedio tuđi uspjeh?


Posao imaš, mnogi nemaju.
Doškoluj se, radi na sebi, stvori sebi život kakav želiš. (Bez dječjih snova da želiš biti milijunaš preko noći i sl. gluposti.)

Što znači prihvatiti sudbinu? - Prihvatiti da ništa ne radiš na sebi u ostatku svog života.

Radije smišljaj kako da sam krojiš svoju sudbinu.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 13:53   #12
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
gledam kako mnogi ipak imaju dosta više riješenih osnovnih problema nego što ih imam ja.Naravno,ne znači da ih oni nemaju,ali mogu za dosta ljudi reći što imaju i da imaju bolji život nego što imam ja....a nije povezano s trudom.
Bila sam jednom na dejtu s likom koji je radio ovo što ti radiš - uspoređivao tko što i koliko ima, a što i koliko on nema, što je tko dobio trudom, a tko preko veze...and so on. Ta njegova frustriranost time mi je bila toliko odbojna, da sam jedva čekala da kavi dođe kraj Sad si me ti podsjetio na njega. Ugl, isfrustriran muškarac je puno manje privlačan ženama. Just for the record
Dok putuješ prema boljem, probaj pronaći zadovoljstvo i samopouzdanje u onome što imaš. Inače češ uvijek biti isfrustriran, uvijek će netko imati više...
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 18:03   #13
Autore, jel znaš zašto ljudi kao ti upadaju u depresiju?
Zato što su stalno nezadovoljni i nezahvalni na onome što imaju.
Ti bi sa 25 godina imao rješeno stambeno pitanje?
Htio bi više plaćeni posao?
Htio bi da nešto nasljediš (kao što su neki koje ti poznaješ).
Htio bi fizički biti ljepši i naći dobru curu......
Pomiri se s onim što imaš, mnogi nemaju ni to.
ZDRAV SI I IMAŠ SAMO 25 GODINA - što bi netko dao da ima tvoju mladost i zdravlje?

Ja bi htjela da mi je sada 35 godina, da sam stjuardesa koja putuje po cijelom svijetu i da mi je dečko atraktivni pilot
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:52   #14
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Autore, jel znaš zašto ljudi kao ti upadaju u depresiju?
Zato što su stalno nezadovoljni i nezahvalni na onome što imaju.
Ti bi sa 25 godina imao rješeno stambeno pitanje?
Htio bi više plaćeni posao?
Htio bi da nešto nasljediš (kao što su neki koje ti poznaješ).
Htio bi fizički biti ljepši i naći dobru curu......
Pomiri se s onim što imaš, mnogi nemaju ni to.
ZDRAV SI I IMAŠ SAMO 25 GODINA - što bi netko dao da ima tvoju mladost i zdravlje?

Ja bi htjela da mi je sada 35 godina, da sam stjuardesa koja putuje po cijelom svijetu i da mi je dečko atraktivni pilot
Jako puno ljudi su bolji u praktički svim segmentima gore nabrojanim

Ja bi bio zadovoljan s barem malo boljom situacijom.

A ovo,25 god i zdrav,je kao ono...ti si dobar,drag,nije izgled bitan,ali nisi moj tip
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:58   #15
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post

A ovo,25 god i zdrav,je kao ono...ti si dobar,drag,nije izgled bitan,ali nisi moj tip
nije to ni priblizno isto, no iz rakursa osobe koja to sada ima, razumijem zasto to dozivljavas na taj nacin

vidim da u uvodnom navodis niz nezadovoljstava, a po tome zapravo i ne iskaces pretjerano od drugih. ti isti drugi za koje vjerujes kako su blagoslovljeni s mnogo toga, isto imaju i vode svoje bitke.
sigurna sam da si cuo za floskulu kako sreca nije u stvarima i oko nas, vec u nama. e pa to je zapravo istina. svi mi u zivotu mijenjamo sto mozemo, zivimo, radimo, a to da cemo ostvariti sve snove - necemo. treba nesto ostaviti i za sanjarenje
uglavnom, s 25 godina mozes jos nekoliko puta promijeniti cijeli svoj svijet. idi za onim sto zelis, a ono sto ne mozes mijenjati - prihvati. i kad ti je full lose, nabrajaj u sebi sve dobro sto imas - roditelje, dom, mladost, zdravlje. neki bi sve dali da imaju i pola od toga.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:59   #16
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
nije to ni priblizno isto, no iz rakursa osobe koja to sada ima, razumijem razumijem zasto to dozivljavas na taj nacin
ok,možda je usporedba loša,zapravo stvarno je loša

Ali,ipak mislim da nije dovoljno dobar argument,jer ga gledam većinu,i stvarno sam jadan u njoj
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:29   #17
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post

Ali,ipak mislim da nije dovoljno dobar argument,jer ga gledam većinu,i stvarno sam jadan u njoj
O micek jedan, ti si najjadniji od svih i stvarno te treba žaliti, ajmo sad svi plakati


Jadan si onoliko koliko uživaš u svom samosažaljevanju.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 15:24   #18
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Uz donju temu o radnim navikama i odgovornosti,koje me prate cijeli život,imam i drugi problem.

A to je da,s navršenih 25 godina ja nemam ništa od života.

Radim u tehničkoj struci,za bijednu plaću,što nije problem toliki jer sam freshman praktički i svejstan sam da nemogu imati neznam koliko,ali problem je što po svim prikupljenim informacijama,neće ni kroz 5 godina biti nešto puno bolje.

Naravno sve je to dobro kad imaš neki oslonac-a ja ga nemam.

Kamo god se okrenem neki su dobili neku vrstu pomoći,netko je dobio kat kuće,netko stan,netko dobar dio sufinanciranja stana,netko nešto...ili čeka da dobije-JA NIŠTA.

Moji roditelji nisu ništa naslijedili,stvorili su koliko su mogli,nisam neki omiljeni lik u obitelji i nemogu niti ne očekujem niti želim išta od njih.

Nisam lik za društvo,partijanje...nisam bio ni s 15,a sada sam izgubio svaki korak s vremenom,naranvo uz to dolazi i sramežljivost i neki sram da uđem u novo društvo,pošto nisam imao novaca nikada,nisam mogao niti želio tražiti roditelje ništa više od robe,hrane za školovanje....novac za partije,putovanja...nikako,nešto malo sam zarađivao preko studnet servisa.

Sad kad sam počeop raditi,štedim nešto,ali to je sve kap u moru da kupim neku nekretninu...i trebat će mi cijelu vječnost.

Mislio sam da bi moglo biti bolje u ljubavi,slučajno mi se dogodilo nešto,ali sam tu potpuno izigran,slijepo sam vjerovao i gledao odličnu-glumu.

Inače,fizički sam poprilično ružan,ponajprije lice,bez ikakvih dobrih crta,velik nos,mala glava,ćelavost na jako....a ophođenje u sve to je nula....
Da sam barem tu nekakav,možda bi uz ljubav našao i osobu koja je uspješnija pa bi zajedno nešto napravili....ali sreća traži sreću.

Što uopće napraviti u životu...
Zašto misliš da nemaš ništa od života? Imaš posao -kakav takav ali ga imaš.
Imaš 25 godina i stigneš napraviti još puno toga u životu.

Nisi lik za partijanje, pa što onda? Vjerojatno ima nekih stvari koje te zanimaju (neki hobi). Postoje skupine koje se bave istim hobijem.
Probaj pronaći neku skupinu koja se bavi hobijem koji bi te veselio.

Što je ljepota? Kažeš da si ružan - da li ti to kažeš ili neko drugi? Meni se čini da to ti sam sebi kažeš. Onome kojemu si ružan ne mora te gledati, ali vjerujem da češ u budučnosti (ipak si još mlad) pronaći neku žensku osobu koja će te prihvatiti takav kakav jesi.

I stvarno, prestani plakati nad samim sobom već poduzmi nešto da se to promijeni.
Svatko od nas nosi svoj "križ", svoju sudbinu na leđima. Misliš da je svima drugima lako. Hrpa ljudi ima puno teže probleme od tebe, pa se to na njima ne vidi.
Zato, podigni glavu i pokreni se!
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 07:19   #19
Ne postoji sudbina nego nedjelovanje za koje krivimo sudbinu. Sudbina je drugi naziv za prošlost,postoji sadašnjost i već danas misli na ono što ćeš napraviti sutra.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.