Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 08:57   #5261
Quote:
sunčani cvijet kaže: Pogledaj post
Dobro sam, evo malo umorno ali sutra je nedjelja pa se budem malo odmorila. Kako si ti?
U vezi psihoze mislim da je nam s vremenom lakse prepoznati simptome. Valjda dok naucimo nesto o svojoj bolesti. A opet i to je upitno. Ali mislim da svatko ima svojih nekih odredenih oscilacija prema kojima i uzimamo terapiju i eventualno po potrebi neki lijek.

Poslano sa mog meanIT_Q7 koristeći Tapatalk
A dobro sam. Fali mi cura. Da neko bude kraj mene. to ti meni fali. Da osjetim ljubav. Da se ljubim i sve to . Možda me puklo vrijeme danas. ko da je rano proljeće. lijepo za izać na kavu sa nekim. Ovo kaj si rekla u vezi psihoze. da slažem se sa tim. a kad moram to uzet. nije mi dobro ak ne uzmem . A jel ti imaš ove strahove? Naša bolest ko da je preodređena za to. Meni se da nekad desit da fakat imam osjećaj da bu me neko razbil vani a onda kad prođem pored ćovjeka sve prođe normalno vidim sve ok i onda se uvjerim:"svijet je normalan". al zakaj to ne ostane, taj filing. to mi smeta kaj se dogodi opet. ko da nemrem naućit da mi ne bu niko naudil. ko blento. a možda je to i dio nuspojeva od tableta koje uzimamo. jer to prije nisam imo. bolilo me briga. prije nego što su se poćele događat prve psihoze. al to sam znao da su psihoze. realno nerealno. nemreš povezat. Ali to je još bilo davno.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 21:15   #5262
A cuj, djevojka ili zena s obzirom da ti ne znam godine, ce vjerojatno doci ako ti je to u potrebi i ako si tako usmjeren. To dode samo od sebe vec nekako. Mene to podrucje iskreno uopce vise ne zanima iako mi ponekad bude khm "onako". Ali eto tako sam usmjerena i to je moj put mojim odabirom. Sto se tice strahova koje si naveo gle neko vrijeme skoro uopce nisam izlazila vani osim do ducana i eventualno u dvoriste . Nekako se to samo s vremenkm smanjilo plus sto sam naucila nositi se s time. A sa druzenjem to sve vise jenjava iako ne znam bas da ce to u potpunostj nestati. Ipak je to eto dio nase bolesti. Ali da ti nesta napisem; strah je do odredene granice cak i dobar.

Poslano sa mog meanIT_Q7 koristeći Tapatalk
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 07:44   #5263
Quote:
sunčani cvijet kaže: Pogledaj post
strah je do odredene granice cak i dobar.

Poslano sa mog meanIT_Q7 koristeći Tapatalk
da kužim kaj si mislila
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:27   #5264
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
A dobro sam. Fali mi cura. Da neko bude kraj mene. to ti meni fali. Da osjetim ljubav. Da se ljubim i sve to . Možda me puklo vrijeme danas. ko da je rano proljeće. lijepo za izać na kavu sa nekim. Ovo kaj si rekla u vezi psihoze. da slažem se sa tim. a kad moram to uzet. nije mi dobro ak ne uzmem . A jel ti imaš ove strahove? Naša bolest ko da je preodređena za to. Meni se da nekad desit da fakat imam osjećaj da bu me neko razbil vani a onda kad prođem pored ćovjeka sve prođe normalno vidim sve ok i onda se uvjerim:"svijet je normalan". al zakaj to ne ostane, taj filing. to mi smeta kaj se dogodi opet. ko da nemrem naućit da mi ne bu niko naudil. ko blento. a možda je to i dio nuspojeva od tableta koje uzimamo. jer to prije nisam imo. bolilo me briga. prije nego što su se poćele događat prve psihoze. al to sam znao da su psihoze. realno nerealno. nemreš povezat. Ali to je još bilo davno.
Prijatelju, ja bih ti pomogao, ali kako kad ni sam ne znam sa ženama

šalu na stranu, što da lje sve sam više uvjeren da je trajna veza između psihički bolesne i zdrave osobe mit.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 01:16   #5265
https://www.facebook.com/techinsider/videos/1015437093

Toxoplasma gondii and Schizophrenia: https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/9/11/03-0143_article

http://www.krenizdravo.rtl.hr/zdravl...za-i-lijecenje
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:52   #5266
Sutra ću, ako Bog da, posjetiti jednog šizofreničara. On pije masu lijekova i svejedno ima povremeno halucinacije. Kad ga je sad neki dan posjetila moja tetka; a bio je i jedan njegov brbljavi susjed, rekao je da su na televiziji rekli da će ga uhvatit. Ili da čekaju da ga uhvate.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 17:35   #5267
Eto... dao je Bog, pa sam bio kod tog čovjeka. Razgovor je tekao ugodno i baš onako low-key. Ali kojih pet-deset minuta prije nego što ću otići došla mu e neka rođakinja, starija žena baš blagoga temperamenta. Pravi flegmatik. Odmah ga je s vrata upitala kako je, i rekla da vidi da mu nie baš najbolje. Uglavnom, u jednom trenutku on je rekao da mu ona dobacuje, da je rekla da on ima (nezakonito) dijete staro četiri ili pet godina i da to nije istina; da on nema niti jedno.

Onda mu je ona blagim glasom rekla da ne vjeruje u sve ono što čuje, da se mi ne ljutimo na njega, da mi znamo da je bolestan, ali nek ne vjeruje u ono što čuje, nego neka vjeruje nama.

Problem je, uz ostalo, što je njegova majka neobrazovana žena. Rekla mu je da se mora naučiti ponašati pred gostima iako nam on nije baš ništa nažao učinio. Da nek ide u svoju sobu ako se misli ""pravit"" i da ga ona više ne može trpjeti takvoga.

Pa nam je rekla da on sve krivo povezuje, da ju je sad neki dan optužio da je zvala hitnu da ga vozi u zatvor, a hnitna ne vozi ljude u zatvor nego u bolnicu.

On pije devet različitih lijekova navečer, a ujutro sedam. Među svim tim lijekovima pije i jedan za srce.

Stoga me je strah da jednom neće stvarno past u komu ili dobiti niski tlak ili tako nešto od kombinacije antipsihotika i tog nekog lijeka za srce.

Čini mi se da bi on sa mnom možda i htio pričati o svojoj bolesti i o lijekovima; ali da ne može od svoje mame.

Žao mi ga je do ibera, jer ima tek 45 godina, a treba živjeti još 20-30 ili koliko mu je već preostalo godina do kraja života s tom bolešću.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:22   #5268
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Eto...
Teška priča. Puno je takvih, nažalost koji loše ili nikako ne funkcioniraju u društvu. I onda većina takvih ima lošu okolinu koja još potiče njihovu disfunkcionalnost.

Mene baš pere depra ovih dana, neka malodušnost. Ništa me ne veseli, samo me krevet vuče...a i nije baš da se imam s kim družiti...depresija i usamljenost vuku jedno drugo...
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 20:58   #5269
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
šalu na stranu, što da lje sve sam više uvjeren da je trajna veza između psihički bolesne i zdrave osobe mit.
Ne nije. to zavisi od osobe. imo sam ja curu 2008 prvi put od tableta. jedino kaj nisam znao kak će reagirat kad joj kažem ali ona je super odreagirala i to mi je dalo vjetar u leđa i općenito u ženski rod. Cure su super. Nije znala mjesec dana da pijem, išta i onda sam joj reko i super je odreagirala. pozitivno. ubiti ja ne bih mogao bit sa rasturenom curom. koja je na tabletama. toga se užasavam. ali tako je.

kak si ti? kaj se radi? ima kaj novog?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:32   #5270
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Teška priča. Puno je takvih, nažalost koji loše ili nikako ne funkcioniraju u društvu. I onda većina takvih ima lošu okolinu koja još potiče njihovu disfunkcionalnost.

Mene baš pere depra ovih dana, neka malodušnost. Ništa me ne veseli, samo me krevet vuče...a i nije baš da se imam s kim družiti...depresija i usamljenost vuku jedno drugo...
Da donekle obranim njegovu majku, moram reči da ta njegova bolest i halucinacije po nekoliko puta na dan traju već 25 godina, a on ima 45. Njemu se sigurno najteže nositi s tim; al bome ni njoj ije lako.

Je li itko od vas pokušao ublažiti bolest tako što je pio velike količine b-kompleks vitamina? Znam da su Linus Pauling i bolnica u Saskatchevanu radili kombinirana psihijatrijska i nutricionističak istraživanja u svrhu ublažavanja simptoma, smanjenja doza antipsihotika i ublažavanja nuspojava antipsihotika.

Sreča u nesreći je što; unatoč idejama o tome da mu ljudi dobacuju i čitaju misli; da mu je kovor koherentan, mada možda malo uspored pod uticajem tolike mase lijekova. Ali koliko mogu vidjeti (vidim samo 10 posto) boja njegove kože mi se čini čudna. Vjerojatno si opterečuje jetru tim lijekovima.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:04   #5271
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Ne nije. to zavisi od osobe. imo sam ja curu 2008 prvi put od tableta. jedino kaj nisam znao kak će reagirat kad joj kažem ali ona je super odreagirala i to mi je dalo vjetar u leđa i općenito u ženski rod. Cure su super. Nije znala mjesec dana da pijem, išta i onda sam joj reko i super je odreagirala. pozitivno. ubiti ja ne bih mogao bit sa rasturenom curom. koja je na tabletama. toga se užasavam. ali tako je.

kak si ti? kaj se radi? ima kaj novog?
I kaj je bilo, zašto ste prekinuli?
Meni nije problem to što pijem lijekove, već što teško funkcioram uz njih. Sam se sebi gadim koliko ponekad mogu spavati...Baš ko da bježim u san od realnih problema. A ponekad spavam puno manje , a onda znam da ulazim u psihoticno stanje.
Što se tiče cure, imao sam curu prosle godine...Ne želim da se itko više muči zbog mene kao ona...Iz početka je bila ok i bodrila me, dok se nije iscrpila i sama počela pucati po šavovima.
A s druge strane i ja kao i svi želim normalan društveni život, a ne ovako ko vuk samotnjak. Čovjek nije pčela ili mrav, ali ni usamljena divlja zvijer.
Nije sad da se ja tu nešto žalim, ovu temu i tako većina zaobilazi, ali fkt se mučim. Zelim da ta muka završi na ovaj ili onaj način.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:55   #5272
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
I kaj je bilo, zašto ste prekinuli?
Meni nije problem to što pijem lijekove, već što teško funkcioram uz njih. Sam se sebi gadim koliko ponekad mogu spavati...Baš ko da bježim u san od realnih problema. A ponekad spavam puno manje , a onda znam da ulazim u psihoticno stanje.
Što se tiče cure, imao sam curu prosle godine...Ne želim da se itko više muči zbog mene kao ona...Iz početka je bila ok i bodrila me, dok se nije iscrpila i sama počela pucati po šavovima.
A s druge strane i ja kao i svi želim normalan društveni život, a ne ovako ko vuk samotnjak. Čovjek nije pčela ili mrav, ali ni usamljena divlja zvijer.
Nije sad da se ja tu nešto žalim, ovu temu i tako većina zaobilazi, ali fkt se mučim. Zelim da ta muka završi na ovaj ili onaj način.
Nažalost učinkovitog lijeka za shizofreniju još uvijek nema. Jednostavno treba prihvatiti oscilacije u raspoloženju kao i povremene psihotične epizode, jer takva je priroda bolesti. Ne postoji takav lijek koji će u potpunosti pokupiti simptome bolesti a da od tebe ne napravi hodajuceg mrtvaca.zato se terapija mora konstantno prilagođavati trenutnom stanju. Između 2 zla izaberi manje.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:00   #5273
Nije baš da sam privatizirao temu...ali evo izgleda da sam na njoj pišem.
Ova bolest je toliko nepredvidiva, imam ju već skoro 8 godina..
I konstantno se vrtim između pomalo maničnog i psihotičnog i jako depresivnog raspoloženja. Već 8 godina! s tim da sam prije tih 8 godina 2 godine liječio depresiju i bipolarni poremećaj.
Ne znate vi koji niste iskusili psihozu (shizofreniju li bipolarni poremećaj) koliko je teško s ovime voditi normalan život.
Ali, nema druge, bori se, grizi, trgaj i dalje do kraja života..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:02   #5274
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
...
Ne znate vi koji niste iskusili psihozu (shizofreniju li bipolarni poremećaj) koliko je teško s ovime voditi normalan život.
Ali, nema druge, bori se, grizi, trgaj i dalje do kraja života..

na kraju uvijek to ostane... i da, znam da je teško
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 13:23   #5275
hvala ti
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 18:55   #5276
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
I konstantno se vrtim između pomalo maničnog i psihotičnog i jako depresivnog raspoloženja.
Ne znate vi koji niste iskusili psihozu (shizofreniju li bipolarni poremećaj) koliko je teško s ovime voditi normalan život.
Ali, nema druge, bori se, grizi, trgaj i dalje do kraja života..
Kako izgledaju te faze manije, depresije i psihoze kod tebe?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:48   #5277
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Kako izgledaju te faze manije, depresije i psihoze kod tebe?
hm, ovako...kad sam blago psihotičan, dobrog sam raspoloženja i komunikativan, misaoni tijek je ubrzan, i ponekad odem predaleko u tome pa pobjegnem od realiteta te iznosim ideje koje nisu istinite, vezane uz sebe, okolinu i svijet općenito. Kad sam depresivan, sam blago rečeno očajan. Mora se izvačiti iz mene riječi da bi se uspostavila kakva-takva komunikacija. Bježim u san i često u komadu spavam 12 i više sati. Faze depresije dulje traju od faza manije i psihoze, a subjektivno kao da traju cijelu vječnost. Eto..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 19:00   #5278
Lijep pozdrav svima ovdje,
Pa evo nakon prvog službenog pregleda u KBC-u na psihijatriji u Rijeci psihijatar mi napiše dijagnozu F20.6 (simplex šizofrenija). Ranije sam se liječila od depresije kod privatne psihijatrice.
Uglavnom to je bilo prije dva dana, ja sam još uvijek u šoku, nazvala sam svoju nekadašnju psihijatricu i ona je rekla da je to nemoguće, da osoba mojeg obrazovanja nemože to imati. Inače sam magistar, i završavam drugi magisterij na studiju fizike.
Nakon dijagnoze pročitala sam malo po netu o tome i ostala zgrožena.....blago rečeno. Bojim se, vjerujem da nemam to, ali kako mogu znati sa sigurnošću. Dali mi netko može pomoći s tim......
Moji simptomi su....mrzim o tome pričati, ubiti malo pričam, osim s bliskim osobama, da koje nemam baš mnogo, imam obitelj i još dve osobe s kojima se čujem. Dakle, nisam društvena, daleko od toga, izlazak iz kuće mi redovito zna predstavljat problem i napor. Osim toga, nemam apetita, jedem na silu ili kad baš jako ogladnim i skroz mi je svejedno što ću jesti. Nemam neke želje, ambiciju su oslabljene, osjećam se prazno iznutra većinu vremena, ponekad sam tužna, većinom umorna i bezvoljna. Dali sam emocionalno tupa, neznam.....imam faze između jake osjetljivosti do izrazito prigušene kada malo toga osjećam osim prazninu. Strah me.......znam da to kroz što prolazim nije normalno, osjetim da nešto nevalja samnom, samo neznam što niti zašto....samo da je grozno, da želim da prestane.
Sve mi je teže ići na fakultet iako volim znanost, najradije bi od kuće sve obavljala, vrlo često razmišljam da odustanem da samo legnem u krevet. Ponekad kad nemam obaveze provedem po par dana spavajući. Prije mjesec dana čula sam se s jednim dečkom kojeg znam od ranije jako dobro i nastavili smo komunicirati, mislim da dobro utječe na mene, pričam s njim, to je dobro čak i osjećam prema njemu nešto, mislim da su to dobri znakovi. Jedino me jako mući moja izoliranost od svijeta, pokušat ću se više uklopiti, ali često me ljudi doživljavaju kao nepristupačnu pa i kad sam negdje na faxu ili tako obično sam sama.
Osjećam kao da se gušim, već duže, nema nekog dužeg boljeg razdoblja samo teži i bolji dani. Nadam se svakog da je jedan od onih boljih.
Još se nisam našla s tim dečkom, kad bi samo znao ....mislim poznaje me jako dobro jer se znamo od ranije i nekad smo bili jako dobri prijatelji ali opet sve je to za mene puno.....
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:13   #5279
Zato što sam bolujem od shizofrenije moram vjerovati kako to nije tako strašno i kako se sa time može živjeti. Ali, pripisivati tu dijagnozu osobama koje ju nemaju
Možeš li reći koje lijekove uzimaš?
Ovo mi je nevjerojatno da psihijatar pripiše tu dijagnozi osobi koja nije bolnički liječena barem 2 puta. Prvi put se obično ne daje dg. shizofrenije ma koliko ozbiljna psihotična epizoda bila. A ako nije niti bilo psihotične epizode...
I ja sam zbunjen kao i ti.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:24   #5280
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Zato što sam bolujem od shizofrenije moram vjerovati kako to nije tako strašno i kako se sa time može živjeti. Ali, pripisivati tu dijagnozu osobama koje ju nemaju
Možeš li reći koje lijekove uzimaš?
Ovo mi je nevjerojatno da psihijatar pripiše tu dijagnozi osobi koja nije bolnički liječena barem 2 puta. Prvi put se obično ne daje dg. shizofrenije ma koliko ozbiljna psihotična epizoda bila. A ako nije niti bilo psihotične epizode...
I ja sam zbunjen kao i ti.
Okej, ovako je bilo....liječim se od prilično gadne depresije već godinama, imala sam faze kad je bilo bolje i kao i kad sam totalno potonula, pila sam razne antidepresive totalno uzaludno, nikako nisu pomagali, osim što bi imala prejake nuspojave poput povraćanja, mučnina, vrtoglavica.

Inače imala sam neke neobjašnjive napade neznam ni ja čega, kada sam vrlo vjerojatno trebala biti smještena u bolnicu međutim uspješno sam to izbjegla. Imam potporu majke, i da imam helekse koji me umrtve ukoliko me uhvati neka epizoda pa spavam dugo. Nakon tih epizoda sam jako umorna pa spavam i po tjednima.

Nakon niza godina takvog bezuspješnog liječenja kod privatne psihijatrice odlučila mi je pripisat antipsihotik Eglonil sirup. Njega pijem već duže ok sam s njim ako uopće djeluje neznam ali nemam nuspojava po prvi put.

I eto kako liječenja kod privatnice nisu pomogla usmjerila me na KBC i dobila sam tu dijagnozu koju jesam, još moram napraviti one testove upisali su me za to.

Bojim se svega, najradije nebi išla, sve bi to samo bacila samo
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.