Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 18:46   #1201
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Vjerovatno mi je propisan za nesanicu,jer sam počeo na svoju ruku uzimati 7.5 mg i kad od te doze nisam mogao zaspati uzimam 15 mg+7.5 mg zalaste.
Sa samom calixtom ne mogu zaspati.Ne znam koliko ti je to sada bitno.
mislila sam si da se radi o tome, da nije povezan s depresijom, to si opet sam kupio/nabavio?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:33   #1202
Naravno,jer sam čitao šta je dobro za nesanicu.A psihijatrica se samo složila s time.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 11:23   #1203
Danas je dan tako lijep a meni se tako spava.

Uz nesanicu nema mi gore kad sam u onom polusnu,kad sam svo vrijeme svjesna oko sebe. Kad spavaš a ne spavaš. muko moja.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:01   #1204
Ja već par dana ne spavam,imam neki stres sa zdravljem i jednostavno se samo prevrćem po krevetu,doduše,popijem samo pola Xanaxa jer ako popijem više drugi dan migrena svjetskih razmjera i suhe oči.
Ljeva ruka me boli to znači da sam pod jakim stresom.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:15   #1205
Ja sam isto užasno pod stresom,anksiozna sam i živčana. Ne znam što da radim od sebe,previše mi se svega skupilo.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:06   #1206
Ja isto,ne zna otkud početi,kad ovaku mi neko napiše u postu mogu nekome dati savjet ali sama sebi...ne mogu,ne ide,ne znam otkud početi.
Znam šta je problem ali ga ne znam riješavati ili me je strah da još više ne pogoršam stvari.
Sad čitam da aspartam uzrokuje glavobolje a njega ima koliko znam u Mirzatenu.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:02   #1207
Ja sam bome sinoć spavao ko zaklan jedno 11 h u komadu.Terapiji sam dodao 0.5 mg misar-a.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:11   #1208
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Ja sam bome sinoć spavao ko zaklan jedno 11 h u komadu.Terapiji sam dodao 0.5 mg misar-a.
Isti trik za spavanje sam i ja otkrila. Vaira (AP) mi ne djeluje, ali ako dodam 0.5 misara, zaspim ko beba.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:13   #1209
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Isti trik za spavanje sam i ja otkrila. Vaira (AP) mi ne djeluje, ali ako dodam 0.5 misara, zaspim ko beba.
ozbiljno, dvojbić?! da vaira ne djeluje, pa koliko mg uzimaš?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:13   #1210
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Isti trik za spavanje sam i ja otkrila. Vaira (AP) mi ne djeluje, ali ako dodam 0.5 misara, zaspim ko beba.
Da,ali ne možemo vječno piti misar jer je benzodiazepin.

Sinoć sam jako loše spavao,možda 2-3-4 sata sam odspavao,popio sam terapiju bez misara i do 00:30 nisam zaspao,onda sam dodao još 2.5 mg olanzapina i možda spavao 3-4 h ukupno.Užas.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 23:43   #1211
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Da,ali ne možemo vječno piti misar jer je benzodiazepin.

Sinoć sam jako loše spavao,možda 2-3-4 sata sam odspavao,popio sam terapiju bez misara i do 00:30 nisam zaspao,onda sam dodao još 2.5 mg olanzapina i možda spavao 3-4 h ukupno.Užas.
Ja Misar pijem godinama i živo me zaboli briga za posljedice
Napokon sam našla načina da se uspavam.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 23:47   #1212
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ozbiljno, dvojbić?! da vaira ne djeluje, pa koliko mg uzimaš?
Draga, pila ja 5 mg ili 15 mg, meni ti je to isto. Zato sad pijem samo 5 mg Vaire + Misar= divota od kombinacije. Psihijatar nije sretan zbog moje odluke, ali ja moram raditi i funkcionirati, a ako nisam naspavana, to je katastrofa. Budne noći do 6 ujutro, tako stvarno ne mogu živjeti.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 10:01   #1213
Dvojba koliko mg Misara piješ?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 10:27   #1214
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Dvojba koliko mg Misara piješ?
0,5 mg
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 11:00   #1215
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Draga, pila ja 5 mg ili 15 mg, meni ti je to isto. Zato sad pijem samo 5 mg Vaire + Misar= divota od kombinacije. Psihijatar nije sretan zbog moje odluke, ali ja moram raditi i funkcionirati, a ako nisam naspavana, to je katastrofa. Budne noći do 6 ujutro, tako stvarno ne mogu živjeti.
ovo je apsolutno najvažniji prioritet, ma glavo da ta kombinacija šljaka upravo kak i treba, znamja predobro kaj znači kad si nenaspavan i totalno izvan svake funkcije- ja npr. obavezno moram, nakon posla, popodne odspavati minimum sat vremena jer u protivnom, kako se približava večer, ja sam već toliko nervozna, napeta i prestrašno umorna da nisam u stanju ništa napraviti. pokušavala sam više puta, ali svaki put je to ništa drugo nego li zajeb.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:52   #1216
Ako ti možeš spavati par godina od 0.5 mg misara sa olanzapinom, a pri tome nisi morala da povećavaš dozu misara, ja ti se divim kako uspijevaš.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 21:07   #1217
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Ako ti možeš spavati par godina od 0.5 mg misara sa olanzapinom, a pri tome nisi morala da povećavaš dozu misara, ja ti se divim kako uspijevaš.
Gle, u početku sam pila Vairu bez Misara. Jedno vrijeme sam mogla zaspati na 5 mg, onda se pojavila nesanica pa sam uzimala dvije tablete. Pa se opet pojavila nesanica, rekoh, pa neću valja piti tri tablete, odnosno 15 mg. Kamo to vodi?
I onda sam uzela Misar i vidjela da djeluje u kombinaciji s najmanjenom dozom od 5 mg Vaire. I tako sad ide treća godina da tako funkcioniram. Jedino što je popratna pojava Vaire debljanje, što mi je potpuno uništilo fizički izgled ( podbuhlost, trbuh..)

Doktor preporučuje Nozinan čije sam nuspojave čitala i usrah se: za taj lijek treba zdravo srce, a ja patim od tahikardija i pijem Concor. Između narušenog izgleda ili nesanica, izabrala sam ovo prvo, što mi je kao ženi teško palo.

Problem sa srcem sam osjetila prije nekoliko godina kada sam počela piti Q- pin - lupanje srca, nemir u nogama, otežano gutanje i dr. me odmah skinuo s njega. Pila sam ga 8 mjeseci. No lupanje srca je ostalo. Vrag su ti antipsihotici - jedno liječe, drugo razjebu.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 03:20   #1218
Nadrkana sam i u depresiji jer opet ne mogu zaspati. Pitam se zašto se sa tim svime moram boriti već duže vrijeme a iscrpljena sam i nemam snage niti volje za išta. Do kad tako?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:52   #1219
Ja sam sinoć popio koktel lijekova nitrazepam od 10 mg,misar 0,5 mg i olanzapin 5 mg i ništa.Bio sam u nekom polusnu.
Zaspat bez ičega ne mogu.Pa kakav je ovo jeb...i poremećaj sna.
Ja ne znam više šta da popijem da bih spavao normalno makar 6h u komadu.Imam kući ladicu lijekova.
Povećavat doze ne mogu jer me sutra previše ošamučuje u pospanost n.p. 10 mg olanzapina.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:56   #1220
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Gle, u početku sam pila Vairu bez Misara. Jedno vrijeme sam mogla zaspati na 5 mg, onda se pojavila nesanica pa sam uzimala dvije tablete. Pa se opet pojavila nesanica, rekoh, pa neću valja piti tri tablete, odnosno 15 mg. Kamo to vodi?
I onda sam uzela Misar i vidjela da djeluje u kombinaciji s najmanjenom dozom od 5 mg Vaire. I tako sad ide treća godina da tako funkcioniram. Jedino što je popratna pojava Vaire debljanje, što mi je potpuno uništilo fizički izgled ( podbuhlost, trbuh..)

Doktor preporučuje Nozinan čije sam nuspojave čitala i usrah se: za taj lijek treba zdravo srce, a ja patim od tahikardija i pijem Concor. Između narušenog izgleda ili nesanica, izabrala sam ovo prvo, što mi je kao ženi teško palo.

Problem sa srcem sam osjetila prije nekoliko godina kada sam počela piti Q- pin - lupanje srca, nemir u nogama, otežano gutanje i dr. me odmah skinuo s njega. Pila sam ga 8 mjeseci. No lupanje srca je ostalo. Vrag su ti antipsihotici - jedno liječe, drugo razjebu.
Toga se i ja bojim,i rekao sam psihijatrima,čemu vodi pijenje lijekova za nesanicu tj konkretno antipsihotika tj zalaste/vaire/olanzapina.
Jer krenemo sa 5 mg i završimo na 20 mg,odnosno to vodi samo navikavanju na sve jače doze lijeka odnosno samo propasti.Kad sam to rekao psihoterapeutu on samo šuti.Jeste pomoć da zaspimo ali to nas vodi u propast.
Šta kad ne mognemo više zaspati ni sa 20 mg,šta ćemo onda???Lijekovi ne djeluju šta onda?Ponovo nesanica.
Ja sam Nozinan jedanput probao i to dozu od 12.5 mg i nisam mogao 2 dana izaci iz kreveta.Nikad više.
Taj dan sam samo preležao u krevetu.Ošamutio me skroz da nisam mogao sebi doći.
Tirkizno piješ li šta od lijekova?Kad se javila nesanica,koliko dugo traje?Ako ti je povezana sa depresijom ja bih probao sa antidepresivom.Ja bih gov..o pojeo samo da spavam.Pre sam se odupirao lijekovima jedno dobrih pola godine a onda sam počeo da pijem jer nisam želio da patim od nesanice više,slomila me je bila.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.