Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 16:56   #10461
oko 1000 manje za pripravnike.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 07.03.2017., 20:09   #10462
Ako sam od 1.9. radila u jednoj školi bez prestanka i sad potpisala ugovor na neodređeno u drugoj i prešla tamo, dobivam li na ljeto cijeli godišnji po kolektivnom ugovoru ili mi se godišnji računa s datumom prelaska u novu školu? Nisam do sada radila preko ljeta, sve su bili ugovori na određeno pa molim upućenije da odgovore. Hvala
Nabokova3 is offline  
Old 08.03.2017., 17:08   #10463
koliko ja znam, da
adry88 is offline  
Old 10.03.2017., 04:01   #10464
Pozdrav svima! Znam da se čini kao da padam s Marsa, ali molim vas provjereni odgovor ako itko zna.
Može li se dobiti stalno zaposlenje (teoretski, po zakonu) u školi bez položenog stručnog pa ga položiti nakon godine dana radnog odnosa? Hvala puno!
Vanessa 1986 is offline  
Old 10.03.2017., 10:26   #10465
da, naravno. samo imaš klauzulu o tome da stručni moraš položiti unutar 2 godine (pripravništvo ti traje godinu dana, i ljubazno ti daju mogućnost da padneš jednom ako si srednja, dvaput za osnovnu)
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 10.03.2017., 11:33   #10466
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
da, naravno. samo imaš klauzulu o tome da stručni moraš položiti unutar 2 godine (pripravništvo ti traje godinu dana, i ljubazno ti daju mogućnost da padneš jednom ako si srednja, dvaput za osnovnu)
Uh, uljepšalo mi je ovo dan ako ste sigurni. Nije da imam debelu vezu i da me čeka ponuda na stolu, nego sam napunila 30 bez stručnog i nešto raspravljala sa kolegicama o mogućnostima. Nisu ni one bile sigurne za to. Svi se sjećamo da je prije bilo moguće, ali nisam znala sada pošto ih većina prvo ipak ide na to famozno stručno usavršavanje.
Plaća tu prvu godinu bi bila kao na stručnom ili "normalna", umanjena za koeficijent stručnog ispita?
Hvalaa!
Vanessa 1986 is offline  
Old 10.03.2017., 11:42   #10467
ovo drugo, znači, imaš plaću zaposlene osobe bez položenog stručnog ispita, koju ti isplaćuje škola. (oko 4500 kn, ako me sjećanje dobro služi i ako nije bitno narasla u zadnjih deset godina)
na stručnom osposobljavanju ne primaš plaću nego naknadu koju ti isplaćuje zavod za zapošljavanje.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 10.03.2017., 11:57   #10468
Mene zanima jesu li place ucitelja u osnovnim i srednjim skolama jednake? Imaju li profesori u srednjim skolama ipak malo vecu placu? Trenutno radim u osnovnoj skoli, ali nudi mi se nekakva mogucnost prelaska u srednju skolu pa zato pitam.
Satis is offline  
Old 11.03.2017., 18:12   #10469
Pa ja imam veću plaću u srednoj nego moje kolegice koje rade u osnovnoj, ali sam s područja Vukovara tako da ne znam koliko ti je to mjerodavno :S
Nabokova3 is offline  
Old 11.03.2017., 18:29   #10470
Quote:
Nabokova3 kaže: Pogledaj post
Pa ja imam veću plaću u srednoj nego moje kolegice koje rade u osnovnoj, ali sam s područja Vukovara tako da ne znam koliko ti je to mjerodavno :S
Hvala na odgovoru
Satis is offline  
Old 11.03.2017., 19:16   #10471
prirez, uzdržavani članovi obitelji, dodaci na plaću, staž - sve se to razlikuje, pa onda može lako biti da dvije osobe koje predaju isti predmet u istoj školi na jednako sati primaju različitu plaću.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 11.03.2017., 21:00   #10472
Mad_Hatter, hvala, nisam tako razmisljala o tome. Mislila sam da ce netko tko je radio i u OS i u SS dati odgovor.
Satis is offline  
Old 12.03.2017., 12:13   #10473
Radio sam ja i u OS i u SS. Plaća mi je bila podjednaka, možda malo veća u srednjoj školi, ne puno, neki 20-30kn. Radio sam na puno radno vrijeme u obje, jedino nisam držao nastavu iz istog predmeta.
perinjo is offline  
Old 12.03.2017., 19:20   #10474
Hvala, perinjo, puno ste mi pomogli.
Satis is offline  
Old 27.03.2017., 17:53   #10475
Pozdrav! Može me netko uputiti gdje mogu završiti godinu dana pedagoškog da mogu predavati biologiju, naime završila sam PMF, ne profesorski smjer..
Možete li mi reći cijene, jer sam čula više različitih podataka, pa ako je netko friško sad to završil ..
Načula sam i da se može online u Osijeku polagati.
Jel isto moram polagati stručni?
Panther1989 is offline  
Old 29.03.2017., 07:40   #10476
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Pametnjakoviću, prosvjetari o struci ne razgovaraju na javnom forumu anonimno, nego na grupama za struku, koje su zatvorene i na koje ne može virit svaka baba željna da "nama prosvjetarima" soli pamet jer misli da zna sve o struci budući da je jednom išao/la u školu.
Dobro receno da je tip pametnjakovic.Radi se radi novca,pa tko bi besplatno isao raditi bilo sto?Osim desetaka tisuca mazohisticki nastrojenih gradana ove drzave koji rade.ali ne primaju placu.
Prosvjetari koliko je god moguce ne pricaju o skoli kad izadu iz skole.A kamo li na internet forumima da drobe o tome sto se dogodilo u skoli i kakvu je glupost napravio pojedini ucitelj ili nesaj Boze nadobudni ili nadrkani roditelj.
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Old 29.03.2017., 15:12   #10477
Vi "prosvjetari"pricate samo o novcima, a sve sto ovdje pitate imate u skoli, ali selo vise zna....
Svicar is offline  
Old 29.03.2017., 16:24   #10478
ljudi koji to pitaju obično JOŠ ne rade u školi
ali za to treba malo čitanja s razumijevanjem
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 30.03.2017., 16:44   #10479
Možda sam na krivom topiku, nemojte zamjerit
Imam problem - radila sam na zamjeni u jednoj školi i prošli tjedan sam prestala raditi. S obzirom da sam putovala iz drugog grada na posao, kupovala sam karte koje sam danas donijela u računovodstvo zbog naknade putnih troškova, ali gospođa mi je rekla da je ona uplatu za ovaj mjesec već izvršila i da mi ona to ne može više uplatiti, a nije sigurna ni hoće li to uopće biti moguće idući mjesec jer ja više nisam zaposlena...
Sad, ne znam što napraviti jer je u pitanju 350 kn koji mi znače. Ima li tko kakav savjet?
__________________
If we dream too small, we live too small.
zujalo is offline  
Old 31.03.2017., 07:18   #10480
Quote:
zujalo kaže: Pogledaj post
Možda sam na krivom topiku, nemojte zamjerit
Imam problem - radila sam na zamjeni u jednoj školi i prošli tjedan sam prestala raditi. S obzirom da sam putovala iz drugog grada na posao, kupovala sam karte koje sam danas donijela u računovodstvo zbog naknade putnih troškova, ali gospođa mi je rekla da je ona uplatu za ovaj mjesec već izvršila i da mi ona to ne može više uplatiti, a nije sigurna ni hoće li to uopće biti moguće idući mjesec jer ja više nisam zaposlena...
Sad, ne znam što napraviti jer je u pitanju 350 kn koji mi znače. Ima li tko kakav savjet?
Nisam siguran,ali mislim da ti je putne troskove trebala isplatiti s placom.Zasto to nije napravila?! Ne znam moze li to napraviti s zakasnjenjem i isplatiti naknadno.Spomeni onu famoznu rijec ,inspekcija',mozda se onda sjeti
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.