Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2016., 08:33   #1
Kineski mobiteli jezici i kupnja

Zasto kineski brendovi koji proizvode kvalitetne mobitele kao sto su Xiaomi,Zte,Meizu i ostali ne proizvode tvornicki mobitele s vise svijetskih jezika nego vecinom samo imaju kineski i lose preveden engleski???

Znam da su ti mobiteli vecinom namjenjeni Kini,al cinjenica je da te marke mobitela masovno kupuju ljudi po svitu i onda sta se desava,posto npr. nema hrvatskog jezika,mnogi cim kupe mobitel rade root ili fash mobitela i stavljaju svakojake romove koje su nasli na interentu,a kako to nije tvornicki rom,nego ga preureduju razni obicni ljudi koji se malo bolje razumiju u programiranje,pa kad promjene to podjele s ljudima i onda cesto se desi da ne naprave dobro nesto i onda ljudi imaju problema s mobitelima,mnoge stvari ne rade,mobitel se pregrijava,pokvare im se mobiteli i naravno kriv je taj rom kojeg su skinuli s neta.
Kad se tako mobitel pokvari,ljudi nece reci:
-Ovaj rom mi je unistio mobitel.
Vecina ljudi ce rec
:-Usrani Xiaomi(Zte,Meizu) koje sranje od mobitela nevalja,nikad vise ga nebi uzeo.

I tako kad se objavi po netu ili prenosi usmenom predajom ispast ce da su ti mobiteli katastrofa i to rusi reputaciju tim proizvodacima.
Zbog toga,a i zbog probijanja na svijetsko trziste mislim da bi bilo pametnije tim proizvodacima da se malo pokrenu i pocmu proizvoditi visejezicne tvornicke romove,jer nije to bolje samo za nas kupce,nego i za samu tvornicu.
Ako kineski Oneplus i Asus tvornicki dolaze s visejezicnim romom,zasto se ovi koji su cak prodavaniji od njih ne potrude i pomognu i sebi i kupcima,to je vremenski i financijski nesto sta mogu uraditi u kratkom roku prakticki besplatno,al ne trude se bas.

A sta se tice kupnje lose je to sta se svi ti mobiteli prodaju preko preprodavaca,onda placamo mnogo vecu cijenu nego sta inace taj mob kosta,mislim da je to najbolje rjeseno kod Oneplusa,oni imaju visejezcni rom i imaju svoj vlastit globalni webshop,pa mobiteli idu direktno od proizvodaca i nema posrednika,i dobijamo ga za najmanju svotu mogucu,pa bi bilo pametno takvo nesto pokrenut i ostalima,mislim da bi to dosta pomoglo i kupcima i proizvodacima.
Klaunovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 14:30   #2
zte mobiteli dolaze s hrvatskim i s jos niz europskih jezika...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 15:59   #3
Xiaomi dolazi s hrvatskim ali moraš uzet internacionalnu verziju koja je najčešće malo skuplja i rijeda pa svi uzimaju kinesku verziju.

Sent from my MI 3W using Tapatalk
dostami is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 00:57   #4
Dolaze ako preprodavac ubaci neki nesluzbeni rom.
Klaunovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 13:34   #5
Njima je kinesko tržište primarno. Onda trgaju indijsko. A hrvatsk.....pa nas koji kupismo kineski mob u RH ima koliko i njih u jednoj zgradi predgrađa Pekinga. Baš njih zaboli neka stvar za te čungalunga jezike.
Prodajna i marketinška politika se razlikuje od firme do firme, tako da se budemo još duuugo (ako uopće budemo) načekali da sve dođe k nama, upali i vozi...
__________________
A heart that hurts,
Is a heart that works.
ToMBaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 20:37   #6
http://www.everbuying.net/product1122572.html
imali ko iskustava sa ovim mobitelom
ivan501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 14:33   #7
Moje mišljenje, nemojte se ljutiti ali tko ne zna engleski ne treba ni koristiti smartphone, PC, tablet ... Ipak, razumijem da je potreba za lokalnim jezikom opravdana u mnogim slučajevima, pa da kažem koju u obranu kineza.

Kupio sam nedavno slabije poznatu marku Cubot koji je došao sa Hrvatskim. Ugodno iznenađenje, ali ga ne koristim jer me ubija u pojam prijevod tehničkih stvari na našem jeziku inače.

Nakon ovog telefona sam se uvjerio u kvalitetu kineskih model i teško da ću se vratiti na Samsung, HTC, LG i ostale precijenjene uređaje.

Za kraj jedan kinez od 200€ koji pojede gore spomenute modele za koje bi inače izdvojili barem 500€ UMI Super
loach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 10:45   #8
Nemoj više pisat takve postove i preporučivat ljudima Cubote i Umije, molim te.
Btw...za 200€ kupiš poštenog kineza, a ne Umi pa i za poprilično manje od 200€.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.