Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2005., 10:30   #1
Amaterska klavijatura

Trebala bi mi neka jeftina klavijatura (da ne kažem igračka), za učenje, koja daje koliko-toliko realan zvuk, tipa ovo

http://music.yamaha.com/productProdu...&productId=801

ili nešto još jednostavnije (ako postoji ). Gdje u HR (Zagreb, Rijeka) mogu to nabaviti, u Yamaha centru nemaju tako jednostavne? Ova gore košta oko 100 USD (cijena s Neta), znači 600 kuna. To brojka mi je prihvatljiva.

Da li postoji neka varijanta da kupim samo klavijaturu (tipke) i to prištekam na PC i onda sviram uz neki program? Gdje, pošto...

Zahvaljujem
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 08:18   #2
Ustvari, sad kad bolje razmislim, ne treba meni klavjatura nego sintesajzer Dakle?
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 19:19   #3
TEŠKO ĆEŠ NAĆ SYNTH ISPOD 150 EURA.ako te zanima ja prodajem KORG poly61 ima manji kvar trebalo bi ga servisirati.dam ti ga za 500 kuna.ulozi za popravak 200 kuna i dobio si synth za badava.Imam i neke druge klavijature za prodat ali su skuplje
091/793-1767 JOSIP
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 17:56   #4
yamaha

prodajem ti yamahu psr-230,61 tipka,5 oktava s disketom ima general midi pa ju mozes koristit kao midi klavijaturu.dobis uz nju kofer,adapter i stalak za note.cijena 1200 kuna
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 07:53   #5
super da to prodajes. moga si stavit kakvu sliku...
tili-lili is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2005., 13:44   #6
Quote:
tili-lili kaže:
super da to prodajes. moga si stavit kakvu sliku...
yamaha je prodana.
prodaje ti se na glazbenom oglasniku casio ctk-480 za 500 kuna
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 18:04   #7
midi klavijature

može li mi netko objasniti za što služe midi klavijature, šta se sa njima može raditi
kljavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 23:32   #8
svirati virtulane instrumente na kompu.
ili svirati prave instrumente sa midi ulazom.
:::bouz::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 18:51   #9
je li ima netko da prodaje midi klavijature?

odgovor može tu ili na [email protected]
fafarikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 23:42   #10
Cool Klavijature

Dečko što mi svira klavijature htio bi si uzeti nove klavijature (htio je Korga LE), no došli je do neke komplikacije u vezi kupnje, pa ništa od toga...
Imate kakve prijedloge što bi trebao uzeti?
Sviramo sve vrste pjesama (u stilu za svatove).
black_dog_player is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 12:16   #11
I meni bi trebalo da mi prepuričite neki dučan gdje bi se dotične klavijature mogle kupit. Buđet mi je 5 - 6 tisuća.
Baba Kaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 16:05   #12
A šta mislite, jel se isplati uzet midi klavijaturu, u odnosu na klasičnu?
Recimo, dali bi mogao sve sa nekom midi klavijaturom (cca 1000 kn) + kompjutor isto što i s nekom "pravom", od cca 4000 kuna?
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 00:16   #13
mogao bi mali jozo sve s nekom takvom, a isto tako i s nekim ovakvim midi controlerom:

http://www.m-audio.com/products/en_us/Oxygen8-main.html
tili-lili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 11:51   #14
Pa da, samo treba odlučit šta mi je na prvom mjestu, svirka uživo, ili ovak zajebancija prek komp-a, možda malo igranje sa komponiranjem muzike i tako to..

I jel moguče recimo sa jednim ovakvim midi kontrolerom odnosno kompom imat sve one različite tonove ko na nekoj "pravoj" klavijaturi? (npr. zvuk harmonike)
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 13:12   #15
e to ti trebas odlucit:-) u svakom slucaju prednost bi za pocetak da svladavanju tehnike za snimanje u kucnom sludiju (tek toliko da ideje ne idu u vitar), a onda kad si imas stvar od a do z uvjezbat je u prostoru (u kojem mnogi ljudi sviraju i sviraju al nazalost ne toliko odredjeno, vec se vecina provede u jamminu, sto nije lose al produkta nema:-))
naravno da sa ovakvim m.c. mozes proizvesti svaakakve zvukove i sound od brdo instrumenata al se prvo moras "naoruzati" pravim pluginovima...
tili-lili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 16:22   #16
Ja već nekoliko godina imam YAMAHA psr330 i dosta se dobro snalazim na njemu
ali sam tek sada počeo čitati i razmišljati o korištenju MIDI fileova.
jel me može netko uputiti u same osnovo MIDIja:
što mi je potrebno da spojim svoj sint na kompjuter
uglavnom kako sve to funkcionira i koliko košta,
vidio sam da imam na psr-u midi in/out ulaz, al me zanima kakav kabel trebam,
jer na kompu nemam midi ulaz, i da li mi je potreban još kakav hardware uređaj?
. i ako netko zna koji mi je program, tj. software potreban za to?
thx
stripoljupac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:08   #17
Ako imate do 7,8 tisuća kn možda i je najisplativije uzeti Korga triton Le ali ako imate više onda preporučujem da zaobiđete tu klavijaturu svakako.
Ja je imam i nisam baš pretjerano zadovoljan.Ima more loših soundova živih instrumenata od klavira koji su odvratni pogotovo u višim lagama,dolje su čak i pristojni.Strings-evi su tak tak,malo plastični,violine su užas,brassevi ok,harmonike ok,padovi ok,hammondi ok uglavnom za svadbe i takve svirke može dobro poslužit.Bilo bi dobro da se ugradi sampler u nju i onda može čuda.Inače su tipke loše,tipke za presete brzo rikavaju,klavijatura je od jeftine plastike koja se lako izgrebe i sve se vidi.Čudno za japance.
Mlaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 00:39   #18
Quote:
stripoljupac kaže:
Ja već nekoliko godina imam YAMAHA psr330 i dosta se dobro snalazim na njemu
ali sam tek sada počeo čitati i razmišljati o korištenju MIDI fileova.
jel me može netko uputiti u same osnovo MIDIja:
što mi je potrebno da spojim svoj sint na kompjuter
uglavnom kako sve to funkcionira i koliko košta,
vidio sam da imam na psr-u midi in/out ulaz, al me zanima kakav kabel trebam,
jer na kompu nemam midi ulaz, i da li mi je potreban još kakav hardware uređaj?
. i ako netko zna koji mi je program, tj. software potreban za to?
thx
Ovako, stripoljubac ... MIDI je skraćenica za Musical Instrument Digital Interface, digitalno sučelje za elektroničke glazbene instrumente, zamjena za vrlo skupe ruke velikih majstora raznih akustičnih i elektroničkih glazbala. S puno truda, MIDI-em možeš napraviti sve ono što želiš s analognim prijenosom signala, a ne možeš iz raznih razloga. I ja sam isto godinama imao Yamahin PSR, samo 530, pa sam prešao na MIDI rad ... Za spajanje syntha na komp, osim MIDI kabela, potrebno ti je prvo MIDI sučelje na obje strane ... Na Yamahinom ga imaš, ali na zvučnoj kartici ili matičnoj očito nemaš ... Znači da trebaš drugu zvučnu. Ja imam svoju staru koja ima joystick port na koji možeš spojiti MIDI kabel, dao sam tu karticu frendu, ali ako želiš, mogu je možda dobiti natrag jer je on ne koristi, pa ti je dati. Za MIDI ti je potreban i namjenski softver, MIDI sequencer, Cubase SX je najbolji, i program za snimanje signala kojeg će poizvesti tvoja klavijatura kod reproduciranja MIDI-a, a za to je najbolji program Cool Edit Pro 2, iako možeš to snimati i na Cubase, ali nije preporučljivo. Sve ti to ja imam, pa ako želiš, mogu ti poslati ili ti dati.
atmajian is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 23:15   #19
Kad smo kod midi klavijatura, ja sam za svoj odabir postavio sljedeće zahtjeve:
-da ima 4 oktave (49 tipki)
-da nije potpuno gola (da ima nešto dodatnih kontrolera-potenciometra, klizača, prekidača)
-što manja cijena

Za oko su mi zapele sljedeće:

http://www.provox.hr/audio/proizvod....DProizvoda=248
-problem je kaj mi se ćini da tipke nisu touch sensitive

http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=57
-čini se ok

http://www.provox.hr/audio/proizvod....DProizvoda=245
-jeftina, ali nema nikakvih dodatnih kontrolera

Molio bi vas za mišljenja, ili ako neko ima iskustva
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 14:16   #20
Quote:
atmajian kaže:
i program za snimanje signala kojeg će poizvesti tvoja klavijatura kod reproduciranja MIDI-a, a za to je najbolji program Cool Edit Pro 2, iako možeš to snimati i na Cubase, ali nije preporučljivo. Sve ti to ja imam, pa ako želiš, mogu ti poslati ili ti dati.
Kako,što?! Zašto nije preporučljivo snimati audio u Cubaseu?
To stvarno prvi put čujem
Mlaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.