Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 19:52   #1
Molim pomoc...gubitak zdravstvenoga i pogorsanje stanja

Bok, neznam da li me sje sjecate,ali sam imala prije par godina teske probleme sa depresijom i nesanicom, nakon sto sam pocela piti kvetiapin sve se stabiliziralo,naime u 11 mj sam izgubila osiguranje (duga prica) i sad mi je vec 3 mjesec sve loseije i loseij,nemogu spavat nervozna sam i zivcana, izgubila sam osjecaje za bilo sta ( ako netko zna kako se to zove , nista me ne veseli,niti ljuti.nemam interesa ni za sta..doktoru nemogu jer nemam osiguranuje, lijekova nemam,neznam vise sto da radim....jel ima nekakav nacin kako doci do osiguranja s obzirom na moje dijagnoze, nesanica,depresija, stitnjaca,epilepsija..nista ja to ne pijem vec dugo, nije mi nista bilo ali mi je sve loseije...molia bi kakav savjet,jer sam ocajna
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 20:00   #2
Umm, kako to misliš izgubila? Svaki stanovnik ima zdravstveno neovisno o tome jel si student, radiš ili se nezaposlen.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 20:02   #3
Quote:
Bugsy93 kaže: Pogledaj post
Umm, kako to misliš izgubila? Svaki stanovnik ima zdravstveno neovisno o tome jel si student, radiš ili se nezaposlen.
malo je duga prica ali cu prepricati da bude jasnije, 30.9 su mi istekla prava na faklutetu i isla sam se ispisati, no ispis je bio 200 kn,a karat do zga mi je opet 200 kn,,,vozanje po gradu 100 kn,i nisam imala priliku otici ranije,dok sam ja donjijela papire i ispisnicu u hzzo su mi rekli da sam zakansila i da nemam pravo na osiguranje...i sad neznam sta da radim,,,grzono se osjecam...
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 20:11   #4
Sada ti je jedino rješenje da te netko zaposli, recimo pomoć u kući i da nakon mjesec dva dobiješ otkaz. Onda se odeš odmah prijaviti na socijalno kao nezaposlena i dobiješ zdravstveno. Ili ako netko ima privatnu firmu možete isto na kratko zaposliti. Inače mogla si doći na faks samo po potvrdu o isteku studenskih prava. Nisi se morala istovremeno i ispisati sa faksa. Barem se to prije moglo. Da si im rekla da nemaš trenutno novce za ispis mislim da bi ti izašli u susret. Inače ova prijava na kućanstvo ili na firmu sigurno koštaju doprinosi oko 1500 kn na mjesec. Inače možeš i plaćati obavezno zdravstveno ali to ti je oko 400 kn mjesečno bez dopunskog i onda do daljnjega to plaćaš.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 20:14   #5
Ako si liječenja u bolnici i imaš dokumentaciju mislim da imaš pravo na besplatno dopunsko kao osoba sa većim psihičkim poteškoćama. Znam osobu iz drugog grada koja to ima po toj osnovi. Ali moraš prvo riješiti obavezno zdravstveno osiguranje.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 20:14   #6
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Sada ti je jedino rješenje da te netko zaposli, recimo pomoć u kući i da nakon mjesec dva dobiješ otkaz. Onda se odeš odmah prijaviti na socijalno kao nezaposlena i dobiješ zdravstveno. Ili ako netko ima privatnu firmu možete isto na kratko zaposliti. Inače mogla si doći na faks samo po potvrdu o isteku studenskih prava. Nisi se morala istovremeno i ispisati sa faksa. Barem se to prije moglo. Da si im rekla da nemaš trenutno novce za ispis mislim da bi ti izašli u susret. Inače ova prijava na kućanstvo ili na firmu sigurno koštaju doprinosi oko 1500 kn na mjesec. Inače možeš i plaćati obavezno zdravstveno ali to ti je oko 400 kn mjesečno bez dopunskog i onda do daljnjega to plaćaš.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
hvala raspitat cu se ako se moze, dos koji savjet je dobro dosado...
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 20:17   #7
Možda da pitaš doktoricu opće prakse. Možda ona ima koje riješenje za tvoju situaciju. A za psihičke poteškoće i pravo na zdravstveno će bolje znati psihijatar.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:32   #8
Quote:
dayria2 kaže: Pogledaj post
hvala raspitat cu se ako se moze, dos koji savjet je dobro dosado...
Imaš pravo na zdravstveno, ali ga moraš plaćati 400 kn mjesečno. Tako ja sebi + dopunsko.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 00:05   #9
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Imaš pravo na zdravstveno, ali ga moraš plaćati 400 kn mjesečno. Tako ja sebi + dopunsko.
Pa vidiš da nema novaca za doći se ispisati sa fakulteta, a kamoli da si još plaća zdravstveno.

Mislim da bi bilo najbolje da nekog zamoliš da te zaposli, ako nekog poznaš na onaj minimalac. Ili da nađeš neki posao, barem jedan mjesec, pa onda imaš pravo na zdravstveno nakon otkaza.
Ovako ćeš to teško riješiti...baš mi je žao.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 04:12   #10
potrazi i raspitaj se da se zaposlis na nekoliko dana, ne treba cijeli mjesec, to ti onda nije puno za doprinose. nakon otkazs odmsh na hzzo
kafić, vocarna.. isl.
ako ti je velika kriza mozes dobiti privremeno osiguranje no mislim da je to samo ako dospijes u bolnicu
no to ne znam ziher

p.s čim se zaposlis imas zdravstveno
ima ljudi koji ce ti rado pomoci
pozuri
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 08:24   #11
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Imaš pravo na zdravstveno, ali ga moraš plaćati 400 kn mjesečno. Tako ja sebi + dopunsko.
ako je ovo opcija to bi se dalo rijesiti,jer su svi moji isto u grcu jer znaju da bi mi kadkad moglo pozliti,em od epilepsije,a i vec su mi zivci poceli otkazivati,ne spavam mjesec dana...depresija vlada..samo mi molim te reci gdje da se to obratim,jer sam ja sada poslal svu svoju dokumnetaciju u hzzo da mi na temelju dijagnoze omoguce zdravstveno,ali to ce trajati i trajati,a meni je lose...ovo sa faksom je bio samo dodatni trosak koji nisam htjela spiskati,uvijek za nesto zafali u kuci,a dat odjednom 500 kn mi nije bilo bas jednostavno..dok je zdravstveno ipak kud i kamo puno bitnije od njihovog ispisa
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 11:56   #12
Quote:
dayria2 kaže: Pogledaj post
ako je ovo opcija to bi se dalo rijesiti,jer su svi moji isto u grcu jer znaju da bi mi kadkad moglo pozliti,em od epilepsije,a i vec su mi zivci poceli otkazivati,ne spavam mjesec dana...depresija vlada..samo mi molim te reci gdje da se to obratim,jer sam ja sada poslal svu svoju dokumnetaciju u hzzo da mi na temelju dijagnoze omoguce zdravstveno,ali to ce trajati i trajati,a meni je lose...ovo sa faksom je bio samo dodatni trosak koji nisam htjela spiskati,uvijek za nesto zafali u kuci,a dat odjednom 500 kn mi nije bilo bas jednostavno..dok je zdravstveno ipak kud i kamo puno bitnije od njihovog ispisa
Ja sam išla u Jukićevu 12.
Evo ti njihov broj pa ih prvo nazovi i reci što je na stvari, tako da te oni
upute dalje. Mislim da to ide po mjestu stanovanja. 01/4882-100

http://www.hzzo.hr/o-zavodu/regional...uzbe-2/zagreb/
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:56   #13
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Ja sam išla u Jukićevu 12.
Evo ti njihov broj pa ih prvo nazovi i reci što je na stvari, tako da te oni
upute dalje. Mislim da to ide po mjestu stanovanja. 01/4882-100

http://www.hzzo.hr/o-zavodu/regional...uzbe-2/zagreb/
hvala puno, moja cijela dokumentacija je vec poslana na uvid u hzzo da vide kakvo je stanje da bi mi omogucili osiguranje,samo sto moram cekati vjestacenje doktora,a kada sam nazvala rekli su da on dolazi jednom mjesecno da ce probati u roku 30 dana to rijesiti,dakle nacekati cu se..da je meni dobro nebi bio problem ali mi je iz dana u dan sve gore..

imam jos jedno pitanje, isla sam kod doktorice opce prakse da bi da onaj privatni recept da si barem kupim ove najbitnije lijekove (kvetiapin,prozac,lyvam) i dala mi je samo za sanval i misar,ostale je rekla da ona to ne moze tako davati ??? mislim kakva je to fora,zar zaista ne moze dati ili je samo kao i uvijek bezobrazna? zasto nebi mogla dati,ona kao moj lijecnik ima uvid u moje stanje i da mi se nesto dogodi ona je odgovorna jer sam ja pristala platiti lijekove koliko god oni izasli,i eto sta napravi sad od mene..bas sam se fino oporavila a sada bozesacuvaj
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:33   #14
Quote:
dayria2 kaže: Pogledaj post
Bok, neznam da li me sje sjecate,ali sam imala prije par godina teske probleme sa depresijom i nesanicom, nakon sto sam pocela piti kvetiapin sve se stabiliziralo,naime u 11 mj sam izgubila osiguranje (duga prica) i sad mi je vec 3 mjesec sve loseije i loseij,nemogu spavat nervozna sam i zivcana, izgubila sam osjecaje za bilo sta ( ako netko zna kako se to zove , nista me ne veseli,niti ljuti.nemam interesa ni za sta..doktoru nemogu jer nemam osiguranuje, lijekova nemam,neznam vise sto da radim....jel ima nekakav nacin kako doci do osiguranja s obzirom na moje dijagnoze, nesanica,depresija, stitnjaca,epilepsija..nista ja to ne pijem vec dugo, nije mi nista bilo ali mi je sve loseije...molia bi kakav savjet,jer sam ocajna
I bez zdravstvenog osiguranja imaš pravo otići bilo kojem prihijatru privatniku i reći mu svoje stanje. Sat se naplaćuje oko 300 kn i u toj cijeni ćeš dobiti recept za preuzimanje lijeka kojeg ćeš platiti u ljekarni (antidepresivi su cca 50kn za mjesec dana). Dakle 350kn u džep i odi privatnom psihijatru. Nalaz od privatnog psihijatra ne moraš zavoditi u karton (za one koji to ne znaju), dakle imaš dijagnozu i liječiš se a to nigdje službeno nije zavedeno. Možda ti i ne naplati ništa ili da popust kada mu objasniš svoju situaciju..

Inače, trenutno si u dubokim govnima, nedao Bog da te nešto zaboli i da završiš na hitnoj ima da jebeš ježa. Ili se hitno udaj ili dogovori s nekim da te zaposli na mjesec dana...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 21:04   #15
Ovako, znaci neka te netko od clanova obitelji prijavi kao uzdrzavanog clana i mislim da odmah imas pravo na zdravstveno. I napomeni svoje stanje. Neka ti je uspjesno.

Poslano sa mog meanIT_Q7 koristeći Tapatalk
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:48   #16
Da, kako radical change kaže, možeš otići do privatnog psihijatra koji će ti na crnu uputnicu napisati lijekove koje možeš podići u apoteci i platiti.
To je možda najbolja varijanta da tio bude koliko - toliko bolje i nastaviš s terapijom.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:55   #17
Pa primili bi je na hitnu. Jedino što bi joj isporučili račun od 3000 kn nakon hospitalizacije. Tako da je to bolje izbjeći.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 17:01   #18
Ljudi ako imate mogućnost idite privatnicima,nećete biti zavedeni.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:48   #19
dayria2, jesi se uspjela nekako snaći za lijekove? i ja mislim da je najbrži put otići do privatnika
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:54   #20
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
dayria2, jesi se uspjela nekako snaći za lijekove? i ja mislim da je najbrži put otići do privatnika
ma...ta luda doktorica mi je napisala recepte ali nije namjerno stavila dobro pecate pa ih nisam mogla kupiti..ali su mi jucer javili iz hzzo/a da su mi omogucili osiguranje pa cu se fino i prebacit kod druge lijecnice ..eto
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.