Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2024., 16:19   #3901
Quote:
rkoma kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Slao sam iz BiH preporučenim pismom tiskovinu u Hr, album sa sličicama. Vraćeno mi je na adresu sa oznakom NO CN23

Ne znam koliko je bitmo, no stavio sam ga prvo u tanku plastičnu kovertu i onda u veću papirnu sa onim balončićima. Govorim to da nije to razlog možda.

Zašto je vraćeno, na šta da pazim da se ne desi isto opet, kako najbolje da to pošaljem onda? Na šalteru službenice poprilično nejasno odgovarale, kao slali smo mi to tako puno puta i nije se to dešavalo i ni one same ne znaju baš, KAO.

Hvala unaprijed ako neko zna
NO CN23

???
pravo pitanje je "tko ti je to vratil"...
cn22 i cn23 su poštanske deklaracije

pa onda shodno tome... pretpostavljam bih pošta...

sigurno nije carina... jer carina radi sa H7 i H6 deklaracijom
Gargamell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 16:54   #3902
Quote:
Gargamell kaže: Pogledaj post
NO CN23

???
pravo pitanje je "tko ti je to vratil"...
cn22 i cn23 su poštanske deklaracije

pa onda shodno tome... pretpostavljam bih pošta...

sigurno nije carina... jer carina radi sa H7 i H6 deklaracijom
Rekli su mi da mi je vratila carina Zagreb, mislim evo slika toga

Velika je jbg sorry

rkoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 17:00   #3903
Quote:
rkoma kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Slao sam iz BiH preporučenim pismom tiskovinu u Hr, album sa sličicama. Vraćeno mi je na adresu sa oznakom NO CN23

Ne znam koliko je bitmo, no stavio sam ga prvo u tanku plastičnu kovertu i onda u veću papirnu sa onim balončićima. Govorim to da nije to razlog možda.

Zašto je vraćeno, na šta da pazim da se ne desi isto opet, kako najbolje da to pošaljem onda? Na šalteru službenice poprilično nejasno odgovarale, kao slali smo mi to tako puno puta i nije se to dešavalo i ni one same ne znaju baš, KAO.

Hvala unaprijed ako neko zna
NO CN22/23 znači da nemaš carinsku deklaraciju. Kad šalješ poštom, mora se znati što je unutar paketa i eventualna vrijednost kad roba ulazi na teritoriju EU. To moraš dobiti u pošti kad šalješ u obliku naljepnice.
BassGitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 17:02   #3904
Quote:
BassGitara kaže: Pogledaj post
NO CN22/23 znači da nemaš carinsku deklaraciju. Kad šalješ poštom, mora se znati što je unutar paketa i eventualna vrijednost kad roba ulazi na teritoriju EU.
Ok, ali nije mi to niko spominjao. Rekli su mi da je u pitanju tiskovina i da to nikada nije trebalo za tiskovinu, tete na šalteru. Rekao sam im sve, pred njima sam to i pakirao

Znači to bi bilo do njih onda? I hvala
rkoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 17:07   #3905
Quote:
rkoma kaže: Pogledaj post
Ok, ali nije mi to niko spominjao. Rekli su mi da je u pitanju tiskovina i da to nikada nije trebalo za tiskovinu, tete na šalteru. Rekao sam im sve, pred njima sam to i pakirao

Znači to bi bilo do njih onda? I hvala
Jednostavno deklariraj kao poklon male vrijednosti i to je to, ako ti ne daju slati kao pismo. Pretpostavljam da je Carini problem ako šalješ nešto nezanemarive težine bez naljepnice, onda se ne može smatrati kao obično pismo. Mislim, slao sam ja izvan EU i igraće karte i dokumente poštom, ali to je bilo stvarno zanemarivo :-). Mora postojati neki obrazac na stranicama BiH pošte za deklaraciju.
BassGitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 17:13   #3906
Quote:
BassGitara kaže: Pogledaj post
Jednostavno deklariraj kao poklon male vrijednosti i to je to, ako ti ne daju slati kao pismo. Pretpostavljam da je Carini problem ako šalješ nešto nezanemarive težine bez naljepnice, onda se ne može smatrati kao obično pismo. Mislim, slao sam ja izvan EU i igraće karte i dokumente poštom, ali to je bilo stvarno zanemarivo :-). Mora postojati neki obrazac na stranicama BiH pošte za deklaraciju.
Dobro, ali kada samm čitao preporučeno pismo može ići i do kile, čak ima i više od toga. U biti možda je i preporučena pošiljka, ne sjećam, opet ne razumijem, ovaj album nije ni pola kile.

Uglavnom je bilo i za veću težinu.
rkoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 17:20   #3907
Quote:
rkoma kaže: Pogledaj post
Dobro, ali kada samm čitao preporučeno pismo može ići i do kile, čak ima i više od toga. U biti možda je i preporučena pošiljka, ne sjećam, opet ne razumijem, ovaj album nije ni pola kile.

Uglavnom je bilo i za veću težinu.
Sad je opet pitanje, vaša carina i pošta u BiH i naša carina u RH. Tu je ta razlika, propisi nisu isti . Sve ovisi o tome, imaš li deklaraciju, kako deklariraš nešto itd itd. Te sve komplikacije su ti zbog poreznih propisa i sprečavanja "šverca" . Na Balkanu su ti propisi baš otežavajuća stvar radi jednostavnih stvari kao slanje popunjenog albuma.

Nije isto deklarirati album kao dokument ili kao poklon :-). Ali naljepnicu moraš imati. Kako ćeš deklarirati, to je na tebi, ja bih, ako mogu deklarirao kao dokumente jer se radi o papirima.
BassGitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 20:26   #3908
ma to je idiotarija, nekoga, ko se malo zaigral...

ovo prvi put čujem, da carina vratila jer nema deklaracije...

dojde bez deklaracije, carina ocarini... po svom "nahođenju"
ili zatraži od primatelja "dokaz vrijednosti"

deklaracija, ubrzava i pojednostavljuje postupak...
ako je nema, postupak ide redovnim putem...

ovo su doslovno gluposti...

i to rukom nadopisano "no cn23",
ajd da napisano "no h7"
Gargamell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 20:29   #3909
Quote:
rkoma kaže: Pogledaj post
Dobro, ali kada samm čitao preporučeno pismo može ići i do kile, čak ima i više od toga. U biti možda je i preporučena pošiljka, ne sjećam, opet ne razumijem, ovaj album nije ni pola kile.

Uglavnom je bilo i za veću težinu.
ma nije stvar u težini... netko je "procijenio" da je pošiljka komercijalne naravi
Gargamell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 20:35   #3910
Nije vratila carina, nego pošta. Ono gore je poštanska naljepnica i žig.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 20:49   #3911
Quote:
BassGitara kaže: Pogledaj post
Sad je opet pitanje, vaša carina i pošta u BiH i naša carina u RH. Tu je ta razlika, propisi nisu isti . Sve ovisi o tome, imaš li deklaraciju, kako deklariraš nešto itd itd. Te sve komplikacije su ti zbog poreznih propisa i sprečavanja "šverca" . Na Balkanu su ti propisi baš otežavajuća stvar radi jednostavnih stvari kao slanje popunjenog albuma.

Nije isto deklarirati album kao dokument ili kao poklon :-). Ali naljepnicu moraš imati. Kako ćeš deklarirati, to je na tebi, ja bih, ako mogu deklarirao kao dokumente jer se radi o papirima.
Hvala još jednom i tebi i svima ostalima, naučilo se štošta.

Ništa, idem sutra ovaj Postpak ću iskoristiti, tu se navede sve i tražit ću da mi pomognu. T

ako je, jebo ga album i slanje njega
rkoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 20:58   #3912
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Nije vratila carina, nego pošta. Ono gore je poštanska naljepnica i žig.
heh.. da...
malo me "povukla" diskusija o carini...

a i u prvoj reakciji sam napomenul, da sigurno nije vratila carina

ali svejedno...
pošta u carinskom postupku, mora od uvoznika, to jest primatelja zatražiti deklaraciju

uglavnom, procedura je jednostavna
ako postoji deklaracija, ide carinjenje po "h7" postupku
ako je nema, il ije h7 deklaracija poništena, onda ide redovni "H1" postupak...

ovdje se je netko malo "delal pametan"
Gargamell is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 00:41   #3913
Ma dobro, znamo na što se misli, fali ta naljepnica, a prema navedenom od gospodina koji je rekao da je Carina Zagreb vratila, mislio sam da je stvarno carina i vratila . Mada ne znam kome pošiljka ide prvo u ruke, ali sam slao izvan EU prema EU i znam da treba deklarirati
BassGitara is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 08:40   #3914
Quote:
Gargamell kaže: Pogledaj post

uglavnom, procedura je jednostavna
ako postoji deklaracija, ide carinjenje po "h7" postupku
ako je nema, il ije h7 deklaracija poništena, onda ide redovni "H1" postupak...
samo digresija...

"nagradno pitanje"...


ako carina neispravnu deklaraciju bez IOSS broja poništava i šalje na redovni H1 postupak

kako je moguće, da pošta naplaćuje H7 postupak????
Gargamell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.