Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 16:20   #301
Sam ispis ako i košta, ne bi trebao koštati više od 150-200 kn.

Sad nisam razumio misli li ove godine pauzirat ili nastavit studij gdje je pa slijedeće godine upisat neki drugi faks?

Ako je dosad studirao redovno i ispiše se, sljedeći faks koji upiše morat će plaćat prvu godinu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:38   #302
Ona misli na onaj iznos ako si ostvario pravo upisa, a ne upises. Jer si zauzeo mjesto nekom tko bi mozda i upisao. Sad, kako to ide kada zbilja upises i ispises se ne znam. Jer prakticki jos nije ni pocela akademska godina, a on bi se vec ispisao. Sumnjam da ce mu negdje odobriti prijelaz jer nema nikakav opravdan razlog.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:45   #303
Pa ako se tekuća godina plaća, ona bi se trebala isplatiti u cijelosti kako je dogovoreno (na koliko rata i slično) ispisao se ti tokom godine ili ne. Sad ovisi kak se faks inače odnosi u sličnim situacijama.

Prijelaz na ovaj način mislim da ne postoji nigdje. Nakon godine dana da, odmah nakon upisa ne. Ali to vrijedi za srodne fakultete. Inače će morati ići putem postani-student ako će htjeti nešto drugo.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:58   #304
Quote:
BubbyBubbyBu kaže: Pogledaj post
Hej. Imam pitanje,pa ako netko ima volje i živaca bilo bi mi drago da odgovori i pomogne. (Inače, tiče se mog dečka,a ne direktno mene,ali pošto on nema profil ovdje here we go)
Dakle,on je sad upisao prvu godinu FESB-a u Splitu,ali bi se htio ispisati i upisati sljedeće godine na neki fakultet u Zagrebu (vjerovatno FER ili PMF).
Ono što nas zanima je cijena ispisa. Znamo da iznos participacije dođe oko 8000 kuna,ali nismo sigurni da li se to plaća prilikom ispisa odmah čak i u slučaju da se ove godine ne planira upisati na neki drugi fakultet nego tek sljedeće.
Dobili smo različite informacije od toga da se ispis plaća nešto malo do toga da se plaća 8000 kn,ali najviše ljudi nam je reklo da se plaća isključivo ponovni upis na fakultet,što bi u njegovom slučaju to najvjerojatnije bilo tek za godinu dana.

Također ne odbacujemo mogućnost i da se on već sada prebaci na faks u Zagrebu ako je to ikako moguće. Svaka informacija je dobrodošla.
Hvala puno
Ako je upisao ove godine fakultet, mora platiti puni iznos skolarine. Ovisno o fakultetu, to se moze platiti na nekoliko rata.

Ako se zeli prebaciti negdje, u statusu redovitog studenta mora platiti prvu godinu, jer je vec studirao.

Ako je vec upisan i ne mora platiti skolarinu ( recimo zavrsio je 1 ili xy godinu sad na teret ministarstva) placa ispis od 0-300 kn, ovisno o fakultetu i na novom fakultetu placa 1 godinu ( generalno ti je to od 4.000-8.000 kn).
Za prebacivanje sad je kasno, vecinom su se zamolbe slale do 15-20.9
Miss Nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:32   #305
Ima li netko ovdje podatak koliko se plaća školarina Akademije (glazbene,likovne), prva godina? Jer jedan upis na račun države sam profućkao. Radi li se otprilike o istom iznosu oko 7000 kn ili ne?
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:35   #306
Trebalo bi pisat na njihovim stranicama kolika je cijena po ECTS-u.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:57   #307
Quote:
Mrtav umjetnik kaže: Pogledaj post
Ima li netko ovdje podatak koliko se plaća školarina Akademije (glazbene,likovne), prva godina? Jer jedan upis na račun države sam profućkao. Radi li se otprilike o istom iznosu oko 7000 kn ili ne?
Na Muzičkoj akademiji je ECTS bod 160kn, dakle godina je 9600kn. Pretpostavljam da je tako nekako i na ALU jer su akademije skuplje.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:51   #308
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Na Muzičkoj akademiji je ECTS bod 160kn, dakle godina je 9600kn. Pretpostavljam da je tako nekako i na ALU jer su akademije skuplje.
Našao sam podatak, je 9600 kn je i na ALU. Skupo, skupo...
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 21:37   #309
Nekoliko pitanja pa ako moze ko pomoc, bio bih zahvalan

Je li i ako je, zasto, ispis sa trenutnog fakulteta nuzan uvjet za upis drugog fakulteta?
Mogu li npr samo preko postanistudent upisati novi studij neovisno o prijašnjem?
Takodjer, moj trenutni fakultet nije na istom sveucilistu kao onaj koji bih upisivao.
Ako izvrsim ispis sa fakulteta, mogu li ga kasnije ponovno upisati uz priznate predmete koje sam polozio?
Ako jednostavno ne dodjem na upis za moj sadasnji fakultet jel se to gleda kao ispis?
Je li u tome slucaju mogu ponovo upisati fakultet s priznavanjem istih predmeta?

Nadalje, ako ostanem studirati na trenutnom studiju, mogu li takodjer upisati i drugi studij?
Naucnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2018., 14:08   #310
Quote:
Naucnik kaže: Pogledaj post
Nekoliko pitanja pa ako moze ko pomoc, bio bih zahvalan

Je li i ako je, zasto, ispis sa trenutnog fakulteta nuzan uvjet za upis drugog fakulteta?
Mogu li npr samo preko postanistudent upisati novi studij neovisno o prijašnjem?
Takodjer, moj trenutni fakultet nije na istom sveucilistu kao onaj koji bih upisivao.
Ako izvrsim ispis sa fakulteta, mogu li ga kasnije ponovno upisati uz priznate predmete koje sam polozio?
Ako jednostavno ne dodjem na upis za moj sadasnji fakultet jel se to gleda kao ispis?
Je li u tome slucaju mogu ponovo upisati fakultet s priznavanjem istih predmeta?

Nadalje, ako ostanem studirati na trenutnom studiju, mogu li takodjer upisati i drugi studij?
Mozes studirat paralelno samo ako si na glavnome (primarnom) studiju među 10% najuspješnijih.
Nazovi studij koji trebas upisat i oni će ti sve reći.
robymed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 20:44   #311
Smile

Hej, imam nekoliko pitanja ako bi mi tko htio pomoci, bila bi zahvalna!

Kada se ispisujem sa fakulteta fakultet naplacuje ispis i stave svoj zig na moje svjedodzbe sa mature i u indeks. A primjerak o ispisu se stavlja u studentski dosje. Barem tako radi ffri.

Utjece li taj zig ili primjerak o ispisu na moj iduci upis na fakultet? I pri upisu na novi fakultet oduzimaju li mi se neka studentska prava ili nesto drugo?
mmhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 09:01   #312
Question ISPIS

Imam pitanje...
Upisala sam Visoku školu u Virovitici, i sad sam shvatila da ne bi to, da bi radije pauzirala pa sljedece godine nesta drugo, da li se ja mogu sad odmah ispisati, (nazovem referadu ili odem do njih) ili moram cekati da krene faks???
monci204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 10:03   #313
Quote:
mmhh kaže: Pogledaj post
Hej, imam nekoliko pitanja ako bi mi tko htio pomoci, bila bi zahvalna!

Kada se ispisujem sa fakulteta fakultet naplacuje ispis i stave svoj zig na moje svjedodzbe sa mature i u indeks. A primjerak o ispisu se stavlja u studentski dosje. Barem tako radi ffri.

Utjece li taj zig ili primjerak o ispisu na moj iduci upis na fakultet? I pri upisu na novi fakultet oduzimaju li mi se neka studentska prava ili nesto drugo?
Ako si studirala redovno bez plaćanja, sljedeći upis će ti bit s plaćanjem kako god okreneš. Jedino to.

Quote:
monci204 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje...
Upisala sam Visoku školu u Virovitici, i sad sam shvatila da ne bi to, da bi radije pauzirala pa sljedece godine nesta drugo, da li se ja mogu sad odmah ispisati, (nazovem referadu ili odem do njih) ili moram cekati da krene faks???
Dođeš osobno tamo i zatražiš ispis kada god im je radno vrijeme. Simple as that.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 11:33   #314
Quote:
monci204 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje...
Upisala sam Visoku školu u Virovitici, i sad sam shvatila da ne bi to, da bi radije pauzirala pa sljedece godine nesta drugo, da li se ja mogu sad odmah ispisati, (nazovem referadu ili odem do njih) ili moram cekati da krene faks???
Kako si se uspjela u dva tjedna predomisliti? Pa nastava još nije ni počela!! Možeš se ti ispisati kad god poželiš, sutra ili za 11 mjeseci, ali idući fakultet koji upišeš plaćaš
physicPhD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 00:10   #315
jel se moze bez iksice napravit ispis jer ono prilicno sam siguran da sam ju izgubio
Naucnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2019., 09:29   #316
book, ove godine sam upisala medicinsko laboratorijsku dijagnostiku u Osijeku, ali sam tek nakon sto sam se upisala saznala da se diploma na tom faksu u Hrvatskoj ne prizna. i sad bi ja htjela ispisati taj fakultet (koji jos uopce nisam zapocela) i jesenskim rokom se upisati na neki drugi fakultet. Zanima me ako netko mozda zna koja je procedura, trebam li plaćati u Osijeku tu prvu godinu i trebam li plaćati na drugom fakultetu prvu godinu buduci da bi se ispisala s fakulteta.
kikica323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2019., 18:38   #317
Quote:
kikica323 kaže: Pogledaj post
book, ove godine sam upisala medicinsko laboratorijsku dijagnostiku u Osijeku, ali sam tek nakon sto sam se upisala saznala da se diploma na tom faksu u Hrvatskoj ne prizna. i sad bi ja htjela ispisati taj fakultet (koji jos uopce nisam zapocela) i jesenskim rokom se upisati na neki drugi fakultet. Zanima me ako netko mozda zna koja je procedura, trebam li plaćati u Osijeku tu prvu godinu i trebam li plaćati na drugom fakultetu prvu godinu buduci da bi se ispisala s fakulteta.
nazvati studensku referadu i tamo pitati, ali nikoga tamo nema prije 15.8

to rješavaš tamo, jer moraš dignuti dokumente. i da, ak upadneš negdje na jesenski rok plaćaš 1. godinu

ali da se prije nisi raspitala i skužila da se diploma ne prizna
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2019., 19:40   #318
Quote:
kikica323 kaže: Pogledaj post
book, ove godine sam upisala medicinsko laboratorijsku dijagnostiku u Osijeku, ali sam tek nakon sto sam se upisala saznala da se diploma na tom faksu u Hrvatskoj ne prizna. i sad bi ja htjela ispisati taj fakultet (koji jos uopce nisam zapocela) i jesenskim rokom se upisati na neki drugi fakultet. Zanima me ako netko mozda zna koja je procedura, trebam li plaćati u Osijeku tu prvu godinu i trebam li plaćati na drugom fakultetu prvu godinu buduci da bi se ispisala s fakulteta.
Onako kako je Manchild rekao, osim onog dijela da se plaća prva godina, znam nekoliko slučajeva gdje su ljudi tako upisali na ljeto, ispisali i iste godine upisali na jesenskom roku drugi faks bez plaćanja. Samo se moraš raspitati, zamoliti i nadati se najboljem.
Sretno
GotU is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2019., 22:14   #319
Quote:
GotU kaže: Pogledaj post
Onako kako je Manchild rekao, osim onog dijela da se plaća prva godina, znam nekoliko slučajeva gdje su ljudi tako upisali na ljeto, ispisali i iste godine upisali na jesenskom roku drugi faks bez plaćanja. Samo se moraš raspitati, zamoliti i nadati se najboljem.
Sretno
Plaća se, jer je nominalno sada student, nebitno hoće li taj status imati 5 sati ili 5 godina, iskoristio je pravo na jedan besplatan upis i uzeo je nekome mjesto
__________________
I got some bad ideas in my head.
NinoM is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 10:00   #320
Pozdrav!

Znaci planiram ispisati trenutni fakultet da bi onda vanredno upisao drugi faks kojem su upisi početkom 9.mj. Moje pitanje je sad u vezi rada preko student servisa sad u 9.mj. Ako ispišem faks u 8.mj onda ne mogu u 9.mj raditi preko student servisa, ili? A ako da, mogu nekako "zaobići" sistem i tipa podignuti ugovor za 9.mj prije nek se ispišem pa hoće li mi onda sve bez problema isplatiti? Ako je netko imao sličnu situaciju please help
Ninc1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.