Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 14:58   #1
Nadzorna kamera usmjerena na moj posjed

Pozrav!

Situacija je sljedeća:
Susjedi sa kojima nisam u dobrim odnosima su postavili video kameru.
Po mojoj procjeni, kamera snima na moj posjed. Čudni su i sjebani u glavi, te traže svaki način kako bi dobili prednost na sudu.
Zdravi razum mi govori da oni nemaju pravo snimati na komad koji je u mome vlasništvu i gdje bi mogli snimiti mene, te da kamera može hvatati samo njihov dio.
Mišljenja?

Hvala.
dfordisaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:11   #2
Quote:
dfordisaster kaže: Pogledaj post
Susjedi sa kojima nisam u dobrim odnosima su postavili video kameru.
Po mojoj procjeni, kamera snima na moj posjed. Čudni su i sjebani u glavi, te traže svaki način kako bi dobili prednost na sudu.
Zdravi razum mi govori da oni nemaju pravo snimati na komad koji je u mome vlasništvu i gdje bi mogli snimiti mene, te da kamera može hvatati samo njihov dio.
Mišljenja?
Ti uopće i ne znaš da li oni snimaju, je li to prava kamera ili lažna, itd.

Čl. 144. KZ kaže da je zabranjeno snimati prostore 'zaštićene od pogleda'. To je unutražnjost tvoje kuće kad navučeš zavjese, dvorište nije.

Ako pozoveš policiju, sve što susjed treba napraviti je poručiti im da dođu s nalogom. Koji oni naravno neće ni tražiti, nego će tebi poručiti da ih zbog toga više ne zoveš.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.