Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2014., 13:44   #141
osnivanje studentske udruge

Pozdrav svima.
Prijatelji i ja smo došli na ideju osnovati lokalnu udrugu studenata. Udruga bi se bavila organizacijom raznoraznih partyja, humanitarnih koncerata, izletima i tako.
Znam ponešto o osnivanju a to je da nas treba biti minimalno troje, treba statut udruge, pečat...
Molio bih nekog tko se malo bolje razumije u to, kakve su nama obveze kao udruzi a sto se tiču zakona/pravnih obveza ili sto već. Budući da mi osnivači imamo 20 godina, hoće li to biti prevelika obveza za nas u smislu vođenja udruge (podnošenje izvješća, možda racunovodstvene stvari i sl.)?
Također me zanima može li se od države zatražiti financiranje udruge?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:11   #142
Evo još jednog koji misli uzimati lovu od države odnosno nas poreznih obveznika.Ako hoćete imati udrugu, financirajte ju sami.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:40   #143
Novac bismo uzimali isključivo zbog kvalitetnog rada udruge, samim time i podržavanja mladih, raznih druženja i produktivnosti mladih.. Da se malo maknemo od fejsa..
Molim samo konstruktivne savjete i prijedloge
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 16:38   #144
Dobio si konstruktivan savjet.Kada će te se sami financirati taj novac će te racionalnije koristiti.Uostalom, već postoje razne studentske udruge pa se učlanite u jednu od njih.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 21:36   #145
Dva pitanja, ako tko može pomoći...zanima me davanje imena sportskoj udruzi...da li je ikako moguce imati engleske rijeci u nazivu (iako mi svi kazu da ne)...konkretno "Sportski klub Limitless Run Zagreb"...hrvatski prijevod uglavnom ne dolazi u obzir.

Te ako tko zna da li možemo sami voditi knjigovodstvo jer bi se bavili samo organizacijom evenata, te bi jedini prihodi/donacije bili od prijava/kotizacija na utrke.

thx 2 all
Igorš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 19:39   #146
Pozdrav!

Planiram osnovati udrugu pa me zanima par stvari :

U obrascu Zahtjeva za upis u registar udruga RH pod točkom 8. stoji da se upiše područje djelovanja sukladno ciljevima. (odabrati iz klasifikacije djelatnosti udruga) Zanima me koliko djelatnosti možemo odabrati (jer planiramo široko djelovanje)?
SunForYou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 16:24   #147
Pozdrav. Zanima me što se sve treba priložiti za zatvaranje/gašenje udruge. Imali smo sjednicu na kojoj smo odlučili da nema smisla da par ljudi to vodi, nema nikoga za nastaviti dalje i odluka je da sve ugasi.

Hvala.
totti10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 12:22   #148
pretražila sam internetske i forumske stranice i nigdje nisam pronašla da li se netko bavi zatvaranjem udruga.
ako ima netko s potpunim informacijama i primjercima dokumentacije molila bih da mi se javi. hvala
__________________
tko koči taj gubi
sunčanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:09   #149
radi se o sportskoj udruzi, mogu li tajnik i blagajnik biti članovi IO-a?
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 20:15   #150
financijska sredstva za osnivanje udruge poput "u ime obitelji? kolko love izvace godisnje od naroda?
kikokiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2018., 04:41   #151
pozdrav može li pomoć za koliko se dana najkraće može osnovati udruga neprofitna ... hvala
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2018., 15:22   #152
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
pozdrav može li pomoć za koliko se dana najkraće može osnovati udruga neprofitna ... hvala
Rok je 30 dana.
tratinčica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 13:01   #153
nakon održane redovne skupštine koje sve dokumente treba dostaviti Uredu državne uprave?

samo osnovni zapisnik ili i izvještaje (npr. blagajnički i sl.)?
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2020., 11:10   #154
pozdrav, imam jedno pitanje oko osnivanja udruge. Naime otvaramo sportski klub i napravili bi osnivačku skupštinu na kojoj bi bili tri osnivača, međutim već sad članova imamo više.
Sad da li netko zna da li možemo na osnivačkoj skupštini na kojoj bi bili tri osnivača izabrati izvršni odbor od 5 članova. Dakle koji bi bili koraci da to napravimo
Feno_Men is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 13:15   #155
Udruga i posao

Lijepi Pozdrav, imam jedno pitanje, oprostite ako se možda ponavlja. Naime želim osnovati udrugu koja će se baviti poticanjem rekreacije umirovljenika. Cilj udruge da i ljudi u staroj životnoj dobi ostanu aktivni fit i da se druže. E sad to bi radila kroz vođenje yoga satova. Međutim mene brine, pošto sam već zaposlena u jednoj firmi kao joga učiteljica, da li ja i dalje po zakonu mogu obavljati istu djelatnost (voditi joga satove) u udruzi. Da li se to nekako pravno kosi?
Lola <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2023., 15:38   #156
Ako ćeš primati neke poticaje ili pomoć onda će to biti problem. Jer uvijek postoji sumnja da ljudi osnivaju porezno povoljnije organizacijske oblike da izbjegnu neku obavezu prema državi. Ali striktno zakonski nema prepreke.

Primarni problem je prema trenutnom poslodavcu. Mnogi bi imali prigovor na to da im zaposlenik obavlja istu djelatnost "u fušu". Stoga je najbolje pitati njega što misli o tome.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.