Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2017., 20:34   #821
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ma jesu uspješni kako da ne, evo svi iz moje osnovne takvi rade na visokim funkcijama, povlače se po medijima kao uspješne i bogate osobe - NOT. Klošar do klošara, žene već imaju po tucet djece s različitim očevima, ocvale, nikakve, ali im i dalje zloba šiklja iz očiju, a tek u srednjim 20- tima, muški isto problematični, po zatvorima, karma ih stigla. Nikad od takvih poštenih i dobrih ljudi, takvi se ne mijenjaju.

I ja sam bila u poziciji da mogu maltretirati slabije, ali nikad to nisam radila, nemam to u sebi niti sam ikad imala poriv za time, srećom s takvima nemam nikakvih sličnosti osim što nažalost udišemo isti zrak. Duboko mi se gade takve osobe i nikad ne bih s osobama koje su bile poznate po takvom ponašanju u djetinjstvu bila u nekom prijateljskom ili još gore ljubavnom odnosu.
Tako je. Sviđa mi se taj tvoj post. Ima takvih kriminalaca i u mom selu.

Quote:
qwertz90 kaže: Pogledaj post
Uvijek ima izuzetaka. Nasilnici su po prirodi borbeni ljudi a samim time i često uspješni. Vjerujem da su takvi ljudi odrasli u takvoj okolini u kojoj je napad bio najbolja obrana. Stari poznanik mi je čak i priznao da je to naučio kao Djete od starije brata. Eto...
Često imaju i više samopouzdanja tj. Drže do sebe pa su im ljudi koji ga nemaju predmet sprdnje i zezancije. Svi smo mi nasilnici prema slabijima samo je pitanje granice koju ćemo prijeći.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Svi se mi rodimo sa dobrim predispozicijama za borbu i za povlačenja tj. za učenje. Bar sam se ja rodila sasvim normalna i sa svim predispozicijama za uspjeh. A zahvaljujući roditeljima i okolini ja danas sa svojih 35 godina živim kao da i ne postojim. Nemam prijatelja, nema dečka, živim i radim s roditeljima s kojima se stalno svađam. Kud ćeš bolje? Sve ovisi u kakvoj se obitelji rodimo. Sve ti je to odgoj. Ako su roditelji puni samopouzdanja, uspješni i dobri sve to prenose na svoju djecu (zakon karme) koja to uče od malih nogu, pa više imaju sreće, čuješ sreće. Ne kaže se uzalud da djeca od takvih roditelja puno bolje prolaze u društvu i u školi. Dok tamo neki jadnik koji možda ima više talenta i pameti i sposobnosti se rodi u problematičnoj obitelji i sve mu ide nizbrdo od malih nogu jer tvoja bliža okolina te isto neće da prihvati jer sve se zna iz koje si familije, ti ljudi u odrasloj dobi propadaju ako se sami ne izbore za mjesto pod suncem, ali i tada stvari idu teško baš zahvaljujući tako lošoj karmi koju roditelji prebacuju na svoju djecu od malih nogu. Stigma ti ostaje. Kužiš? Evo jedni moji susjedi, njihove kćeri su od malih nogu uspješne u školi, u društvu su ih svi voljeli i nitko ih nikada nije maltretirao, jedna je danas doktorirala ekonomiju a druga doktorirala matematiku, udala se i ima sina od 3 godine. Tko je za to zaslužan, što misliš? One? Ma kakvi! Je li to borba? Ma kakvi. To je dobra karma i sreća koja ih cijeli život prati.
Jer bore se i nesrećnici ali ne dobiju sve što im zapravo treba, jer se ćuti ta gorčina i negativnost koja izbija iz njih, pa jednostavno odustaju jer misle da nisu dovoljno dobri, što je daleko od istine.

Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Sve nasilnike u školi treba smjestiti u najstroži popravni dom bez mogućnosti izlaska, pa da vidiš kako bi im ego pao. Najlakše se kurčiti pred slabijim i maltretirati ga.
S obzirom da se njima ne može stati na kraj, platiti nekoga da ih dobro namlati, ako već nećete sami mazati ruke
TAko je.

Zadnje uređivanje Eugen C : 19.12.2017. at 21:07.
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:11   #822
Quote:
čokobon kaže: Pogledaj post
Sve ti je to odgoj. Ako su roditelji puni samopouzdanja, uspješni i dobri sve to prenose na svoju djecu (zakon karme) koja to uče od malih nogu, pa više imaju sreće, čuješ sreće. Ne kaže se uzalud da djeca od takvih roditelja puno bolje prolaze u društvu i u školi. Dok tamo neki jadnik koji možda ima više talenta i pameti i sposobnosti se rodi u problematičnoj obitelji i sve mu ide nizbrdo od malih nogu jer tvoja bliža okolina te isto neće da prihvati jer sve se zna iz koje si familije, ti ljudi u odrasloj dobi propadaju ako se sami ne izbore za mjesto pod suncem, ali i tada stvari idu teško baš zahvaljujući tako lošoj karmi koju roditelji prebacuju na svoju djecu od malih nogu..[/B]
Koga sam god poznavala iz poremecenih familija uvijek je imao sukobe sa skolom,crkvom,zakonima i problema sa usamljenosti. Bar jedan period zivota. To sto govorite o pozitivnoj karmi, ima nekog smisla jer kad vam roditelji za svaku sitnicu govore da je sranje i da nema smisla, duboko se pocnete propitivati koja je to svrha vaseg zivota i jeste li mozda neuspjeli abortus? Do toga bas dodje. Zatvor ili psihijatrija ili suicid ili s doktoratom na visokom polozaju medijski eksponiran. Ekstremi-bolesni!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:56   #823
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Koga sam god poznavala iz poremecenih familija uvijek je imao sukobe sa skolom,crkvom,zakonima i problema sa usamljenosti. Bar jedan period zivota. To sto govorite o pozitivnoj karmi, ima nekog smisla jer kad vam roditelji za svaku sitnicu govore da je sranje i da nema smisla, duboko se pocnete propitivati koja je to svrha vaseg zivota i jeste li mozda neuspjeli abortus? Do toga bas dodje. Zatvor ili psihijatrija ili suicid ili s doktoratom na visokom polozaju medijski eksponiran. Ekstremi-bolesni!
Da. Što znače ove dvije zadnje rečenice? Njih baš i nisam razumjela.
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 19:39   #824
To su besmislice. Svatko je kovac vlastite sudbine. Ali u takvoj situaciji gdje postoje kompleksi, nuzno je maknuti se iz te sredine. Doci u novi grad, gdje ne poznajete nikoga, na odredjeni nacin predstavlja oslobodjenje od okova ocekivanja, a koje covjek u svojoj sredini sam sebi namece, jer misli da se od njega ocekuje odredjeni nacin govora, odijevanja i ponasanja. U tom smislu odlazak negdje dalje, posebno u stranu zemlju moze biti pravi preporod, jer cete sami sebi dozvoliti da se nanovo definirate i svoj identitet stvorite.
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 18:57   #825
Quote:
Ar-Pharanzor kaže: Pogledaj post
To su besmislice. Svatko je kovac vlastite sudbine. Ali u takvoj situaciji gdje postoje kompleksi, nuzno je maknuti se iz te sredine. Doci u novi grad, gdje ne poznajete nikoga, na odredjeni nacin predstavlja oslobodjenje od okova ocekivanja, a koje covjek u svojoj sredini sam sebi namece, jer misli da se od njega ocekuje odredjeni nacin govora, odijevanja i ponasanja. U tom smislu odlazak negdje dalje, posebno u stranu zemlju moze biti pravi preporod, jer cete sami sebi dozvoliti da se nanovo definirate i svoj identitet stvorite.
Tako je, ali bi trebalo nać posao prvo. Jel'da?
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:18   #826
Mislim da je mit da će te siledžije samo otići kada im se prvi put suprostavi.Upravno suprotno,tek tada navale na žrtvu i piju joj krv.Odgovor mora biti pravovremen i snažan,bilo sopstvenim snagama ili uz pomoć institucija.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 00:26   #827
Pozdrav,
Trenutno pišem završni magistarski rad u kojem se bavim zlostavljanjem u društvu, u svakom kontekstu. Možda je malo ružno, ali htjela bih vašu pomoć u smislu da mi kažete najgore, najružnije rečenice koje su vam uputili zlostavljači. Ako će vam biti lakše, ja sam također bila žrtva zlostavljanja tako da znam što ste prošli.
Radim ovo isključivo iz razloga da imam stvarne primjere stvarnih ljudi.
Hvala vam puno na izdvojenom vremenu <3
Yino Lada is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 20:27   #828
Yino Lada ja ne mogu to izreci koliko je to bilo ruzno. 20 godina nakon toga mi se zeludac dize, jer je stvarno bilo odurno.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:14   #829
Kako nazvati tj postoji li uopće izraz za bullying u kasnijoj dobi?
Kako se uopće postaviti prema takvim osobama i takvom ponašanju kasnije?
Primjer - muškarac 30-ih godina koji dotičnu ne poznaje gotovo uopće, čuo je par stvari, dotičnu ismijava, šali se na njen račun, oponaša, komentira direktno i indiretno i sl., dok ga ta osoba uopće ne doživljava, ne gleda, ne pozdravlja, ne razgovara s njim jer vidi kakav je. Kako da se takva osoba postavi prema njemu, a da ne ispadne luda i kao osoba koja ne zna prihvatiti šalu na svoj račun? Inače dobro prihvaća šale, ali nakon boravka u blizini dotičnog, osjeća se jadno i posramljeno... recimo da se javlja osjećaj koji već dugo nije bio prisutan jer ne dopušta skakanje po glavi.
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:25   #830
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Sve nasilnike u školi treba smjestiti u najstroži popravni dom bez mogućnosti izlaska, pa da vidiš kako bi im ego pao. Najlakše se kurčiti pred slabijim i maltretirati ga.
S obzirom da se njima ne može stati na kraj, platiti nekoga da ih dobro namlati, ako već nećete sami mazati ruke
Slažem se. Iako je nepotrebno čak i namlatiti jer bi počeli cvilit nakon prve šljage. Ali slažem se sa tobom.

Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
Mislim da je mit da će te siledžije samo otići kada im se prvi put suprostavi.Upravno suprotno,tek tada navale na žrtvu i piju joj krv.Odgovor mora biti pravovremen i snažan,bilo sopstvenim snagama ili uz pomoć institucija.
Tako je, i zato pravovremeno ih natamburati pa im neće više pasti na pamet.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 01:06   #831
Ja sam bio verbalno zlostavljan i u osnovnoj i u srednjoj, u osnovnoj sam prebio do krvi dvojicu(jedan je bio umno poremećen drugi klempav) a u srednjoj razgovor sa razrednicom i sve lijepo rješili danas se smijemo tome
__________________
~Kome smeta neka pati~
Dekso-Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 03:42   #832
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Kako nazvati tj postoji li uopće izraz za bullying u kasnijoj dobi?
Kako se uopće postaviti prema takvim osobama i takvom ponašanju kasnije?
Primjer - muškarac 30-ih godina koji dotičnu ne poznaje gotovo uopće, čuo je par stvari, dotičnu ismijava, šali se na njen račun, oponaša, komentira direktno i indiretno i sl., dok ga ta osoba uopće ne doživljava, ne gleda, ne pozdravlja, ne razgovara s njim jer vidi kakav je. Kako da se takva osoba postavi prema njemu, a da ne ispadne luda i kao osoba koja ne zna prihvatiti šalu na svoj račun? Inače dobro prihvaća šale, ali nakon boravka u blizini dotičnog, osjeća se jadno i posramljeno... recimo da se javlja osjećaj koji već dugo nije bio prisutan jer ne dopušta skakanje po glavi.
Samo ovo .

Nema druge.

Sa ološem kao ološ.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:54   #833
Mene je jedan veći pokušao verbalno uništavati, sve dok mi nije pukao film i razbio ga, pa sam ja njega poslije verbalno podhebavao. Poslije postali prijateji.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 15:38   #834
https://www.youtube.com/watch?v=xig1wMM09gM

Moja priča o proživljenom zlostavljanju u školi...
Pa koga zanima može pogledati
__________________
Siamo fuori di testa, ma diversi da loro
FelicitySmoak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 16:17   #835
Quote:
FelicitySmoak kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=xig1wMM09gM Moja priča o proživljenom zlostavljanju u školi... Pa koga zanima može pogledati
Koja energđija.... Skoro pa k'o Anja Bljućeurić.
'Tikovi rukama peglanja kose', su posljedica bullyinga?
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 03:46   #836
Mene cijelo vrijeme ista ekipa gađala papiricima od iza na prvu klupu,jedan me konstantno ometao,moše,iscrtavanje nekakvih gluposti po pernici,pisanje bezvezarija po mojoj bilježnici,pokušaj iznude da neka ja njemu dam novac pa sam miran do nekog vremena. Radi toga sam završio na popravnom i nisam mogao biti dovoljno koncentriran u školi da bi postigao neke značajne uspjehe no to onda kreće na poslu,loši učenici u odrasloj dobi mi počeli govoriti da će me razbiti,da će me ubiti,da će zvati nekoga da me izbaci iz firme,jedan mi je rekao danas da imam još jednu godinu da se oženim lol. Te sve bitange su oženjene,krpaju kraj s krajem,žene im živčane ako nisi naš gubi se. Pitaš se što si im učinio,nemaš pojma,uvijek bi imao probleme sa čoporom,kolektivistima. To je cijena uspjeha,velik postotak uspješnih ljudi je bio maltretiran po istraživanjima a onda kad uspiješ,nađeš potrčke,zaposliš ih da bi bio mir među susjedstvom,svakom svoje,svi ti se ulizuju i imaš miran život. Kad bi išao na instrukcije,rasturio bi u relativno kratkom roku se digao na više levele iz engleskog i matematike,bio bi hvaljen od profesora kao pa evo možeš,zašto se čeka u zadnji čas,ne znam zašto ne postoji mogućnost homeschoolinga jer on je namijenjen za individualce a ja sam zahvaljujući njemu koji je ilegalan u Hrvatskoj prošao razrede koji su bili čista muka. U naprednim zemljama postoji manje đaka na jednog profesora a jedan na jedan kroz homeschooling bi po takvom bio najefektivniji model. To postoji u SADu i zato je SAD SAD a Hrvatska Hrvatska.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 06:28   #837
Ja sam djelomično bio žrtva psihičkog bullyinga u osnovnoj školi jer se nisam uklapao u tip opasnog frajera koji će se potuć, pravit važan, biti seljačina ukratko, no to je bilo ništa naspram puno ozbiljnijih slučajeva bullyinga u osnovnim pa i srednjim školama.

Glavni problem je taj što nadležne institucije žmire na bilo kakav slučaj bullyinga ukoliko je bully iz ugledne, utjecajne obitelji da ne bi tatica došao i zaprijetio im kojekakvim stvarima koje bi im mogle srušiti ugled ili naštetiti na bilo kojoj razini. Žalosno je da žrtve ukoliko je o takvim bullyjima riječ, ne mogu previše učiniti, osim reći pravu istinu i "izboriti se za sebe" iako velika većina to neće učiniti zbog straha od istih.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
divljivrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 15:29   #838
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Koja energđija.... Skoro pa k'o Anja Bljućeurić.
'Tikovi rukama peglanja kose', su posljedica bullyinga?
Sarkazam much? Ma da sve kako ti kažeš
__________________
Siamo fuori di testa, ma diversi da loro
FelicitySmoak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 15:49   #839
Quote:
FelicitySmoak kaže: Pogledaj post
Sarkazam much? Ma da sve kako ti kažeš
Ponekad i 2much. No i to je, potencijalno kvalitetno, za usvojiti kao vlastitu bitnost.
Nego ozbiljno, bez sarkomazma? Daj izbroji "tikove" u videu? Raste kosa brže ili..?
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 01:08   #840
Mene su profesori maltretirali šta god se dogodi garant sam ja i prvo zovu moje roditelje na sastanak, ne dao bog da je netko zapalio srednju mene bi interpol jurio za džabe.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.