Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2016., 21:49   #41
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
zagovornici teorije da je šaman u dealu s vragom, što je nonsens
žena u bijelom, koju si ti opisao kao čistu dobrotu, je rekla da šaman radi s vragom. ako je ona čista dobrota, kako to da laže i da joj se ne može vjerovati?
Old 11.10.2016., 22:29   #42
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
žena u bijelom, koju si ti opisao kao čistu dobrotu, je rekla da šaman radi s vragom. ako je ona čista dobrota, kako to da laže i da joj se ne može vjerovati?
mislim da sam bio jasan s svojim viđenjem šamana, to što je ona rekla da mu se ne može vjerovati tj. da je šaman marioneta ne znači da je u kompi s vragom, već upravo ovo što ja tvrdim, on je tu iz interesa i kao takav je upitan u prosudbama, i isto je tako ranjiv i podoban za malverzacije, a pogotovo nakon propale seanse.
zato mu je rekla da ga ne sluša i to ne znači da je u direktnom dealu s vragom.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 00:05   #43
Pa jedino ja i Ajutokintumi smo dozivjeli film,kako i je Vi ostali kao da niste gledali film koji i mi

Da se ne ponavljam sada,imam isto misljenje u svim postovima oko ovog filma kao Ajutokintumi. Inace,vrhunski film,radnja,gluma..Ja i Ajutokintumi malo drugacije gledamo i pratimo horore,jer smo ljubitelji. Ja osobno znam sto govorim,jer nema horora kojeg nisma odgledao (azijski,talijanski,cecenski..) i gledam ih na drugaciji nacin,nego prosjecan ljubitelj filma koji se odluci odgledati horor (kao zanr).
OngBak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 00:09   #44
Ajutokintumi, ne brini...totalno te kuzim.
I ja se zivciram i nije mi jasno kako oni tako neke ocigledne stvari,krivo pohvataju
OngBak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 00:13   #45
ajde fala kurtzu neko normalan
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 00:26   #46
Samo imate jedan problem, redatelj za scenu u kojoj saman izvodi obred kaze Putting a Hex, sto znaci (to curse someone), onda je vase viđenje dosta problematicno. I imate anđela na kraju koji kaze to sto kaze nasem junaku, ali on nema vjere i strpljenja. I imate kraj kad saman uzme sliku, ili dusu nasem junaku.

Ali kako god, film je trenutno najbolji ove godine daleko, ima predivnu atmosferu od prve scene, malo me podsjecao na Seven u prvim minutama. Ima i dobroga humora na nekim mjestima, scena kad saman radi sto god radi je jedna od boljih opce.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 01:01   #47
šaman je na kraju i sam bio u opasnosti (pa da je u dealu s vragom ondak valjda ne bi bio ) i htio je da to sve što prije završi, na kraju je i nesvjesno djelio krive savjete jer se pogubio tj. sve je ošlo u krivom smjeru, nije bilo povratka više. ta nije znao više niti šta se osobno njemu događa a kamoli još ovom izgubljenom policajcu...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 01:03   #48
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Samo imate jedan problem, redatelj za scenu u kojoj saman izvodi obred kaze Putting a Hex, sto znaci (to curse someone), onda je vase viđenje dosta problematicno. I imate anđela na kraju koji kaze to sto kaze nasem junaku, ali on nema vjere i strpljenja. I imate kraj kad saman uzme sliku, ili dusu nasem junaku.
Nakon ovoga bi i slijepci trebali progledati, ali ne i Ajuto, očekujemo zanimljiv odgovor.

Kaj taj redatelj zna o svojem filmu?
Old 12.10.2016., 01:20   #49
Moram reci da ostaje prostor za Ajutovo tumacenje, jer konverzacija ide ovako, novinar pita redatelja od kud vam dolazi ideja za scenu "Scene where we see shaman putting a hex on a girl" , onda redatelj odgovara o svom odgoju (krscanskom), i o budizmu itd. Uglavnom , kako god, ja mislim da je tocno tumacenje da su saman i japanac u deal-u od pocetka.

S tim da Shaman u kulturi lijeci bolesti izazvane zlim duhovima, tako da je ostavljena mogucnost da je tumacenje Ajuto-a tocno, ali eto, ja sam u slobodnom prijevodu rekao da redatelj kaze Putting a Hex, da ne bi bilo. Sukob religija je glavna tema po meni, ako gledamo redateljevu povijest i odgoj moje je tumacenje da je saman s japancem, da su dosli u to mjesto uzeti duse tih stanovnika. Da surađuju zajedno, da u talu pobjede anđela koji cuva to mjesto.

Btw: I samana i japanac su u opasnosti od vraga ako ne izvrse svoju duznost, zato se i oni boje vraga, sotone. Kao sto svecenik predstavlja boga na zemlji u nekom obliku, tako i samani sotonu, valjda, ali oni sami nisu mocni, zato je anđeo(puno jaci od njih), zato zajedno igraju cijelu tu igru. Nakon svega kaj sam procitao o redatelju, njegovih razgovora o filmu i djetinjstvu, istrazivanju za film i citao kaj drugi misle o filmu do toga sam dosao.

Zadnje uređivanje edwood : 12.10.2016. at 01:31.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 08:36   #50
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
...očekujemo zanimljiv odgovor.

Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
...Putting a Hex, sto znaci (to curse someone)...
to ne mora nužno značiti da se odnosi samo na djevojčicu

prije da je na policajca tj. na cijelu obitelj bačena kletva, ali ne krivicom šamana već kroz njihovo neadekvatno sudjelovanje u njegovoj seansi.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 08:41   #51
uostalom i ta čuvarica je "super" osmišljena misteriozno i tajnovito, tko bi živ znao da su njene namjere tako plemenite,
sama pojava i nastup joj je čak i za jednog šamana krajnje dvojbena
a gdje neće za običnog čovjeka

općenito je u ovom filmu dobrota prikazana nekako neodlučno i apstraktno, zlo je mnogo odlučnije i konkretnije.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 02:15   #52
ja se slazem sa ajutom glede radnje u filmu. inace me film iziritirao sa tom misterioznoscu i sapunicnim preokretima. ko tu kog j itd.. chaser puno bolji film. razocaran sam
mark0824 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.