Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji film Johna Carpentera?
Escape From N.Y 12 5.71%
Escape From L.A 2 0.95%
The Thing 73 34.76%
Vampires 6 2.86%
Halloween 30 14.29%
Assault On Precinct 13 22 10.48%
The Fog 5 2.38%
Christine 5 2.38%
Starman 2 0.95%
Big Trouble in Little China 4 1.90%
Prince of Darkness 3 1.43%
They Live 17 8.10%
Memoirs of an Invisible Man 0 0%
In the Mouth of Madness 8 3.81%
Village of the Damned 1 0.48%
Ghosts of Mars 14 6.67%
Dark Star 5 2.38%
Televiziski Naslovi 1 0.48%
Glasovatelji: 210. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 00:09   #141
Evo baš sam proguglao, dobro kako je tu nespretnu pogrešku primio sa zdravom dozom humora.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2019., 12:50   #142
u zadnjih 19 godina samo 2 filma režirana. Koja šteta. A zadnji mu je baš onaj užasni The Ward !
Nek se ugleda na Clint Eastwooda koji u 150-oj godini još uvijek režira i glumi
lordhart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2019., 15:27   #143
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Halloween/The Thing, vječna dvojba Halloween!

Moj mali doprinos još jednom savršenstvu od ankete by Deckard:
Po mome, 13 je vrh. Uvijek i za svagda. Zatim Dark Star a sve ostalo je iza toga.

Svaka čast Carpenteru ali meni je izvorni The Thing from Another World puno bolji.

Niste gledali?



Kad smo već kod hladnoratovskog SF-a 50-tih, svakako pogledati i izvorne verzije filmova The Day the Earth Stood Still i Invasion of the Body Snatchers
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2019., 11:40   #144
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Po mome, 13 je vrh. Uvijek i za svagda. Zatim Dark Star a sve ostalo je iza toga.

Svaka čast Carpenteru ali meni je izvorni The Thing from Another World puno bolji.

Niste gledali?



Kad smo već kod hladnoratovskog SF-a 50-tih, svakako pogledati i izvorne verzije filmova The Day the Earth Stood Still i Invasion of the Body Snatchers
Gledo ja, al Karpenterov stvor mi je ipak bolji.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2019., 12:33   #145
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Gledo ja, al Karpenterov stvor mi je ipak bolji.
Ne kažem da je Carpenterova verzija loš film ali... izvornik nije bez razloga završio u Kongresnoj biblioteci kao "culturally significant" i odabran za čuvanje u National Film Registry. Po meni je (kao i dva već navedena) jedan od najboljih SF filmova, ne samo 50-tih, već svih vremena.

Možebitno su te fascinirale sulude varijacije (specijalni efekti) na temu "mjenjolikog". Ipak, koji kiki će ti biće koje pari nedovršena multiplikacija pauka. Ako želiš sjebat nekoga valjda se transformiraš u efikasniju verziju istoga (aka Alien) a ne u ralje sa 16 tanušnih i zapaljivih nožica.

Istina, uvertira (Norvežani, pas, prva transformacija...) je vrhunska a scena testiranja krvi.... apsolutni vrh .

Usput, pogledat ću ga ponovo a tko želi isto, tu je:
https://archive.org/details/TheThing...rgaretSheridan
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2019., 16:05   #146
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Svaka čast Carpenteru ali meni je izvorni The Thing from Another World puno bolji.

Niste gledali?

I meni je bolji. Jednostavniji i strasniji mi je. Plus doneo je nesto novo i orginalno.

Postoji tema o SF filmovima ali kad vec pominjemo ja izdvajam Forbidden Planet (1956) koji mi je u Top 5 naj SF filmova ikada. Jedinstven film, poseban.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2019., 10:11   #147
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ne kažem da je Carpenterova verzija loš film ali... izvornik nije bez razloga završio u Kongresnoj biblioteci kao "culturally significant" i odabran za čuvanje u National Film Registry. Po meni je (kao i dva već navedena) jedan od najboljih SF filmova, ne samo 50-tih, već svih vremena.

Možebitno su te fascinirale sulude varijacije (specijalni efekti) na temu "mjenjolikog". Ipak, koji kiki će ti biće koje pari nedovršena multiplikacija pauka. Ako želiš sjebat nekoga valjda se transformiraš u efikasniju verziju istoga (aka Alien) a ne u ralje sa 16 tanušnih i zapaljivih nožica.

Istina, uvertira (Norvežani, pas, prva transformacija...) je vrhunska a scena testiranja krvi.... apsolutni vrh .

Usput, pogledat ću ga ponovo a tko želi isto, tu je:
https://archive.org/details/TheThing...rgaretSheridan
Fala, druže!
Bumo se čuli kad pogledam.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2020., 21:27   #148
Sljedeći tjedan Assault on Precinct 13 se konačno gleda na velikom ekranu. I time sam otvorio achievement odgledavanja njegove velike četvorke filmova na platnu.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2020., 12:22   #149
Assault, Fog i Halloween.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2020., 15:14   #150
The Thing, They Live, Halloween, Assault on Precint 13, Escape From N.Y., a morati ću se podsjetiti Princa Tame. Prvi i zadnji put ga gledao kao klinac i znam da mi je bio jezovit, možda bi trebao ponoviti gradivo jer ga se nešto slabije sjećam, ali par scena mi je ostalo.

Filmska glazba mu je isto vrh, odnosno jako dobro odgovara filmovima, svaka čast čega se sve prihvatio i odradio vrlo uspješno.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2020., 17:25   #151
The Thing i Halloween. Vjerojatno Stvor za dlaku draži.

Znam da je dosta mržen, ali uvijek uživam gledajući Escape from LA. Iako je NY kilometrima bolji.

Big Trouble in Little China nikad nisam voljela onoliko koliko mislim da bi takvu vrstu filma trebala voljeti, uvijek kad ga gledam mi je samo dobar. Mislim da je Prince of Darkness bolji, The Fog, Precinct 13, They Live, pa čak i Christine...

Uvjerljivo najgori Duhovi Marsa, a nikad mi Memoari nevidljivog čovjeka nisu sjeli.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2020., 17:40   #152
A The Ward?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2021., 22:41   #153
Onda banda 4 lika u Assault, koja se vozi gradom i gleda koje nedužne ljude ubiti, je nešto najodvratnije u nekom filmu.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 01:23   #154
The thing mi je postao izlizan. Draži su mi filmovi uz koje se više zabavim kao they live. Ideja mi je skroz luda al opet nije nepovezana. Gledala sam dosta njegovih filmova,samo mi neki nisu ostali usjećanju
Lind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 16:50   #155
The thing je precjenjen. Fog mi ima najbolju atmosferu, They live i Prince of darkness isto super, Assault mi je odličan primjer triler -horrora, Halloween je kult.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2021., 14:44   #156
The thing najbolji. Meni ujedno i najbolji hororac svih vremena.
Memoari nevidljivog čovjeka su mi odličan i zabavan film.
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2021., 15:03   #157
Halloween, The Thing, They Live zabavan isto, The Fog, sve su mi to super filmovi, najviše sam gledao Halloween, drugi dio volim, 5 i 6, H20.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2021., 17:01   #158
Quote:
Stranger FX kaže: Pogledaj post
...najviše sam gledao Halloween, drugi dio volim, 5 i 6, H20.
??? Carpenter je režirao samo prvog.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2021., 17:10   #159
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
??? Carpenter je režirao samo prvog.
Napisao je drugi i režirao par scena te producirao treći. S ostalima nema nikakve veze osim kredita za likove.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2021., 19:39   #160
Halloween mi je najbolji horror uopće.Napad na policijsku stanicu jedan od najboljih krimića uopće a Elvis jedan od najboljih biografskih filmova.
Zanimljivo mi je kako su se prevodioci poigrali sa naslovom filma The Thing kad je taj film zaigrao u našim kinima.Umjesto a stavili su o i dobili smo Stvora.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.