Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 08:56   #81
Pa da, tako nekako. Al tko zna, možda iznenade.
Doduše, nisam još pogledao sve filmove o kojima se špekulira, pa moguće da i ima boljih izvedbi, al od svega što sam pogledao u 2017., McAvoy mi je daleko više od svih bio "vau".
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:05   #82
Dodjele američkih filmskih nagrada sve više nalikuju na političke skupove. Ove je godine glavna tema bila seksualno uznemiravanje, a poznata tv voditeljica Oprah govorom na Zlatnim globusima potaknula je glasine o kandidaturi za predsjednicu države.

U raspravu o uznemiravanju iznenada se uključila francuska diva Catherine Daneuve te još 99 njezinih uglednih sunarodnjakinja, nazvavši kampanju 'Me Too' puritanizmom koji pokreće mržnja prema muškarcima. U domovini su ih osudile feministice i dio javnosti, no Francuskinje su, uz ispriku jedino žrtvama seksualnog uznemiravanja, ostale pri svome smatrajući da je stvar preko ocena prevršila mjeru i počeo lov na vještice, točnije vješce.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:51   #83
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Dodjele američkih filmskih nagrada sve više nalikuju na političke skupove. Ove je godine glavna tema bila seksualno uznemiravanje, a poznata tv voditeljica Oprah govorom na Zlatnim globusima potaknula je glasine o kandidaturi za predsjednicu države.

U raspravu o uznemiravanju iznenada se uključila francuska diva Catherine Daneuve te još 99 njezinih uglednih sunarodnjakinja, nazvavši kampanju 'Me Too' puritanizmom koji pokreće mržnja prema muškarcima. U domovini su ih osudile feministice i dio javnosti, no Francuskinje su, uz ispriku jedino žrtvama seksualnog uznemiravanja, ostale pri svome smatrajući da je stvar preko ocena prevršila mjeru i počeo lov na vještice, točnije vješce.
Ma joj, teska lobotomija. Opceniti ti skupovi/nagrade. Daleko od toga, da se ne trebaju silovatelji zapaliti (po mom misljenju), ali jebote, onako sta se sve da procitati.
"Jednom me lik pitao, da li mi smije otvoriti vrata, a ja u soku, ne vjerujem da me to pitao pred svima. Tesko silovanje. Ajmo mu unistiti zivot."

Da su one imalo postene i da se iskreno bore za prava zena, onda one nebi kokosarile po EU/USA vec drugdje.
Zato sto svi znamo da to nisu civilizacije koje su u problemima, no da, drugdje bi vec moglo biti i zajebano, nije ko ovdje, da se grlis sa poznatim silovateljem dok ima moc, pa ga poslije "bacis pod bus" i da ti onda plijescu.

Otislo sve u krasan kurac. Svi pokusavaju dati sto liberalniji odgovor moguc. Riga mi se od toga. Nitko stava nema.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:09   #84
Pocela sam gledat filmove za koje se govori da bi mogli biti nominirani. Pocela sam s glavnim favoritima: Lady Bird i Three Billboards outside Ebbing, Missouri. Niti jedan od ta dva nije mi opravdao status favorita. Nije mi jasno oko cega hype? Da su dobri realno jesu, ali da su best motion picture of the year, realno nisu. Ne znam jel godina losa ili sta, ali s obzirom na filmove koje su nekada pobjedivali to ce bit jako slabiji win.
Pogledala san zatim The Disaster Artist koji mi je bio za divno cudo odlican i smijesan. Necu se iznenadit ako Franco pokupi Oscara jer nitko ne moze reci da nije predobro odglumio. Film znam da nema sanse da pokupi best picture, iako bi mi bilo puno draze nego Lady Bird ili three billboards. A ako vec moram birat izmedu favorita, onda dajem prednost Lady Bird ipak.
Moze mi neko objasnit sto je posebno u tim filmovima? Ili je problem u meni? Sljedece na listi mi je Call me by your name, pa ajmo i to vidjet
BubbyBu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:38   #85
Call Me... doživio laganini debakl na ovim predoskarskim dodjelama?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:44   #86
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Dodjele američkih filmskih nagrada sve više nalikuju na političke skupove. Ove je godine glavna tema bila seksualno uznemiravanje, a poznata tv voditeljica Oprah govorom na Zlatnim globusima potaknula je glasine o kandidaturi za predsjednicu države.

U raspravu o uznemiravanju iznenada se uključila francuska diva Catherine Daneuve te još 99 njezinih uglednih sunarodnjakinja, nazvavši kampanju 'Me Too' puritanizmom koji pokreće mržnja prema muškarcima. U domovini su ih osudile feministice i dio javnosti, no Francuskinje su, uz ispriku jedino žrtvama seksualnog uznemiravanja, ostale pri svome smatrajući da je stvar preko ocena prevršila mjeru i počeo lov na vještice, točnije vješce.
Link koji si zaboravio stavit http://magazin.hrt.hr/425391/dodjele...iticki-skupovi
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:25   #87
http://net.hr/zena/lifestyle-hrana/s...-iskoristavas/
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:01   #88
Usraću se!

Ona se našla javljati. Muza Vudija Alena
Pa kako iko može pušiti pizdarije tih debilnih glumica.

Evo šta je trkeljala 2014. https://www.google.ba/amp/variety.co...201135650/amp/
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:28   #89
Slažem se. Licemjerju nema kraja. Što je najgore, svi ti hollywoodski glumci koji glumataju da su nekakve moralne vertikale nemaju pojma da su nam većina njih gadljivi upravo radi takvog stava. Dvostruka mjerila. Oni žive u nekom svojem svijetu, u tom mjehuru i ne znaju što se događa izvan tog mjehura. Puše medije i sve što im se kaže. Stvarno su rijetki koji imaju muda ukazati na pravo stanje stvari kao James Woods. Ali eto, on je samo aktivan na twiteru po tom pitanju. Mediji ga ne prenose, ali čim neko od ovih spodoba nešto kaže mediji odmah to prenose udarna vijest tako da oni obični ljudi koji sjede doma, koji isto puše sve to kao sva ta gamad iz hollywooda prihvate sve što im se kaže.

Zato smo u kurcu, svi mi kao narod. Nema sagledavanja dviju strana. Svako fura neku svoju stranu, svako ima nešto od toga. Ja ne vidim izlazak iz toga.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:00   #90
SAG dobitnici:


Outstanding Performance by a Male Actor in a Leading Role:
Timothee Chalamet, Call Me by Your Name
James Franco, The Disaster Artist
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour - WINNER
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.


Outstanding Performance by a Female Actor in a Leading Role:
Judi Dench, Victoria & Abdul
Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - WINNER
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird


Outstanding Performance by a Male Actor in a Supporting Role:
Steve Carell, Battle of the Sexes
Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - WINNER



Outstanding Performance by a Female Actor in a Supporting Role:
Mary J. Blige, Mudbound
Hong Chau, Downsizing
Holly Hunter, The Big Sick
Allison Janney, I, Tonya - WINNER
Laurie Metcalf, Lady Bird


Outstanding Performance by a Cast in a Motion Picture
:
The Big Sick
Get Out
Lady Bird
Mudbound
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - WINNER


Outstanding Action Performance by a Stunt Ensemble in a Motion Picture:
Baby Driver
Dunkirk
Logan
War For The Planet Of The Apes
Wonder Woman - WINNER
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:05   #91
Nominacije za Oscara 2018

http://www.index.hr/black/clanak/vid...e/1021206.aspx

Zanimljivo, James Franco nije nominiran
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:08   #92
Koja je ova crnkinja koja ne zna čitat :/
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:12   #93
Opa, PTA unutra i za film i redatelja.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:21   #94
James Franco nije nominiran
Ova zadnja crna jednorogica Tifanny Hadish je katastrofa,zena ne zna citat
MaraMarich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:25   #95
Quote:
Mope kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/black/clanak/vid...e/1021206.aspx

Zanimljivo, James Franco nije nominiran
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:37   #96
Broj nominacija:

13 - The Shape of Water
8 - Dunkirk
7 - Three Billboards
6 - Darkest Hour
6 - Phantom Thread
5 - Blade Runner 2049
5 - Lady Bird
4 - Call Me by Your Name
4 - Get Out
4 - Mudbound
4 - Star Wars: The Last Jedi
3 - Baby Driver
3 - I, Tonya
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:41   #97
Kakvo sranje od godine hahahahah

Toliko sranje da će Nolan dobiti oskara.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:41   #98
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Opa, PTA unutra i za film i redatelja.
Nice, baš me zanima kako će to ispasti na kraju.

Morali su neku ženu staviti za redateljicu, sigurno će biti kritika zašto WW nije nominiran za ništa.

Blade Runner 5 nominacija, jest da su 4 manje bitne, valjda će napokon dobiti taj Oskar za kinematografiju.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:43   #99
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Kakvo sranje od godine hahahahah

Toliko sranje da će Nolan dobiti oskara.
ajme ne, tog Nolana treba maknut s režiserskog mjesta, općenito.


Tko je pogledal većinu tih filmova - isplati li se što pogledat?
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:49   #100
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Kakvo sranje od godine hahahahah

Toliko sranje da će Nolan dobiti oskara.
Del Toro bi prema ostalim nagradama trebao dobiti.

Meni je jedino Three Billboards dobar, a sve sam gledao osim The Shape of Water, The Post(to neću ni gledati, čudo da Spilberg nije nominiran za režiju) i Phantom Thread. Ostali su mi više manje bezveze, Get Out mi je bio ok no kada gledam koliko nominacija dobiva u tim važnijim kateogrijama, čista politika...
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.