Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 21:09   #13741
Nije istina.

Sa stranice HAKOM-a

Quote:
Imam li pravo na obeštećenje jer nisam mogao koristiti usluge zbog kvara, a kojeg sam prijavio?

Operator je dužan ponuditi umanjenje naknade ili obeštećenje računa ako zbog tehničke smetnje i/ili smanjenja kakvoće usluge za koje je odgovoran te ih nije otklonio u roku od 24 sata od prijave, u pravilu, razmjerno broju dana nemogućnosti korištenja usluge. Također, ako je kvar bio na opremi koja je u najmu korisnika, a operator isti nije otklonio u roku od 5 dana od prijave kvara (osim ako za prekoračenje roka nije odgovoran korisnik), korisnik može raskinuti ugovor bez plaćanja penala.
EDIT - prestigao me davero
CroChuck is offline  
Old 02.02.2018., 20:32   #13742
Bok,
Jucer je predstavnik suvlasnika zaprimio ugovor od HT/Ericsson za postavljanje opticke infrastrukture u zgradi.
Mislim da je ugovor spranca koju nude svima.
Da li netko od citatelja ima iskustvo sa potpisivanjem istog, da li ima tips and tricks itd?
Hvala, M.
mcquinn is offline  
Old 05.02.2018., 00:32   #13743
Post

Quote:
mcquinn kaže: Pogledaj post
Bok,
Jucer je predstavnik suvlasnika zaprimio ugovor od HT/Ericsson za postavljanje opticke infrastrukture u zgradi.
Mislim da je ugovor spranca koju nude svima.
Da li netko od citatelja ima iskustvo sa potpisivanjem istog, da li ima tips and tricks itd?
Hvala, M.
Nema nikakve cake, savjetujem da potpišete dok još to štancaju besplatno da ne budu naplaćivali izradu instalacija.

Zasada je free, oni dodu zabuše kanalice od prizemlja do vrha zgrade vertikalom i onda po katovima do stanova dolaze. Nakon toga kada i ako se ti odlucis uzeti optiku kod njih oni ti dovode do postojeceg modema optiku koju spajaju na spoju ispred stana. Kako gdje to rade, negdje idu onim sitnim samoljepljivim kanalicama do modema a negdje idu golom niti koju nekom trakom poljepe po zidu a Ni ne vidiš ju

Ugl. Preporučam da potpišete jer dobijete free optičku instalaciju kroz zgradu koju kasnije koriste svi (iskon,vip,bnet itd.) A besplatno je ht odraduje.

Ovdje bi se lako mogla dogoditi obrnuta situacija od one od 80tih do danas, kada su se plaćali telefonski priključci po par tisuca DM i još su ti stupove stavljali gdje ih volja, pa im marendu spravljaj sada je to došlo za 1kn , q ovdje bi moglo sa free doci na naplacivanje
kurijoza is offline  
Old 05.02.2018., 01:17   #13744
Glupost. HT mora njima platiti za uvođenje, ne obrnuto. Ne nasjedati, obavezno ugovoriti tako da HT mora platiti.
Mephisto is online now  
Old 05.02.2018., 03:00   #13745
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Glupost. HT mora njima platiti za uvođenje, ne obrnuto. Ne nasjedati, obavezno ugovoriti tako da HT mora platiti.
Ljetos je VIP (Bnet) provodio instalacije u mojem naselju i potom su od predstavnika stanara tražili dozvolu da instalaciju provedu u zgradu.
Znači po tvojem mi smo pogriješili što nismo od VIP-a tražili novac?
__________________
Milanović u siječnju 2024. za N1 "Ja da se kandidiram? Kakvo je to pitanje uopće? Kako da se kandidiram, ja nemam stranku, listu?! Kako ću ja to napraviti čak i da mi takva stvar padne na pamet."
Mortal Kombajn is offline  
Old 05.02.2018., 08:32   #13746
Da. Po logici stvari, ako netko nešto nudi besplatno, spreman je za to i platiti. To su osnove cjenkanja.
Mephisto is online now  
Old 05.02.2018., 14:30   #13747
Tcom NE DAJE svoju OPTIKU drugim operaterima. To je notorna laž.
CroChuck is offline  
Old 05.02.2018., 14:43   #13748
Niste vi mene shvatili, t com instalaciju odraduje besplatno tko ju zeli i tu istu odrzavaju ako se kasnije nesto dogodi. Ta instalacija je ht vlasnistvo u vasoj zgradi dakle ako bnet ili bilo tko drugi odluci uvesti svoj opticki kabel u zgradu u kojoj postoji opticka instalacija istu su im duzni ustupiti na koristenje, naravno vip/bnet tko god ce placati HT-u koristenje te instalacije kroz zgradu.

Vi teoretski mozete i sami napraviti tu instalaciju i naplacivati ju kome god hocete od operatera no to ne bi preporucio posto to ukljucuje vlastito odrzavanje a t com bjezi ko vrag od tamjana kada oni moraju nekome placati koristenje bilo cega pa i instalacije koja im se naplati tipa 20kn mjesecno. Jednostavno su takva firma koja gleda samo maksimalno izvuci uz minimalni trosak zato i rade te instalacije po zgradama free jer :

1) optika je optika i moze ju se samo fizicki ostetiti za sto je mala vjerojatnost posto kanalice idu stropom.
2) na optici nema kvarova osim ako oprema (modem) rikne za što su šanse minimalne pošto im u 99% opremu spali udar groma koji progura kroz bakreni kabel skroz do modema i isti "spali"
3) oni nece morati placati koristenje instalacije a istu ce u najgorem slucaju i da izgube korisnika naplacivati mjesecno drugome operateru za koristenje.
4) Manje kvarova = manje zaposlenika
5) zgradu od 30 stanova razvuku za cca 5.000 kn i isto isplate za 1 mj koristenja usluge u toj zgradi sa njihovim cijenama
kurijoza is offline  
Old 05.02.2018., 14:43   #13749
"Ugl. Preporučam da potpišete jer dobijete free optičku instalaciju kroz zgradu koju kasnije koriste svi (iskon,vip,bnet itd.) A besplatno je ht odraduje." ...Ti mora da se šališ , pa T-com je kupio sa HT cijelokupnu infrastrukturu u Hrvatskoj i time dobio monopol. U ZG B-net ima svoje instalacije , ali van ZG T-com debelo naplacuje VIP-u,Iskonu,B-net uporabu infrastrukure - posebno ako ovi isti daju neke popuste T-Com samo digne naknadu za infrastrukturu.

I dan danas se ne zna tko je u ugovoru o prodaji HT-a malim sitnim slovima u dnu ugovora dopisao da sa prodajom HT dolazi i cjelokupna kabelska infrastukturna mreža od Dunava do Prevlake. Šteta počinjena dopisom tih sitnih slova za građane RH računa se u milijardama - eura.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Old 05.02.2018., 14:50   #13750
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
"Ugl. Preporučam da potpišete jer dobijete free optičku instalaciju kroz zgradu koju kasnije koriste svi (iskon,vip,bnet itd.) A besplatno je ht odraduje." ...Ti mora da se šališ , pa T-com je kupio sa HT cijelokupnu infrastrukturu u Hrvatskoj i time dobio monopol. U ZG B-net ima svoje instalacije , ali van ZG T-com debelo naplacuje VIP-u,Iskonu,B-net uporabu infrastrukure - posebno ako ovi isti daju neke popuste T-Com samo digne naknadu za infrastrukturu.

I dan danas se ne zna tko je u ugovoru o prodaji HT-a malim sitnim slovima u dnu ugovora dopisao da sa prodajom HT dolazi i cjelokupna kabelska infrastukturna mreža od Dunava do Prevlake. Šteta počinjena dopisom tih sitnih slova za građane RH računa se u milijardama - eura.
Ja o jabukama ti o kruškama, nitko ne spominje nikakvu infrastrukturu podzemnih kabela/kanalizacije. Ovdje je rijec o patch cordovima koji idu kroz zgradu isto kao sto ide i postojeca instalacija sa utp kabelima.

Donedavno se moglo po zgradama vidjeti 5 kanalica kako idu jedna uz drugu i bile su npr. Bijele boje od ht-a, zute od optime zelene od iskona itd. Itd. Itd. Onda je Hakom odlucio da ne smiju više raditi ruglo po zgradama i donesena je odluka da samo jedan operater moze izraditi instalaciju koju je duzan po potrebi iznajmiti drugome operateru uz naknadu tipa 1kn/1m od ormara u zgradi do stana.
kurijoza is offline  
Old 05.02.2018., 14:58   #13751
Quote:
kurijoza kaže: Pogledaj post
Ja o jabukama ti o kruškama, nitko ne spominje nikakvu infrastrukturu podzemnih kabela/kanalizacije. Ovdje je rijec o patch cordovima koji idu kroz zgradu isto kao sto ide i postojeca instalacija sa utp kabelima.

Donedavno se moglo po zgradama vidjeti 5 kanalica kako idu jedna uz drugu i bile su npr. Bijele boje od ht-a, zute od optime zelene od iskona itd. Itd. Itd. Onda je Hakom odlucio da ne smiju više raditi ruglo po zgradama i donesena je odluka da samo jedan operater moze izraditi instalaciju koju je duzan po potrebi iznajmiti drugome operateru uz naknadu tipa 1kn/1m od ormara u zgradi do stana.
To je druga prica onda , nisam znao za tu uredbu HAKOM-a
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Old 06.02.2018., 20:22   #13752
Ja se natežem s njima već neko vrijeme sad i prilično sam se zasitila.
Jedini razlog što još nisam prešla na nekog drugog operatera je jer ne znam na kog bi i zadovoljna sam T-comovim uslugama (osim cijenom naravno, koja i je problem) i ne prelazi mi se dalje.

Znači, tražim da mi pošalju predstavnika doma. Zove me danas, dva puta. Imam neki stari Max3 L paket ili slično. Nudi mi kao to sve isto za 329kn. Meni je to puno jer vidim da ljudi imaju i za manje, a jučer je prijateljici nudio sve to isto plus jedan dodatni Max TV za 293kn.

Kao ja sam stari korisnik i ne može mi ponuditi ništa drugo. Naime, ona je isto pa kako njoj može?
Spominjem mu te pakete koje su drugi dobili za 209kn, kaže zna, to je samo za nove korisnike. Ok, to je, ali vidjela sam paket i za 235kn ovdje i njoj nudi taj sa dodatnim Max tv-om za 239. Mislim, tko je tu lud?

Nudi mi taj max3 L, ja pitam, a ja bih npr max3 S. Na to on meni da mi to ne može ponuditi. Pa tko je on da odlučuje na kojoj ću tarifi biti? Zašto ne bih mogla uzeti tu S opciju?

Kažem mu da ću prijeći kod nekog drugog i tu se pozdravimo.

Znači, nit su mi poslali nekog doma kako sam tražila nit ikakve koristi, opet me uvjerava u neke gluposti i nudi paket za 329kn kojeg sam zapravo i imala do sad, ali nikad nisam platila račun manji od 380. Većinom se vrtio oko 400.

Luda sam već, ne znam što da radim. S kim da se idem svađati.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 06.02.2018., 21:29   #13753
Odi u tcentar i zatraži raskid. Zvat će te odjel za zadržavanje i oni će ti ponudit dobre opcije.
CroChuck is offline  
Old 06.02.2018., 21:46   #13754
Čovječe, kako je krenulo još će mi reći da idem i nogom me u dupe.
A ja želim ostati. I da mi snize tu bezobrazno veliku cijenu.

__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 06.02.2018., 21:54   #13755
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Čovječe, kako je krenulo još će mi reći da idem i nogom me u dupe.
A ja želim ostati. I da mi snize tu bezobrazno veliku cijenu.

evo broj sluzbe za zadrzavanje,oni nude lijepe pakete samo im reci da razmisljas preci na vip
+385800611368
lega_iz_osijeka is offline  
Old 06.02.2018., 21:54   #13756
Nemoj pristajat na ponude u poslovnici već zatraži raskid i to je to. Dobit ćeš komad papira sa nekim brojem. Onda će te nazvat ljudi koji nude dobre cijene. Ja sam imao 13 mjeseci još ugovor i otišao u tcentar i rekao da prelazim na vip ak ne ponude nešto. Ona počela sa penalima kao da će mi se naplatiti - ja reko nema penala oni plaćaju. Onda mi je dala neki papri i ženskica me nazvala i prvo nudila 178kn (bilo je 230) pa sam spustio na 158 60 mbit/s i flat telefon. Tv nam ne treba.
CroChuck is offline  
Old 06.02.2018., 21:54   #13757
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
evo broj sluzbe za zadrzavanje,oni nude lijepe pakete samo im reci da razmisljas preci na vip
+385800611368
Odjebat će ju jer nije zatražila raskid. Pravit će se glupi.

Neka napravi 'po proceduri'.

edit - nazovem taj broj i dobijem 'vezu nije moguće uspostaviti'.
CroChuck is offline  
Old 06.02.2018., 21:57   #13758
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
evo broj sluzbe za zadrzavanje,oni nude lijepe pakete samo im reci da razmisljas preci na vip
+385800611368
Pa danas su me dva puta zvali i boli ih dupe nego mi nudi te glupe ponude.
Prije toga su me zvali isto kao sa nekom posebnom ponudom za mene samo. Priča sa mnom kao da sam debil koji veze s vezom nema. Mrzim to podcjenjivanje.

Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Nemoj pristajat na ponude u poslovnici već zatraži raskid i to je to. Dobit ćeš komad papira sa nekim brojem. Onda će te nazvat ljudi koji nude dobre cijene. Ja sam imao 13 mjeseci još ugovor i otišao u tcentar i rekao da prelazim na vip ak ne ponude nešto. Ona počela sa penalima kao da će mi se naplatiti - ja reko nema penala oni plaćaju. Onda mi je dala neki papri i ženskica me nazvala i prvo nudila 178kn (bilo je 230) pa sam spustio na 158 60 mbit/s i flat telefon. Tv nam ne treba.
Ja nemam ugovor od ljeta još tako da to ne bi trebao biti problem. Onda u biti nemam šta raskidati, ne? Samo mogu otići i prijetiti da ću prijeći na VIP recimo.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 06.02.2018., 22:14   #13759
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Pa danas su me dva puta zvali i boli ih dupe nego mi nudi te glupe ponude.
Prije toga su me zvali isto kao sa nekom posebnom ponudom za mene samo. Priča sa mnom kao da sam debil koji veze s vezom nema. Mrzim to podcjenjivanje.



Ja nemam ugovor od ljeta još tako da to ne bi trebao biti problem. Onda u biti nemam šta raskidati, ne? Samo mogu otići i prijetiti da ću prijeći na VIP recimo.
Nemoj ništa prijetiti već samo zatraži raskid ugovora. Imaš raskidati jer imaš ugovor ali bez ugovorne obveze. Odi u tcentar i traži raskid kada stigneš. Onda će te zvati (kroz par dana) da ti nude bolje ponude. Ovo prvo su te zvali iz telefonske prodaje kao što je taj dotični prodajni predstavnik.
CroChuck is offline  
Old 06.02.2018., 22:32   #13760
Ok. Thanks. Onda ću tako.

And the saga continues...
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.