Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 11:00   #201
Donatela, sve je to divno i krasno na papiru, ali u stvarnosti stvari ipak nisu takve i funkcioniraju bitno drugačije:
- 100000 eur kredit (+kamate) na 25 godina planiraš vratiti za 8 i manje - sretno (osim ako ne planiraš ubaciti extra novac)
- 200 kn čišćenje po smjeni - sretno
- beskamatna sredstva agencije - naivno

- ne zaboravi da nakon cca. 5 godina treba već razmišljati o zamjeni manjih stvari tipa madraca, a nakon 10 godina i većim zahvatima; ukoliko i dalje želiš biti atraktivna

- to što sad misliš da ima malo takvih kuća za odmor, na znači da ih stvarno i ima malo u ponudi;

Svaka čast na hrabrosti i poduzetnosti, ali sve te računice treba svesti na realne okvire; jer sjeti se da je tvoja početna cifra bila oko 30000-50000eur i da smo ti govorili da je takvo nešto nemoguće s tim iznosom napaviti - na kraju je trošak narastao za duplo ...
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:51   #202
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
Donatela, sve je to divno i krasno na papiru, ali u stvarnosti stvari ipak nisu takve i funkcioniraju bitno drugačije:
- 100000 eur kredit (+kamate) na 25 godina planiraš vratiti za 8 i manje - sretno (osim ako ne planiraš ubaciti extra novac)
- 200 kn čišćenje po smjeni - sretno
- beskamatna sredstva agencije - naivno

- ne zaboravi da nakon cca. 5 godina treba već razmišljati o zamjeni manjih stvari tipa madraca, a nakon 10 godina i većim zahvatima; ukoliko i dalje želiš biti atraktivna

- to što sad misliš da ima malo takvih kuća za odmor, na znači da ih stvarno i ima malo u ponudi;

Svaka čast na hrabrosti i poduzetnosti, ali sve te računice treba svesti na realne okvire; jer sjeti se da je tvoja početna cifra bila oko 30000-50000eur i da smo ti govorili da je takvo nešto nemoguće s tim iznosom napaviti - na kraju je trošak narastao za duplo ...
istina ,ziva istina..i ja sam mislila TADA,da cu proci jeftinije ali stvarnost je sada potpuno drugačija...svjesna sam da ću se morati pomućiti,stiskati na svakom kraju,jer je to ipak dugi period..nadam se samo dobroj sezoni i da se barem samo otplačuje,a o zaradi ne razmisljam..jos naredni niz godina....svaka vasa rijec je potpuno točna i slazem se sa svime,ali činjeica je da sada ne mogu natrag...da me se ponovno pita i da mogu vratiti vrijeme..NIKADA bas NIKADA,nebih vise gradila ni jednu kuću,nema sanse..sad kad dolazi cifra kredita na naplatu..znatno se osjeti u buđetu
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:44   #203
Meni rade fasadu, razvedene su instalacije, samo još parket, pločice, dovršetak fasade, dovršetak gletovanja i pituravanja, fina montaža rasvjete i sanitarija, pa na tehnički, onda kategorizacija, bazen i ljetna kuhinja.
Bih li ovo više ikad ponovio? Ne znam, vidjet ćemo kako će završiti na kraju, ima još stresa do kraja.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:39   #204
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Meni rade fasadu, razvedene su instalacije, samo još parket, pločice, dovršetak fasade, dovršetak gletovanja i pituravanja, fina montaža rasvjete i sanitarija, pa na tehnički, onda kategorizacija, bazen i ljetna kuhinja.
Bih li ovo više ikad ponovio? Ne znam, vidjet ćemo kako će završiti na kraju, ima još stresa do kraja.
blago tebi!!!!:klap:
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:14   #205
podloge jesu,sada krece keramika ,fasada..polako idemo kraju..onda okoliš..to mi je najgori dio.
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 18:16   #206
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Meni rade fasadu, razvedene su instalacije, samo još parket, pločice, dovršetak fasade, dovršetak gletovanja i pituravanja, fina montaža rasvjete i sanitarija, pa na tehnički, onda kategorizacija, bazen i ljetna kuhinja.
Bih li ovo više ikad ponovio? Ne znam, vidjet ćemo kako će završiti na kraju, ima još stresa do kraja.
kako napreduju radovi???jel bio tehnički
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 19:35   #207
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
kako napreduju radovi???jel bio tehnički
Unutra piturani zidovi, estrih odrađen, u ponedjeljak počinje keramika, parket, fina montaža sanitarija nakon keramike i dovršenje fasade kad bude lijepo vrijeme.
I ograda na taracu, bit će staklena kaljeno laminirana 8+8, 30m1.
Još montaža kuhinje, aparati kupljeni osim frižidera, nisam ga htio kupiti do zadnjeg trena jer će biti side by side, a oni su 120 kg, da ga ne moram premještati po kući.
Zahtjev za tehnički ću dati negdje polovinom mjeseca iako neće sve biti gotovo, ali izlaze na teren kroz mjesec dana, pa bih tempirao da izađu na knap, ono danas gotovo, sutra dođu.

Malo me vrijeme zeznulo i novogodišnji praznici, fasada i estrih na taracama su usporili zbog toga i teško je naći keramičara.

Nakon tehničkog bazen i glorijet kod bazena.

Pa valjda ću nešto odraditi sezone. Svi će biti popunjeni, a kod mene će oni koji su se odlučili u zadnji tren, i to je nešto.

Kaže žena, ajmo se mi tamo preseliti, a rentat ovo doma.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 20:31   #208
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Unutra piturani zidovi, estrih odrađen, u ponedjeljak počinje keramika, parket, fina montaža sanitarija nakon keramike i dovršenje fasade kad bude lijepo vrijeme.
I ograda na taracu, bit će staklena kaljeno laminirana 8+8, 30m1.
Još montaža kuhinje, aparati kupljeni osim frižidera, nisam ga htio kupiti do zadnjeg trena jer će biti side by side, a oni su 120 kg, da ga ne moram premještati po kući.
Zahtjev za tehnički ću dati negdje polovinom mjeseca iako neće sve biti gotovo, ali izlaze na teren kroz mjesec dana, pa bih tempirao da izađu na knap, ono danas gotovo, sutra dođu.

Malo me vrijeme zeznulo i novogodišnji praznici, fasada i estrih na taracama su usporili zbog toga i teško je naći keramičara.

Nakon tehničkog bazen i glorijet kod bazena.

Pa valjda ću nešto odraditi sezone. Svi će biti popunjeni, a kod mene će oni koji su se odlučili u zadnji tren, i to je nešto.

Kaže žena, ajmo se mi tamo preseliti, a rentat ovo doma.
onda smo u istoj fazi.ja sam postavila vec keramiku,,sad cekam da se zidovi skroz posuse jer je komaaa vrijeme..i to nam neda mrdnut.poceli su mi ljepiti stiropor na kućicu.a bojala bih i ja tako prije tehničkog pregleda.plan mi je d abude gotovo sa 1.majem da mogu povratiti barem dio kredita.ono ,7 8 ,9 mjesec ako Bog da....okolis mi je koma 1200 m2..blata do grla...uzas..moram čekati toplije vrijeme da se posadi trava i malo uredi,donekle da bude ličilo na nesto barem prve sezone,dogodine bi neku ogradicu ili zidić
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:03   #209
Keramika mi je najveći dio posla, fasada još 5 dana posla kad se uhite posla, valjda će do polovine mjeseca biti gotovo. Keramike ima 400 m2 plus cca 220 m2 parket, kreću u ponedjeljak, kažu 3 tjedna posla, ekipa od 5 ljudi, pa će valjda tako i biti.
Fina montaža 1-2 dana i do tehničkog samo okućnica. Ispred kuće opločnik, to ću kad keramika bude pri kraju ili napola, treba malo bagerom dići s vrha, tamponirat i složit opločnik. Oko bazena samo travicu, jer ionako kreće bager u akciju kad prođe tehnički, odmah drugi dan. Bazen se neće betonirat i stavljat pločice jer bi otišlo u dugo nego plastični po narudžbi, samo ga ubace u rupu i oko njega pijesak naspu.
Teoretski do 1.3. sve osim bazena gotovo. Ali naravno, neće sve ići idealno, jedino ne znam što će točno poći krivo.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:15   #210
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Keramika mi je najveći dio posla, fasada još 5 dana posla kad se uhite posla, valjda će do polovine mjeseca biti gotovo. Keramike ima 400 m2 plus cca 220 m2 parket, kreću u ponedjeljak, kažu 3 tjedna posla, ekipa od 5 ljudi, pa će valjda tako i biti.
Fina montaža 1-2 dana i do tehničkog samo okućnica. Ispred kuće opločnik, to ću kad keramika bude pri kraju ili napola, treba malo bagerom dići s vrha, tamponirat i složit opločnik. Oko bazena samo travicu, jer ionako kreće bager u akciju kad prođe tehnički, odmah drugi dan. Bazen se neće betonirat i stavljat pločice jer bi otišlo u dugo nego plastični po narudžbi, samo ga ubace u rupu i oko njega pijesak naspu.
Teoretski do 1.3. sve osim bazena gotovo. Ali naravno, neće sve ići idealno, jedino ne znam što će točno poći krivo.
super..nadajmo se da cemo uspjeti oboje!!!
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 19:46   #211
ja jos uvijek ni vrit ni mimo..stojim kao pred mjesec dva..kisa mi je poremetila sve..samo jednom cu reci NIKAD VISE,žali Boze sto sam se upustila u tu avanturu,,trebala sam poslušati muza....nadam se da cu do maja zavrsiti barem unutra
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 22:34   #212
stani na loptu, prestani šiziti i prihvati to kao porođajne muke... nazad sad ne možeš, a za naprijed će ti trebat još ohoho strpljenja, pogotovo kad dođu gosti

misli pozitivno, iza kiše uvijek dođe sunce
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 09:38   #213
Meni iza kiše dođe opet kiša, bar ovih dana. Ili dan sunca, pa kiša.
Fasada, izolacija na taraci čekaju lijepo vrijeme, a zbog toga ne mogu stavit pločice na taracu i radit okoliš jer je skela za fasadu oko kuće.
Imaju samo 5 dana rada za dovršiti fasadu, ali stalno kiša.

Zato je unutra gotovo, samo još namještaj i čekam da kuhinja stigne, trebala bi za dva tjedna.

Vanka još staklena ograda.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 12:21   #214
Uf, poznat mi je taj osjecaj kad mislis da nikada nece biti gotovo; ali, evo do sada se to jos nije dogodilo.
Sve sto se trebalo napraviti i napravilo se, pa makar se noc prije dolaska gostiju sastavljale garniture, montirale lampe, tv, zavjese i sl. sitnice ...

Donatela, sada je gotovo, tu si gdje si, povratka nema. Dobra stvar u svemu ovome je da ces (po meni) moci podignuti cijenu u terminima kada se bude trazio krevet vise. Uvijek ima onih koji putuju last minute i traze kvalitetan smjestaj (znam, jer smo i sami takvi), te im nije problem platiti. Cak stovise, vjerujem da bi i sama, bez agencija mogla odraditi ovo ljeto, jer ti ocito predsezona ne ulazi u igru.

Kexx, bolje i sada pricekati i napraviti kvalitetno, nego onda cijelo vrijeme imati problema s izolacijama. Sve to sjedne na svoje.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 20:53   #215
Pa nemam izbora nego čekat da se razvedri.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 16:23   #216


mi danas zavrsili bazen,sutra fugiranje,,ajde barem nesto..ljepe mi stiropor na kuću,tako se nadam da ce biti vrijeme pa da mogu fasadu ili barem unutarnje zidove
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 01:25   #217
Malo čitam ovo i netko je spomenuo da su 90% parovi koji popunjavaju... malo razmišljam o svemu tome, jel bi to stvarno bilo da je pametnije napraviti nešto manje, odnosno, umjesto 120m2 sa tri spavaće napraviti 80m2 kvalitetno i prostrano za 2 + 2 osobe? Radi se naravno o Istri.
Elysian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 11:02   #218
Quote:
Elysian kaže: Pogledaj post
Malo čitam ovo i netko je spomenuo da su 90% parovi koji popunjavaju... malo razmišljam o svemu tome, jel bi to stvarno bilo da je pametnije napraviti nešto manje, odnosno, umjesto 120m2 sa tri spavaće napraviti 80m2 kvalitetno i prostrano za 2 + 2 osobe? Radi se naravno o Istri.
Jer samo tamo postoje kuće za odmor.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 11:08   #219
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Jer samo tamo postoje kuće za odmor.
Naravno da ne, mislim budimo realni, radi se o investiciji za turiste. Vidim da to funkcionira, čak i statistički. Opcija je i niže, Novi Vinodolski i Plitvička jezera.

Čitala sam i o zasićenju i općenito mi je debilno biti 15km od mora, ali vidim da to ide. Netko je napisao da to više nije samo staviti na booking i bok, što se slažem, treba imati ono nešto. I iskreno, soba +/- nije problem, ali svakako je koncept drugačiji ako govorimo o 120m2 i tri spavaće sobe ili npr. 80m2 sa jednom ili dvije spavaće sobe.
Elysian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 11:21   #220
Quote:
Elysian kaže: Pogledaj post
Čitala sam i o zasićenju i općenito mi je debilno biti 15km od mora, ali vidim da to ide. Netko je napisao da to više nije samo staviti na booking i bok, što se slažem, treba imati ono nešto. I iskreno, soba +/- nije problem, ali svakako je koncept drugačiji ako govorimo o 120m2 i tri spavaće sobe ili npr. 80m2 sa jednom ili dvije spavaće sobe.
Pa što bi to bilo "ono nešto" u konceptu sa jednom ili dvije spavaće sobe? Po meni je to financijski neisplativo.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.