Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 17.09.2003., 10:31   #1
Škola i ADHD

Moj mali Gremlincic je ove godine krenuo u prvi razred a moj Gremlincic ima dijagnosticiran ADHD (Attention Deficit/Hyperactivity Disorder / hiperaktivni poremecaj s deficitom pozornosti) i moram reci da me je bilo jako strah kako ce to izgledati u skoli jer u vrticu smo imali srece da je teta imala i sama dijete sa tom dijagnozom pa je znala kako s njim, no sada nakon tjedan i pol skole moram reci da sam jako zadovoljna.

Bila sam zabrinuta kako ce se moje dijete ponasati u skoli i kako ce prihvatiti tu promjenu jer ipak skola nije vrtic a i nisam bila sigurna hoce li uciteljica imati razumijevanja za njegovu dijagnozu, ali moram se pohvaliti da sam prezadovoljna.

Uciteljicu sam upoznala odmah prvog dana sa dijagnozom, na svu srecu uciteljica je iskusna zena a opet ne stara tako da zna a jos uvijek ima i snage izaci s njima na kraj.

Bojala sam se da ce se moje dijete dosadjivati u skoli jer on je vec u prvi razred krenuo sa velikim predznanjem (ne hvalim se ali zaista je tako) Mogu reci da sto se hrvatskog a posebno matematike on zna sve sto ce se uciti ove godine i zaista sam se bojala da ce mu biti dosadno i da ce raditi probleme.
No uciteljica je odmah shvatila kako ce s njim.
Jucer sam bila na informacijama i rekla mi je a to mi je i on sam pricao da kada zada zadatak on je prvi gotov pa mu onda ona daje dodatne zadatke sve dok i svi ostali ne zavrse, tako ga drzi mirnim a on je odusevljen time.

Ja sam zaista zadovoljna. S obzirom da ne postoje kod nas razredi za napredniju djecu ovakav sistem rada je za svaku pohvalu.
Zaista sam se bojala kako ce to biti jer sam slusala svakakve price o uciteljima pogotovo u odnosu prema djeci sa ADHD-om no ovo je po mene i moje dijete ispalo najbolje moguce.

Stvarno mi je sada pao kamen sa srca!
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.