Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 20:57   #3161
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Mala hercegovačka općina Široki Brijeg s 30 000 stanovnika čini 14% državnog izvoza BiH
Od 10 najrazvijenijih općina FBiH 3 su sarajevske harač općine i 7 općina gdje su hrvatske stranke na vlasti.

Nemojte molim vas blokirati našu dragu Federaciju

Kako su zreli za novo bošnjačko proljeće 2, ima da opet gore kantonalne zgrade u Tuzli, Zenici i Sarajevu.

Da se malo podsjetimo
Gori Sarajevo
https://www.youtube.com/watch?v=W0JZbce1RaM
Gori Tuzla
https://www.youtube.com/watch?v=UQpwdxwK0fQ

Podigni visoko ljiljane i sve spali, kakve kantonalne zgrade, gradžani hoće jesti federalni budžet.
Hahahah, koje bajke o izvozu.

Široki brijeg učešće u UVOZU na nivou FBiH 4,11%, a u IZVOZU 3,22%, na nivou BiH učešće je još manje.

Jedan Travnik izveze roba i usluga više nego Široku Brijeg i Vitez zajedno (nešto preko 5%), isto tako jedan Tešanj pa i Gradačac.

Iz kojeg magičnog šešira vadiš ove 'relevantne' podatke.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 13.01.2018., 20:59   #3162
Kakvom bolan uvozu, lako je uvoziti treba proizvoditi i izvoziti
Izvoz sinko, izvoz, to je očito u Bošnjaka nepoznat pojam.
Da zato Bugojanci, Istoćnomostarci i Jablaničani idu na rađu u Tešanj i Gradačac

Zadnje uređivanje zrimo : 13.01.2018. at 21:10.
zrimo is offline  
Old 13.01.2018., 21:07   #3163
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Sa wikipedije;

The Bonn Powers of the OHR[edit]
At its December 1997 meeting in Bonn, the Peace Implementation Council agreed in granting further substantial powers to the OHR, in order to avoid the implementation of the Dayton agreement being delayed or obstructed by local nationalist politicians. The OHR was requested to:

1 adopt binding decisions when local parties seem unable or unwilling to act;



A direktan primjer gdje ''nameće'' svoje a ne ustavne odluke;

The Bonn powers were extensively used by the OHR in the following decade. Some examples include the adoption of the Defence reform in April 2003, with the suppression of the Supreme Defence Council of the Republika Srpska, and the amendment of Entity Constitutional Laws[1]


Ako gdje griješim molim ispravi me, čovjek treba učiti dok živi
Kao sto vidis implementira odluje koje se ne mogu provesti zbog lokalnih blokada. Ako ce hrvati blokirati federaciju valjda razumijes koga ce odblokirati

Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, Hrvati i Srbi iz Hercegovine će se uvijek boriti da Hercegovina bude jednaka Bosni, nikada nećemo pristati da bude donja.
Ne smeta meni hrvatski naziv Domovina, naprotiv, vaš izbor kako ćete govoriti po bošnjačkom, do jučer je to bila otadžbina, ali nije niti važno ionako nam nije ista, tebi je neka nepostojeća država Bosna meni postojeća Država Bosna i Hercegovina.

Kakvi jednaka Hercegovina, država se samo slučajno zove Bosna i Hercegovina, i to su vam Hrvati i Srbi podmetnuli.

Nemam ja ništa raspravljati s bošnjačkim radikalom, mi ne možemo imati nikada dodirne točke, nemamo čak niti zajedničku domovinu a ne nešto drugo.

Sabur političar na državnoj sisi, možet ti trpiti rahat patnju ali koliko će dugo obični Bošnjaci?
Hoće oni djetetu moći reći objasniti, još malo sinko budi gladan pa Hrvata i Srba nema, bit će samo islamska Bosna.

Samo vi saburajte, krčenjem želuca do građanske islamske Bosne, vrhunska politička strategija, vrh bošnjačke inteligencije.
Siguran sam da hoce. Pogotovo Hercegivacki Srbi cijoj se konstitutivnosti protive Hrvati. Makar se slazemo u neslaganju.

Uvedeno zbog Hrvata vecinom. Trgovina je dio politike takodjer.

Ja se ne slazem. Sa ljudima sa kojim se je slazes se i raspravlja

Da smo dio EUa ne bi saburali. Ali vidis posto mi nismo a vi jeste vama lakse otici, makar do hrvatske. Mi rezervne ocevine nemamo. I onima koji su voljni otici je teze otici. Ko je gladan toliko taj ne moze otici uopste. Karte kostaju.

Islamsku Bosnu niko ne zeli. A ova strategija ocigledno uspjeva i sve to u miru. Rahat patnja.

Nego da sad ja tebe pitam. Sta vi nama konkretno nudite za taj treci entitet?
Podvelezac is offline  
Old 13.01.2018., 21:09   #3164
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
Ti izgleda sve znas. Zasto se ne ubacis u obavjestajce. Zasto me ne pitas sta sbih hoce i planira
Ne znam ima li u Podveležju interneta u zapadnom Mostaru ima, dovoljno je i svakom Hrvatu iz RH otvoriti stranicu te radikalne bošnjačke stranke da vidi o čemu se radi.

Dobro ćete se morati potruditi da budete radikalniji od SDA, više klanjanja i jači tekbir, pa možda upali.
zrimo is offline  
Old 13.01.2018., 21:12   #3165
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Ne znam ima li u Podveležju interneta u zapadnom Mostaru ima, dovoljno je i svakom Hrvatu iz RH otvoriti stranicu te radikalne bošnjačke stranke da vidi o čemu se radi.

Dobro ćete se morati potruditi da budete radikalniji od SDA, više klanjanja i jači tekbir, pa možda upali.
Oh pa to je odlicno. Budi ljubazan pa napravi screenshot tog horora sa stranacke stranice
Podvelezac is offline  
Old 13.01.2018., 21:14   #3166
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Pripazi na izraze.
Kada bi u BL izrekao ono boldirano u gorem slucaju dobio bi batine i poslali bi te Mekticu da se zalis, a u boljem bi ti rekli: Nismo ludi da pristanemo na Federaciju, vidi sta hrvatima rade.
Tri naroda, tri republike u nekavoj drzavnoj zajednici je odrzivo rjesenje. To sto bi se najmanja republika zvala IRB meni ne smeta. To sto neki u MZ nece da cuju za Islamsku Republiku u Evropi njihov je problem - neka ih gnjave ko jadne makedonce oko naziva.
Federalizacija FBiH ili treći entitet, ne znam šta si ti ovdje povezao s RS.
Konfederacija na državnoj razini još bolja, pogledaj samo Švicarsku konfederaciju, jedino Bošnjaku bi to smetalo.
zrimo is offline  
Old 13.01.2018., 21:20   #3167
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
Oh pa to je odlicno. Budi ljubazan pa napravi screenshot tog horora sa stranacke stranice
SBiH je politička stranka koja se zalaže za jedinstvenu i cjelovitu BiH, sa pet privrednih, gospodarskih i historijskih regija sa jakom lokalnom zajednicom i dvodomnim parlamentom.
http://zabih.ba/

Kako se zalaže za jedinstvenu i cjelovitu BiH kada je i sada takva?

Ovo dalje jasno znači ukidanje Republike Srpske, Federacije BiH, županija, konstitutivnosti Hrvata i Srba, tročlanog Predsjedništva itd.
Ukratko narušavanje Daytona i nove sukobe

Za sve Hrvate iz RH, dovoljno je da otvore ovo i sve će im biti jasno o kakvim bošnjačkim radikalima se radi, fina ilustracija na stranici, ali znaš u Zagrebu isto imaju net
http://zabih.ba/hrvatska-jos-jednom-...nos-prema-bih/
zrimo is offline  
Old 13.01.2018., 21:23   #3168
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
SBiH je politička stranka koja se zalaže za jedinstvenu i cjelovitu BiH, sa pet privrednih, gospodarskih i historijskih regija sa jakom lokalnom zajednicom i dvodomnim parlamentom.
http://zabih.ba/

Kako se zalaže za jedinstvenu i cjelovitu BiH kada je i sada takva?

Ovo dalje jasno znači ukidanje Republike Srpske, Federacije BiH, županija, konstitutivnosti Hrvata i Srba, tročlanog Predsjedništva itd.
Ukratko narušavanje Daytona i nove sukobe

Za sve Hrvate iz RH, dovoljno je da otvore ovo i sve će im biti jasno o kakvom bošnjačkim radikalima se radi, fina ilustracija na stranici, ali znaš u Zagrebu isto imaju net
http://zabih.ba/hrvatska-jos-jednom-...nos-prema-bih/
O boze koji horor. Hrvatske glave nabijene na kolac, djecije glavice razbijene od zidove, poziv na istrebljenje svih Hrvata od Zadra do Kotora. Ah cek? 5 regija? Ukidanje entiteta? Ah sto me nasmija, ako su to radikali sta bi nazvao nekoga tko hoce da vas pobije? Malo radikalniji?
Podvelezac is offline  
Old 13.01.2018., 21:24   #3169
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Kakvom bolan uvozu, lako je uvoziti treba proizvoditi i izvoziti
Izvoz sinko, izvoz, to je očito u Bošnjaka nepoznat pojam.
Da zato Bugojanci, Istoćnomostarci i Jablaničani idu na rađu u Tešanj i Gradačac
Nemoj se bolan provaljivati završit ćeš u nečijem potpisu..

Kakvih crnih 14% izvoza BiH, znaš li ti koliko je to? Jesi li ti svjestan svoje nesvijesti?
Siroki bijeg više uvozi nego što izvozi.

Evo ti podaci pa gledaj i uči i nemoj se više prosipati ko riža. Na stranicama 48 i 49. Travnik ma izvoz od cca 300 miliona, a Široki cca 200 miliona.

http://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&...Cw5mSG1DK0eWNc


U HILJADAMA KM UVOZ %(U) IZVOZ %(I) POKR.U/I SALDO U-I

Travnik 247.678; 2,27; 298.213; 4,76; 120,40; 50.535;
Vitez 312.836: 2,86; 25.666; 0,41; 8,20; -287.170;
Široki Brijeg 449.166; 4,11; 201.619; 3,22; 44,89; -247.547;
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.

Zadnje uređivanje COD2 : 13.01.2018. at 21:38.
COD2 is offline  
Old 13.01.2018., 21:30   #3170
Ukidanje Republike Srpske upravo znači to, opći ustanak Srba i novi rat, jasno su ti demonstrirali za Dan RS-a kako bi to bilo, a ti sad takijaj šta hoćeš, znaš i sam šta bi slijedilo.
Isto važi i za županije, nikada ih nećete ukinuti Hrvatima, govorili ste vi svašta, i to da nema više HV-a pa ćete moći klati Hrvate po Mostaru, svašta nešto.
Koliko ste stranka za BiH govore podaci koliko dobijate glasova Hrvata i Srba, dakle kolika vam je biračka baza među 2 konstitutivna naroda koja žive na 75% prostora BiH.
Da ne govorim koliko Hrvata i Srba u članstvu imate u postocima.

Niste vi nikava stranka za BiH nego bošnjačka stranka za Islamsku Bosnu, lik sam kaže da mu je domovina Bosna a u stranci za Bosnu i Hercegovinu, toliko ste i vjerodostojni.
zrimo is offline  
Old 13.01.2018., 21:36   #3171
Širokobriješke firme codašu.

Ma nije to istina, Bosna je gospodarska sila.

BiH najgore rangirana u Evropi po broju zaposlenih
Novi izvještaj organizacije "Trading Economics" o stopi nezaposlenosti u svijetu pokazao je da se BiH nalazi na četvrom mjestu kada je riječ o broju nezaposlenih, te da je najgore rangirana u Evropi.
Na Forbesovoj listi 153 zemlje pogodne za biznis Bosna i Hercegovina se našla na nezavidnoj 97. poziciji.

Švica brale.
zrimo is offline  
Old 13.01.2018., 21:40   #3172
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Širokobriješke firme codašu.

Ma nije to istina, Bosna je gospodarska sila.

BiH najgore rangirana u Evropi po broju zaposlenih
Novi izvještaj organizacije "Trading Economics" o stopi nezaposlenosti u svijetu pokazao je da se BiH nalazi na četvrom mjestu kada je riječ o broju nezaposlenih, te da je najgore rangirana u Evropi.
Na Forbesovoj listi 153 zemlje pogodne za biznis Bosna i Hercegovina se našla na nezavidnoj 97. poziciji.

Švica brale.
Opet trolaš. Klasika

Dobio si podatke i izvor. Poruči i nauči i ne prosipaj se više kad blage veze nemaš i lupetaš budalaštine.

ŠB i 14% izvoza BiH? Uvezu robe u vrijednosti 450 miliona, a izvezu 200 miliona i oni najveći izvoznici u BiH.

Šta je slijedeće? Koja izmišljotina i bajka?



Dodatak:

ZE-DO kanton izveze sam više nego cijeli najmanji entitet i više za 50% od ZHK i HNK zajedno.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.

Zadnje uređivanje COD2 : 13.01.2018. at 21:58.
COD2 is offline  
Old 13.01.2018., 21:42   #3173
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Ukidanje Republike Srpske upravo znači to, opći ustanak Srba i novi rat, jasno su ti demonstrirali za Dan RS-a kako bi to bilo, a ti sad takijaj šta hoćeš, znaš i sam šta bi slijedilo.
Isto važi i za županije, nikada ih nećete ukinuti Hrvatima, govorili ste vi svašta, i to da nema više HV-a pa ćete moći klati Hrvate po Mostaru, svašta nešto.
Koliko ste stranka za BiH govore podaci koliko dobijate glasova Hrvata i Srba, dakle kolika vam je biračka baza među 2 konstitutivna naroda koja žive na 75% prostora BiH.
Da ne govorim koliko Hrvata i Srba u članstvu imate u postocima.

Niste vi nikava stranka za BiH nego bošnjačka stranka za Islamsku Bosnu, lik sam kaže da mu je domovina Bosna a u stranci za Bosnu i Hercegovinu, toliko ste i vjerodostojni.
Pa neka je rat. Ja ne mogu obmotati glavu oko toga kolikim idiotima vi nas smatrate i nesposobnim.

Sta me briga koliko ih glasa za ovu stranku? Imamo Bosnjacke interese da guramo. Nismo mi SDP da uzimamo Bosnjacke glasove a zastupamo sve osim Bosnjaka.
Podvelezac is offline  
Old 13.01.2018., 21:44   #3174
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
Pa neka je rat. Ja ne mogu obmotati glavu oko toga kolikim idiotima vi nas smatrate i nesposobnim.

Sta me briga koliko ih glasa za ovu stranku? Imamo Bosnjacke interese da guramo. Nismo mi SDP da uzimamo Bosnjacke glasove a zastupamo sve osim Bosnjaka.
Izvini ali koje si godiste ti?
M0ssad is offline  
Old 13.01.2018., 21:48   #3175
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Izvini ali koje si godiste ti?
62
Podvelezac is offline  
Old 13.01.2018., 21:49   #3176
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
62
A dobro ja mislio ti mlad, kad ono samo ipak glup.
M0ssad is offline  
Received Infraction
Old 13.01.2018., 21:50   #3177
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
Bosnu vidim kao svoju domovinu.
Vidis prika, tu je problem, jer ti ne vidis Bosnu i Hercegovinu kao svoju domovinu.
 
Old 13.01.2018., 21:51   #3178
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
A dobro ja mislio ti mlad, kad ono samo ipak glup.
Pametno je ono kad neko priprijeti rat a mi se sjebemo. Aj prosetaj i uzivaj u reportu
Podvelezac is offline  
Received Infraction
Old 13.01.2018., 21:54   #3179
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
Pametno je ono kad neko priprijeti rat a mi se sjebemo. Aj prosetaj i uzivaj u reportu
Ne prijeti niko ratom. A kad neko tako olaHko kaze "neka je rat" moze samo da se svrsta u jednu od tri moguce skupine:


1) Bio suvise mlad da ucestvuje u proslom ratu i ne zna sta je rat. Znas onu narodnu sta zna djete sta je 100 kila.

2) Ratni profiter. Nekom rat nekom brat.

3) Glup.

Toliko od mene.
M0ssad is offline  
Old 13.01.2018., 21:58   #3180
Zašto se onda država zove Bosna i Hercegovina?

Šta je Bosna, to nije regija, to nije rijeka i regija uz nju, šta je onda?
Zašto se ne zovete Stranka za Bosnu?

Koji cirkusanti.
zrimo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.