Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 19:34   #3501
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
Moze je biti sa vama a moze i bez vas. Nasa svojina to i jeste jer nas opstanak se zasniva na njoj.

Nego reci mi, kad bi sutra magicno Bosnjaka nestalo u svijetu, koliko bi postojala Bosna u danasnjim granicama?
Znaš kako,Bosna ili BiH i postoji samo da bi političari mogli da kradu.Ni zbog čega više.Sutra da se kako kažeš Bosna razdruži,samo bi političari bili na šteti.Svi ostali bi bi bili na dobitku.
Pućko is offline  
Old 18.01.2018., 19:47   #3502
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post


Baš me interesuje kako će HDZ pomiriti slučaj "Sejdić-Finci" sa slučajem "Ljubić"?
Zasto bi to bilo nepomirljivo,kad je lJubic za dom naroda, a Sejdic za predsjednistvo? Jednostavno, svatko se moze kandidirati za predsjednistvo, koje god bio nacije, ali ne moze svatko birati koga hoce nego postoje izborne jedinice.
HDZ ima rjesenje za Sejdic Finci, ali za to treba mjenjati ustav. Ni u prijedlogu SDA nema Sejdic Finci. Ali za razliku do Sejdic Finci, bez Ljubica nema implementacije izbora.

Ono sto je zanimljivo svi peru ruke i cini se da ce OHR "nametnuti". Navodno Bakir ne moze izaci pred svoje birace sa rjesenjem zakona povodom presude Ljubica pa se izlaz trazi preko OHR-a. Navodno.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 18.01.2018., 22:11   #3503
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
Moze je biti sa vama a moze i bez vas. Nasa svojina to i jeste jer nas opstanak se zasniva na njoj.
Bez Srba i Hrvata može biti samo fildzan Bosne u poznatom trokutu.
Toliko se može nazvati vašom nacionalnom svojinom.
Za više se niste izborili, kao nacija.




Quote:
Nego reci mi, kad bi sutra magicno Bosnjaka nestalo u svijetu, koliko bi postojala Bosna u danasnjim granicama?
Vi morate shvatiti da sadašnje granice BiH nisu proizvod volje isključivo Bošnjaka, niti plod nekog isključivo njihovog truda i zalaganja.
Na čuvenim zasedanjima ZAVNOBIH-a kad su udarani temelji danasnje BiH, Bošnjaci nisu bili većina. Bilo ih je neobicno malo i u partizanskom pokretu u BiH s obzirom na njihov ukupan broj.
Danas BiH postoji voljom medjunarodne zajednice. I ako žele da BiH opstane i kad ta volja prodje, Bošnjaci bi trebalo da smanje doživljaj u pogledu svojatanja cele drzave.
WarrenYoung is offline  
Old 19.01.2018., 08:30   #3504
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post

Ti valjda mislis da Covic drma ustavnim sudom kad je isti onakvu presudu donio?
Usput receno sto ces u Ankari? Bila je vec Kolinda i kaze Erdo da izborni zakon u BiH nisu njegova posla, ne bi se on htio mjesati.

Imali ste svoju sansu, svu vlast, Hrvati potpuno izbaceni, a ono sve gore i gore u svakom pogledu. Svasta obecali, nista ispunili. Isli zavlacit one koji su im omogucili da vladaju federacijom, kao da su sila nebeska. Sta ba ta amer'ka hoce, ovo je bosna

Sreca da mi Hrvati imamo posla sa ovakvima, da su nas dopali Albanci kao Srbe na Kosovu i mi bi fasovali.
Donio je i odluku o Mostaru pa nikom ništa

Erdo se koristi diplomatskim rječnikom, nije valjda Kolji trebao reći 'ja sam pristran u korist Bošnjaka' iako svi znamo da zaista jeste.

Kada su se Baka i Drago posvađali u beogradu jer je Baka bio eto nepristojan ipak je samo Drago dobio šamare od Embassy of U.S. of A.

Sreća da mi Bošnjaci nemamo posla sa pravim Hrvatima, oni Krajinu odradiše za heftu dana.
SnakeHandler is offline  
Old 19.01.2018., 08:41   #3505
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Na kraju će svakako biti kako oni kažu, tako da je u neku ruku cijela ova rasprava besmislena.
Živio naš Viceroy


Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Zašto bi se odrekli? Moguć je elektorski sustav u skladu s brojem Hrvata u pojedinoj županiji, moguć je neki oblik hrvatske izborne jedinice, uvjetovanje izbora pobjedom u većinski hrvatskim županijama...

Sve bi to garantiralo Hrvatima da neće biti preglasani, ali nijedno od tih rješenja Bošnjacima nije prihvatljivo.
A moj prijedlog sa izmjenom da sarajevski i podrinjski kantoni budu zajednička izborna jedinica za hrvatskog člana a sve ostalo kako je bilo. Onda je 6/4 ili ako se nešta čudno desi u SBK 5/5 gdje se prednost daje većinsko hrvatskim kantonima?
SnakeHandler is offline  
Old 19.01.2018., 09:25   #3506
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post

Baš me interesuje kako će HDZ pomiriti slučaj "Sejdić-Finci" sa slučajem "Ljubić"?
Što se ima mirit?
Ako složiš granicu izborne jedinice, onda bilo koja osoba koja dobije izbore tamo je pobjednik.

Može netko biti Kinez, Aboridžin, Bušmanin ili Indijac, ako su ga izabrali Hrvati, nema nikakve veze.

Ajmo još jednom. 3 nacionalne zajednice u BiH su konstitutivne i imaju pravo na predstavljanje u predsjedništvu i u domu naroda.
Ostali (3,7%) su manjine i svoje nacionalne ciljeve bi trebali ostvarivati preko posebnih tijela.
Nažalost i ostale većinom Bošnjaci preglasavaju.

Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Zasto bi to bilo nepomirljivo,kad je lJubic za dom naroda, a Sejdic za predsjednistvo? Jednostavno, svatko se moze kandidirati za predsjednistvo, koje god bio nacije, ali ne moze svatko birati koga hoce nego postoje izborne jedinice.
HDZ ima rjesenje za Sejdic Finci, ali za to treba mjenjati ustav. Ni u prijedlogu SDA nema Sejdic Finci. Ali za razliku do Sejdic Finci, bez Ljubica nema implementacije izbora.
Ono sto je zanimljivo svi peru ruke i cini se da ce OHR "nametnuti". Navodno Bakir ne moze izaci pred svoje birace sa rjesenjem zakona povodom presude Ljubica pa se izlaz trazi preko OHR-a. Navodno.

Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Živio naš Viceroy
A moj prijedlog sa izmjenom da sarajevski i podrinjski kantoni budu zajednička izborna jedinica za hrvatskog člana a sve ostalo kako je bilo. Onda je 6/4 ili ako se nešta čudno desi u SBK 5/5 gdje se prednost daje većinsko hrvatskim kantonima?
?
Koja ti je to matematika?
6/4 ili 5/5, a 9 kantona/županija ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Old 19.01.2018., 09:31   #3507
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

?
Koja ti je to matematika?
6/4 ili 5/5, a 9 kantona/županija ?


Mozak uvijek ide na 10 Kantona

Onda još bolje neparan broj
SnakeHandler is offline  
Old 19.01.2018., 09:59   #3508
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post

Mozak uvijek ide na 10 Kantona
Onda još bolje neparan broj
Dobro, može se dogoditi svakom
Imao bi 4:4:1 u tom slučaju.

http://www.statistika.ba/
Broj Hrvata (cca u tisućama) bi bio sljedeći;
5 u Bihaću
18 u Sarajevu i Goraždu
24 u Tuzli
34 u Posavini
44 u Zenici
65 u Tropolju
94 u zapadnoj Hercegovini
98 u Srednjoj
118 u Neretvi

Opet brojke nisu na mjestu.
Imaš 17 predstavnika Hrvata u Domu naroda.
Hrvata u federaciji ima 498 tisuća (po popisu, ali to je priča za sebe )
Ako podjeliš ta dva broja, ispada 29,29.
Dakle otprilike 29 tisuća Hrvata bi trebalo biti pokriveno jednim poslanikom (nije izalznost ni glasovi, toga je manje).

To bi značilo sljedeće;
Neretva 3-4 poslanika
Srednja 3
Zapadna Hercegovina 3
Tropolje 2
Zenica 1-2
Posavina 1
Tuzla 1
---------
Bihać i Sarajevo-Goražde su ispod te granice.

Ako zbrojiš sve, dobit ćeš 14-16 poslanika.
Ok, dakle Sarajevo-Goražde bi se još moglo "prošvercati", pa da dobiješ 15-17.
Eventualno bi se mogao i izbiti jedan poslanik iz Neretve ili Zenice, pa da ljudi iz Bihaća dobe poslanika, ali to je poprilična razlika u glasovima onda
(4. u Neretvi je 118-3*29=21 tisuća, a u Zenici 44-29=15 tisuća, dok je u Bihaću samo 5 tisuća glasača).

U konkretnom slučaju, Hrvati bi mogli biti nadglasani u;
Sarajevu-Goraždu
Tuzli
Zenici
Bihaću
-----------
4-5 poslanika/predstavnika.
Eventualno bi se mogli "ogrebati" i za kojeg iz Središnje.
A takav scenario je onda 6, što je trećina od 17 (to nije 5 ), što je dovoljno da se zaobiđe hrvatski veto....

Loša stvar je što demokracija nije u načelu predviđena da će netko glasati umjesto nekog drugog.
Načelno, bilo bi ok da se uvedu "težinski faktori" po općina i županijama.
Uzmimo Zenicu (odnosno ZDK) npr.
Imaš 44 tisuće Hrvata, od čega ih je 18 u Žepču, 6 u Usori, 3 u Varešu i 8 u Zenici.
U 4 općine imaš 35 tisuća Hrvata, odnosno 80%.
Prve 2 imaju hr. većinu, u njima živi preko pola Hrvata (24 tisuće od 44), 55%.
I onda gledaš.
Ako broj glasača za hr. kandidata znatno premaši broj registriranih Hrvata (npr. za 50% ili recimo duplo), npr. u Zenici glasa 50 tisuća, a ima samo 8 tisuća Hrvata, izvedeš skaliranje.
I onda tih 50 tisuća vrijedi 20% hr. glasova, odnosno koliko ih ima sveskupa u županiji/kantonu.

To bi bilo ok.

Ako misliš ukidanje kantona/županija, jedno Goražde je izglasalo zakon da se može jedino samoukinut
Jer je to njima izvor novaca (i uhljebljivanja).

Po meni, broj kantona/županija se vrlo lako može smanjiti na 3, odnosno po nacionalnom ključu+među kanton/županija kao Distrikt koji je sporan.

Može fBiH imati i više kantona/županija ako netko želi to sam plaćati.

Jedini problem je što bi neki odlučivali za druge.
A to ne može ići.
Tu se čak ni kompromis ne da raditi...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Old 19.01.2018., 10:28   #3509
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Donio je i odluku o Mostaru pa nikom ništa

Erdo se koristi diplomatskim rječnikom, nije valjda Kolji trebao reći 'ja sam pristran u korist Bošnjaka' iako svi znamo da zaista jeste.

Kada su se Baka i Drago posvađali u beogradu jer je Baka bio eto nepristojan ipak je samo Drago dobio šamare od Embassy of U.S. of A.

Sreća da mi Bošnjaci nemamo posla sa pravim Hrvatima, oni Krajinu odradiše za heftu dana.
Erdogan sam sebe smatra dovoljno mocnim da pred Kolindom iz Hrvatske se nema razloga previse uvijati?
Ne cudim se za Covica i amerikance. Oni vrse pritisak diljem svijeta za priznanje Kosova, onda Covic kaze da nece sve dok Srbija. Ne smijes reci da ne zelis priznati njihove mezimce na Kosovu.
Tko moze ista znati. Inzko je lijepo diplomatski rekao Kolindi da nitko nece biti zadovoljan.
Ali situacija gdje se krsi presuda ustavnog suda je neodrziva ako BiH ikad misli biti nesto vise od protektorata. Tko zna sto ce OHR smislit da bude u skladu sa presudom, a da opet Hrvate negdje zezne pa da budu svi nezadovoljni
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 19.01.2018., 10:46   #3510
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Dobro, može se dogoditi svakom
Imao bi 4:4:1 u tom slučaju.

Ovde kod mene 40 stepeni danas, ode i mozak i tijelo.



Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
http://www.statistika.ba/
Broj Hrvata (cca u tisućama) bi bio sljedeći;
5 u Bihaću
18 u Sarajevu i Goraždu
24 u Tuzli
34 u Posavini
44 u Zenici
65 u Tropolju
94 u zapadnoj Hercegovini
98 u Srednjoj
118 u Neretvi

Opet brojke nisu na mjestu.
Imaš 17 predstavnika Hrvata u Domu naroda.
Hrvata u federaciji ima 498 tisuća (po popisu, ali to je priča za sebe )
Ako podjeliš ta dva broja, ispada 29,29.
Dakle otprilike 29 tisuća Hrvata bi trebalo biti pokriveno jednim poslanikom (nije izalznost ni glasovi, toga je manje).

To bi značilo sljedeće;
Neretva 3-4 poslanika
Srednja 3
Zapadna Hercegovina 3
Tropolje 2
Zenica 1-2
Posavina 1
Tuzla 1
---------
Bihać i Sarajevo-Goražde su ispod te granice.

Ako zbrojiš sve, dobit ćeš 14-16 poslanika.
Ok, dakle Sarajevo-Goražde bi se još moglo "prošvercati", pa da dobiješ 15-17.
Eventualno bi se mogao i izbiti jedan poslanik iz Neretve ili Zenice, pa da ljudi iz Bihaća dobe poslanika, ali to je poprilična razlika u glasovima onda
(4. u Neretvi je 118-3*29=21 tisuća, a u Zenici 44-29=15 tisuća, dok je u Bihaću samo 5 tisuća glasača).

U konkretnom slučaju, Hrvati bi mogli biti nadglasani u;
Sarajevu-Goraždu
Tuzli
Zenici
Bihaću
-----------
4-5 poslanika/predstavnika.
Eventualno bi se mogli "ogrebati" i za kojeg iz Središnje.
A takav scenario je onda 6, što je trećina od 17 (to nije 5 ), što je dovoljno da se zaobiđe hrvatski veto....
Tropolja/Hercegbosanski/Kanton 10?

Ja i šiš smo razgovarali o izboru člana za predsjedništvo ali moglo bi se isto tako za dom naroda.


Probat ću opet matematiku iako mi je dokazano slaba strana

Jedna 'neprirodna jedinica' može biti rješenje USK-Sarajevo-Podrinje, 23 tisuće i jedan poslanik.

A Srednja Bosna će biti uvijek i u svakom rješenju 'problem' tako da je nesavršeno rješenje najbolje što možemo očekivati.



Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post


Ako misliš ukidanje kantona/županija, jedno Goražde je izglasalo zakon da se može jedino samoukinut
Jer je to njima izvor novaca (i uhljebljivanja).

Po meni, broj kantona/županija se vrlo lako može smanjiti na 3, odnosno po nacionalnom ključu+među kanton/županija kao Distrikt koji je sporan.

Može fBiH imati i više kantona/županija ako netko želi to sam plaćati.

Jedini problem je što bi neki odlučivali za druge.
A to ne može ići.
Tu se čak ni kompromis ne da raditi...
Ne, ne mislim ukidanje kantona, uvijek sam bio za kantone i uvijek ću biti zato jer štite interse lokalnih ljudi bolje nego što to može neko iz daleka, pogledaj raspad perfernih područja RS.

Kompromisni smjer je za mene: Hrvati biraju svoje predstavnike ali se teritorijalni ustroj ne dira
SnakeHandler is offline  
Old 19.01.2018., 13:14   #3511
Zanimljivo je sto sve bosnjacki politicari (konkretno Genjac iz SDA) govore samo da zaobiđu presudu ustavnog suda BiH, tako isticu da presuda (iako je u skladu sa drzavnim ustavom) nije u skladu sa entitetskim (federalnim) ustavom pa se zato ne moze provesti.
Ispada da je entitetski ustav nadlezan nad drzavnim, a ne obrnuto. Kao da slusas Milorada Dodika.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 19.01.2018., 15:15   #3512
Quote:
WarrenYoung kaže: Pogledaj post
Bez Srba i Hrvata može biti samo fildzan Bosne u poznatom trokutu.
Toliko se može nazvati vašom nacionalnom svojinom.
Za više se niste izborili, kao nacija.
...

Vi morate shvatiti da sadašnje granice BiH nisu proizvod volje isključivo Bošnjaka, niti plod nekog isključivo njihovog truda i zalaganja.
Na čuvenim zasedanjima ZAVNOBIH-a kad su udarani temelji danasnje BiH, Bošnjaci nisu bili većina. Bilo ih je neobicno malo i u partizanskom pokretu u BiH s obzirom na njihov ukupan broj.
Danas BiH postoji voljom medjunarodne zajednice. I ako žele da BiH opstane i kad ta volja prodje, Bošnjaci bi trebalo da smanje doživljaj u pogledu svojatanja cele drzave.
Sa ovime se mogu složiti, naročito drugi dio. No situacija je nezgodna, osobno vjerujem da Bošnjaci BiH ne žele samo za sebe nego kao jedinstveni državni teritorij tri naroda. A druga dva naroda opet teže osamostaljenju i odvajanju (Hrvati ne toliko).

Situacija je još nezgodnija što domaćini nikada nisu odlučivali o svojoj BiH, uvijek su to bili strani faktori. Sada prvi puta imamo situaciju da domaći mogu odlučivati o BiH, ali eto ne mogu se dogovoriti. Nezgodno

Inače kad si već ovdje, da te pitam. Koji je uopće vaš motiv da se priključite Srbiji (isto kao što bi ovi iz HrHB htjeli u Hrvatsku). Mislim koju mislite da bi vi sami korist postigli prisajedinjenjem, osim što bi ispunili mokre slove radikalnih Srba iz Srbije o širenju teritorije. Da li vojnu sigurnost? Ekonomsko poboljšanje?
rolandus is offline  
Old 19.01.2018., 15:43   #3513
Quote:
WarrenYoung kaže: Pogledaj post
Bez Srba i Hrvata može biti samo fildzan Bosne u poznatom trokutu.
Toliko se može nazvati vašom nacionalnom svojinom.
Za više se niste izborili, kao nacija.
Mislim da je kolega mislio na činjenicu da Bosna kao politički pojam postoji samo zato jer to Bošnjaci kao politički faktor zahtijevaju.
Da njih kojim slučajem nema na sceni, recimo to da ih nema tek kao političkog faktora (kao što ih nije ni bilo na sceni kao političkog faktora u mnogo važnih situacija u bližoj prošlosti), ne nužno i fizički, nije pogrešno kazati kako onda sigurno ne bi bilo ni Bosne. Kao što, obratno, nije moguće zamisliti Bošnjake bez Bosne, tako nije moguće zamisliti niti Bosnu bez Bošnjaka.

Nema tu neke filozofije - Bošnjaci definiraju Bosnu i obratno - Bosna definira Bošnjake. To uopće nije slučaj sa ostala 2 konstitutivna naroda koji sebe pokušavaju definirati i kroz prizmu dalekih nacionalnih centara, ma šta to uopće značilo. Prosto ko pasulj!

Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Sreća da mi Bošnjaci nemamo posla sa pravim Hrvatima, oni Krajinu odradiše za heftu dana.
Kod Gotovine nema veresije.
RIOBOSS is offline  
Old 19.01.2018., 16:46   #3514
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Sa ovime se mogu složiti, naročito drugi dio. No situacija je nezgodna, osobno vjerujem da Bošnjaci BiH ne žele samo za sebe nego kao jedinstveni državni teritorij tri naroda. A druga dva naroda opet teže osamostaljenju i odvajanju (Hrvati ne toliko).

Situacija je još nezgodnija što domaćini nikada nisu odlučivali o svojoj BiH, uvijek su to bili strani faktori. Sada prvi puta imamo situaciju da domaći mogu odlučivati o BiH, ali eto ne mogu se dogovoriti. Nezgodno

Inače kad si već ovdje, da te pitam. Koji je uopće vaš motiv da se priključite Srbiji (isto kao što bi ovi iz HrHB htjeli u Hrvatsku). Mislim koju mislite da bi vi sami korist postigli prisajedinjenjem, osim što bi ispunili mokre slove radikalnih Srba iz Srbije o širenju teritorije. Da li vojnu sigurnost? Ekonomsko poboljšanje?
Ja sam iz Srbije, pa ti ne mogu govoriti o motivima sa druge strane Drine.
Ja pretpostavljam da tu neke racionalnosti i nema, već su u pitanju emocije i antagonizam u odnosu na narode s kojima se deli suživot i BiH.
Ako bi stvari racionalno posmatrali, Srbima u BiH više odgovara jačanje Republike Srpske u okviru BiH, nego nekakvo priključenje Srbiji.
To priključenje bi samo rezultiralo još većem demografskom pražnjenju Republike Srpske, čije stanovništvo bi usisali veliki centri iz Srbije.
I RS bi zajedno za njenim liderima bili marginalizovani u takvoj Srbiji.

A ni sama Srbija nema nekog interesa za spajanjem, jer ova situacija prilično odgovara Beogradu. Zbog položaja RS-a, BiH je u ovom trenutku svakako najbolji sused Srbiji u svakom pogledu.

Ja uopšte ne verujem da Bošnjaci žele BiH kao jedinstvenu teritoriju tri naroda.
Mislim da je jasno da oni žele avnojevsku BiH gde će moći nametnuti svoju volju.
To je prilično razumljivo.
WarrenYoung is offline  
Old 19.01.2018., 16:54   #3515
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Mislim da je kolega mislio na činjenicu da Bosna kao politički pojam postoji samo zato jer to Bošnjaci kao politički faktor zahtijevaju.
Da njih kojim slučajem nema na sceni, recimo to da ih nema tek kao političkog faktora (kao što ih nije ni bilo na sceni kao političkog faktora u mnogo važnih situacija u bližoj prošlosti), ne nužno i fizički, nije pogrešno kazati kako onda sigurno ne bi bilo ni Bosne. Kao što, obratno, nije moguće zamisliti Bošnjake bez Bosne, tako nije moguće zamisliti niti Bosnu bez Bošnjaka.

Nema tu neke filozofije - Bošnjaci definiraju Bosnu i obratno - Bosna definira Bošnjake. To uopće nije slučaj sa ostala 2 konstitutivna naroda koji sebe pokušavaju definirati i kroz prizmu dalekih nacionalnih centara, ma šta to uopće značilo. Prosto ko pasulj!
Mogu ja apsolutno razumeti želju Bošnjaka da postoji neka nacionalna teritorija koja će ih definisati
Mogu da razumem i da žele da to bude Bosna.
Ali zbog političko-istorijskih okolnosti nije moguće u ovom trenutku da to bude avnojevska Bosna i Hercegovina.
Može Bošnjake definisati i neka Bosna manje teritorije, gde je bošnjačko stanovništvo daleko kompaktnije i homogenije.
To bi bila država veća od Slovenije sa približnim brojem stanovnika.
WarrenYoung is offline  
Old 19.01.2018., 17:02   #3516
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Znaš kako,Bosna ili BiH i postoji samo da bi političari mogli da kradu.Ni zbog čega više.Sutra da se kako kažeš Bosna razdruži,samo bi političari bili na šteti.Svi ostali bi bi bili na dobitku.
Ciji politicari?
Domaci kradu idalje iako su se nakrali do sad, ali to je kikiriki u odnosu na strance. A opet i to je sitnis u odnosu sto strane banke svakog mjeseca izvuku iz BiH.

Zanimljivo je to: gdje se pojave anglosaksoni bukne korupcija, a onda oni troluju kako se treba boriti protiv korupcije, a sve cine da na vlasti odrze korumpirane likove sto su im prodali zemlju za staklene djindjuve. Kad se sjetim kako su banke prodavane za 1 evro skontam da su indijanci bili bolji trgovci.
tihobl is offline  
Old 19.01.2018., 18:40   #3517
Quote:
WarrenYoung kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Srbije, pa ti ne mogu govoriti o motivima sa druge strane Drine.
Ja pretpostavljam da tu neke racionalnosti i nema, već su u pitanju emocije i antagonizam u odnosu na narode s kojima se deli suživot i BiH.
Ako bi stvari racionalno posmatrali, Srbima u BiH više odgovara jačanje Republike Srpske u okviru BiH, nego nekakvo priključenje Srbiji.
To priključenje bi samo rezultiralo još većem demografskom pražnjenju Republike Srpske, čije stanovništvo bi usisali veliki centri iz Srbije.
I RS bi zajedno za njenim liderima bili marginalizovani u takvoj Srbiji.

A ni sama Srbija nema nekog interesa za spajanjem, jer ova situacija prilično odgovara Beogradu. Zbog položaja RS-a, BiH je u ovom trenutku svakako najbolji sused Srbiji u svakom pogledu.

Ja uopšte ne verujem da Bošnjaci žele BiH kao jedinstvenu teritoriju tri naroda.
Mislim da je jasno da oni žele avnojevsku BiH gde će moći nametnuti svoju volju.
To je prilično razumljivo.
Vrlo trezveno razmišljanje.
Srbija ima svoje probleme (uostalom, kao i druge države nastale podjelom Bivše Jugoslavije) i ne treba joj teritorij bez granica, stvoren na genocidu i etničkom čišćenju, nastao kao nusprodukt JALOVE i NEODGOVORNE aktivnosti tzv. MZ. Srbija nema vremena disciplinirati ekstremiste koji, ruku na srce, nisu ništa dobro donijeli ni Srbima, a pripojenjem Srbiji okrenuli bi sav bijes baš protiv Srbije.

Istina, praksa pokazuje da ni Bošnjaci (politika) ne žele "BiH kao jedinstveni teritorij tri naroda". Priča o tome kako bez "Bošnjaka nema Bosne (i Hercegovine) i obratno" nema veze s realnošću. Ponašanje političara u Sarajevskoj okupacijskoj zoni dokazuje baš suprotno. Oni bi cijelu "Bosnu" ako im je netko posluži na "tacni", a zadovoljavaju se "SVOJIM DIJELOM", posebno ako bi Hrvati pristali svoju konstitutivnost predati na "tacni".

"Nož u leđa Bosni i Hercegovini" zabila je tzv. MZ koja je ukinula Herceg-Bosnu, paradržavu hrvatskog naroda, a ostavila dvije paradržave (bošnjačku i srpsku)!!!
Tako je današnja BiH stvorena na nacističkim i terorističkim osnovama umjesto nacionalnim!

Ma koliko (neopravdano) optuživali Hrvatsku za razbijanje BiH i Hrvatskoj je odgovarala i odgovara cjelovita BiH - država tri ravnopravna konstitutivna naroda (i drugih) - osim ako postojeće PARADRŽAVE ne nastave protjerivanje Hrvata (i drugih nepodobnih naroda).

Već bi i u vrtiću shvatili što je potrebno činiti.
Jedino što u vrtiću, hvala Bogu, nema političara.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 19.01.2018., 18:42   #3518
sta imamo politicara po austriji...jadni austrijanci kad balkanci ispletu rođačko-zemljačke mreže
mr nice is offline  
Old 19.01.2018., 19:28   #3519
Quote:
WarrenYoung kaže: Pogledaj post
Mogu ja apsolutno razumeti želju Bošnjaka da postoji neka nacionalna teritorija koja će ih definisati
Mogu da razumem i da žele da to bude Bosna.
Ali zbog političko-istorijskih okolnosti nije moguće u ovom trenutku da to bude avnojevska Bosna i Hercegovina.
Može Bošnjake definisati i neka Bosna manje teritorije, gde je bošnjačko stanovništvo daleko kompaktnije i homogenije.
To bi bila država veća od Slovenije sa približnim brojem stanovnika.
To što ti pišeš - sve stoji, ali to naprosto nije moj ugao gledanja na stvari. Istina, ti si tu dosta retro i pripadaš staroj školi što nije nelegitimno, niti pogrešno, da me ne shvatiš pogrešno.
RIOBOSS is offline  
Old 19.01.2018., 21:59   #3520
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Ovde kod mene 40 stepeni danas, ode i mozak i tijelo.
Tropolja/Hercegbosanski/Kanton 10?
Ja i šiš smo razgovarali o izboru člana za predsjedništvo ali moglo bi se isto tako za dom naroda.
Ok
Tropolje, da.
To bi bio neki geografski naziv.
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Probat ću opet matematiku iako mi je dokazano slaba strana
Jedna 'neprirodna jedinica' može biti rješenje USK-Sarajevo-Podrinje, 23 tisuće i jedan poslanik.
To bi bilo ok.
S time da bi bilo ok i da se brojevi revidiraju svakim popisom stanovništva.
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
A Srednja Bosna će biti uvijek i u svakom rješenju 'problem' tako da je nesavršeno rješenje najbolje što možemo očekivati.
Srediti kao neki distrikt, to bi bilo pošteno.
U Brčkom funkcionira, pa
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Ne, ne mislim ukidanje kantona, uvijek sam bio za kantone i uvijek ću biti zato jer štite interse lokalnih ljudi bolje nego što to može neko iz daleka, pogledaj raspad perfernih područja RS.
To je ok.
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Kompromisni smjer je za mene: Hrvati biraju svoje predstavnike ali se teritorijalni ustroj ne dira
Što se mene tiče, pošteno.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.