Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 08:14   #61
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
samo sam misljenja da cu ja radije ipak procitat do ru knjigu nego se na silu druzit s nekim tko mi nepase..
Ovo nas vraća na početak tvoje priče .

Kako zapravo glasi tvoj problem: ne uspijevaš se uklopiti i osjećaš se neprimjetljiva u društvu koje ti paše (u tom je slučaju lamentiranje o dobroj knjizi irelevantno), ili ne uspijevaš pronaći društvo koje ti paše?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 08:55   #62
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo nas vraća na početak tvoje priče .

Kako zapravo glasi tvoj problem: ne uspijevaš se uklopiti i osjećaš se neprimjetljiva u društvu koje ti paše (u tom je slučaju lamentiranje o dobroj knjizi irelevantno), ili ne uspijevaš pronaći društvo koje ti paše?
Neuspijevam se uklopiti, bilo je i situacija u kojima sam se i snasla ali nakon ekog vremena vidjela da s tih osobama nemam nekih zajednickih interesa.. U tom smislu sam mislila kako bi onda radije izbjegla takvo drustvo, nego se " na sili" družila..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:05   #63
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Neuspijevam se uklopiti, bilo je i situacija u kojima sam se i snasla ali nakon ekog vremena vidjela da s tih osobama nemam nekih zajednickih interesa.. U tom smislu sam mislila kako bi onda radije izbjegla takvo drustvo, nego se " na sili" družila..
Najprije sam mislila da je kod tebe problem (možda) nedostatak samopouzdanja (napisala si da u društvu samo šutiš) i da se zbog toga ne možeš uklopiti u društvo koje ti paše, ali sad se (i) meni čini da ti je problem naći društvo koje ti paše.

Koliko se ti zapravo trudiš uklopiti? Koliko te ti ljudi zanimaju? : sheldoncooperfan:
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:11   #64
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Najprije sam mislila da je kod tebe problem (možda) nedostatak samopouzdanja (napisala si da u društvu samo šutiš) i da se zbog toga ne možeš uklopiti u društvo koje ti paše, ali sad se (i) meni čini da ti je problem naći društvo koje ti paše.

Koliko se ti zapravo trudiš uklopiti? Koliko te ti ljudi zanimaju? : sheldoncooperfan:
Ma pusti je. I meni je to upalo u oko.

Meni sad tema zvuci kao oglas
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:17   #65
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Neuspijevam se uklopiti, bilo je i situacija u kojima sam se i snasla ali nakon ekog vremena vidjela da s tih osobama nemam nekih zajednickih interesa..
Opet rečenica iz koje nije jasno što te zapravo muči .

Dakle, ipak se, barem ponekad, uspijevaš uklopiti, ali te onda ljudi s kojima si se uklopila razočaraju. Koliko je ljudi s kojima se ne uspijevaš uklopiti, a čine ti se zanimljivi i slični? Najvažnije: jesi li sigurna da ti se s tim neuklopljenim ljudima ne bi dogodilo isto razočaranje kao s ovima uklopljenima?

Meni tvoja priča izgleda kao priča nekoga tko priželjkuje da ga iz stanja u kojem je i kojim nije zadovoljan izvuku drugi ljudi, da mu promjene u životu donese nekakav vanjski faktor - neobično je da nečije interese upoznaš tek nakon što se uklopiš pa se onda, uklopljena, razočaraš.

Prije će biti da je razočaranost "utvrđenim nepostojanjem zajedničkih interesa" zapravo razočaranost time što se, uklapanju unatoč, nije dogodila nikakva bitna životna promjena.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 11:55   #66
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Opet rečenica iz koje nije jasno što te zapravo muči .

Dakle, ipak se, barem ponekad, uspijevaš uklopiti, ali te onda ljudi s kojima si se uklopila razočaraju. Koliko je ljudi s kojima se ne uspijevaš uklopiti, a čine ti se zanimljivi i slični? Najvažnije: jesi li sigurna da ti se s tim neuklopljenim ljudima ne bi dogodilo isto razočaranje kao s ovima uklopljenima
Meni tvoja priča izgleda kao priča nekoga tko priželjkuje da ga iz stanja u kojem je i kojim nije zadovoljan izvuku drugi ljudi, da mu promjene u životu donese nekakav vanjski faktor - neobično je da nečije interese upoznaš tek nakon što se uklopiš pa se onda, uklopljena, razočaraš.

Prije će biti da je razočaranost "utvrđenim nepostojanjem zajedničkih interesa" zapravo razočaranost time što se, uklapanju unatoč, nije dogodila nikakva bitna životna promjena.
Neznam vise na koji nacin da objasnom(ako vec nije jasno iz prijasnjih postova), a vidim da si ti vec sve i sam zakljucio pa vise nema ni potrebe za daljnjim pojasnjavanjem😀
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:11   #67
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Cijelo društvo je postalo puno više konzervativno, i to je činjenica. Mislim da je žalosno da su naši roditelji rođeni 50-ih, 60-ih godina tolerantniji i otvoreniji novim ljudima nego mi od 30-ak godina, a da ne pričam o još mlađim generacijama. Kaj reći, izgleda da se napokon vide rezultati konstantnog radikaliziranja društva koje je nastupilo od 90-ih pa na dalje, i na to se moramo pomiriti.
ne, drustvo nije postalo konzervativnije. ne postoji ni jedan podatak koji bi to potvrdio. drustvo je postalo otudjenije i depresivnije.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:18   #68
Nedostaje joj prijateljica ili prijatelj, intimus, a to se ne može nadoknaditi ni aktivnim ni pasivnim priključivanjem većim društvima, ali tako se mora početi u RL-u pa strpljivo i zainteresirano (kad si već u potrebi) promatrati i slušati ljude da bi se prepoznala osoba s kojom se želi i može zbližiti.
Druga je opcija traženje online.
Neke osobe koje su dugo osamljene i usamljene počnu se minuciozno samopromatrati, a ljude oko sebe doživljavati površno kao "tipove", a ne "likove", i onda im se svi čine nevrijednima strpljenja i truda.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 13:33   #69
društvo je postalo narcističko i egocentrično: "Društvene poruke, reklame, celokupna društvena atmosfera, uticala je na to da se stvaraju generacije ljudi slabog, fragilnog identiteta, bez jasnog uporišta u sebi, koje se, shodno društvenim trendovima, više nego ikada ranije, plaše starenja i smrti, obaveza, dugotrajnih i smislenih veza i posvećivanja, dok se, s druge strane, neizmerno dive slavi, bogatstvu i glamuru, materijalistički su orijentisane i smatraju da se lična vrednost meri kroz društveni uspeh i priznanje."

http://psihoterapijsketeme.rs/2013/o...zam-i-drustvo/

http://www.index.hr/forum/7/drustvo/...ntricnost.aspx

Depresivno društvo:"Ne vidim nikakvo izlječenje društva, vidim samo pokušaj pojedinca da koliko-toliko izliječi sebe u oboljelom društvu. U romanu Živote, samo teci… kroz fiktivnu priču glavne junakinje Kristine koja se liječi u sanatoriju, pokušavam ući u depresiju pojedinca koja je uglavnom odraz teške psihodijagnoze društva. Valja reći da će, prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije, 2050. depresija biti vodeća bolest. A što je dovelo do sveprisutnoga virusa depresije? Upravo navala „antidepresivnih“ tržišnih poziva za srećom, boljim, kvalitetnijim, životom, pritisci za uspjehom, uzvici „Budi svoj!“ „Ti to možeš!“ itd. Naše stoljeće nema više moralnih stega, ali ima obilje emocionalnih prisila koje pojedinac ne može izdržati, jer ne može ispuniti zahtjeve koje od njega društvo traži – uspjeh, novac, sreću, pa neispunjeni „ideali“ prelaze u osjećaj neuspjeha, u depresiju. Čovjek se u liberalnom društvu osjeća užasno odgovoran za svoj uspjeh, pa se onda osjeća i krivim za neuspjeh. Depresija je, tvrdi psiholog Alain Ehrenberg, melankolija društva u kojem su svi naizgled jednaki i slobodni, to je bolest demokracije i tržišne privrede, pritisak za dokazivanjem, no kako je ljudsko biće krhko, sve to rezultira izgubljenim subjektom. Pogotovo se to osjeća u malom društvu kakvo je naše – kapitalizam i reklamerska industrija i ovdje divljaju, dok hrvatski građanin nema ni za osnovnu egzistenciju.."

http://www.matica.hr/vijenac/582/dep...kracije-25790/
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:23   #70
Autorice,

moraš znati da nitko na ovom svijetu nije nevidljiv, pa ni ti...
Prelazak u ovu sredinu većini nije lagan, osobito kad je riječ o podneblju čiji ti mentalitet nije blizak.
Međutim, budi strpljiva, živi dan po dan, nemoj da ti glavna misao bude samo to kako si sama i neprihvaćena (nije baš da nemaš nikog živog, i te dvije kolegice s kojima možeš popiti kavu itekako ti mogu popraviti dan i dati vjetar u leđa).

Ne podržavam teorije o društvu koje je kompletno depresivno pa smo zato svi depresivni i da je to zato začarani krug. Jer nije.
Tako se pojedinci samo tješe.

Ja vidim puno sretnih ljudi koji su, za početak, nastojali biti optimističniji i strpljivi.
Preko noći se čovjeku promijeni život. Dovoljna je jedna situacija, jedna osoba koja obično bude okidač i odjednom nađeš svoje mjesto pod suncem, budeš zadovoljan životom.

I ja sam promijenila sredinu i dugo se osjećala odsječena od života i svijeta, međutim tijekom godina a da nisam ni primijetila kako - stekla sam divan krug prijatelja i ljudi, a zamisli! skroz drukčijeg mentaliteta.
I više ne mogu ni zamisliti da se vratim svom dragom rodnom kraju i zauvijek ostavim sve ove ljude.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:48   #71
Lijepo napisano, Etta. Ja sam isto godinama introvert. I ima mjesec dana da sam se preselio u novu sredinu. Nedostaje mi onaj opušteni mentalitet iz mog mjesta kad sam se mogao spominjati za prodavačicama u dućanu. Ili pozdravljati druge + ljudi iz osnovne škole. Ali opet, sad kad sam se preselio, konačno se osjećam ispunjeno i zasluženo. Tek sam mjesec dana u novoj sredini, ali počinjem s malim stvarima. Pozdravljam susjede u kvartu, malo se spominjam. A to mi je tek početak.
Meni je više bitno da živim svaki dan, opušteno i bez opterećenja. Jedino, netko je spominjao interese. To ima smisla. Recimo, ja sam godinama filmofil i bolje se osjećam i pričam s drugim filmofilima. Tako i za vrtlarstvo, izlete i slično. A ako nešto ne znam, slušam i potičem drugu osobu da mi priča o tome. Uvijek se može naučiti nešto novo. Na poslu je mentalitet takav da me osuđuju radi čitanja knjiga, pa se zato držim kolege koji imaju iste interese kao ja.
A ovo što kaže vallisa, za online. Nije niti to loša stvar. Ima pozitivne strane, ali je s druge strane zeznuto kako čitam po topicima. Samo ono, pristojno odgovorim na upit ili se javim na oglas. Ali ako nakon pet - šest dana nema odgovora, onda idem dalje. Postavim jedino pitanje u čemu je problem ili što sam krivo rekao, pa da znam za ubuduće.
Ostalo kako forumašica etta kaže, treba uživati u životu. Svi imamo svoje probleme bilo obiteljski, financijski ili bolest, ali je to moja stvar i ne dopuštam da mi utječe na život. Zato cijenim ovo malo osoba koje godinama znam i da smo postali bliski.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:08   #72
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
društvo je postalo narcističko i egocentrično: "Društvene poruke, reklame, celokupna društvena atmosfera, uticala je na to da se stvaraju generacije ljudi slabog, fragilnog identiteta, bez jasnog uporišta u sebi, koje se, shodno društvenim trendovima, više nego ikada ranije, plaše starenja i smrti, obaveza, dugotrajnih i smislenih veza i posvećivanja, dok se, s druge strane, neizmerno dive slavi, bogatstvu i glamuru, materijalistički su orijentisane i smatraju da se lična vrednost meri kroz društveni uspeh i priznanje."

Depresivno društvo:"Ne vidim nikakvo izlječenje društva, vidim samo pokušaj pojedinca da koliko-toliko izliječi sebe u oboljelom društvu. U romanu Živote, samo teci… kroz fiktivnu priču glavne junakinje Kristine koja se liječi u sanatoriju, pokušavam ući u depresiju pojedinca koja je uglavnom odraz teške psihodijagnoze društva. Valja reći da će, prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije, 2050. depresija biti vodeća bolest. A što je dovelo do sveprisutnoga virusa depresije? Upravo navala „antidepresivnih“ tržišnih poziva za srećom, boljim, kvalitetnijim, životom, pritisci za uspjehom, uzvici „Budi svoj!“ „Ti to možeš!“ itd. Naše stoljeće nema više moralnih stega, ali ima obilje emocionalnih prisila koje pojedinac ne može izdržati, jer ne može ispuniti zahtjeve koje od njega društvo traži – uspjeh, novac, sreću, pa neispunjeni „ideali“ prelaze u osjećaj neuspjeha, u depresiju. Čovjek se u liberalnom društvu osjeća užasno odgovoran za svoj uspjeh, pa se onda osjeća i krivim za neuspjeh. Depresija je, tvrdi psiholog Alain Ehrenberg, melankolija društva u kojem su svi naizgled jednaki i slobodni, to je bolest demokracije i tržišne privrede, pritisak za dokazivanjem, no kako je ljudsko biće krhko, sve to rezultira izgubljenim subjektom. Pogotovo se to osjeća u malom društvu kakvo je naše – kapitalizam i reklamerska industrija i ovdje divljaju, dok hrvatski građanin nema ni za osnovnu egzistenciju.."
Slažem se s tobom sister

Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo ja prvi put pišem pa nemojte zamjeriti ako nesto nije u redu. Naime moj problem je da sam skoro pa "nevidljiva". Imam dobar posao zadovoljna sam, ali nemam prijatelje. Tome je puno pridonijelo sto sam se preselila u drugi grad radi posla, ali kad god se i nađem u nekom društvu samo šutim, neznam se snaći, započeti neku temu..ljudi me neprimjećuju.. trebam li potraziti pomoc? Ili je sve stvar samopouzdanja?
Trebali bi se upoznat pa bi ti konkretnije mogli reći, puno faktora je tu u igri, nemrš ovak preko foruma zaključiti kakav je neko i zašto je takav.
Ali i ja bi ti savjetovao da kao Rayy da bar odeš psihologu za početak

Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
..samo želim neki normalan odnos, kavu, iskren razgovor..
a možeš i samon na
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:35   #73
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom sister



Trebali bi se upoznat pa bi ti konkretnije mogli reći, puno faktora je tu u igri, nemrš ovak preko foruma zaključiti kakav je neko i zašto je takav.
Ali i ja bi ti savjetovao da kao Rayy da bar odeš psihologu za početak


a možeš i samon na
😀
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:42   #74
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Ali se ne osjećaš ugodno ni bez društva. Pa ako kažemo da je život bez društva bolji nego onaj u lošem to ne poništava činjenicu da je život u dobrom društvu ipak nemjerljivo puta bolji od ovoga bez ikakvog.
Osjećam se vrlo ugodno bez društva. A da je život u dobrom društvu bolji od onoga bez ikakvog - naravno!
To je kao rečenica iz Alana Forda: "Bolje živjeti cijeli život kao bogataš nego 7 dana kao siromah."
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 00:24   #75
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Neznam vise na koji nacin da objasnom(ako vec nije jasno iz prijasnjih postova)
Nista ti nisi objasnila.
Postovi su ti malo kontradiktorni plus sto se slazes sa totalno suprotnim savjetima forumasa.

Ali u obliku oglasa, pogodila si pravu stvar otvaranjem teme

Sretno.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 00:48   #76
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Nista ti nisi objasnila.
Postovi su ti malo kontradiktorni plus sto se slazes sa totalno suprotnim savjetima forumasa.

Ali u obliku oglasa, pogodila si pravu stvar otvaranjem teme

Sretno.
Ja mislim da sam auvise dobro objasnila..
Hvala😀
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 06:55   #77
A malo jesi šarala, i na savjete da budeš aktivna i na one da budeš pasivna i ignoriraš sve si odgovarala sa "super, pokušati ću", ne možeš ljude kriviti što im onda nije jasno ništa.
Nego, neka curka ti je nudila kavu, jesi li poduzela što po tom pitanju. Ako nisi zašto nisi?
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:42   #78
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Osjećam se vrlo ugodno bez društva. A da je život u dobrom društvu bolji od onoga bez ikakvog - naravno!
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:14   #79
Meni se čini da imaš (socijalnu) anksioznost.
I ne, nemoj ić na podforum Psihologija. Tako se ne rješavaju problemi, u stvari, tako se upada u još veće probleme.
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:37   #80
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Meni se čini da imaš (socijalnu) anksioznost.
I ne, nemoj ić na podforum Psihologija. Tako se ne rješavaju problemi, u stvari, tako se upada u još veće probleme.
Hvala na savjetu😀
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.