Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2016., 01:01   #1
Tko mora u vojsku u slucaju rata ?

Pozdrav,
Prošao sam sistematski za vojsku kad sam navršio 18 i dodjeljen pješadiji, no kako je vojni rok ukinut prije nego sam ja završio faks, nikada nisam prošao ikakav trening. Zanima me što se dogodi ako država ode u rat s nekim.

Ne razumijem kako to funkcionira, jel sve muškarci idu u rat, da li samo oni proglašeni sposobnima na sistematskome idu ili ?

P.S. Ovo ne pitam jer bi htio u vojsku, već da znam trebam li se briniti da ću morati.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 01:06   #2
Ak sam ja tebe skužio
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 01:08   #3
Hmmm, ne znam kako pojasniti. Zanima me samo što ako izbije nekakav rat i šalju vojnike nekamo.

Pretpostavljam da očito šalju vojsku, no ako nemaju dovoljno vojnika u vojsci, onda draftaju sve vojno sposobne ili što ?
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 01:10   #4
Pa lepo vas covek pita a i mene zanima koja je dobna granica da bas moras ici da se boris sa nekim tkzv. neprijateljem !!?? Znam da dobrovoljci idu u rat od 12-te do stote godine (ako mogu fizicki!!) ali kako je to zakonski kod nas uredjeno, nisam siguran ko ni momak koji postavi temu!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 01:18   #5
U rat obično stari mužjaci šalju konkurenciju - mlade mužjake, zato su ovi iznad 50 najčešće oslobođeni obaveze ratovanja.
jojo jojić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 01:30   #6
ne brini brigu branicemo te kao i sve druge zbunjene djevojke i nevoljnike od napada peludi i mutiranih osa
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 01:55   #7
Svi vojno sposobni muškarci od osamnaest do pedeset i pet godina starosti su u slučaju rata vojni obveznici, ali neće svi uzeti oružje u ruke. Ima puno načina na koje možeš pridonijeti obrani zemlje bez uzimanja oružja u ruke. To će ionako odraditi profesionalne postrojbe i onaj dio nas iz DR koji još uvijek ponešto mogu i znaju. Doduše, vjerojatnost za to je otprilike tolika koliko je vjerojatno da te danas oko devet ujutro pogodi meteor.
Žene koje su se htjele registrirati kao vojne obveznice, to prestaju biti s navršenih pedeset godina starosti.
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 02:00   #8
Quote:
billyray kaže: Pogledaj post
Hmmm, ne znam kako pojasniti. Zanima me samo što ako izbije nekakav rat i šalju vojnike nekamo.

Pretpostavljam da očito šalju vojsku, no ako nemaju dovoljno vojnika u vojsci, onda draftaju sve vojno sposobne ili što ?
Pa ja, NBA sistem.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 02:04   #9
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Svi vojno sposobni muškarci od osamnaest do pedeset i pet godina starosti su u slučaju rata vojni obveznici, ali neće svi uzeti oružje u ruke. Ima puno načina na koje možeš pridonijeti obrani zemlje bez uzimanja oružja u ruke. To će ionako odraditi profesionalne postrojbe i onaj dio nas iz DR koji još uvijek ponešto mogu i znaju. Doduše, vjerojatnost za to je otprilike tolika koliko je vjerojatno da te danas oko devet ujutro pogodi meteor.
Žene koje su se htjele registrirati kao vojne obveznice, to prestaju biti s navršenih pedeset godina starosti.
Hvala na objašnjenju. Dakle svi moji prijatelji koji su izmišljali psihičke probleme kako bi bili proglašeni nesposobnima mi neće raditi društvo u slučaju rata.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 02:55   #10
Quote:
billyray kaže: Pogledaj post
Hvala na objašnjenju. Dakle svi moji prijatelji koji su izmišljali psihičke probleme kako bi bili proglašeni nesposobnima mi neće raditi društvo u slučaju rata.
Bez brige, neće.
Sustav je zamišljen tako da profesionalne postrojbe izdrže prvi udar, za to vrijeme mobilizira se one koji ipak znaju s koje strane se nalazi kundak, a s koje cijev i već im je 'prdilo' oko ušiju, tek onda im se pridružuju 'zelembaći' poput tebe (ne vrijeđam, ukazujem na realno stanje) kako bi im stari magarci svojim ponašanjem na bojišnici dali kakav-takav primjer čuvanja glave.
"Live to fight another day" ilitiga glavu dolje, dupe uza zid/rov (ako si u defanzivi) ti je kak Očenaš vjerniku.

No sve to skupa ne trebaš uzimati ozbiljno, velikim igračima smo premali i nezanimljivi, a ovi mali u susjedstvu mole boga da ne popizdimo i na njih pošaljemo lokalne DVD postrojbe ili (što je još gore) vlastite nadrkane babe.
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 03:01   #11
Ne brinem baš, samo sam često imao tu temu i u principu nemam pojma što bi se dogodilo. I ne mogu se uvrijediti, ipak nisam prošao ni osnovnu obuku, kontam svoje mjesto.

Ima smisla taj sistem, tnx opet.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 03:14   #12
To je osnovno, ali ratna situacija izgleda malo drukčije i sve se prilagođuje trenutnoj situaciji.
Uzmimo kao primjer da nas je Slovenija odlučila napasti i nekim čudom uspjela pregaziti sve dobrovoljne vatrogasne postrojbe pri nadiranju prema Zagrebu.
Uz profi postrojbe i 'stare kajle', pod oružje se stavlja svaka punoljetna osoba registrirana kao vojni obveznik, a u svim udaljenijim gradovima i mjestima vrši se mobilizacija shodno potrebi i ugrozi.
Pri tome se mora jako paziti da se pri podizanju bojeve gotovosti ne napravi overkill, s Italijom i Austrijom smo u prilično dobrim odnosima i pri protuudaru ne smijemo prijeći njihovu granicu.
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 03:18   #13
Budeš dijelio cso i krao čokolade kao svi borbeno nesposobni, eto tvoje uloge u ratu.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 03:26   #14
U slučaju rata najpametnije bi ti bilo da odlepršaš u inozemstvo, kako se ne bi morao boriti za fake ideale. Ako ti je baš dosadno, fake ideali znaju baš dobro zabavljati čovjeka. Čitava povijest čovječanstva zabavljala se nošena fake idealima. Čovjek je dosta vješto stvorenje kada treba učiniti da mu ne bude dosadno.
Mallarme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 04:43   #15
Ma kakvi ideali, ljudi idu u rat da mogu ubijati druge ljude bez da snose zakonsku odgovornost. Uživancija, ja bi odmah potpisao.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 13:53   #16
Prijavi se u američku vojsku onda.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 14:01   #17
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Prijavi se u američku vojsku onda.
Daleko je jamerika, pogotovo ak si couch potato.
Legija stranaca puno je bliže, ali nikak da je hite na Nintendo, Xbox ili Playstation.
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 14:03   #18
Al' ovaj dečec nije stranac - šta će u njihovoj Legiji?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 14:08   #19
Koji? Ovaj s manjkom rebara ili pokretač teme?
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 14:34   #20
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Koji? Ovaj s manjkom rebara ili pokretač teme?



Pa nije nijedan. Valjda.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger