Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 16:51   #61
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ne možeš birati u koga ćeš se zaljubiti. Onda to nije zaljubljenost. Vjeruj u što hoćeš doduše jer to je tvoja stvar. Mnogi ljudi su ostavili katkad i žene i žene muževe, završili zajedno i bili sretni do kraja života ili ti misliš kada si jednom u vezi da je to to?
Ne daješ neka objašnjenja, ako ikakva.
mozes bome birati u koga se neces zaljubiti ako si emotivno stabilan i imas svijest o posljedicama.
Flat is offline  
Old 28.12.2017., 16:53   #62
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
S ovim bih se složila. Ne počinje ljubav niotkuda. Mora biti neki povod. U tom slučaju, taj povod je trebalo izbjeći. Postoje neke granice (ne uzalud), koje se ne prelaze.
Nikada nisi u stanju osjetiti energiju nekih ljudi? Kako se djeca počnu družiti u vrtićima, pa neki ostanu doživotni frendovi, a neki se mrze do kraja života? Misliš da traže dokaz drugog malog usranca za prijateljstvo? Ne, osjete u drugome nešto svoje. Bilo da govorimo o prijateljstvu ili ljubavi/zaljubljenosti (votevr) prema suprotnom spolu, uvijek ćeš osjetiti određenu privlačnost koja se ne može racionalizirati.
Ili uđeš u vezi s bilo kime, prvim autostoperom, pa se on lomi da ti dokaže ljubav kroz mučan i naporan tretman 'upoznavanja'?
old-soul80 is offline  
Old 28.12.2017., 16:53   #63
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
mozes bome birati u koga se neces zaljubiti ako si emotivno stabilan i imas svijest o posljedicama.
Kakve jebene posljedice?
old-soul80 is offline  
Old 28.12.2017., 16:55   #64
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Kakve jebene posljedice?
nisi bas neki sugovornik.

shvacas ono nesto duboko i to uzimas kao fakt,a posljedice zaljubljivanja u bratovu zenu su ti nesto smijesno.
Flat is offline  
Old 28.12.2017., 17:00   #65
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Ne tvrdim. To "pogrešno gledište" nigdje nisam napisala, ti si ga doslovno izmislio iz mog posta. Imaš niz takvih asocijacija na moje riječi da ne znam odakle bih uopće počela.
Pa na to si jasno aludirala.


Quote:
Spomenula sasm taj izraz jer se sjećam osjećaja u meni kad mi je dečko jednom razbio glavu da mu je krv curila niz lice. Osjećaj je bio kao da je oštećen neki najranjiviji dio mene same. Ono nešto skroz unutrašnje što ništa i nitko ne smije ozlijediti. Iz tog osjećaja bih "skočila u vatru". Može i bez navodnika.
Moraš biti dugo u vezi s nekime da to osjećaš? Pa ja bih ovaj tren dao život za osobu koju volim, pa taman iako nismo u vezi. Jesam zato u tuđim očima labilan i glup? Jesu li labilni i glupi svi muškarci koji su (ponavljala se skoro uvijek ista priča) za vrijeme terorističkih napada zadnjih godina tijelima štitili svoje cure i prijateljice i tako mnogi poginuli dok je manijak otvorio rafal prema njima? Gdje to točno ljubav počinje, a gdje završava? Koja je to emocija 'nestabilna', a koja ima smisla? Po svemu što čitam ovdje, izgleda da je vama ženama potrebno dugoročno dokazivanje u vezi da vas je netko u stanju voljeti. Naravno, nećete biti s nekime tko vas tretira kao smeće ili ikako manje od alfe i omege svog života, no za to ne trebaju katkad godine.

Quote:
Za drugima, osim za još jednom jedinom osobom kod koje također vrijedi ovo gore (sestra), skačem u vatru, pomoć, spašavanje, jednostavno iz poriva da pomognem osobi. Ali već mi je i ovo malo govora o tome razbacivanje velikim riječima, iako sam sama započela, pa dalje ne bih.


Nisam govorila o uvjetima pod kojima se može govoriti o ljubavi nego sam hintala o razlici između ljubavi i zaljubljenosti.
Ok, ali ako mene brine dobrobit druge osobe, osjećam se zaštitnički prema njoj, izgaram iznutra pokraj nje godinama, a nisam s njom u vezi, kako je to 'manje' ljubav?
old-soul80 is offline  
Old 28.12.2017., 17:01   #66
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
nisi bas neki sugovornik.

shvacas ono nesto duboko i to uzimas kao fakt,a posljedice zaljubljivanja u bratovu zenu su ti nesto smijesno.
Ti uzimaš kao fakt da se može zaljubiti samo u one u koje to odlučiš. To se zna oduvijek, čak eto od romana, preko filmova do stvarnosti, da definitivno NIJE istina.
old-soul80 is offline  
Old 28.12.2017., 17:01   #67
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Nikada nisi u stanju osjetiti energiju nekih ljudi? Kako se djeca počnu družiti u vrtićima, pa neki ostanu doživotni frendovi, a neki se mrze do kraja života? Misliš da traže dokaz drugog malog usranca za prijateljstvo? Ne, osjete u drugome nešto svoje. Bilo da govorimo o prijateljstvu ili ljubavi/zaljubljenosti (votevr) prema suprotnom spolu, uvijek ćeš osjetiti određenu privlačnost koja se ne može racionalizirati.
Ili uđeš u vezi s bilo kime, prvim autostoperom, pa se on lomi da ti dokaže ljubav kroz mučan i naporan tretman 'upoznavanja'?
imaš pravo, ne mogu se uživiti u tvoju ulogu jer sam potpuno drugačija. kod mene sve ima razlog od prijatelja do partnera. naravno da kužim energije, naravno da se s nekim ljudima osjećam kao doma ali točno znam zbog čega, to može bi gomilu toga od duševnih stvari do osjetilnih.

bitno je prvo osvijestit dijelove sebe tako da lakše shvatiš što tražiš od drugih ili što si spreman dati. za sreću se ponekad treba skinuti veo mistike
NiktaX is offline  
Old 28.12.2017., 17:03   #68
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ti uzimaš kao fakt da se može zaljubiti samo u one u koje to odlučiš. To se zna oduvijek, čak eto od romana, preko filmova do stvarnosti, da definitivno NIJE istina.
da, romani se najcesce bave nestabilnim pojedincima koji vole dramu i od ljubavi rade cirkuse kao sto je zaljubljivanje u bratovu zenu. tak da se tu slazem s tobom.

ne, ja ne mogu birati u koga se hocu zaljubiti, ali mogu birati u koga necu.

ako ti ne mozes, to je onda tvoj problem,a ne moj.
Flat is offline  
Old 28.12.2017., 17:08   #69
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
....
Po svemu što čitam ovdje, izgleda da je vama ženama potrebno dugoročno dokazivanje u vezi da vas je netko u stanju voljeti.
....
Oprosti ali besmisleno mi je pokušavati objasniti što želim reći nekome tko počne s "vi žene". Nemam kolektivnu svijest. A ni poanta ove tvoje rečenice gore nema veze s ičim što sam htjela reći.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Old 28.12.2017., 17:11   #70
Zabranjena ljubav su ustvari ružičaste naočale. To je idealiziranje neke osobe o kojoj nemaš pojma kakva bi bila u stvarnom životu da je vidiš u svim mogućim situacijama.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 28.12.2017., 17:16   #71
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
imaš pravo, ne mogu se uživiti u tvoju ulogu jer sam potpuno drugačija. kod mene sve ima razlog od prijatelja do partnera. naravno da kužim energije, naravno da se s nekim ljudima osjećam kao doma ali točno znam zbog čega, to može bi gomilu toga od duševnih stvari do osjetilnih.

bitno je prvo osvijestit dijelove sebe tako da lakše shvatiš što tražiš od drugih ili što si spreman dati. za sreću se ponekad treba skinuti veo mistike
Znam da mnogi ljudi nisu u stanju prepoznati tuđu vibru i ponese ih nešto više površno i animalno. Bio sam i ja takav, no onda sam skužio preko odnosa s ljudima kako sam tako često imao katkad jako dobar ili jako loš filing u vezi nekoga, no nisam ga nikada slušao jer sam racionalizirao. I ako sam osjetio nešto loše, taj neki val već pri samom upoznavanju, skoro poput vizije, uvijek je na kraju završilo prilično ružno iako se činilo da odnos ide okej. Ne govorim samo o simpatijama, već i o poslovnim i prijateljskim odnosima s drugim ljudima itd.

I onda sam shvatio s vremenom da jedino što trebam napraviti je slušati se i kada si dopustim bez jurećeg toka misli priznati si o kakvoj osobi se radi, tada mogu odvagati što bi me kod te osobe smetalo, a što ne i da li bi prevagalo pozitivno ili ne u eventualnoj vezi ili poslu.
Ljudi gledaju često kako je netko obučen, a ja nikada ne pamtim odjeću... ama baš nikada, pa čak nisam niti od te cure u koju sam se zaljubio. Vidio sam ju cijelu, osjetio ju, no nisam ju proučavao izvana. Gledao sam joj uglavnom lice i to što je slala iz očiju i kretnji (zvuči patetično, no tako je.. u njenim očima je bio sav njen karakter). Ne mogu naravno to od svih ljudi jer ne osjetim interes, niti smo valjda na istom 'valu'. Tu se desilo nešto spontano s njene strane. I kroz sve ove godine nije mi otkrila ništa novo o sebi. Doživio sam ju čak nekako aseksualnom i nije bilo nikakvog kalkuliranja u tim očima. Osjetio sam nešto snažno i zaštitničko sa svoje strane. Kasnije mi je i rekla da ona i jest donekle aseksualna i prilično zbunjena oko spolnosti.
Meni ni samome nije bilo jasno kako sam to znao, no znao sam čim sam ju vidio. Nema smisla niti pokušavati doznati kako sam mogao znati sve to jer tu energiju nisam samo osjetio, već me pokosila i od mene je ostala zbunjena fleka.
Znamo da ljubav može biti slijepa i glupa, no tu sam bio već malo odrastao i skužio sam da to što osjećam ima nekim čudom i veliki oslonac u istini. I mene je to kopkalo i isprva mi mozak sam nije percipirao što to osjećam jer nije htio. Bilo je previše, prebrzo, nisam htio, niti mogao vjerovati. Na žalost, svaka borba je ionako bila uzaludna. Ona je postala TA i mogo sam jebat samoga sebe. Bila je točno sve ono što sam od prvog trena osjetio.
old-soul80 is offline  
Old 28.12.2017., 17:18   #72
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Oprosti ali besmisleno mi je pokušavati objasniti što želim reći nekome tko počne s "vi žene". Nemam kolektivnu svijest. A ni poanta ove tvoje rečenice gore nema veze s ičim što sam htjela reći.
Isprike na generaliziranju, no s puno žena sam komunicirao u životu i sklop je uglavnom sličan što se tiče priče o vezama. Nema skoro žene koja mi nije rekla "to ti je sve iluzija, ne poznaješ ju". To je kao neko pravilo kojom se djecu indoktrinira od malena. Isto kao to da zaljubljenost nije ljubav. Ok, možda netko drugačije doživi, osjeća i 'prakticira' zaljubljenost od mene, ali tu je problem što se teško razbacivati s pojmovima koje vrlo vjerojatno svaki pojedinac doživi drugačije.
old-soul80 is offline  
Old 28.12.2017., 17:23   #73
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Zabranjena ljubav su ustvari ružičaste naočale. To je idealiziranje neke osobe o kojoj nemaš pojma kakva bi bila u stvarnom životu da je vidiš u svim mogućim situacijama.
Da, to upravo sada govorim kako nije istina jer sve što sam osjetio od prvog trenutka da kakva je, sve mi je kasnije potvrdila. Pošto ju znam već 4 godine, mislim da znam dosta kao što i znam da nisam bio u krivu.
Upravo sam evo rekao kako su takvi stavovi samo izdresirane floskule. "idealiziranje osobe". Uvijek idealiziramo bilo koga koga volimo. Majke idealiziraju i svoju djecu.
Jebi ga.. ja sam svojoj majci najljepši dečko na svijetu
Kada će skinuti te proklete naočale i suočiti se sa zvonarom crkve Notre Dame.
old-soul80 is offline  
Old 28.12.2017., 17:28   #74
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Znam da mnogi ljudi nisu u stanju prepoznati tuđu vibru i ponese ih nešto više površno i animalno. u
.
ti optužuješ ljude za ono što i sam radiš a to je neuživljavanje u tuđa gledišta i usput vodiš jednosmjernu komunikaciju. ni jedna rečenica nije doprla do tebe, ni jedna riječ. ti si površan za druge i zarobljen u svom svijetu. to što si vidio u njenim očima je tvoj odraz, jedan dio tebe. projicirao si se na tuđe platno.

moram ić sada inače bi još toga napisala
NiktaX is offline  
Old 28.12.2017., 17:36   #75
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ti optužuješ ljude za ono što i sam radiš a to je neuživljavanje u tuđa gledišta i usput vodiš jednosmjernu komunikaciju. ni jedna rečenica nije doprla do tebe, ni jedna riječ. ti si površan za druge i zarobljen u svom svijetu. to što si vidio u njenim očima je tvoj odraz, jedan dio tebe. projicirao si se na tuđe platno.

moram ić sada inače bi još toga napisala
Ovo je sada imputiranje nečega meni.
Naravno da uvijek u drugima prepoznamo i dio sebe. To ne negira moje navedeno. Ja sam možda prepoznao sebe u njoj, ali prepoznao sam sve točno.
Forumaši mi govore da moja ljubav nije ljubav jer se tu neke istrenirane fraze pucaju van. Ja kažem da vi to ne možete znati. Vi možete govoriti za sebe, no ne za mene. Nitko nije isti.

To kaj si govorila je bio vidim čisti nihilizam: "nema ničega, nema ljubavi".
Ok ako je to tebi nit vodilja, meni nije.

Slobodno piši.
old-soul80 is offline  
Old 28.12.2017., 17:42   #76
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Forumaši mi govore da moja ljubav nije ljubav jer se tu neke istrenirane fraze pucaju van. Ja kažem da vi to ne možete znati. Vi možete govoriti za sebe, no ne za mene. Nitko nije isti.
Evo, ja mislim da tvoja ljubav je ljubav ako je ti tako doživljavaš. Valjda ti znaš što osjećaš, nitko drugi nije mjerodavan to tumačiti.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Old 28.12.2017., 17:43   #77
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Evo, ja mislim da tvoja ljubav je ljubav ako je ti tako doživljavaš. Valjda ti znaš što osjećaš, nitko drugi nije mjerodavan to tumačiti.
Eto, zar je tako teško bilo?
Sad si uspješno skratila raspravu jer to je ono "pametniji popušta", jel?
old-soul80 is offline  
Old 28.12.2017., 17:46   #78
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Eto, zar je tako teško bilo?
Sad si uspješno skratila raspravu jer to je ono "pametniji popušta", jel?
Ne, doista tako mislim. Dvaput sam doživjela ljubav koju nije bilo moguće ostvariti ali to ne znači da to nije bila ljubav. Jest, i to obostrana. Zato znam da je i to moguće.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Old 28.12.2017., 17:51   #79
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ne, doista tako mislim. Dvaput sam doživjela ljubav koju nije bilo moguće ostvariti ali to ne znači da to nije bila ljubav. Jest, i to obostrana. Zato znam da je i to moguće.
Sve je moguće. Čak sam katkad mislio da neke stvari u životu nisu moguće dok mi se nisu desile. Onda shvatiš koliko si bio ograničen i preko toga bazirao pogrešna mišljenja o tuđim životima.
old-soul80 is offline  
Old 28.12.2017., 17:58   #80
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Sve je moguće. Čak sam katkad mislio da neke stvari u životu nisu moguće dok mi se nisu desile. Onda shvatiš koliko si bio ograničen i preko toga bazirao pogrešna mišljenja o tuđim životima.
Jest, sve je moguće. Samo što bi neke stvari bilo poželjno spriječiti (poput ljubavi s šogoricom). Može se, ako se na vrijeme stane na loptu. Ako i ne, mislim da ne treba ići u realizaciju toga. U tom slučaju ljubav ostaje neostvarena. No po mojem mišljenju, bolje i tako nego hrpu ljudi povrijediti.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger