Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 11:13   #21
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Karabin, ubili bi nas - kad bi pustili ruse da provlače plin preko nas i da se još spoje s italijom nastao bi potpuni nered (daleko od toga da ekonomski gledano to nije izvrsna ideja). Pogledaj samo situaciju s kinezima - ne smijemo ih pustit jače u rijeku pa kinez vrluda i traži manje otvore za prolaz - eno ih sada pokušavaju kroz Zadar...

Za takve poteze nam treba puno više naoružanja i organizacije nego što to sada imamo - kao prvo treba u potpunosti sredit tajne službe da te brane od "naprednih ideja", a zatim nam treba jedan S-300 (novija verzija), pancir sustav, onda kvalitetni radari koji pokrivaju i zemlju i more, protubrodske rakete tipa yahont, više cijevi, više oklopa, male i brze raketne brodice i za kraj bar 50 000 profesionalnih čizama - i naravno rezerve municije, dijelova, nafte, hrane... da sve to ne pukne za pet dana....

Bez ovoga su nam gaće na koljenima - ali dobro ni to nije kraj svijeta, puno je veći problem što nam je diplomacija nula, a u zemlji vlada struktruni kaos...
nebi. ionako će jedan dio plinovoda ić iz grčke prima italiji,ali kako neće ukupna količina ić tim putem,onda je bolje da ide šta duže i šta više priko našeg teritorija.
a kineza bi ja pustija u Ploče,ali nekoliko uvjeta bi postavija,koja bi i njima i nama odgovarali.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 11:14   #22
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ovaj "mudrijaš" je svojim nogicama prehodao jako puno, i nikada mi na pamet nije palo da hodam u japankama ili bos (iako jesam osobno to radio). AKo je netko blesav da to počini, ne vidim zašto bih ja to morao plaćati.
Ruka, ima karabin pravo - nije poanta u česima na luft madracima - za civilnu gardu možeš povuć i sredstva iz fondova (kad smo već okovani u toj hebenoj uniji), a s parama možeš napraviti jako dobre male brodove koje je kasnije lako nadogradit s ozbiljnim naoružanjem (naravno ako takvu mogućnost imaš apriori u nacrtima broodova) i još ih možeš graditi u našim brodogradilištima - po isplativoj cijeni za brodogradilišta....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 11:20   #23
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
nebi. ionako će jedan dio plinovoda ić iz grčke prima italiji,ali kako neće ukupna količina ić tim putem,onda je bolje da ide šta duže i šta više priko našeg teritorija.
a kineza bi ja pustija u Ploče,ali nekoliko uvjeta bi postavija,koja bi i njima i nama odgovarali.
Karabin nemoj se ljutit, ali ovo boldano je samo pusta želja u neskladu s onim što uokolo čine, a čine svašta, melju cijele države zbog strateških koridora....

E sad koliko se može izvući u tiho i malim koracima ovoga o čemu pričaš je stvar diplomacije - a tu tek stojimo katastrofalno...

Za početak bi trebala ići ozbiljna pruga, jer da ona postoji puno bi se lakše ideje provlačile, jer bi se jako smanjilo vrijeme potrebno da se netko priključi na koridore, a smanjenjem vremena smanjuješ i mogućnost da te presjeku ili spizde...
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 11:24   #24
nije samo stvar u tome. svaki taj brod (manji od 42m i u budućnosti onaj veći od cca 100m) po nacrtima ima malu brodicu za intervencije. odnosno onaj veći fly deck- platformu za helikopter. najveća opasnost za Jadran - malo zatvoreno more je izljevanje nafte i ulja. imaš vrlo malo vrimena i to šta imaš triba napravit brzo i maloprije. ne za sat dva već maloprije. nakon toga su požarne opasnosti i nasukavanja (opet izljevanja goriva i maziva), pogibelj na moru i tegljenje,nakon toga su emigranti i šverceri,pljačkaši i krivolovci.
koliko brodova imamo koje mogu pružit prvu pomoć roniocima na moru? a kad čovik zaglavi pod moren pa se sumnja na otapanje dušika u krvi, koliko barokomora je na raspolaganju? a vljalo bi napravit i na pučinskim otocima i onda kakav heliodrom da može neko od službe 112 doletit,sletit i poletit.a to bi tribali radit civili, i to smo potpisali. pa bi ta heliodrom triba bit po EASA standardu, .... ima toga moga bi do dogodine u ova doba.

a šta se tiče pruge i željeznice kod nas. ni nakon 26 godina iz Pule do Rijeke ne možeš bez da ne uđeš u sloveniju. da ne spominjen izgradnju željeznice od Knina do Ploča i dalje na Dubrovnik. ne isplati se kazat će neki ljudi? da sigurno, jeftinije je teret vozit kamionima nego željeznicom.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 11:32   #25
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
....

a šta se tiče pruge i željeznice kod nas. ni nakon 26 godina iz Pule do Rijeke ne možeš bez da ne uđeš u sloveniju. da ne spominjen izgradnju željeznice od Knina do Ploča i dalje na Dubrovnik. ne isplati se kazat će neki ljudi? da sigurno, jeftinije je teret vozit kamionima nego željeznicom.
Mislim da se s prugom za Dubrovnik nepovratno zasralo, jer se uz pelješki most nije uračunalo da ispod ceste ide pruga.... Teško će se to sutra radit isponove - ali Ploče i Knin treba oporavit čim prije - čak bi išao toliko daleko da se Knin proglasi glavnim gradom i da se tamo naprave glavna moderna koridorska čvorišta preko kojih bi išao teret iz cijele dalmacije....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 12:42   #26
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ako to već gledaš strateški, zar onda nuklearka ne bi bila 50 puta bolje rješenje - nemaš problem s uvozom sirovina, dobijaš veću proizvodnju struje i to za manje pare, skidaš cijeli ovaj CO2 pritisak s vrata i nemaš penale????
Tehnologiju će dati Institut Ruđer Bošković, nuklearno gorivo proizvest će Đuro Đaković u svojim centrifugama od urana iz domaćih rudnika, reaktorsku posudu napravit će od domaćeg čelika u Željezari Sisak, parogenerator će napraviti TPK (Tvornica pive i konjaka), turbinu će napraviti Jugoturbina, napojne pumpe proizvest će Jedinstvo, a generator i sklopnu opremu Rade Končar, građevinske radove obavit će Industrogradnja, instrumentaciju, mjerno-regulacijsku opremu, te sustav upravljanja napravit će RIZ, a ostala pomoćna postrojenja dati će udruženje zagrebačkih obrtnika?
Druže Kim, samo skoči - sad će tvoji inženjeri odmah doći!
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 13:05   #27
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Tehnologiju će dati Institut Ruđer Bošković, nuklearno gorivo proizvest će Đuro Đaković u svojim centrifugama od urana iz domaćih rudnika, reaktorsku posudu napravit će od domaćeg čelika u Željezari Sisak, parogenerator će napraviti TPK (Tvornica pive i konjaka), turbinu će napraviti Jugoturbina, napojne pumpe proizvest će Jedinstvo, a generator i sklopnu opremu Rade Končar, građevinske radove obavit će Industrogradnja, instrumentaciju, mjerno-regulacijsku opremu, te sustav upravljanja napravit će RIZ, a ostala pomoćna postrojenja dati će udruženje zagrebačkih obrtnika?
Druže Kim, samo skoči - sad će tvoji inženjeri odmah doći!

A tko je izvodio Krško???? Sv. Petar??? Neke stvari ne možemo sami proizvesti, ali jako puno možemo i većina investicije bi se zarolala doma... A po pitanju HR inženjera - ne znam koliko si upoznat s mogućnostima tih ljudi, ali ja imam puno prijatelja inženjera i mogu ti sa sigurnošću reći da ti ljudi seru matice i vijke, a po pojedinim pitanjima su sami svjetski vrh - tako da ti je omalovažavanje HR inženjera u potpunosti promašeno, kao i većina upisa...


I čemu ovo druže? Ne trpim komunjare i njihovu logiku - a isto tako ne trpim ni ovu tvoju kolonijalno/kmetsku logiku tipa mali smo, ne znamo, ne može se -

zapravo ne znam koja mi logika od te dvije ide više na jetra....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 13:20   #28
da se nađe neko pametan i sidne i napiše eu pizdekima,komisijama,uredima, ... da bis prometno opterećena Dalmacija rasteretila izgradnjom elektrificirane pruge od Knina do Ploča kroz zaleđe,da bi se umanjilo zaustavljanje iseljavanja ljudi,da bi se ostvarili ekološki prihvatljiviji,bolji i brži protok ljudi i robe, i to konkretno sastavili i napravili makar i u PP,ako ne u čemu drugom, ond bi to bija korak od sedan milja. prvo luka Ploče nebi ovisila samo o prilikama u BiH, dio robe bi se iskrca prije i iša bi kroz RH. ta izgradnja kada bi zaposlila dio domaće proizvodnje i radne snage bila bi dobar kotač - zamajac za gospodarstvo. još da jadranska željezara isporuči željezo za Peljški most i za tu prugu,a ne iz uvoza, ... pa bi se moglo, .... preoptimistično je.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 13:21   #29
za taj plin nema kupaca.

da postoji komercijalni interes terminal bi se izgradio u ovih 30 godina koliko o njemu pričaju.

sad građani moraju plaćati još jedan obrovac i stimulirat tuđu industriju koja će plutajući terminal izgraditi.
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 14:22   #30
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
A tko je izvodio Krško???? Sv. Petar??? Neke stvari ne možemo sami proizvesti, ali jako puno možemo i većina investicije bi se zarolala doma... A po pitanju HR inženjera - ne znam koliko si upoznat s mogućnostima tih ljudi, ali ja imam puno prijatelja inženjera i mogu ti sa sigurnošću reći da ti ljudi seru matice i vijke, a po pojedinim pitanjima su sami svjetski vrh - tako da ti je omalovažavanje HR inženjera u potpunosti promašeno, kao i većina upisa...


I čemu ovo druže? Ne trpim komunjare i njihovu logiku - a isto tako ne trpim ni ovu tvoju kolonijalno/kmetsku logiku tipa mali smo, ne znamo, ne može se -

zapravo ne znam koja mi logika od te dvije ide više na jetra....
Mogao si pitati svoje prijatelje inženjere, pa bi ti rekli kako je Westinghouse u to doba širom svijeta izgradio brojne elektrane istog tipa kao i NEK. Još ni dan danas ne može se napraviti niti jedan remont niti ozbiljnija modifikacija, kao niti pokrenuti novi gorivi ciklus u NEK-u bez Westinghousea. Naravno da Hrvatska ima dobrih inženjera, ali oni koji i malo drže do sebe i struke rade po raznim multinacionalkama ili kao freelanceri, a ne po domaćim stranačkim uhljebilištima gdje će im nadređen biti neki partiski uguz koji prostituira i banalizira struku o kojoj pojma nema, a sve u svrhu pumpanja vlastitog ega i novčanika. A tvoja jedina veza s tehnikom i tehnologijom očito su samo tvoji prijatelji inženjeri, s obzirom na to kakve "mudrosti" ovdje prosipaš. Nije mi samo jasno kako možeš procijeniti koliko su oni dobri inženjeri, kad pojma nemaš o tome čime bi se oni uopće trebali baviti, a kamo li o tome kako oni taj svoj posao rade.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 16:31   #31
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Mogao si pitati svoje prijatelje inženjere, pa bi ti rekli kako je Westinghouse u to doba širom svijeta izgradio brojne elektrane istog tipa kao i NEK. Još ni dan danas ne može se napraviti niti jedan remont niti ozbiljnija modifikacija, kao niti pokrenuti novi gorivi ciklus u NEK-u bez Westinghousea. Naravno da Hrvatska ima dobrih inženjera, ali oni koji i malo drže do sebe i struke rade po raznim multinacionalkama ili kao freelanceri, a ne po domaćim stranačkim uhljebilištima gdje će im nadređen biti neki partiski uguz koji prostituira i banalizira struku o kojoj pojma nema, a sve u svrhu pumpanja vlastitog ega i novčanika. A tvoja jedina veza s tehnikom i tehnologijom očito su samo tvoji prijatelji inženjeri, s obzirom na to kakve "mudrosti" ovdje prosipaš. Nije mi samo jasno kako možeš procijeniti koliko su oni dobri inženjeri, kad pojma nemaš o tome čime bi se oni uopće trebali baviti, a kamo li o tome kako oni taj svoj posao rade.
A ti si trebao naučit razumijevanje teksta u osnovnoj školi - nije ti jasna razlika između rečenica - Tko je projektirao Krško? i Tko je izvodio Krško?

Jako si pametan s ovim podatkom o Westinghouseu - pa čak je u jutarnjem prije par godina bio intervju s amerom koji je projektiro krško (ne mogu mu se sjetit imena, ali proguglaj), a radio je za Gilbert Associates Inc..... Sve u svemu nebitno!!!!

Ono što je bitno jest da su NE Krško izvodili ovi kojima si se u prethodnom postu nasmijao, a to su: Gradis, Hidroelektra, Hidromontaža, Rusimir Vojinović, i Đuro Đaković - tako da ti mogu reći da ne ser....

Bitno da si jako pametan.....

a po pitanju inženjera, nije točno da u državnim firmama nemaš top inženjera - bar tri moja prijatelja/ice su u državnom sektoru i to ljudi koji su nakon završenog strojarstva mogli birati između više ponuda gdje će raditi (i tu mislim na realni sektor), a ostalih 5 su u privatnom sektoru...

Tako da i u ovom slučaju ser....

Ajde bog....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 17:08   #32
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
A ti si trebao naučit razumijevanje teksta u osnovnoj školi - nije ti jasna razlika između rečenica - Tko je projektirao Krško? i Tko je izvodio Krško?

Jako si pametan s ovim podatkom o Westinghouseu - pa čak je u jutarnjem prije par godina bio intervju s amerom koji je projektiro krško (ne mogu mu se sjetit imena, ali proguglaj), a radio je za Gilbert Associates Inc..... Sve u svemu nebitno!!!!

Ono što je bitno jest da su NE Krško izvodili ovi kojima si se u prethodnom postu nasmijao, a to su: Gradis, Hidroelektra, Hidromontaža, Rusimir Vojinović, i Đuro Đaković - tako da ti mogu reći da ne ser....
Što su radili? Uglavnom zemljane radove, vezali armaturu, zabijali šalunge, betonirali, švajsali po pomoćnim postrojenjima, tiplali konzole za kabelske trase, a sve to pod strogom kontrolom Amera. Kičmatrans.

Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Bitno da si jako pametan.....

a po pitanju inženjera, nije točno da u državnim firmama nemaš top inženjera - bar tri moja prijatelja/ice su u državnom sektoru i to ljudi koji su nakon završenog strojarstva mogli birati između više ponuda gdje će raditi (i tu mislim na realni sektor), a ostalih 5 su u privatnom sektoru...

Tako da i u ovom slučaju ser....

Ajde bog....
Pitaj ti te svoje prijatelje za njihove reference, na koliko su oni industrijskih i energetskih objekata sudjelovali u projektiranju, izgradnji i puštanju u rad. A ti očito ni jedan nisi niti vidio osim na slici kad si pokušavao nešto izgooglati.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 17:09   #33
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
A ti si trebao naučit razumijevanje teksta u osnovnoj školi - nije ti jasna razlika između rečenica - Tko je projektirao Krško? i Tko je izvodio Krško?

Jako si pametan s ovim podatkom o Westinghouseu - pa čak je u jutarnjem prije par godina bio intervju s amerom koji je projektiro krško (ne mogu mu se sjetit imena, ali proguglaj), a radio je za Gilbert Associates Inc..... Sve u svemu nebitno!!!!

Ono što je bitno jest da su NE Krško izvodili ovi kojima si se u prethodnom postu nasmijao, a to su: Gradis, Hidroelektra, Hidromontaža, Rusimir Vojinović, i Đuro Đaković - tako da ti mogu reći da ne ser....

Bitno da si jako pametan.....

a po pitanju inženjera, nije točno da u državnim firmama nemaš top inženjera - bar tri moja prijatelja/ice su u državnom sektoru i to ljudi koji su nakon završenog strojarstva mogli birati između više ponuda gdje će raditi (i tu mislim na realni sektor), a ostalih 5 su u privatnom sektoru...

Tako da i u ovom slučaju ser....

Ajde bog....
U drzavnim firmama nemas sto radit ako nemas vezu, a za privatni sektor si zelen jer ako si zavrsio FSB Zagreb, nemas bas previse prakticnog znanja. U ovako jadnoj i deindustrijaliziranoj prciji kakva je Hrvatska, zavrseni strojarski inzenjeri nemaju se gdje zaposliti i nemaju sto vidjeti od moderne tehnologije jer je nema. Zato ih vecina radi u trgovini.
Ista je stvar i sa FERovcima o kojima se ispredaju legende, a stvarnost je takva da njihova diploma, pogotovo bez iskustva , ne vrijedi nista izvan RH.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 17:47   #34
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Što su radili? Uglavnom zemljane radove, vezali armaturu, zabijali šalunge, betonirali, švajsali po pomoćnim postrojenjima, tiplali konzole za kabelske trase, a sve to pod strogom kontrolom Amera. Kičmatrans.

Pitaj ti te svoje prijatelje za njihove reference, na koliko su oni industrijskih i energetskih objekata sudjelovali u projektiranju, izgradnji i puštanju u rad. A ti očito ni jedan nisi niti vidio osim na slici kad si pokušavao nešto izgooglati.
Ajde, einstein boga ti ne ser... Tko je gradio svu infrastrukturu po HR??? Od hidroelektrana do ostalih infrastrukturnih projekata??? Ili pak infrastrukturu po sjevernoj africi i BI... Po tebi očito ekipa koja je jedva sposobna šalovat....

Ne da mi se s tobom uopće raspravljat...


Reference za inženjere koje sam spomenuo? pa recimo ratni brodovi i to ne za HRM? Ili pojedine dionice (vrlo zajebane) u krškom terenu za autocestu...

A koje su tvoje reference - sranje po forumu??
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 17:53   #35
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
U drzavnim firmama nemas sto radit ako nemas vezu, a za privatni sektor si zelen jer ako si zavrsio FSB Zagreb, nemas bas previse prakticnog znanja. U ovako jadnoj i deindustrijaliziranoj prciji kakva je Hrvatska, zavrseni strojarski inzenjeri nemaju se gdje zaposliti i nemaju sto vidjeti od moderne tehnologije jer je nema. Zato ih vecina radi u trgovini.
Ista je stvar i sa FERovcima o kojima se ispredaju legende, a stvarnost je takva da njihova diploma, pogotovo bez iskustva , ne vrijedi nista izvan RH.
Ne znam kakva je danas situacija s mladim kadrovima koji završe FSB, ali 2005., 2006 ili 2007. po ove najbolje su dolazile firme i odmah im iza diplomiranja nudile posao. Ljudi u generaciji koji su diplomirali prije 10-ak godina su skoro svi zaposleni u HR što u realnom, a što u državnom sektoru - jako mali broj ih je otišao vanka - ne znam baš da inženjeri rade po trgovinama...
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 18:01   #36
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ajde, einstein boga ti ne ser... Tko je gradio svu infrastrukturu po HR??? Od hidroelektrana do ostalih infrastrukturnih projekata??? Ili pak infrastrukturu po sjevernoj africi i BI... Po tebi očito ekipa koja je jedva sposobna šalovat....
Reference iz vremena planskog gospodarstva, komunizma i pokreta nesvrstanih danas u vrijeme tržišnog gospodarstva ne vrijede ništa. Da vrijede - te firme ne bi propale dolaskom konkurencije.

Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ne da mi se s tobom uopće raspravljat...
Izdrži još dva tjedna da počne drugo polugodište, pa natrag u školu.

Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Reference za inženjere koje sam spomenuo? pa recimo ratni brodovi i to ne za HRM? Ili pojedine dionice (vrlo zajebane) u krškom terenu za autocestu...

A koje su tvoje reference - sranje po forumu??
Obzirom da nam je brodogradnja komplet u bankrotu, a autoceste su nam gradili Bechtel, Strabag i slični - to baš i nisu neke reference za te tvoje inženjere i domaće firme.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 18:23   #37
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Reference iz vremena planskog gospodarstva, komunizma i pokreta nesvrstanih danas u vrijeme tržišnog gospodarstva ne vrijede ništa. Da vrijede - te firme ne bi propale dolaskom konkurencije.

Izdrži još dva tjedna da počne drugo polugodište, pa natrag u školu.

Obzirom da nam je brodogradnja komplet u bankrotu, a autoceste su nam gradili Bechtel, Strabag i slični - to baš i nisu neke reference za te tvoje inženjere i domaće firme.
Ti stvarno nisi sposoban razlikovat obične pojmove, je li tako? Nisi sposoban razlikovat projektiranje od menadžmenta - te firme su propale iz sasvim drugih razloga, a ne zbog toga što nemaju znanja kako nešto napravit, izgradit itd...


Hoćeš reći da Đaković, Končar ili Gredelj nemaju pojma?? Interesatno, ovi izvanka imaju potpuno drukčije mišljenje od tebe i te firme su im zanimljive... Ili pak građenje brodova za posebne namjene u našim brodogradilištima - čija su idejna rješenja nacrtali naši inženjeri....Ili pak japanska autoindustrija koja koristi rješenja naših inženjera...

To da hrvatska ima teških problema po pitanju plasmana i racionalizacije troškova je točno - ALI kakve to veze ima sa znanjem i mogućnostima naših inženjera????????????????????????' Sve si to lijepo skupuso u jednu kašu, a zapravo pojma nemaš - einstein....

Nego einstein, nisi mi odgovorio - koje su to tvoje reference? Što si ti to izgradio i na kojem si tržištu plasirao taj proizvod ili infrastrukturu....


Mislim da dok ne nacrtaš kakvu platformu, most ili brod bi trebao začepit...

hrvatska ima silnih problema na svim poljima pa i na ovom, ali jedna od rijetkih stvari koje još uvijek imamo je znanje.....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 18:38   #38
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ti stvarno nisi sposoban razlikovat obične pojmove, je li tako? Nisi sposoban razlikovat projektiranje od menadžmenta - te firme su propale iz sasvim drugih razloga, a ne zbog toga što nemaju znanja kako nešto napravit, izgradit itd...


Hoćeš reći da Đaković, Končar ili Gredelj nemaju pojma?? Interesatno, ovi izvanka imaju potpuno drukčije mišljenje od tebe i te firme su im zanimljive... Ili pak građenje brodova za posebne namjene u našim brodogradilištima - čija su idejna rješenja nacrtali naši inženjeri....Ili pak japanska autoindustrija koja koristi rješenja naših inženjera...

To da hrvatska ima teških problema po pitanju plasmana i racionalizacije troškova je točno - ALI kakve to veze ima sa znanjem i mogućnostima naših inženjera????????????????????????' Sve si to lijepo skupuso u jednu kašu, a zapravo pojma nemaš - einstein....

Nego einstein, nisi mi odgovorio - koje su to tvoje reference? Što si ti to izgradio i na kojem si tržištu plasirao taj proizvod ili infrastrukturu....


Mislim da dok ne nacrtaš kakvu platformu, most ili brod bi trebao začepit...

hrvatska ima silnih problema na svim poljima pa i na ovom, ali jedna od rijetkih stvari koje još uvijek imamo je znanje.....
Super, mladi smo, lijepi, pametni i vrijedni, ali ipak i dalje siromašni. Izgleda da je to neka belosvecka zavera na djelu.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 18:47   #39
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Super, mladi smo, lijepi, pametni i vrijedni, ali ipak i dalje siromašni. Izgleda da je to neka belosvecka zavera na djelu.
Reci mi koja je poanta svega ovog što si izbacio na papir??? Što si zapravo htio reći sa pljuvanjem po HR inženjerima?? I kakve to veze ima s tim što bismo trebali razmisliti o nuklearci kao opciji za proizvodnju el. energije... Samo buncaš, a nije mi jasno što želiš reći?

Imaš li kakav prijedlog ili konstruktivnu ideju na ovu temu.... Što uopće želiš reći???
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:18   #40
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Reci mi koja je poanta svega ovog što si izbacio na papir??? Što si zapravo htio reći sa pljuvanjem po HR inženjerima?? I kakve to veze ima s tim što bismo trebali razmisliti o nuklearci kao opciji za proizvodnju el. energije... Samo buncaš, a nije mi jasno što želiš reći?

Imaš li kakav prijedlog ili konstruktivnu ideju na ovu temu.... Što uopće želiš reći???
Vidim da bi ti ovako stručan gradio nuklearke od 1,5 GW i to ne samo jednu, pa da malo vidim koliko znaš o temi o kojoj pišeš plahte teksta. A očito ne znaš ništa. Ali zato imaš inženjere za prijatelje. To je valjda dovoljna kvalifikacija za definiranje državne energetske strategije. Jesi li se već učlanio u stranku?
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.