Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 13:59   #41
Melbourne u veljači ?

Alo ekipa !
Pošto sam se ove godine (2008) odlučio zaputiti u Melbourne, Australija sredinom veljače, zamoli bih upućene da mi kažu kakvo je prosječno vrijeme u to doba godine. Također kakve su veze i mogućnosti odlaska na Tasmaniju? Hvala,
MRAMAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 11:33   #42
mramar, i mene isto to zanima jer idemo u isto doba.... ideš iz zageba ili?
kriket is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 12:58   #43
Quote:
kriket kaže: Pogledaj post
mramar, i mene isto to zanima jer idemo u isto doba.... ideš iz zageba ili?
da letim iz Zg-a ali ostajem u Hong Kongu par dana tako da dole stižem 13., a ti ?
MRAMAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:05   #44
Quote:
Frasier kaže: Pogledaj post
Tko želi može i busom:
http://www.oz-bus.com/itinerary.html

Cijena jedno pet puta skuplja od aviona, ali za avanturiste dušu dalo...
ovo je predobro! eh da je imat 4k funti! oko 40 k kuna LOL...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 16:39   #45
Ja sam bila u Melbourne u svibnju prošle godine..

U 8. mjesecu ti je temperatura oko 15 stupnjeva...Veza za Tasmaniju ja mislim imas svakodnevno, em brodom, em niskobudžetnim avio kompanijama!

Joj bit ce ti super, Melbourne je savršen grad!

Nisam bila na Tasmaniji, ali sam čula da je prekrasno. Ništa se tamo previše ne događa. Dosta je zapušteno, čak i najveći grad Hobart!
enzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 13:39   #46
Quote:
Britney Spears kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanima me gdje ste našli tako jeftine karte?Please let me know!

Ja idem u Sidney za Božić i vraćam se 15.01. i moja karta košta 1891 EUR

Nisam našla ništa jeftinije!!U koju agenciju da se javim?
Bok!
Ja putujem u Sidney sredinom veljače.Bojim se leta avionom, kako je tebi bilo putovati? Iz Zagreba do Frankfurta, pa sa Qantasom do Sidneya to je moja ruta.
Hvala ti!
petrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 12:09   #47
Quote:
petrae kaže: Pogledaj post
Bok!
Ja putujem u Sidney sredinom veljače.Bojim se leta avionom, kako je tebi bilo putovati? Iz Zagreba do Frankfurta, pa sa Qantasom do Sidneya to je moja ruta.
Hvala ti!
Nemoj se bojati letjeti.Meni je ovo bilo prvi puta da sam putovala avionom i odma sam letjela toliko puno sati!Lol
Ja sam isto išla tom rutom i snašla sam se,pa vjerujem da ćeš i ti.Kada dođeš u Frankfurt,prvo potraži svoj "gejt",pa imaš vremena za npr.klopu ili pušenje ako si pušač.Na cijelom njihovom aerodromu je pušenje zabranjeno,pa sam izlazila van pušiti...
Imat ćeš jedno stajanje u Singapuru da si malo protegneš noge prije dugog leta do Sydneya.
Jooj kako ti zavidim što ideš!!!Meni je bilo savršeno i najrađe bi se vratila živjeti tamo koliko mi je Australia predivna!
Koliko ostaješ tamo?Ideš kod robine ili...?
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 07:41   #48
Wink

Quote:
Britney Spears kaže: Pogledaj post
Nemoj se bojati letjeti.Meni je ovo bilo prvi puta da sam putovala avionom i odma sam letjela toliko puno sati!Lol
Ja sam isto išla tom rutom i snašla sam se,pa vjerujem da ćeš i ti.Kada dođeš u Frankfurt,prvo potraži svoj "gejt",pa imaš vremena za npr.klopu ili pušenje ako si pušač.Na cijelom njihovom aerodromu je pušenje zabranjeno,pa sam izlazila van pušiti...
Imat ćeš jedno stajanje u Singapuru da si malo protegneš noge prije dugog leta do Sydneya.
Jooj kako ti zavidim što ideš!!!Meni je bilo savršeno i najrađe bi se vratila živjeti tamo koliko mi je Australia predivna!
Koliko ostaješ tamo?Ideš kod robine ili...?
Bok!
Svrha mog putovanje je vjenčanje od sestrične.Dolje ću ostati tri tjedna.
Veselim se,ali pomalo me i strah jer si ne mogu zamisliti da ću se tako dugo voziti.
petrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 12:28   #49
Quote:
petrae kaže: Pogledaj post
Bok!
Svrha mog putovanje je vjenčanje od sestrične.Dolje ću ostati tri tjedna.
Veselim se,ali pomalo me i strah jer si ne mogu zamisliti da ću se tako dugo voziti.
Let je užasno naporan,to stoji,ali nemoj se briniti.Kada stigneš tamo,odmorit ćeš se za tren!Barem sam ja tako.A kada sam se vratila,trebalo mi je 5 dana da dođem k sebi.

Ti isto ideš Qantasom?
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 09:28   #50
Quote:
Britney Spears kaže: Pogledaj post
Let je užasno naporan,to stoji,ali nemoj se briniti.Kada stigneš tamo,odmorit ćeš se za tren!Barem sam ja tako.A kada sam se vratila,trebalo mi je 5 dana da dođem k sebi.

Ti isto ideš Qantasom?
Da idem sa Qantasom.Kakva su sjedala, možeš ih spustiti da se malo odmoriš?
Kakva je hrana?Ima li u avionu mala kabina za čik pauzu?
petrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 09:34   #51
Quote:
petrae kaže: Pogledaj post
Da idem sa Qantasom.Kakva su sjedala, možeš ih spustiti da se malo odmoriš?
Samo ako si u business ili enhanced economy.
U obicnoj ekonomskoj ('kettle class'), mozes spustiti ledjni naslon za kojih 20 stupnjeva i to je to.

Quote:
Ima li u avionu mala kabina za čik pauzu?


Nadam se da nisi bas zestoki pusac jer je pusenje strogo zabranjeno na svim letovima svugdje u svijetu ma koliko trajalo.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 09:43   #52
Hrana: za nove putnike

Zaboravila sam napisati--za nove putnike na dugim letovima:

u principu na svim letovima koji traju 10 sati--dakle Evropa-Azija, Azija-Australija/NZ i sl--se uvijek sluze dva veca obroka, jedan unutar prvih par sati i drugi oko 2-3 sata prije slijetanja.

Hrana je u ekonomskoj klasi rijetko nesto posebno ali gotovo uvijek (u mom iskustvu 90% slucajeva) posve jestiva i dovoljne kolicine: glavno jelo, prilog, desert, pecivo, pice (bezalkoholno ili alkoholno, kava ili caj).

Naravno ako imate posebne zahtjeve tipa vegetarijanski obrok ili ne jedete mlijecne proizvode morate to javiti kompaniji unaprijed.

Izmedju obroka, tijekom leta, se cesto nude sokovi i voda. Cesto se ponudi i neki snack recimo na pol leta. Medjutim ako se i ne ponudi, a gladni ste, ne ustrucavajte se prosetati do stjuarda & stjuardesa. Uvijek imaju sendvice, kolace i slicno.

Vrlo cesto letim na dugim destinacijama prema Ozu i NZ, i nikad ne nosim hranu u avion--jedino uvijek nosim bocicu vode jer mi se koji put ne da cekati da osoblje prodje ili se ici setati do njihovog pulta po casu vode (a treba vam sigurno 2 litre tijekom leta jer zrak u kabini jako dehidrira).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:56   #53
HEY!

Ja krećem down under 13.02.

a sletit ću valjda u petak ujutro....

:-)

[COLOR="Blue"]Zagreb - Frankfurt - Sydney[/COLOR]
zanima me ono stajanje u Singapuru...to mogu izać iz aviona i malo se prošetat po aerodromu ili....
sasako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 08:42   #54
U Singapuru se stoji (po planu) oko 2-3 sata.Kada su moji roditelji letjeli tom istom rutom, oni su toliko i stajali,ali kada sam ja putovala nažalost nismo.
Stajali smo samo pola sata, jer je avion kasnio i kada sam išla za Sydney i kada sam se vraćala.Kažem nažalost,jer pola sata nije dovoljno da rastegneš noge i da se barem malo odmoriš od leta.
Sasako,u Singapuru se avion čisti i puni gorivom.Za to vrijeme ti moraš izaći iz aviona i to vrijeme provesti na aerodromu.Ako si pušač,u Singapuru ima jedno mjesto gdje je dozvoljeno pušiti,a ja sam u tih kratkih pola sata popušila sigurno barem 5 cigareta.
Koliko dugo ostaješ u Australiji?
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?

Zadnje uređivanje Britney Spears : 02.02.2008. at 12:22.
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 09:31   #55
Evo mene nakon dužeg vremena,samo da se javim.Bliži se moj dan putovanja 16.02., jako sam nervozna, ipak je to jako daleko.Nadam se da ću preživjeti?
petrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 09:46   #56
ma naravno da ces prezivjeti! ja sam imala isti osjecaj jer je to jaaaako dug let. ali prodje, nekako se zabavis, malo pokusavas spavati, citas, jedes, i sl...
na kraju i to je jedno iskustvo vise
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 10:51   #57
Quote:
petrae kaže: Pogledaj post
Evo mene nakon dužeg vremena,samo da se javim.Bliži se moj dan putovanja 16.02., jako sam nervozna, ipak je to jako daleko.Nadam se da ću preživjeti?
16.02.?? Pa to je još malooooo....

Kada se vratiš,javi kako je bilo i sretan ti putić!
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 10:38   #58
viza

spemam se u sydney u 4mj. da li mi treba viza?
mc bone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 12:26   #59
Quote:
mc bone kaže: Pogledaj post
spemam se u sydney u 4mj. da li mi treba viza?
Naravno.
Ako sve papire priredis kako treba, vrlo brzo i nekomplicirano se vadi u Oz konzulatu u Zg.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 10:22   #60
I..?Jeste se vratili iz Australije?Kako vam je bilo?
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.