Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Vase dijete u razred s Elom?
Da 64 85.33%
Ne 11 14.67%
Glasovatelji: 75. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2003., 18:01   #1
Ela u razred s vasim djetetom, da ili ne?

Molim za odgovor samo one koji imaju djecu.
domagoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 14:43   #2
E baš mi je drago da je netko postavio ovo pitanje. Žao mi je male Ele. Ona ima pravo na sretno djetinjstvo kao i sva druga djeca, međutim nitko mi ne može garantirati da neće doći do situacije gdje bi se moje dijete moglo zaraziti. Moja kćer nije jednom došla iz vrtića, pa i kasnije iz škole a da nije na sebi imala neku ogrebotinu, ranu koja je nastala kao posljedica nesmotrene igre.
Markowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 23:52   #3
Quote:
Markowski kaže:
E baš mi je drago da je netko postavio ovo pitanje. Žao mi je male Ele. Ona ima pravo na sretno djetinjstvo kao i sva druga djeca, međutim nitko mi ne može garantirati da neće doći do situacije gdje bi se moje dijete moglo zaraziti. Moja kćer nije jednom došla iz vrtića, pa i kasnije iz škole a da nije na sebi imala neku ogrebotinu, ranu koja je nastala kao posljedica nesmotrene igre.
Pitam se zar ova država ne može platiti privatno školovanje ovih djevojčica i sličnih slučajeva?Zar misle "pametni naš stručnjaci" da čine veću uslugu ako ih guraju u razrede sa većom djecom, gje će djeca zazirati od njih po uputstvu roditelja, te tako biti još više izolirana?
I na kraju ove dvije djevojćice nisu krive za svoju nesretnu sudbinu, ali su zaslužile bar bezbrižno djetinstvo i što više ljubavi i pažnje.... i da se njihov slučaj riješi za njih na najbolji, i što bezbolniji način...
samo pitam se možemo li mi to
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 08:12   #4

da, to je tužno, ali u Hrvatskoj ima još 5-ero djece zaražene HIV-om koja se sasvim normalno školuju i odrastaju normalno uz svoje vršnjake. Po meni je najveći problem što su njihovi udomitelji objavili zdravstvene podatke tih dviju curica (koji su tajni!!), zato jer su na neki način iz toga željeli izvući korist.

Markowski, potpuno razumijem što misliš, al budimo iskreni, kako uopće možemo znati da su te 2 curice jedine zaražene HIV-om? Pa to može biti bilo koje dijete a da roditelji to taje il da ni sami ne znaju da je tako!
Zar bi se svako dijete na početku školske godine trebalo testirati? To je jedini način da budeš siguran ako ti sin/kćer dođe iz škole s ogrebotinama da se nije zarazilo.. A tramvai, parkovi, izleti...
Koliko god bi mi htjeli da naše dijete zaštitimo, nije to moguće...
Mene više od HIV-a kad je moje dijete u pitanju brinu nesavjesni i pijani vozači koji luduju gradom, pedofili, silovatelji i dileri...
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 09:13   #5
Quote:
mala kikica kaže:

da, to je tužno, ali u Hrvatskoj ima još 5-ero djece zaražene HIV-om koja se sasvim normalno školuju i odrastaju normalno uz svoje vršnjake. Po meni je najveći problem što su njihovi udomitelji objavili zdravstvene podatke tih dviju curica (koji su tajni!!), zato jer su na neki način iz toga željeli izvući korist.

...

Koliko god bi mi htjeli da naše dijete zaštitimo, nije to moguće...
Mene više od HIV-a kad je moje dijete u pitanju brinu nesavjesni i pijani vozači koji luduju gradom, pedofili, silovatelji i dileri...
Kikica, potpuno se slažem.
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 11:46   #6
Točno, smeta me što su oni s njima išli toliko u javnost-samo su sve pogoršali...zbog trenutka slave...FUJ!!!
Nemam dijete, ali se nadam da ne bih bila raspoloženja kao većina roditelja iz Eline škole...
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 14:51   #7
imam djecu i pravo da vam kazem ne znam kako bih reagovala.

zao mi je ele sto se napravila tolika guzva oko nje i njene bolesti. ima i ovdje jedna -sada vec djevojka- koja je od rodjenja zarazena hiv virusom i sve je bilo javno . pohadjala je normalnu skolu i nikada nije imala vecih problema u skoli. vjerujem da ta djeca veoma dobro znaju kako mogu prenijeti bolest i sta smiju a sta ne smiju raditi.
eska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 07:40   #8
A zašto ne bismo osnovali neki lazaret ili geto - eto, može na Golom otoku, pa maknuli tamo sve one koje nitko ne želi? Čini se da su naši ljudi upravo toliko tolerantni i obrazovani, o egoizmu da ne govorim ništa, da ćemo o ovoj sarkastičnoj primjedbi morati početi ozbiljno razmišljati.
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 09:06   #9
Quote:
Markowski kaže:
E baš mi je drago da je netko postavio ovo pitanje. Žao mi je male Ele. Ona ima pravo na sretno djetinjstvo kao i sva druga djeca, međutim nitko mi ne može garantirati da neće doći do situacije gdje bi se moje dijete moglo zaraziti. Moja kćer nije jednom došla iz vrtića, pa i kasnije iz škole a da nije na sebi imala neku ogrebotinu, ranu koja je nastala kao posljedica nesmotrene igre.
Slažem se s ovim gore. Teškom mukom sam odgovorila "ne" na anketi.
bubamara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 09:25   #10
I tako više od 90% hrvatskih roditelja "žali Elu." Velike li koristi za dijete koje nije nikome ništa ni krivo ni dužno, a strada zbog tuđe zatucanosti.
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 09:29   #11
Mene zanima da li ste sigurni da takovi i slichni sluchajevi vec ne postoje u okolini vashe djece, samo vi za njih ne znate?

Ne znam kako je van Hrvatske, no kod nas, a moj je Junior proshle godine zavrshio osnovnu shkolu, osim pregleda prije polaska u prvi razred niti jedan sistematski pregled nije bio obavezan! Odnosno, ako ga je neko dijete "preskochilo", nitko ga kasnije nije pozivao.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 01:29   #12
Svatko tko se informirao o tome kako se AIDS prenosi ne moze (osim ako nije totalni paranoik i/ili hipohondar) imati nista protiv toga da takvo dijete ide u razred s njegovim djetetom, jer realna sansa za zarazu prakticki ne postoji. Inace, posvojitelji nisu bili ti koji su dali u medije informacije o Eli. Danas je na Meridijanu 16 bio dobar prilog o tome kako se to radi u Europi i SAD-u; 5 milijuna HIV-pozitivne djece ide u skolu bez ikakvih problema, a nije zabiljezen niti jedan ovakav slucaj. Zasto? Zato sto se ljudi tamo educiraju o stvarima koje se dogadjaju u njihovoj okolini i koje se ticu njih, a ne odbacuju ih s predrasudama kao sto su to ucinili ovi kod nas.
__________________
I live... again!
Caleb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 02:28   #13
Quote:
Caleb kaže:
Svatko tko se informirao o tome kako se AIDS prenosi ne moze (osim ako nije totalni paranoik i/ili hipohondar) imati nista protiv toga da takvo dijete ide u razred s njegovim djetetom, jer realna sansa za zarazu prakticki ne postoji. Inace, posvojitelji nisu bili ti koji su dali u medije informacije o Eli. Danas je na Meridijanu 16 bio dobar prilog o tome kako se to radi u Europi i SAD-u; 5 milijuna HIV-pozitivne djece ide u skolu bez ikakvih problema, a nije zabiljezen niti jedan ovakav slucaj. Zasto? Zato sto se ljudi tamo educiraju o stvarima koje se dogadjaju u njihovoj okolini i koje se ticu njih, a ne odbacuju ih s predrasudama kao sto su to ucinili ovi kod nas.
Tocno. Potpisujem. Uostalom, kod nas nije slucaj samo Ela. Ima roditelja koji ne zele da im djeca idu u razred s romima. Cega se oni boje?
__________________
DESIGNED TO PROVOKE EMOTIONAL RESPONSE
Invader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 05:17   #14
Nebi imala nista protiv ,kad malo bolje razmislis ima vecu sansu da ga udari pijanac ili da ga ukrade nego da se zarazi od male ,iako iskreno nebi mi bilo svejedno ali ipak nebih pravila neku guzvu oko toga.
A kao sto netko rece kako da znam da vec enma netko sa AIDS u skoli?pa nitko nije ni moju djecu testirao a mogli su imati svasta
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 05:38   #15
Quote:
mala kikica kaže:

Zar bi se svako dijete na početku školske godine trebalo testirati? To je jedini način da budeš siguran ako ti sin/kćer dođe iz škole s ogrebotinama da se nije zarazilo.. A tramvai, parkovi, izleti...
Koliko god bi mi htjeli da naše dijete zaštitimo, nije to moguće...
Mene više od HIV-a kad je moje dijete u pitanju brinu nesavjesni i pijani vozači koji luduju gradom, pedofili, silovatelji i dileri...
potpuno se slazem.
i ne, ne bih imala nista protiv da mi dijete ide u razred sa njom ili nekim drugim djetetom zarazenim HIV-om
SunGöttin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 07:18   #16
Quote:
Invader kaže:
Ima roditelja koji ne zele da im djeca idu u razred s romima. Cega se oni boje?
Ima i onih koji se boje da im se djeca druže s invalidima tj. s djecom s poteškočama

Glasala sam DA, moš smatrat dvaput jer tako misli i zakoniti.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 07:35   #17
Magic Johnson je godinama ne samo sjedio u istim klupama, nego hrvao se, bacao se, padao po igracima NBA lige i nikoga nije zarazio...

Live and let live...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 10:16   #18
Quote:
magic kaže:
Mene zanima da li ste sigurni da takovi i slichni sluchajevi vec ne postoje u okolini vashe djece, samo vi za njih ne znate?

Ne znam kako je van Hrvatske, no kod nas, osim pregleda prije polaska u prvi razred niti jedan sistematski pregled nije bio obavezan!
tacno
niti u svedskoj nema nista slicno
"sistematski" u biti ni ne postoji. neznam kad je moja kcer (ima 9 g) zadnji put imala taj neki opci pregled, mislim sa 6 god, pred prolazak u predskolsku. i to samo one obicne stvari: sluh, vid, visina, tezina... nikakve dubinske pretrage

tak da u biti nemamo pojma sta ima u skolama
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 10:39   #19
Quote:
bubamara2 kaže:
Slažem se s ovim gore. Teškom mukom sam odgovorila "ne" na anketi.
zalosno
daj razmisli koje su REALNE sanse da dijete zarazi drugo dijete krvlju?
tvoje dijete se posjece, razbije koljeno, ili nesto slicno... kolika je vjerojatnoca da i zarazeno dijete istovremeno ima otvorenu ranu??? i da ima, hoce li joj zarazeno dijete kapati svoju krv na ranu??? mislim dakle stvarno...
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 11:24   #20
Za sebe se ne bojim biti u kontaktu s HIV-pozitivnim osobama, jer znam kako ću se ponašati u određenom momentu (čitaj, ozljedi), ali za djecu stvarno nisam sigurna, vjerojatnost je minimalna, ali moguća. To je moje viđenje.
bubamara2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.