Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2007., 19:15   #1
Singapur

ima li tko prijedloge za smještaj i obilaske?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 11:58   #2
vidim da ti nije niko ništa odgovorio pa da ja probam..meni se singapur totalno svidio,blago rečeno sam oduševljena..nadam se selidbi tamo al to nije tema..
neznam koliko ostaješ tamo,al singapur je dosta mali otok tako da mislim da češ tamo sve vidjeti htjela ne htjela..obavezno si odvojite jedan dan za otići na sentosu,jer je tamo užasno vruće(ogromna hrpa betona koja se NIKAD ne hladi) tako da barem malo dođete k sebi..sentosa je inaće umjetno napravljen otok,naime nisu imali plaža u singapuru pa napravili oni sebi jedan otok..do tamo ti voze gradski autobusi,mrt,imaš čak i žičaru koja vozi tamo,a ulaz na otok i vožnje po otoku za cijeli dan ti košta cijela 2 SGD..
obavezno morate vidjeti china town i little indiu..bilo bi dobro da odete u zoo,ako vas to zanima jer kažu da je singapurski zoo jedan od naboljih na svijetu,a kad ste već tamo imate i night safari koji je isto dosta zanimljiv(iako je meni bolje po danu jer puno više životinja možeš vidjeti)..
neznam koliko vas zanima shopping al u singapuru ima toliko shopping mallova da je to strašno..a u istima idite jesti jer svaki mall ima svoj food court,tamo birate između masu azijskih i nešto europskih kuhinja..nije uopće skupo za jesti ako mjeriš s nama ili s europom,ak uspoređuješ npr. sa tajlandom onda ti neće baš biti drago..ma jedan ručak sa cugom ti je od 3-15 SGD,a uvijek češ naći nešto da ti valja..
za smještaj nisam baš najbolja jer smo mi spavali u stanu kod frendova,ali nabavi si lonely planet za sinagapur ili jugoistočnu aziju i tamo ti sve piše di spavati za koliko para kako doći do tamo..općenito je dobro imati lonely planet jer sve što tebe može zanimati tamo već piše..meni je lonely planet kak biblija u aziji..
eto neznam više šta da pišem ako te šta konkretno zanima samo pitaj..
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 15:02   #3
hvala ti. rezervirala sam smještaj u međuvremenu, mislim da sam baš u little indiji.
od ovog što si nabrojala: životinje me baš ne zanimaju (eventualno u dobrom dokumentarcu) tako da mi otpada i zoo i night safari (iako sam se za njega predomišljala). također nisam ni nešto luda za šopingom u velikim centrima, čine me nervoznom. LP sam si uzela.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 17:19   #4
a kad ideš i koliko ostaješ??joj blago tebi,ja bi se odmah sad spremila i krenula da mogu..
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 17:41   #5
evo mi se upravo vratili i odusevljeni gradom.Bili smo na toj sentosi i jos se tamo radi na veliko ali je odlicno stvarno.Isli zicarom koja kosta 15 sgd.Bili smo 5 dana i prosli cijeli grad polako pjeske i sa mrt.Karta ti je jeftina i kosta oko 1.5 sgda u jednom pravcu.Nismo isli u zoo i na safari jer smo bili na pravome.U little indiji se neces oduseviti jer je to najprljaviji dio grada i mi smo ga prosli nabrzinu jer nam se nije svidio.Kada dodes iz one cistoce i ugladenosti onda u indiji padnes u nesvijest mada sam puno vremena proveo u indiji ali se naviknes na lijepo hm.Arab ulica nam se svidila.Najljepsi dio grada je uglavnom boat i ckark quay i mi smo tamo vecinom i jeli kao i teatar oko kojega se skuplja navecer cijela mladez singapura.I mi smo tako uzeli mapu i sve polako jer smo imali dosta vremena.Tamo ces jesti za odprilike 25-45 sgd za dvije osobe ali je lijepo i jednu vecer si mozete i to priustiti.Mi smo spavali u rendevouz hotelu i bio je odlican.Sto se shopinga tice bolila me glava jer ih ima kao u prici ali smo ih izbjegavali jer su ogromni i treba ti cijeli dan da prodes jedan od 1592 hm.Jeftiniji su od nas koliko smo uspjeli primjetiti izmedu 20-40 posto zavisno o produktu.Ako ti jos kako mogu pomoci samo pitaj.Samo toliko jer sam tek dosao i nisam jos uspio kofere raspakirati he.Uglavnom singapur fenomenalan,mapa u ruku i nista ti drugo ne treba
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 01:47   #6
idem 18.5., a ostat ću kratko (još ne znam točno) jer idem dalje.
koju je valutu najbolje nositi? dolare? treba li na što paziti? znam da globe za žvake i za pušenje, ima li još što?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 08:31   #7
Za singapur ti je svejedno koju valutu jer mijenjaju sve.Za sto dolara dobijes 150 a za euro 200 singapurskih.Koliko smo mi uspjeli primjetiti singapur nije bas toliko cist da mozes jesti sa poda i ljudi puse na sve strane kao i zvacu a policiju nismo ni vidjeli.Jedino sto su ljudi posteni tamo pa te mogu prijaviti za zvakanje jer je stvarno zabranjeno sto se nama nije dogodilo jer smo mi to sve lijepo radili.Pusi se na sve strane tako da nema brige ali na mjestima gdje je to odobreno kao i svugdje drugdje.Mi smo bili malo skepticni sto se toga tice jer su svi pricali kako treba paziti na sve to a na kraju tamo tako sve mirno i opusteno i niki te ne pita nista i radi se sve,pogotovo sa strane turista.
Sentosa ti je bio vojni otok ali su ga oni malo nasipali i napravili plaze,uredili lijepo ali se jos dosta toga radi.Obavezno odi na otvoreni show koji ti pocinje u 1940 a zove ti se songs of the seas.Karta ti kosta koliko se sjecam samo 6 sgd.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:47   #8
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
Obavezno odi na otvoreni show koji ti pocinje u 1940 a zove ti se songs of the seas.Karta ti kosta koliko se sjecam samo 6 sgd.
gdje je show? na sentosi?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 16:27   #9
Da,show ti je na sentosi.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 00:25   #10
Singapur-info

Pocetkom 2009. idem na Philippines, obzirom da letim preko Singapura i u odlasku i u povratku ostacu po nekoliko dana u ovom gradu. Nisam uspeo naci nista na ovu temu oa koristim priliku da pitam i zamolim ako neko zna nesto da napise na ovu temu. Zanima sta treba obavezno videti, gde traziti smestaj, postoji li neka Backpack zona sa jeftinim smestajem, kave su inace cene ovde... npr u poredjenju sa Thai... sta jos treba znati o ovom gradu, ima li nesto sto ne bi trebalo propustiti? itd... svaka informacija je vise nego dobro dosla!
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 20:49   #11
posto ima jos nas koji su u prolazu ili kracem zadrzavanju u singapuru,pa bi molili clana miloshz-a ili ako je ko skoro bio?.....da da neki savet oko pomenutog gore sto je neboimore vec naveo......
ivana16s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 18:32   #12
I ja isto molim, mi idemo u Maleziju, skoknut ćemo i do BKK, pa smo možda mislili da odemo i u Singapur, ili pak negdje drugo, ne znam?!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 23:27   #13
?

Ocigledno da ovaj topic posecujemo samo mi "nesrecnici" koji vapimo za nekom korisnom informacijom a oni koji bi mogli biti od pomoci nesto nisu raspolozeni za kuckanje Nadam se da ce se pojaviti neko sa pravim informacijama i malo dobre volje
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 09:41   #14
Singapur

Boraviili smo u Singapuru prije godinu i pol, pa nemam bas friske informacije, ali ono sto mi je ostalo u sjecanju je singapurski ZOO, obavezno posjetiti, Sentosa island, imaju brdo sadrzaja, to vam je kao zabavni park, onda obavezno posjetite China town, i idite na foot massage, tamo je na svakom koraku, glavnu ulicu Orchard road, super soping, onda Boat Quay brdo restorana, i kafica, grad ima super podzemnu, nas hotel je bio svega 100m udaljen od podzemne, tako da smo to koristili za prijevoz, imate i puno taksija cijena je ok, samo navecer znaju biti uzasni redovi. Kad smo bili tamo gradili su Singapore Flyer, pa ako imate priliku to posjetiti. To su neke slicice kojih se sjecam, sve u svemu dozivljaj koji se pamti, isli bi opet.
geto2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 19:10   #15
Evo ljudi...opet tema koju sam i ja postavila i skoro niti jedna informacija....hm...Pa nije valjda da nitko nije bio?
Mi idemo za 2 tjedna pa ako vam se ne zuri, ja vam dam opseznu i frisku informaciju kroz mjesec dana kada se vratimo...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 13:07   #16
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Evo ljudi...opet tema koju sam i ja postavila i skoro niti jedna informacija....hm...Pa nije valjda da nitko nije bio?
Mi idemo za 2 tjedna pa ako vam se ne zuri, ja vam dam opseznu i frisku informaciju kroz mjesec dana kada se vratimo...
Sorry ako sam duplirao temu... nisam nasao nista slicno pa sam onda otvorio novi topic ali to sada i nije tako vazno jer je krajnja poenta da dodjemo do zeljenih informacija... Elem, kako ti ides u najskorije vreme onda ce nam tvoj informacije biti najkorisnije... a cu u Singapuru biti po par dana i u odlasku i u povratku sa Philippines tako da mi je u odlasku bitno gde mogu naci ultra jeftin a iole pristojan smestaj, sta i gde se moze pristojno pojesti, kako iskoristiti luft dan, sta se moze videti onako u hodu bez tenzije, na kraju krajeva kako se malo opustiti... e u povratku me pored smestaja zanima i mozda neki shoping ako pretekne neka parica Naravno pored Sentose me interesuje sta se jos moze videti kai sve ostale servisne informacije... Eto tako... sada nam ostaje da ti pozelimo srecan put i dobar provod a kada se vratis ocekujemo informacije
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 08:45   #17
Mi ti vec imamo hotel organiziran Park Hotel...sad samo moramo sve prosnjofati i da definitivno cu vam sve ispricati...Bas online trazim nesto vise infos. Ne vjerujem da nitko nista ne zna...hm
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:00   #18
Hej ljudi, evo dobre stranice o Singapuru

http://www.visitsingapore.com/publis...l/de/home.html
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:15   #19
http://www.nightsafari.com.sg/
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:46   #20
Odusevljenja sam sa Singapurom..ova stranica je pre odlicna...jedva cekam da sve i sama vidim...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.