Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2003., 21:24   #61
Quote:
Winona kaže:
ovaj dio mi je upao u oci. Nije da se za carski zalazem ali smatram da je pravo svake zene da odluci sama kako ce roditi. U dogovoru sa svojim ljecnikom.

Ili mislis da zato sto je na carski rodila dijete - jest MANJE majka ?

Dapace, vjerojatno ne znas koliko traje i kakav je oporavak nakon te operacije . Toliko.
Jasno da je pravo žene da odluči kako će roditi. Carski, prirodno, epiduralnom ili u vodi.....činjenica je da se nakon dva carska reza ne preporuča ići na treće dijete!!!

Tendencija je mnogih žena da idu na carski jer ne žele više od dvoje djece ili žele samo jedno......time ne umanjujem njihovo majčinstvo, sačuvaj Bože!
I, usput, vrlo dobro znam koliko traje oporavak i kako je ženi nakon carsko reza.....ali u većini slučajeva lakše im jenego ženama koje rode prirodno, bez zahvata.

U svome razmišljanju, i stavu, prema pitanju broja djece u braku, onome normalnome, polazim od pretpostavke da je brak zajednica dvoje ljudi koji se vole, plod te ljubavi jesu djeca, i sve ono što supružnici zajedno proživaljavaju sa ili bez djece.....normalno je da ta obitelj živi u zajednici ili pripada nekoj zajednici te tako doprinosi razvoju, napredovanju i općem dobru.....obitelj, uzdržana od sredine, zajednice (narod, manjina, vjerska zajednica....), doprinosi njenome dobru i obrnuto....poznato načelo supsidijarnosti, samo u ovome slučaju prenešeno na obitelj i sredinu u kojoj ta obitelj živi.....živi li obitelj kao "zasebna cjelina", "otok" među drugima ne može se normalno razvijati niti normalno doprinositi općem dobru, ali ako i zajednica, društvo zapostavlja upravo svoju jezgru ono ne samo da ne doprinosi općem dobru nego uništava i obitelj, brak, moral, etiku, vjeru.....konačno samo sebi je rak rana!
Uzročno smo vezani, pa stoga moramo snositi i odgovornost.....a imati jedno ili samo dva djeteta, a postoje preduvjeti za više, je neodgovornost prema općem dobru i kratkovidnost......budućnost naše djece uvelike ovisi o nama i onome što im pružamo, a ja bih volio da moja djeca jednog dana žive u Hrvatskoj kao svojoj domovini, da si nađu nekoga iz Hrvatske, domaćeg i da s njime osnuju bračnu zajednicu.....ili kako već bude.
Ne moram i ne želim doprinjeti izumiranju svog naroda samo zato što želim uživati u svemu što mi pruža ovaj materijalizam......želim uživati u strosti obogaćenom velikom obitelji i velikim brojem malih ili velikih unučića!
Kada imam sposobnost i dar da podarim život zašto da se toga odreknem.....pa i meni je podaren......to je ipak najveći dar......ne budimo sebični!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Old 18.09.2003., 21:28   #62
Quote:
101st Airborne kaže:

Tendencija je mnogih žena da idu na carski jer ne žele više od dvoje djece ili žele samo jedno......
Oprosti, kakve veze ima carski rez s brojem djece

Imam kolegicu koja je rodila troje, odnosno svo troje na carski, naravno ne svojim izborom, vec iz zdravstvenih razloga.
magic is offline  
Old 18.09.2003., 21:34   #63
Quote:
plavva kaže:
bas sam cudna.
a ti si primjer covjeka kojem je stalo do njegovog sela a zivo mu se fucka za ostatak svijeta.
Brigu za ostatak svijeta ti izrazavaš na zanimljiv način, nek nas bude manje. Druga rješenja ne postoje?


Quote:
ja se ne definiram kao hrvatica, katolkinja ili sioux indijanac. ja se definiram kao ljudsko bice. a koliko djece odlucim imati moja je osobna odluka, a ne drustveno koristan rad.
Definirati se nekoj zajednici, biti član nekakve zajednice je čovjekova težnja od kako je postao.
Nije li upravo svijet na ovome stupnju na kojem je baš zbog težnje za razvojem vlastite zajednice u kojoj će svačija osobnost doći do izražaja?
Individualizam vodi k gubljenju identiteta.....i to je bolest modernizma.......konačno, krah je to i same osobnosti.

Smiješno, definiram se kao ljudsko biće, kao to se drugi ne definiraju, odnosno to ne pripada nama kao takvima.......pa baš ljudsko biće mora imati čvrstu obitelj i zajednicu u kojoj se može zdravo i ispunjeno razviti!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Old 18.09.2003., 21:36   #64
Quote:
magic kaže:
Oprosti, kakve veze ima carski rez s brojem djece

Imam kolegicu koja je rodila troje, odnosno svo troje na carski, naravno ne svojim izborom, vec iz zdravstvenih razloga.
Magic, nije stvar kako netko rodi nego zašto netko rodi baš na taj način!
Ostavimo sa strane sve slučajeve gdje taj zahvat mora doći i gdje je potreban ili radi majčina ili djetetova života!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Old 18.09.2003., 21:40   #65
a ja cu ponovo citirati tvoje rijechi


Quote:
Tendencija je mnogih žena da idu na carski jer ne žele više od dvoje djece ili žele samo jedno......
i zamoliti te da mi pojasnish kakve veze ima nachin poroda s brojem zheljene djece.
magic is offline  
Old 18.09.2003., 21:41   #66
Quote:
plavva kaže:
a koliko djece odlucim imati moja je osobna odluka, a ne drustveno koristan rad.
Tvoj je odluka, točno!

A hoće li broj djece utjecati na društveno koristan rad.......zar se djece mjere po društveno korisnom radu???
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Old 18.09.2003., 21:44   #67
Quote:
101st Airborne kaže:
Magic, nije stvar kako netko rodi nego zašto netko rodi baš na taj način!
Ostavimo sa strane sve slučajeve gdje taj zahvat mora doći i gdje je potreban ili radi majčina ili djetetova života!

a sto tebe smeta carski rez?

nije dosta sto ne mrdnes prstom pri porodu jos bi zena trebala biblijski da umire u bolovima....vjerovatno si i protiv epiduralne !
margarita is offline  
Old 18.09.2003., 21:55   #68
Quote:
magic kaže:
i zamoliti te da mi pojasnish kakve veze ima nachin poroda s brojem zheljene djece.
Carski rez omogućava ženi najbrži i najlakši oporavak nakon rođenja. Kao takav i najbezopasnij je i za majku i dijete, ali ne preporuča se imati više od dvoje djece, eventualno troje, rođenih na carski rez jer predstvlja opasnost za majku u slučaju nove trudnoće. Posebno se to odnosi na majke koje imaju mogućnost komplikacija u trudnoći, a danas ih je sve veći broj.

Ali, izbor carskog reza, samo zbog njegove "jednostavnosti".....dva ili tri puta rodiš na caski......poslije se više i ne usuđuješ......jednostvano, ne znam ovog trena kako da ti napišem razumljivo.......sve ide k tome da se ima manje djece, manje muke i bola, truda i neprospavanih noći....tak nekak......
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Old 18.09.2003., 22:00   #69
Quote:
101st Airborne kaže:
Ali, izbor carskog reza, samo zbog njegove "jednostavnosti".....dva ili tri puta rodiš na caski......poslije se više i ne usuđuješ......jednostvano, ne znam ovog trena kako da ti napišem razumljivo.......sve ide k tome da se ima manje djece, manje muke i bola, truda i neprospavanih noći....tak nekak......
Carski rez nije nimalo jednostavna operacija. Oporavak je puno duzhi nego nakon vaginalnog poroda.

Osim toga nema nikakve veze s neprospavanim nocima...ili cesh sad tvrditi i da su bebe rodjene na carski mirnije

Ma daj, sad si usro i shefa i stanicu
magic is offline  
Old 18.09.2003., 22:02   #70
Quote:
margarita kaže:
a sto tebe smeta carski rez?

nije dosta sto ne mrdnes prstom pri porodu jos bi zena trebala biblijski da umire u bolovima....vjerovatno si i protiv epiduralne !
Ne smeta me carski rez, al ima i on svoje granice!

Epiduralna? Dapače, i supruga je htjela tako, no sve ses pre brzo dogodilo!

Molim vas, dame i majke, one koje jesu, ne budite sitničave!
To što ja "ne mrdnem prstom" pri porodu nije moj izbor, jer tu i ne mogu baš birati, mogu onoliko koliko priroda dopušta......al moja je obveza i zadatak pomoći i olakšati tijek trudnoće i sve ono nakon trudnoće....bol i patnja moje žene je i moja bol, pa barem je pokušavam emotivno doživjeti!
Svi imamo svoju ulogu i zadaću.......nadopunjujemo jedni druge tako....a druga je stvar što toga mnogi muškarci, a i mnoge žene nisu svjesne!!!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Old 18.09.2003., 22:04   #71
Quote:
magic kaže:
Ma daj, sad si usro i shefa i stanicu
Istina!

Mea culpa!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Old 18.09.2003., 22:04   #72
Quote:
101st Airborne kaže:
Ne smeta me carski rez, al ima i on svoje granice!

da ga jebes ja opet ovo ne kontam

sta si htio ovime reci?
margarita is offline  
Old 18.09.2003., 22:09   #73
Quote:
101st Airborne kaže:
Carski rez omogućava ženi najbrži i najlakši oporavak nakon rođenja. Kao takav i najbezopasnij je i za majku i dijete, ali ne preporuča se imati više od dvoje djece, eventualno troje, rođenih na carski rez jer predstvlja opasnost za majku u slučaju nove trudnoće. Posebno se to odnosi na majke koje imaju mogućnost komplikacija u trudnoći, a danas ih je sve veći broj.

Ali, izbor carskog reza, samo zbog njegove "jednostavnosti".....dva ili tri puta rodiš na caski......poslije se više i ne usuđuješ......jednostvano, ne znam ovog trena kako da ti napišem razumljivo.......sve ide k tome da se ima manje djece, manje muke i bola, truda i neprospavanih noći....tak nekak......
ma znas sta

najbolje da se mi zene zabijemo u kucu i rodimo po jedno 15-tero u ime "viseg cilja"


zar ovakvi fosili jos hodaju zemljom
margarita is offline  
Old 18.09.2003., 22:13   #74
101,

shto si ono rekao, koliko vi imate djece?

A jel se meni broji u plus shto je moja nona rodila desetoro
magic is offline  
Old 18.09.2003., 22:30   #75
Quote:
101st Airborne kaže:
I, usput, vrlo dobro znam koliko traje oporavak i kako je ženi nakon carsko reza.....ali u većini slučajeva lakše im jenego ženama koje rode prirodno, bez zahvata.
"no vagina -no opinion"
mislim ko si ti da znas kako je roditi i kome je "lakse", molim te uzdrzi se tih provocirajucih komentara
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 18.09.2003., 22:37   #76
Quote:
101st Airborne kaže:
Ali, izbor carskog reza, samo zbog njegove "jednostavnosti

sve ide k tome da se ima manje djece, manje muke i bola, truda i neprospavanih noći....tak nekak......
:2up:
pa dakle nemam suvisle rijeci na ove nebuloze

ja jesam SKORO preminula na porodu zato jer nisam htjela "jednostavni" carski rez, sta sam sad? svetica
:2up: idi 101 nemam rijeci za tebe
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 18.09.2003., 23:10   #77
joj, ne da mi se.

iskreno, boli me dupe koliko na svijetu ima hrvata, finaca, azera ili moonovaca. nemre mi bit vise svejedno.
nije mi, s druge strane, svejedno kakav je svijet u kojem zivim i koliko su kvalitetni ljudi koji me okruzuju.

vidis, ja nemam ama bas nista na svijetu protiv ljudi koji zele imati dvoje, troje, sedmero djece i ne smatram ih konzervativnima, zaostalima, tradicionalnima. nit bi mi palo na pamet procjenjivati kako netko zeli roditi dijete i tvrditi da ima samo jedan pravi nacin, a to je krvlju, znojem i suzama.

a kaj se tice definiranja u zajednici i sveg ostalog sto si napricao... gle, otkad se zajednica definira kao narod? a ono o individualizmu kao bolesti modernog drustva vrati u knjigu parola iz koje si to izvukao. we are the borg? njanjanja...

btw, kad si se vec nakacio na to kaj se ja definiram kao ljudsko bice a ne pripadnik naroda i narodnosti (da, ISKRENO vjerujem da mazanje plemenskim bojama pripada nekom drugom vremenu), to je zato jer ni uz najbolju volju ne mogu naci prevladavajuce krvno zrnce. jebi ga, ja sam bastard ovog prostora i iskreno, sjajno se osjecam u toj ulozi.
plavva is offline  
Old 18.09.2003., 23:25   #78
Ja takodjer ne razumijem tu potrebu radjanja odredjene vrste - plemena - nacije... roditi dijete zacheto u trenutku kad su sve moje stanice pohrlile ususret onima koje je poslao u mene chovjek koga sam tada mislila da volim...to je bilo neshto sasvim osobito, nikakva tezhnja ka produzehtku bilokakve vrste.
magic is offline  
Old 18.09.2003., 23:54   #79
Quote:
101st Airborne kaže:
Carski rez omogućava ženi najbrži i najlakši oporavak nakon rođenja. Kao takav i najbezopasnij je i za majku i dijete, ali ne preporuča se imati više od dvoje djece, eventualno troje, rođenih na carski rez jer predstvlja opasnost za majku u slučaju nove trudnoće. Posebno se to odnosi na majke koje imaju mogućnost komplikacija u trudnoći, a danas ih je sve veći broj.

Ali, izbor carskog reza, samo zbog njegove "jednostavnosti".....dva ili tri puta rodiš na caski......poslije se više i ne usuđuješ......jednostvano, ne znam ovog trena kako da ti napišem razumljivo.......sve ide k tome da se ima manje djece, manje muke i bola, truda i neprospavanih noći....tak nekak......
Ja sam si poželjela carski jer je" najlakši" i "najbrži" oporavak nakon rođenja. Kao takav dijete mi je imalo hrpu komplikacija(o tome sam već pisala) a na žalost i danas i pitanje je kada će se i dali će se ta bolest stabilizirati(više ne muca) inaće je normanlno dijete ali je pod ljekovima, možda jednom skupim hrabrost pa napišenm o čemu je riječ.Sva sreća normalno se razvija, veseljak je i otvoreno dijete, ali dok se bolest ne stabilizira morat će biti tablete. Sve su to bile posljedice tako "željenog" carskog reza.
Ali kod drugog poroda (carski) digla sam ih na noge, pa sam ležala u boksu 15 min i bila prva na sekcijij, da tako" željeni" drugi carski ne prođe kao prethodni.
molim te nemoj više o carskom jer bih o tome mogla danima, a od tvojih gluparija hoće mi se bljuvat.
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Old 19.09.2003., 01:32   #80
Carski rez - jednostavan??!! Pa ne moze bas svatko izvaliti takvu glupost.
To je kod porodjaja zadnja opcija. Zene s rezom duze se oporavljaju ne one koje radjaju normalnim putem. Isto tako ako ste citali dva tri dana poslije poroda moze se poceti s laganim vjezbama, ali iza carskog mora se cekati puno puno duze.
Ej, cekajte malo samo razmislite, netko te razreze ispod bikini linije da bi izvukao dijete. Koji su to savovi.
Kad radjas vaginalno mozes proci bez ijednog sava.
Sinok is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.