Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2009., 15:07   #1061
Samo što su oni izuzetno "osjetljivi" na takva loša razdoblja. Ne mogu opstati dugo ako tako potraje malo dulje vremena.
U tome je rizik takvog poslovanja (brze ekspanzije zaduživanjem) - u dobrim vremenima bereš profit samo takav, dođe loše razdoblje i u pitanje se dovodi sama egzistencija poduzeća.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:12   #1062
Trebao biti precizniji oko toga "malo dulje vremena". Ovako ti ne mogu ništa prigovoriti.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:15   #1063
Još bolje.

Već sam rekao, po mojoj procjeni, još 6 mjeseci onakavih vozarina od prije 10-ak dana i DRYS bi otišo u likvidaciju ko Zaf.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:40   #1064
NO potvrdio isplatu dividende.
http://www.zse.hr/userdocsimages/nov..._odluke_NO.pdf
d1nam0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:41   #1065
A jel' znaš ti što bi za cjelokupno svjetsko gospodarstvo značilo još 6 mjeseci onakavih vozarina od prije 10-ak dana? I ovako mi se sve to jako sporo oporavlja.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:46   #1066
I meni je sporo, ali to je realnost, mene se pita.
Volio bih da je počeo oporavak vozarina do nekih pristojnih razina, ali još sam skeptičan.

Quote:
d1nam0 kaže: Pogledaj post
Nice.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 09:47   #1067
Ne znam za vas,ali svaki put kad pogledam ticker ATPL meni padne na pamet Atlantida.Jedino nisam razriješio je li asocijacija vezana uz potonuće ili uz naprednost.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 09:53   #1068
mene privlači veliko plavetnilo
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 11:57   #1069
mene samo novac. :Showmethemoney:
a vjerujte mi ATL(P) nije tvornica novca (HT-e), već sitni obrt, manofaktura (novca).
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 14:27   #1070
Baltic Exchange Dry Index TM 1642 (UP 144)
Baltic Exchange Capesize Index TM 2999 (UP 265)
Baltic Exchange Panamax Index TM 1251 (UP 123)
Baltic Exchange Supramax Index TM 854 (UP 71)
Baltic Exchange Handysize Index TM 404 (UP 25)


atlanska više nereagira na bdi?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 14:52   #1071
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
..
Baltic Exchange Capesize Index TM 2999 (UP 265)
...
Opet su najviše potegli capesize. Gledajući ovo sve sam više uvjeren da odustajanje od capesize novogradnje nije bio dobar potez.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 15:06   #1072
Ma povuće će Atlantska, mislin da je u ovo vrime recesije, njena dionica jedan od rjetko dobro odabira, barem na duži period...
d1nam0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:30   #1073
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Opet su najviše potegli capesize.
Kako ti računaš? BCI je narastao 9,6%, a BPI 10,9%. Gledaj postotke, a ne apsolutne brojeve.

Quote:
nulakuna kaže:
Gledajući ovo sve sam više uvjeren da odustajanje od capesize novogradnje nije bio dobar potez.
Gle, oni su taj cape ugovorili po puno većoj cijeni nego što mu je ona danas.
To su lijepo raskinuli bez penala i ugovorili 2 tankera (kojima je cijena sad također pala). Jel to nije dobar potez?

Ti uzimaš pretpostavku da će se cijene vozarina znantno oporaviti do kraja godine, ali što ako neće? To je velika pretpostavka. To je veliki rizik - sukladno tome je i nagrada velika ako bude dobra varijanta (capesize brodovi najviše zarađuju), ali ako bude nepovoljna varijanta i gubiš najviše.

Uostalom, ispravi me ako griješim (ne pratim to baš pa nisam siguran), cijene vozarina za prijevoz nafte nisu pretrpjele ovako gadan pad kao ove za rasute terete i puno je, trenutno, profitabilniji prijevoz nafte.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:57   #1074
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post

Uostalom, ispravi me ako griješim (ne pratim to baš pa nisam siguran), cijene vozarina za prijevoz nafte nisu pretrpjele ovako gadan pad kao ove za rasute terete i puno je, trenutno, profitabilniji prijevoz nafte.
Mislim da su disperzirali rizik, računajući ... ajde i naftu će trebati prevoziti kada krene lokomotiva ponovo ... još ima prilika ove godine za dokup ATPL-a
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 19:32   #1075
down

sto mislite tko sada prodava dionice atlantske?

clanovi uprave i nadzornog odbora. oni su ih dobili po 100 kn i manje, pa ako su i 800 zarada je 8 puta.
dry bulk se sada malo oporavlje kine radi, ali za kratko. zasto je atlantska smanjila place radnicima "dubrovnik airlines"? oni su u zraku i na moru u "umaku" da ne recem u "sosu".
jos cemo vidjeti sto ce biti s hotelima, hoce li ovog ljeta moci vracati svoje kredite.
__________________
more svud oko nas
porporela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:01   #1076
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Kako ti računaš? BCI je narastao 9,6%, a BPI 10,9%. Gledaj postotke, a ne apsolutne brojeve.
Hebiga, odokativna metoda.


Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Gle, oni su taj cape ugovorili po puno većoj cijeni nego što mu je ona danas.
To su lijepo raskinuli bez penala i ugovorili 2 tankera (kojima je cijena sad također pala). Jel to nije dobar potez?
Kako znaš po kojoj cijeni su ugovorili koji brod? Kada su ugovarali capesize cijene su već bile pale, preuzeli su ugovor od kojeg su drugi odustali.
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Ti uzimaš pretpostavku da će se cijene vozarina znantno oporaviti do kraja godine, ali što ako neće? To je velika pretpostavka. To je veliki rizik - sukladno tome je i nagrada velika ako bude dobra varijanta (capesize brodovi najviše zarađuju), ali ako bude nepovoljna varijanta i gubiš najviše.

Uostalom, ispravi me ako griješim (ne pratim to baš pa nisam siguran), cijene vozarina za prijevoz nafte nisu pretrpjele ovako gadan pad kao ove za rasute terete i puno je, trenutno, profitabilniji prijevoz nafte.
Naravno da je to na temelju te pretpostavke. Nije to samo moja pretpostavka. Ja ću najmanje nahebati ako su to loše pretpostavke.

Da se razumijemo, nisam ja protiv toga što su naručili tankere, taj sektor najmanje oscilira i daje nekakvu sigurnost, samo mislim da nisu trebali odustati od capesize. Mogli su naručiti tankere i platiti ih prodajom nekog od starijih bulkera. Sve se to ugovara unaprijed, a već su platili 30% capea, a ako ih banke ne bi htjele pratiti mogli su ići na dokapitalizaciju kao ULPL.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:29   #1077
SPOT 4 TCE AVG (USD)
BCI 30001 +3506
BPI 10036 +996
BSI 8928 +738

Kada se oduzmu prosječni dnevni troškovi ostane prosječna zarada po brodu:
(USD)
BCI 22000
BPI 5000
BSI 4500

Vidi se da sada capesize brodovi zarađuju oko 4 puta više od panamaxa. S tim da sam uzeo prosječne proškove, za novi capesize dnevni troškovi iznose oko 6500 $, a za stare panamaxe isto toliko. Razlike u gubicima koje brodovi mogu učiniti u slučaju niskog BDI nisu tako velike kao razlike u zaradama kada je BDI dobar.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 08:43   #1078
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Kako znaš po kojoj cijeni su ugovorili koji brod? Kada su ugovarali capesize cijene su već bile pale, preuzeli su ugovor od kojeg su drugi odustali.
Koliko me sjećanje služi, ugovorili su ga negdje na polovici ovog strmopizda vozarina sa 11000 na 700 bodova, kad je BDI bio oko 5000. Cijene bulkera već onda jesu pale, ali su današ i još puno niže.
Quote:
nulakun kaže:
Mogli su naručiti tankere i platiti ih prodajom nekog od starijih bulkera. Sve se to ugovara unaprijed, a već su platili 30% capea, a ako ih banke ne bi htjele pratiti mogli su ići na dokapitalizaciju kao ULPL.
Bilo je mnogo opcija, oni su izabrali to što su izabrali. Možda su mogli i bolje. Nisam stručnjak za to pa ne znam, ali mi se čini da su napravili jako dobar posao.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:35   #1079
hausiću, ništa ne pitaš

bdi +173 1815, bpi +123 +996 zeleno, što volim zeleno
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:15   #1080
Ovaj oporavak vozarina je naprosto krasan.
Još jedna iljadarka na panamaxu preko noći.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.