Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2004., 08:41   #61
Vrlo mi je zao da nisam prije reagirao na ovaj topic tako da se vidimo u Amsterdamu da ti ja pokazem njegovu dobru i losu stranu.Kao grad je karina .Po skupoci je karina,ali ne zaboravi ima on nesto sta nema niti jedan grad na ovoj kugli zemaljskoj,a to ti nemozes da vidis u tako malom vremenu tvog boravka vec ja koji se ovde nalazim ??godina.Skupo imas pravo!!

__________________
spiro
spiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 09:56   #62
Quote:
funkster kaže:
a u skoro cijelom Amsterdamu (mislim na centar) ne mozes besplatno pisat. Pisanje ti se u skoro svim bircevima naplacuje 50 centi,
A sta nisi primjetio silne latrine nasred ceste skoro na svakom cosku u centru Amsterdama koje su dakako skroz besplatne

Ja sam sugdje besplatno pisala po svim barovima i restoranima i to u 11. mjesecu ove godine
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 10:07   #63
A sta nisi primjetio silne latrine nasred ceste skoro na svakom cosku u centru Amsterdama koje su dakako skroz besplatne

Ja sam sugdje besplatno pisala po svim barovima i restoranima i to u 11. mjesecu ove godine


Ma lako je za zenska bica.One imaju ulaz SVUGDUJE.Ma i ZASLUZILE STEEEEEEEEEEEEEEE
__________________
spiro
spiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 02:59   #64
Quote:
spiro kaže:
Vrlo mi je zao da nisam prije reagirao na ovaj topic tako da se vidimo u Amsterdamu da ti ja pokazem njegovu dobru i losu stranu.Kao grad je karina .Po skupoci je karina,ali ne zaboravi ima on nesto sta nema niti jedan grad na ovoj kugli zemaljskoj,a to ti nemozes da vidis u tako malom vremenu tvog boravka vec ja koji se ovde nalazim ??godina.Skupo imas pravo!!

Ma daleko od toga. Sasvim sam svjestan da se u 3-4 dana ne moze dozivjeti ni 20 % pravog Amsterdama pogotovo u turistickoj turi. Ali svejedno ne gine mi jos koji posjet tokom slijedece godine (nadam se) tako da vjerujem da ce bit sasvim drukcije,a i nesto sam nacuo da se oko proljeca ili cijele godine ne znam, iznajmljuju kuce za cca 10 ljudi za jeftinu lovu pa ako netko zna sta o tome neka podjeli informaciju.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 10:18   #65
ma nije bas tak brodo

Quote:
funkster kaže:
iznajmljuju kuce za cca 10 ljudi za jeftinu lovu pa ako netko zna sta o tome neka podjeli informaciju.
ono kaj sam ja skuzio pri prvom posjetu (koji je trajao preko mjesec dana) je to da "nasi" ljudi jedva cekaju da im netko od "nasih" dodje u posjetu, pa ih prime kod sebe doma ili za neku sitnu lovicu ili za par vrecica hrane...(jer stanove ionako ili placaju malo ili im placa drzava neki dio a oni ostatak) ista je stvar i sa drogama, da nema ljudi koji idu gore u posjetu..pitanje je kako bi "nasi" zivjeli gore, ista je stvar sa svim drugim nacijama, englezi idu englezima arapi arapima...musliman u Meku a mi u Amsterdam...

naravno uvijek vas moze netko primiti djaba...no u tom gradu nista nije djaba...al opet nije ni sve tak skupo...to ti je kao da odes u Dubrovnik i seres kak je kava skupa, je skupa je ak je pijes na stradunu..odi iza, malo lijevo, kod domace ekipe...oni znaju gdje je jeftino i dobro..ista je stvar u svakom gradu...samo se traba snac i raspitat malo...
__________________
lavPisJuniti
go2:http://www.geocities.com/zeleni_spijun
zeleni_spijun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 16:38   #66
Re: ma nije bas tak brodo

Quote:
zeleni_spijun kaže:
ono kaj sam ja skuzio pri prvom posjetu (koji je trajao preko mjesec dana) je to da "nasi" ljudi jedva cekaju da im netko od "nasih" dodje u posjetu, pa ih prime kod sebe doma ili za neku sitnu lovicu ili za par vrecica hrane...(jer stanove ionako ili placaju malo ili im placa drzava neki dio a oni ostatak)
Ne znam odkud ti to. Stanarine niti su niske, niti su stanovi besplatni.
Mozda su ljudi koje ti poznajesh josh uvijek s statusom izbjeglica (tada ne placaju stanarinu, jer su im primanja minimalna, vishe je to dzeparac za klopu), ili su na socijali, pa imaju supsidiju na stanove u kojima zive, ali i u tom slucaju im ode oko pola socijale na stanarinu.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 17:55   #67
a koja je svrha tvog posta uopce ??? sto si htio reci ???
__________________
lavPisJuniti
go2:http://www.geocities.com/zeleni_spijun
zeleni_spijun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 12:40   #68
Quote:
zeleni_spijun kaže:
a koja je svrha tvog posta uopce ??? sto si htio reci ???
Neshto s sigurnoshcu tvrdish, ja ti kazem da to nije istina i onda me pitash koji je smisao mog posta. Da ponovim josh jednom, u malo jednostavnijoj verziji:
ovo shto si napisao:


"zeleni_spijun kaže:
ono kaj sam ja skuzio pri prvom posjetu (koji je trajao preko mjesec dana) je to da "nasi" ljudi jedva cekaju da im netko od "nasih" dodje u posjetu, pa ih prime kod sebe doma ili za neku sitnu lovicu ili za par vrecica hrane...(jer stanove ionako ili placaju malo ili im placa drzava neki dio a oni ostatak) "



nije istina.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 13:25   #69
ma nije kua

gle bili oni studenti ili izbjeglice, koncertni majstori ili hohstapleri svi oni se trude zivjeti jeftinije, pa kad netko ide doma na metar dana onda se njegov krevet moze iznajmiti nekome drugom (obicno frendu doticnog ili doticnih) za smjesan nofac, hvala se moze reci i sa nekoliko vrecica hrane, malom vrecicom domace Trave....osmjehom ...

dakle ako postoji ekipa koja zivi u nekom stanu (ne nuzno skvotu)
onda ta ekipa moze primit koga god hoce i sa kojim god motivima
osobno sam prosao puno takvih stanova, sve raspolozive podove zauzimaju vrece za spavanje, zna biti i po 10 -15 vreca, ma i vise

al glavno da ti tvrdis da je Dam skup


HRANA JE JEFTINIJA NEGO U HR
AMSTERDAM JE SKUP TURISTIMA (probaj jednom pojest burek kod mog frenda pas vidit kaj rekbu i kaj covjek)
STANOVI SU SKUPI al podjeli tu cifru na 10 ili 15 pa su JEFTINI

//im postom prepisku izmedju nas dvojice smatram zavrsenom
__________________
lavPisJuniti
go2:http://www.geocities.com/zeleni_spijun
zeleni_spijun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 18:52   #70
Halo, zivim tu u UK i zelio bih skociti preko vikenda do Amsterdama. No, kako radim ko pas po cijele dane, mogu si odvojiti samo petak, subotu i nedjelju....da li je moguce vidjeti nesto za to kratko vrijeme??? Ima li neka dobra
dusa da mi preporuci jedan mali tour de force Amsterdama (ono,
od c.shoppova do clubbinga)?

Ajme, jel' trazim previse?

Thx
__________________
Reggae & Pivo
BladeII is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 19:02   #71
Ne trazis previse !!!Javi se na pr-e-mail-Dobro doso!!
__________________
spiro
spiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 12:09   #72
Re: ma nije kua

Quote:
zeleni_spijun kaže:
gle bili oni studenti ili izbjeglice, koncertni majstori ili hohstapleri svi oni se trude zivjeti jeftinije, pa kad netko ide doma na metar dana onda se njegov krevet moze iznajmiti nekome drugom (obicno frendu doticnog ili doticnih) za smjesan nofac, hvala se moze reci i sa nekoliko vrecica hrane, malom vrecicom domace Trave....osmjehom ...

dakle ako postoji ekipa koja zivi u nekom stanu (ne nuzno skvotu)
onda ta ekipa moze primit koga god hoce i sa kojim god motivima
osobno sam prosao puno takvih stanova, sve raspolozive podove zauzimaju vrece za spavanje, zna biti i po 10 -15 vreca, ma i vise

al glavno da ti tvrdis da je Dam skup


HRANA JE JEFTINIJA NEGO U HR
AMSTERDAM JE SKUP TURISTIMA (probaj jednom pojest burek kod mog frenda pas vidit kaj rekbu i kaj covjek)
STANOVI SU SKUPI al podjeli tu cifru na 10 ili 15 pa su JEFTINI

//im postom prepisku izmedju nas dvojice smatram zavrsenom
Gledaj, jedna je stvar reci kako tvoji frendovi zive, a druga stvar je tvrditi kako tako zive i razmishljaju svi "nashi" ovdje.

Ne znam shto ti je diglo zivac i cemu to izderavanje. Jesam ja tebe necim uvrijedila?
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 03:05   #73
Re: Amsterdam by night

Quote:
Indi kaže:
Halo drugari!
Vratila sam se sa svojeg treceg putovanja u Amsterdam & it never ceases to amaze me. Fenomenalan je to grad i svasta lijepoga se moze tamo vidjet, a pogotovo lijepo nakon sto covijek zapali i popije kavu u jednom od mnogih coffee shopova
Posto sam cijele noci lunjala gradom, muvala se po klubovima i coffee shopovima, i setnjice kroz red light district, danju sam spavala. Toplo preporucujujem za pogledat Rebrantovu kucu i muzej Van Gogha Shopping je sasvim solidan (ne zaboravit obici tzv Smart Shops) i ljudi su super simpa, jedino treba pazit da se ne razljuti kakvog biciklistu . Sve u svemu, jedva cekam ponovo ic tamo. Ak zivite u zapadnoj Evropi, low cost airlines ce vas odvesti u Amsterdam za malo para jedino je jako tesko nac smjestaj preko vikenda ako se ne rezervira cca 2-3 tjedna unaprijed.
Hajd, pinkelc na rame i put pod noge.
p.s. grad je prepun dobrih frajera
vow, oduvijek želim posjetiti taj grad, a valjda budem jednog dana kad zaradim koju lovicu, do tad biram bliže destinacije . puno sam slušala o šetnjicama kroz red light district, baš me zanima, doživjela sam to samo preko razglednice. sto se tice shoppinga, to me previse ne zanima, ali me zato jako zanimaju ovi coffee shopovi, po tome koliko su razvikani, zaključujem da ih ima dosta pa postoji mogućnost da se doma vratim ko mala narkićka zasigurno ću ga jednom posjetiti!
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 10:48   #74
vow, oduvijek želim posjetiti taj grad, a valjda budem jednog dana kad zaradim koju lovicu, do tad biram bliže destinacije . puno sam slušala o šetnjicama kroz red light district, baš me zanima, doživjela sam to samo preko razglednice. sto se tice shoppinga, to me previse ne zanima, ali me zato jako zanimaju ovi coffee shopovi, po tome koliko su razvikani, zaključujem da ih ima dosta pa postoji mogućnost da se doma vratim ko mala narkićka zasigurno ću ga jednom posjetiti!



Javi te se Spirui!!!

: On ti dobro pozna Amsterdam nakon 32 godine boravaka u njemu
__________________
spiro
spiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 15:39   #75
Quote:
Vojky kaže:
U, da vidiš samo kako ga mogu deportirati... I to van EU... A onda će kod svakog ulaska u Sloveniju morati pokazivati da ima novac, kartice i slično, jer će biti u bazi podataka...
Pa to onda i nije neki problem. Mene nikada nitko nije deportirao. Nisam nikada prekršio niti jedan EU zakon ili slično. Nisam niti u jednoj bazi podataka...ali me slovenci uredno isprepipaju pri svakom prolazu kroz deželu. Kada putujem vlakom obavezno traže i novac i kartice, uz putovnicu i osobnu iskaznicu...vrhunac je bio kada su me u vlaku tražili vozačku dozvolu.

Uostalom, nizozemska policija je navodno jako razumna i tolerantna. Ako imaš dobar izgovor, te ako si pristojan i uljudan, ispričaš se i objasniš da nisi bio svjestan da kršiš zakon, te da to u tvojoj zemlji to nije kršenje zakona, onda će ti vjerojatno oprostiti.
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 19:31   #76
Uostalom, nizozemska policija je navodno jako razumna i tolerantna. Ako imaš dobar izgovor, te ako si pristojan i uljudan, ispričaš se i objasniš da nisi bio svjestan da kršiš zakon, te da to u tvojoj zemlji to nije kršenje zakona, onda će ti vjerojatno oprostiti

__________________
spiro
spiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 02:44   #77
Jao, nisam trebala otvarat ovaj topic, sad sam se samo ubedirala
Amsterdam mi je jedna od još neostvarenih želja i nadam se da ce uskoro bit para za to
Pozdrav svima vama gore
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 09:41   #78
Quote:
Potala kaže:
Jao, nisam trebala otvarat ovaj topic, sad sam se samo ubedirala
Amsterdam mi je jedna od još neostvarenih želja i nadam se da ce uskoro bit para za to
Pozdrav svima vama gore
Pa onda se vidimo u Amsterdamu.Kada krenes javi
__________________
spiro
spiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 09:38   #79
Ima li koji kraći izlet van grada vrijedan truda? Kako se zove i kako se dođe tam di su one vjetrenjače?
__________________
Idem tamo gdje je sve po mom!!!
Bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 13:38   #80
Pa u Nizozemskoj ti je sve za kraći izlet. Sve ti je na oko sat dva od Amsterdama. Jedne vjetrenjace su ti u Zanse Scanse ili tako nekako, a to ti je nekih 20 minuta vlakom od A'dama. One druge su dalje.
Mozes otici u Harlem i dalje na plazu, da vidis okean.
Biciklom u Waterland. Mozda do Markena.
To ti je i previse za prvi put. Uzivaj!!!!!!!!!!
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.