Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 09:05   #5721
Rodila sam u Petrovoj prije malo manje od mjesec dana.
Sve pohvale osoblju, kako u radjaoni tako i na odjelu. Sobe uredne i čiste, hrana super, sestre ce sve objasniti sta ih se pita. Nisu dosadne i ne ulaze u sobu svaki cas, reagiraju na svaki poziv. Nijedna nije bila “lose raspolozena” i neljubazna mada sam svasta “citala” o osoblju i opcenito o Petrovoj kao rodllištu.

Mozda sam samo imala srece sa smjenama, ali ja osobno nemam nijednu zamjerku.

__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:54   #5722
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Po mom iskustvu max 20min se ceka.
Brzo ide i trudnice imaju prednost.
Kad dodjes tamo ljevo od ulaza ti je wc, kraj wc je neka polica na kojoj su prijemni upitnici za trudnice. Ispuni taj upitnik i skupa sa uputnicom, knjizicom i karticom dopunskog ga skaci i stavi u kutiju za trudnice koja se nalazi ispod televizora. Spajalice su ti isto ispod televizora.
Hvala!
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:37   #5723
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Cure, moram u petak ići u Petrovu vaditi krv da mi se odredi RH faktor i valjda testiranje na hepatitis. Vađenje krvi počinje od 7.30. Jel mi može netko reči, koliko se otprilike čeka? Jer moram ići na posao.
Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Da budeš brza uputnicu i knjizicu spojene spajalici odmah stavi od ulaza desno na to predviđeno mjesto, a onda tek ispuni taj upitnik jer njega treba donijeti tek kad ulazis na vađenje
yenna89 ti je u principu sve rekla.

Ja sam bila jutros i došla sam malo prije 7.30 i još nisu radili.
Stavila sam knjižicu i uputnicu u kadicu za trudnice i čekala - ja čak nisam skužila listić za trudnice nego tek kasnije kad su neke cure popunjavale.
Tako da ti to ne treba odmah nego tek kad uđeš unutra.

Ja sam bila gotova malo prije 7.50, a nalazi su gotovi 29.11.
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:40   #5724
bolje je papir popuniti prije, jer onda se sestre izderavaju i čude zašto nisi to popunio, kada te prozovu. i samo se gubi vrijeme onda.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:47   #5725
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
bolje je papir popuniti prije, jer onda se sestre izderavaju i čude zašto nisi to popunio, kada te prozovu. i samo se gubi vrijeme onda.
Nismo se razumjele. Papir popunit prije nego se uđe, ali prvo staviti knjižicu te onda popunit papir.
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:51   #5726
Cure, jel netko zna da li je odredivanje RH faktora, krvne grupe itd. potrebno u drugoj trudnoci?
To sam radila u prvoj i nekako mi je logicno da u drugoj ne treba ali me cura koja radi u Petrovoj 3 uvjerila da ja to sigurno moram?!
Sad aam na strogom mirovanju pa ne znam i kad bi to obavila ako se ne smijem dizati?
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:54   #5727
Obavezno stavit papir sa knjizicom, Da. Ja sam došla iza 5 drugih trudnica. One su držale papire u ruci a ja ga stavila sa knjižnicom u kutiju. Mene su prvu prozvali i rekli na razglas da mole da svi ispune papir. Ušla sam u roku 3min. Nisam ni jaknu stigla skinut. Ja ga uzmem u prolazu i tamo kod knjižica ispunim. Da ne bi sestra došla po knjižice slučajno.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:59   #5728
Kod nas su išli redom. Moja knjižica je bila četvrta, a četvrta sam i ušla. Bez obzira na papir.
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:37   #5729
Al imam još jedno pitanje - vezano uz podizanje nalaza.
Na onom listiću su mi zaokružili da je podizanje nalaza u ponedjeljak od 14-15 i onda napisali 29.11. od 14-15, a to je srijeda?
Jel to znači da mogu doć 29.11 po nalaze ili tek prvi ponedjeljak nakon 29.11?
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:19   #5730
A
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ma ne, Doktorima je dosadno i rade to eto tako samo zato jer su sadisti

super su mi takvi komentari, zbilja smo nacija gdje je svaki stanovnik najbolji nogometni izbornik, ekonomski stručnjak i vrhunski doktor, sve redom stručniji od onih koji su se ekšli školovali za to.
I meni su super ovakvi komentari koji nemaju veze s vezom. Nadam se da ćeš proživjeti isto što i ona da možeš sama procijeniti. Takvi jedino tako nauče pa brani i dalje bez da nemaš pojma o cijelom događaju

Ako ti kroz trudnoću govore da će ić na carski jer je velika beba i još prenijela i ako se 22sata ne otvoriš ni uz drip, a da oni kažu sa carskim ide samo ako je život bebe u pitanju onda je to mučenje da.

Zadnje uređivanje crvenaruža : 22.11.2017. at 17:38.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:22   #5731
Wayne
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Daj nam više informacija!
Išla je u rodilište jer ima trudove ili joj je puknuo vodenjak, ili oboje?
Čime "potpomažu" otvaranje? Gel, drip...?
Kolko su česti trudovi?
Beba se pretpostavljam ne spušta i ne pati jer da je CTG loš nebi riskirali.
"Mučenje" je stvar subjektivnog dojma, a ja se ipak nadam kako imaju objektivne razloge.
Nemaju opravdanja jer je njezin doktor govorio da neće moć prirodno ić zbog veličine bebe, prenijela je ali oni su ipak odlučili da se 22sata krvi da bi ipak poslali na carski... I da bi nakon toga opet kirurg rekao da ne zna zašto nisu došli prije kad je bilo očigledno da neće ić prirodno

Zadnje uređivanje crvenaruža : 22.11.2017. at 17:36.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:44   #5732
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Rodila sam u Petrovoj prije malo manje od mjesec dana.
Sve pohvale osoblju, kako u radjaoni tako i na odjelu. Sobe uredne i čiste, hrana super, sestre ce sve objasniti sta ih se pita. Nisu dosadne i ne ulaze u sobu svaki cas, reagiraju na svaki poziv. Nijedna nije bila “lose raspolozena” i neljubazna mada sam svasta “citala” o osoblju i opcenito o Petrovoj kao rodllištu.

Mozda sam samo imala srece sa smjenama, ali ja osobno nemam nijednu zamjerku.

koliko dugo si bila? Tj. ak si bila 4 dana onda moguce da nisi naisla na losu smjenu
Ja 10 dana i nemrem rec da nisam naisla na lose raspolozenje i neljubaznost Daleko da su svi takvi ali neki fakat trebaju preispitati svoje ponasanje.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:33   #5733
Potpisujem Black.
Nije bez razloga petrova dobila epitet klaonica i rodilište s najvećom stopom smrtnosti djece.
Ostaviti rodilju preko tri sata na krvi skoro golu, dati joj da rađa preko 30sati jer se njima ne da na carski iako je na svim papirima naznačeno da trudnoća nije za prirodni porod i još sto loših stvari potaknu te da više nikad ne rodiš.
Nisu svi komentatori i doktori i taj glupi komentar nebi ni komentirala, ali moram. Ako nešto ovako proživiš, znači svuda u papirima se vodi da je preporučen carski a oni odugovlače, onda s razlogom nemaš šta pozitivno za reći. Možeš bit sretan ako izađeš bez lošeg iskustva iz te bolnice.
tužni cvjetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:14   #5734
Navodno je najveca smretnost beba upravo zato sto tamo dolaze upravo komplicirane trudnoce. Jbga ima nesto i u tome.
Ali istina da puste zenu da se muci satima samo da ne bi na carski. Da li je pre malo dr ili stite prirodan porod, ne znam. U svakom slucaju, prodaju price na tecaju o porodi max 4-5 sati, sve ostalo carski. Jbga, ni ja se nisam otvarala ni uz drip, 22 sata porodjajnih muka.
A i tada bi produzili da nisam pukla i krenula tiskat iako nije bilo dr. Promenada je tamo i nemas neku sigurnost.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:26   #5735
Petrova je referentni centar za patološke trudnoće za cijelu RH pa nije ni čudo da se svašta događa i čuje.
također, mislim da tamo ima i najviše poroda pa sličan postotak negativnih iskustava kao i u drugim bolnicama jednostavno daje veći broj i više se o tome priča/piše/čuje.
sva sreća pa u ZG stvarno imamo izbora pa mislim da ovo pljuvanje po Petrovoj nema prevelikog smisla.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:46   #5736
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
Nismo se razumjele. Papir popunit prije nego se uđe, ali prvo staviti knjižicu te onda popunit papir.
to da

Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Cure, jel netko zna da li je odredivanje RH faktora, krvne grupe itd. potrebno u drugoj trudnoci?
To sam radila u prvoj i nekako mi je logicno da u drugoj ne treba ali me cura koja radi u Petrovoj 3 uvjerila da ja to sigurno moram?!
Sad aam na strogom mirovanju pa ne znam i kad bi to obavila ako se ne smijem dizati?
ne trebaš ponovno. mene nisu tražili. ako nisi imala u međuvremenu transfuziju, nema ti se kako promijeniti krvna grupa (ja ni za ovo nisam znala, to mi je rekla jedna pri vađenju krvi, jedino tad ima smisla ponovno vaditi krvnu grupu)

Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
A

I meni su super ovakvi komentari koji nemaju veze s vezom. Nadam se da ćeš proživjeti isto što i ona da možeš sama procijeniti. Takvi jedino tako nauče pa brani i dalje bez da nemaš pojma o cijelom događaju

Ako ti kroz trudnoću govore da će ić na carski jer je velika beba i još prenijela i ako se 22sata ne otvoriš ni uz drip, a da oni kažu sa carskim ide samo ako je život bebe u pitanju onda je to mučenje da.
u pravu si. nisam imala pojma o cijelom događaju, ali niti si ti išta napisala osim upotrijebila ružne i optužujuće riječi, bez iti jedne jedine riječi objašnjenja o čemu se radi. i time izazvala reakciju.

Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Navodno je najveca smretnost beba upravo zato sto tamo dolaze upravo komplicirane trudnoce. Jbga ima nesto i u tome.
Ali istina da puste zenu da se muci satima samo da ne bi na carski. Da li je pre malo dr ili stite prirodan porod, ne znam. U svakom slucaju, prodaju price na tecaju o porodi max 4-5 sati, sve ostalo carski. Jbga, ni ja se nisam otvarala ni uz drip, 22 sata porodjajnih muka.
A i tada bi produzili da nisam pukla i krenula tiskat iako nije bilo dr. Promenada je tamo i nemas neku sigurnost.
ovo je totalno istina. statistički imaju najviše poroda, i najteži slučajevi iz cijele HR dolaze tamo. a nažalost, kod takvih najtežih trudnoća, velika je i šansa loših ishoda. sve te parametre treba uzeti u 'računicu'.

i ponavljam, uvijek se prepričavaju negativne priče, a pozitivne ne. čisti primjer s ove stranice; forumašica napisala svoje dobro iskustvo, to nije izazvalo nikakvu reakciju, a sad će se razmijeniti 20ak postova oko rasprave jer je netko napisao da je Petrova 'klaonica'. meni osobno je taj naziv grozan, ali dobro.

ja osobno nisam nikakav protivnik carskog, i ne smatram jedino vaginalni porod 'prirodnim' kao RODE i dosta forumašica- ali s takvom klimom, ni ne čudim se što je i u bolnicama takav pristup, i odgađa ga se puno predugo (ako nemaš neku vezu). a ne treba zanemariti i tužnu ali realnu činjenicu- carski je za državu puno skuplji od vaginalnog. nadam se da neću čekati 2 dana da skuže da vaginalno ne ide, i tek onda mi odrediti carski. ja sam za njega odmah ako drugačije ne ide.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:43   #5737
Scissors, hvala ti!
Nisam imala transfuziju, jedina operacija u zivotu mi je bio taj carski rez i to je to.

Kao sto sam napisala par postova ranije, ja sam provela mjesec dana u Petrovoj, na 4 odjela, promijenila 20ak cimerica, prosla intenzivnu i postintenzivnu, i ja sam jedna od tih koja je imala dijagnozu zadak/uska zdjelica pa me dr. ipak pokusao poroditi vaginalno jer je procijenio da je manja beba.
Nije me dugo mucio ni pokusavao, vodenjak puknuo u 17.10, rodila na carski u 18.20.
Ja za Petrovu imam samo dobra iskustva i uvijek cu se tamo vracati. Kad sam odlazila, imala sam osjecaj ko da odlazim iz nekog sigurnog krila.
Ne znam, tesko da sam uz sve sto sam prosla imala srece bas u svemu.
A kako sam prije i navela, vise bi mogla pričati o curama i njihovim "problemima" nego o med. osoblju.
Ja se djelatnicima Petrove divim. Tocka.
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:05   #5738
Scissor, nisam ni ja protivnik carskog, ak nejde, olaksaj si. Samo sto ne mozes birati, odluka je njihova i na licu mjesta. One price da napravis tzv plan poroda i nosis sa sobom, Rode stil, stvarno za nasmijat se. Kao i mogucnosti poput hodanja, lopte, stolice.. reklama. Daleko smo od toga da ista mozes birati.

Sa osobljem i boravkom tamo je i meni sve bilo ok.

Na kraju sve to bude nevazno ak ste vas dvoje/dvije ok
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 05:14   #5739
Jel’ baš moram imati spavaćicu? Može li piđama? Bas sam zimogrozna a roditi cu oko nove godine i frka me da se ne smrznem. Hvala ��
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 06:28   #5740
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Jel’ baš moram imati spavaćicu? Može li piđama? Bas sam zimogrozna a roditi cu oko nove godine i frka me da se ne smrznem. Hvala ��
Kakvo smrzavanje?
Bit ces zahvalna Bogu sto si u spavacici
Tamo je toliko vruce da se cijeli dan samo pitas kad ce vise odnjeti djecu na kupanje ili vaganje da otvoris prozor i da se izluftas.
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.