Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2011., 13:23   #2001
Quote:
Matst kaže: Pogledaj post

--cut
I što bi na kraju ispalo? Bio bi u krivu ali bi brzo zaboravio cijeli slučaj i "prilagodio se" novim spoznajama.
znanost tako i funkcionira.
temelji se na dokazima i znanost je priznata dok je maštanje priznato samo u umjetnosti.
treba razdvojiti umjetnost i znanost pa će se lako doći do razumijevanja kako znanost funkcionira.

primjer; "nema života na drugim planetama" !?

to pravi znanstvenik nikad neće izjaviti jer nije znansvenom metodom dokazao da ga nema.
on će reći "mislim da ga nema ili mislim da je nemoguć život na drugim planetama ili će reći mislim da je moguć no ne znam, nemam dokaza" !

Quote:
Matst kaže:

Ali za Vas koji ste 100% uvjereni da su oni skakutali gore i na 6 lokacija kopali, uzimali uzorke te minimalne atmosfere (koja postoji, jako mala u usporedbi sa Zemljom ali je ima) da poslije 40 god Vam kažu ono što je suprotno njihovim dosadašnjim tvrdnjama, e posli toga cijela ta organizacija i svi oko nje bi bili jako sumnjivi, svim ljudima koji kako se kaže imaju soli u glavi zar ne?
što se rugaš govoreći "skakutali" tamo gore
normalno je da je rečeno da "na temelju istraživanja na Mjesecu nema vode"

dakle, tada se istraživalo i vodu "tada" nisu pronašli.
sad su je pronašli i to je dokaz da je ima.
što je tu neobično !?
da bi rekao da su na "tamnoj strani" mjeseca izvanzemaljske letjelice ili baze za to moraš imati dokaz ili možeš maštati i reći da ih ima.
mogu i ja reći da sam izvanzemaljac !
trebam li po tebi tu tvrdnju dokazati ili ne ? ili ćeš ti početi pisati kako postoji izvanzemaljac na forumu.hr i eno, imaš dokaze, čitao si njegove postove.




Quote:
Matst kaže:
NASA krije mnoge stvari u vezi Mjeseca, mnoge mnoge i moguće je da su i bili u međuvremenu sa novijom tehnologijom ali neće javnosti obznanit ništa što bi moglo ljudima na Zemlji izazvat paniku.
imaš li dokaz da NASA nešto krije ili si artistički usmjeren, pa ti mašta projicira takve misli ?
nije uopće loše maštati, maštom se došlo do bezbroj znanstvenih izuma, no govoreći da NASA krije svašta ispao si i s ruba znanosti, te si zašao u područje alternative, koja nema nikakve veze sa znanošću.

dokaza za ovu izjavu nemaš i to je to.

the end

Zadnje uređivanje Uširo : 10.07.2011. at 13:31.
Uširo is offline  
Old 10.07.2011., 17:45   #2002
sva zavjera je vise manje glupa sve se logicki moze pojasniti.
mrad129 is offline  
Old 10.07.2011., 17:57   #2003
Quote:
crazyGauss kaže: Pogledaj post
za ovo jos nisam cuja...
ali ova je teorija u suprotnosti sa ovom da nisu mogli sletit. jos su i atomsku bombu nosili
di si za ovo cuo?
ima mislim vec 10 godina od kada sam to cuo u jednom dokumentarcu o teorijama zavjera i jedino mi je to ostalo u sjecanju bas zbog toga sto je neobicna od drugih zavjera
nepoznati87 is offline  
Old 10.07.2011., 20:51   #2004
Matst je fakat 100% u pravu. Ovi fucking znanstvenici nas samo lažu. Evo, uvjeravaju nas odjednom da postoje tamo nekakvi planeti Uran I Neptun, te tamo nekakva mala tijela kao što su Pluton, Haron, Varuna i Sedna, a još je Johannes Kepler lijepo dokazao da postoji samo sedam planeta: Sunce, Merkur, Venera, Zemlja, Mars, Jupiter i Saturn!

Prokleti znanstvenici! Samo nam lažu i podmeću!
gugi the lizard is offline  
Old 10.07.2011., 20:55   #2005
A lijepo su dokazali još Aristotel i Ptolemej da se Sunce okreće oko zemlje, a ne Zemlja oko Sunca! Ali ovi lažljivi znanstvenici stalno nešto mijenjaju svoje teorije, izvrću istinu i uvode nekakve nove zakone prirode!

Znanstvenici! Fuj i kaka! Na gradele s njima!

I kakve su to podle laži o okrugloj Zemlji i okruglom Mjesecu, kada svi znaju, još od vremena lovaca i sakupljača, da je Zemlja zapravo ravna, a Mjesec da je zapravo Bog noćnog svjetla! I to multidimenzionalan! A nama se samo čini da je okrugao.

Istina je da je okrugao samo nebeski svod oko Zemlje!

Znanost jednako fuj i gnjus! Sve znanstvenike odmah na vječne muke dok se ne pokaju i ne povuku svoje pogane izjave!
Samo kako da će im to pomoći ako su im muke vječne?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 11.07.2011. at 18:34.
gugi the lizard is offline  
Old 10.07.2011., 21:24   #2006
Quote:
gugi the lizard kaže: Pogledaj post
A lijepo su dokazali još Aristotel i Ptolemej da se Sunce okreće oko zemlje, a ne Zemlja oko Sunca! Ali ovi lažljivi znanstvenici stalno nešto mijenjaju svoje teorije, izvrću istinu i uvode nekakve nove zakone prirode!

Znanstvenici! Fuj i kaka! Na gradele s njima!
fuj i kaka .. ovo mi je uljepsalo vecer
bad-monkey is offline  
Old 09.08.2011., 20:16   #2007
http://www.youtube.com/watch?v=mouUUWpEec0
Uzvišeni is offline  
Old 12.08.2011., 01:18   #2008
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is online now  
Received Warning
Old 13.08.2011., 00:30   #2009
Stara stvar, stari snimak (bezbroj puta linkan), snimljen baš zbog ovoga, zezancije.
Ord Mantel is offline  
Old 15.08.2011., 18:46   #2010
eh...jadni iskomplexirani ameri.....ljubomorni na ruse pa lazu sve oko sebe da bi dokazali nesto sto nije.....cudni su oni bgami...
kako im zastavica viori? sta na mjesecu ipak ima vjetra?
isto tako postoje neki dokazi da nije mogla sjena biti,pa nema sunceve svjetlosti tamo ne?
a i na fotografijama se ne vidi krater od Apollova modula....
one slike sa 13str. jasno prikazuju kako buse rupe na zemlji da izgleda ko mjesec...heh..ko da je amerima tesko bilo montirati to sve za gluposti su najbolji radnici
__________________
You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him....true story...
SolisMystica is offline  
Old 15.08.2011., 19:01   #2011
Quote:
SororMystica kaže: Pogledaj post
eh...jadni iskomplexirani ameri.....ljubomorni na ruse pa lazu sve oko sebe da bi dokazali nesto sto nije.....cudni su oni bgami...
kako im zastavica viori? sta na mjesecu ipak ima vjetra?
isto tako postoje neki dokazi da nije mogla sjena biti,pa nema sunceve svjetlosti tamo ne?
a i na fotografijama se ne vidi krater od Apollova modula....
one slike sa 13str. jasno prikazuju kako buse rupe na zemlji da izgleda ko mjesec...heh..ko da je amerima tesko bilo montirati to sve za gluposti su najbolji radnici
zastava se viori .. na suncu nema svijetla .. valja pogledat prvo sljetanje i onda govorit
bad-monkey is offline  
Old 15.08.2011., 20:37   #2012
Iznova i iznova se ponavljaju jedni te isti "argumenti" protiv slijetanja, valjda automatski po reakciji, bez ikakve provjere.
Ali se zaboravlja jedna važna stvar; ako je to bila utrka sa Rusima, zašto Rusi nikad nisu osporili slijetanje na Mjesec? Ako itko može imati "argumenata" onda su to oni, a ne neki forumski skeptici.
Ord Mantel is offline  
Old 16.08.2011., 00:12   #2013
Neda mi se sve ćitati, ali ja i prijateljica smo malo razgovarali o tome, ona je rekla da je možda 1. put bio lažan (Amerikanci su htijeli biti bolji od rusa), ali drugi nisu (ja niti neznam za druge putove na mjesec haha, jesi li se oni opče dogodili [neda mi se googlat])
Dimitrii is offline  
Old 16.08.2011., 00:51   #2014
Quote:
Dimitrii kaže: Pogledaj post
...(ja niti neznam za druge putove na mjesec haha, jesi li se oni opče dogodili [neda mi se googlat])
Sva slijetanja:
Apollo 11 -Neil Armstrong, Michael Collins, Edwin A. "Buzz" Aldrin (16.07.1969.)
Apollo 12 -Charles "Pete" Conrad, Richard Gordon, Alan Bean (14.11.1969.)
Apollo 14 -Alan B. Shepard, Stuart Roosa, Edgar Mitchell (31.01.1971.)
Apollo 15 -David Scott, Alfred Worden, James Irwin (26.07.1971.)
Apollo 16 -Saturn V John W. Young, Ken Mattingly, Charles Duke (16.04.1972.)
Apollo 17 -Eugene Cernan, Ronald Evans, Harrison H. "Jack" Schmitt (7.12.1972.)

Zadnje uređivanje Ord Mantel : 16.08.2011. at 00:58.
Ord Mantel is offline  
Old 16.08.2011., 14:46   #2015
Quote:
bad-monkey kaže: Pogledaj post
zastava se viori .. na suncu nema svijetla .. valja pogledat prvo sljetanje i onda govorit
suncu nema svijetla?!....enivej...
oprosti ali ne mogu se vratit u tu godinu i s njima ic do mjeseca da se uvjerim da su fkt sletili...ili mi hoces rec da sve o cemu ima snima je for real? znaci svi oni videi sa nlo-ima sto lete uokolo su stvarni? i o alienima su stvarni? i ona mala sto izlazi kad se pojavi krug na tvu je isto stvarna?

pa daj mi objasni kak im se viori zastava i odkud im sjene?

i onda...kad su vec isli na mjesec,kad je to bio tako veliki pothvat,zasto su pobogu,od svih mogucih stvari,tehnologije i svega i svacega oni bas tu jadnu americku zastavicu upiknuli?

i kad su vec tako davno dosli do mjeseca zar nebi bilo normalno da do sada bez beda idu do tamo i natrag,da to sve bolje istraze?

Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Iznova i iznova se ponavljaju jedni te isti "argumenti" protiv slijetanja, valjda automatski po reakciji, bez ikakve provjere.
Ali se zaboravlja jedna važna stvar; ako je to bila utrka sa Rusima, zašto Rusi nikad nisu osporili slijetanje na Mjesec? Ako itko može imati "argumenata" onda su to oni, a ne neki forumski skeptici.
cuj zasto nisu osporili,a sta su trebali na sva zvona objavit:ne mi mislimo da su ameri ljubomorni na nas i to je sve laz

vec pun kufer godina se navlaci "natjecanje" izmedju amera i rusa,no ti meni sad reci da to nije istina jer ameri nikad to nisu izjavili niti su rusi osporili i obrnuto....oni to rade izmedj sebe,nije potrebno da cijeli svijet zna....iako se zna samo ne treba se vodit racunica o tome...
__________________
You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him....true story...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 16.08.2011. at 15:43.
SolisMystica is offline  
Old 16.08.2011., 15:01   #2016
Quote:
SororMystica kaže: Pogledaj post
cuj zasto nisu osporili,a sta su trebali na sva zvona objavit:ne mi mislimo da su ameri ljubomorni na nas i to je sve laz

vec pun kufer godina se navlaci "natjecanje" izmedju amera i rusa,no ti meni sad reci da to nije istina jer ameri nikad to nisu izjavili niti su rusi osporili i obrnuto....oni to rade izmedj sebe,nije potrebno da cijeli svijet zna....iako se zna samo ne treba se vodit racunica o tome...
da, pa zar ne mislis da bi da su imali jake dokaze za to rusi na sva zvona objavili kako ameri nisu bili na mjesecu?
te price da je to sve velika zavjera između njih nemaju smisla i ne drze vodu. a i nema niti jedan dokaz za to.
inace, sve to, zastava, zvijezde, sjene, itd. ima na hrpi stranica objasnjeno kkao zasto i sto, ukljucujuci i NASA-inu stranicu. samo proguglaj.

i zasto bi opet isli gore? potrosit milijune i milijune na to da donesu kamenje?
ili da naprave bazu na mjesecu? a sta ce nam to?
ionako im je budzet skresan jako puno od 60-tih pa i te kako stede.
crazyGauss is offline  
Old 16.08.2011., 22:48   #2017
Quote:
crazyGauss kaže: Pogledaj post
da, pa zar ne mislis da bi da su imali jake dokaze za to rusi na sva zvona objavili kako ameri nisu bili na mjesecu?
te price da je to sve velika zavjera između njih nemaju smisla i ne drze vodu. a i nema niti jedan dokaz za to.
inace, sve to, zastava, zvijezde, sjene, itd. ima na hrpi stranica objasnjeno kkao zasto i sto, ukljucujuci i NASA-inu stranicu. samo proguglaj.

i zasto bi opet isli gore? potrosit milijune i milijune na to da donesu kamenje?
ili da naprave bazu na mjesecu? a sta ce nam to?
ionako im je budzet skresan jako puno od 60-tih pa i te kako stede.
uuhhhhhhh..... da ono objasnjenja su im tako jebeno originalna da ja stvarno neznam kako bi itko mogao posumnjat lame.....

cuj zatso bi opet isli gore? zasto su isli prvi put? zasto istrazuju "kamenje"? sta ce nam baza na mjesecu?! sta ce nam rekonstrukcija velikog praska?? sta ce nam svi tajni laboratojiji u kojima rade experimente? sta ce ima area 51 i zasto je to tako jako tajno i stogo cuvano? sta ce im toliko oruzja? sta god napravili imaju jako dobar razlog za to....ionako planiraju ic ili na mjesec ili mars...nije dovoljno sto su Zemlju sjebali pa idu dalje....
sjeban budzet a oruzja se uvoze a rade tajne baze pod zemljom i pod morem al da..jadni..nemaju oni nis....
__________________
You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him....true story...
SolisMystica is offline  
Old 16.08.2011., 22:51   #2018
Quote:
crazyGauss kaže: Pogledaj post
da, pa zar ne mislis da bi da su imali jake dokaze za to rusi na sva zvona objavili kako ameri nisu bili na mjesecu?
te price da je to sve velika zavjera između njih nemaju smisla i ne drze vodu. a i nema niti jedan dokaz za to.
inace, sve to, zastava, zvijezde, sjene, itd. ima na hrpi stranica objasnjeno kkao zasto i sto, ukljucujuci i NASA-inu stranicu. samo proguglaj.

i zasto bi opet isli gore? potrosit milijune i milijune na to da donesu kamenje?
ili da naprave bazu na mjesecu? a sta ce nam to?

ionako im je budzet skresan jako puno od 60-tih pa i te kako stede.
Sto ce na Marsu?
__________________
Pun mi je k.u.r.a.c vise praznih prica I malog macchiata i velikih Hrvata by Hladno pivo
mr_freez is offline  
Old 17.08.2011., 07:36   #2019
http://www.youtube.com/user/bebamur2#p/u/10/x5P3YBxofEQ
SHOGO is offline  
Old 17.08.2011., 12:14   #2020
Quote:
SororMystica kaže: Pogledaj post
uuhhhhhhh..... da ono objasnjenja su im tako jebeno originalna da ja stvarno neznam kako bi itko mogao posumnjat lame.....

cuj zatso bi opet isli gore? zasto su isli prvi put? zasto istrazuju "kamenje"? sta ce nam baza na mjesecu?! sta ce nam rekonstrukcija velikog praska?? sta ce nam svi tajni laboratojiji u kojima rade experimente? sta ce ima area 51 i zasto je to tako jako tajno i stogo cuvano? sta ce im toliko oruzja? sta god napravili imaju jako dobar razlog za to....ionako planiraju ic ili na mjesec ili mars...nije dovoljno sto su Zemlju sjebali pa idu dalje....
sjeban budzet a oruzja se uvoze a rade tajne baze pod zemljom i pod morem al da..jadni..nemaju oni nis....
koje objasnjenje po tebi nije dobro? i zasto? i zasto moraju bit originalna? nije li poanta da budu tocna?

isli su prvi put, dobrim dijelom iz politickih i propagandnih razloga, da dokazu da je americka znanost i tehnologija bolja od ruske (i obrnuto).
u tom periodu su istrazili jedan dio povrsine i donijeli puno uzoraka koji se ispituju. zasto bi sad isli opet? da uzmu to isto kamenje? tehnologija je napredovala na nacin da mozes istrazivati mjesec a da ne moras ljude slati na njega. recimo, prije godinu dvije LOLA (Lunar Orbital Laser Altimeter) je skenirao cijelu povrsinu mjeseca pa se sada ti podatci obrađuju, a ima i jos takvih sema. sta ces gore sa ljudima da malim lopatama i motikama skupljaju uzorke? ili se dive planinama...

ajde, fino pls procitaj svoj post malo kriticki pa mi reci ima li smisla...
nisi mi nista odgovorio samo postavljas neka toboze "sarkasticna" pitanja koja su valjda po tebi ocita...
sta ce nam baza na mjesecu? sta bi ti s njom?

niko ne radi rekonstrukciju velikog praska...
koji tajni laboratoriji? ne kuzim cemu sva ta pitanja? ja sam te lijepo pitao, odnosno rekao sam ti... koju korist bismo sada imali od baze na mjesecu?

niko ne planira ici ni na mjesec ni na mars jos barem 10-ak godina.

ovo s budzetom sam mislio na NASA-u. to ti nije isto sto i vojska znas...
crazyGauss is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.