Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2007., 23:16   #81
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
nije, nešto je i u bankama i osiguravajućim kućama
A imaš i magičnu riječ "konzultant".
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 23:18   #82
obzirom da sam tek vježbenik, to je za mene sf i ne znam o čemu govoriš
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 23:19   #83
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
obzirom da sam tek vježbenik, to je za mene sf i ne znam o čemu govoriš
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:50   #84
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post
naravno
nije sve u pravosudnom i odvjetnistvu
pravosudni nema veze sa odvjetništvom. On ti treba za sud, za javno bilježništvo a i odvjetništvo.

Da radiš u firmi ne možeš zastupati firmu pred sudopm u VPS-ovima iznad 50.000 kuna. Tako da je nužan i u firmama. Neke ga i uvjetuju.

Svaki malo ozbiljniji posao i bolja firma uvjetuje pravosudni.

Pravosudni nije bitan za znanstveni rad (na faksu tko radi ili tko se bavi pravnim savjetovanjem).

Ja spremam pomalo već javnobilježnički. Trebat će mi i to u životu..

Pogotovo sam pukla kad mi je jedan javni bilježnik ponudio mjesto prisjednika!

A ja nemam javnobilježnički. Popizdila sam. Bilježništvo je najunosnija šljaka u RH
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 14:40   #85
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
A ja nemam javnobilježnički. Popizdila sam. Bilježništvo je najunosnija šljaka u RH
Istina. Zanimanje izmisljeno za mlacenje para.
Jedino priblizno tome koliko cujem je ginekologija
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 14:45   #86
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
pravosudni nema veze sa odvjetništvom. On ti treba za sud, za javno bilježništvo a i odvjetništvo.

Da radiš u firmi ne možeš zastupati firmu pred sudopm u VPS-ovima iznad 50.000 kuna. Tako da je nužan i u firmama. Neke ga i uvjetuju.
Ako si na takvom pravnom poslu da uopće ideš na sud... U mojoj sadašnjoj firmi pravnici ne idu na sud, u bivšoj samo za manje stvari, tj. uglavnom za upise vlasništva, preregistracije i sl. gdje nema onoga od koga se mogu naplatiti troškovi.

Kao što su neke firme primijetile, firmin pravnik košta, a odvjetnik je besplatan jer se na kraju naplati od druge stranke (naravno ideš na sud kada to ima smisla). Zanimljivo da ovu jednostavnu filozofiju dosta malo firmi razumije - odvjetnik je najbolje rješenje, ako si u pravu. Ako nisi - onda se ni ne isplati tužakat.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 14:59   #87
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post

Kao što su neke firme primijetile, firmin pravnik košta, a odvjetnik je besplatan jer se na kraju naplati od druge stranke (naravno ideš na sud kada to ima smisla). Zanimljivo da ovu jednostavnu filozofiju dosta malo firmi razumije - odvjetnik je najbolje rješenje, ako si u pravu. Ako nisi - onda se ni ne isplati tužakat.

odvjetnik je besplatan samo kao si ti u 100 % pravu i ako je garantirano da ćeš dobiti spor.
Ali odvjetnik se naplaćuje od druge strane samo tada. a takvih sporova je jako jako malo.

Odvjetnik ti besplatno na sud ne ide. Niti se naplaćuje od onoga kaj bi trebao dobiti pravomoćnošću pa ovrhom od neka firme za dvije godine.

On podnesak, tužbu piše sad i sad je nosi na sud.

a nisu svi u poziciji da su isključivo 100% u pravu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 15:19   #88
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
odvjetnik je besplatan samo kao si ti u 100 % pravu i ako je garantirano da ćeš dobiti spor.
Ali odvjetnik se naplaćuje od druge strane samo tada. a takvih sporova je jako jako malo.
Pa bit je da platiš odvjetniku i taj novac dobiješ natrag. A tvoj pravnik stalno košta - zato se koristi za pravilnike, ugovaranje i slično gdje nema povrata troškova.

Neke jako česte stvari, tipa ovrha za račune je daleko najbolje dati odvjetniku, koji zaračuna svoje troškove i nemaš nikakve brige oko toga.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 15:36   #89
Ja radim po sistemu 50% kod pisanja prijedloga za ovrhu, a 50% samo AKO se naplatimo, jer ljudi su nepovjerljivi i ne kuze da im se u slucaju naplate sve vraca i glavnica i kamate i troskovi odvjetnika i biljeznika.
Na taj nacin motiviras stranku da krene u postupak ovrhe.
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 15:44   #90
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post
Ja radim po sistemu 50% kod pisanja prijedloga za ovrhu, a 50% samo AKO se naplatimo, jer ljudi su nepovjerljivi i ne kuze da im se u slucaju naplate sve vraca i glavnica i kamate i troskovi odvjetnika i biljeznika.
Na taj nacin motiviras stranku da krene u postupak ovrhe.
Upravo na to mislim... Firme čak i oproste manje dugove umjesto da daju odvjetniku. Jednom sam razgovarao s distributerkom knjiga koja je imala problema s naplatom od javnih ustanova i sličnih institucija (dakle ne ono mali obrt ili firma sa stolom i fikusom).

Rekao sam joj da se dogovori s odvjetnikom, pa fino ovrhe (a tu je naplata 100%) i da a) uopće nije njen problem što će troškovi biti veći od cijene knjige, već onoga tko nije platio, b) da će na kraju dobiti novac bez iti jedne kune dodatnog troška.

A bilo bi par desetaka ovrhica, netko bi fino plaću zaradio.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 17:40   #91
koliko ja znam, pbz i zaba su sad sve prebacile na nekoliko odvj.ureda, tako da mora bit da i njima više neće bit bitan pravosudni

lara, moja bivša kolegica se zaposlila ka prisjednik na način što je jedan j.bilj. tražio nekoga tko ima UVJETE za j.bilježnički, odabra je nju, ona ga položila i sad gušta ;9
u biti kaže da baš i ne gušta jer se našla u uredu koji grca u poslu, al bolje joj je nego prije

inače, mene to baš i ne privlači, al za 10ak godina bi me mgolo privlačit, tim više ta sam čula neke info da će ulaskom u eu to bit "slobodno" zanimanje, dakle ka i odvjetništvo - imaš uvjete - otvoriš j.bilj. ured. Samo moran to još provjerit jel istina
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 17:43   #92
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
inače, mene to baš i ne privlači, al za 10ak godina bi me mgolo privlačit, tim više ta sam čula neke info da će ulaskom u eu to bit "slobodno" zanimanje, dakle ka i odvjetništvo - imaš uvjete - otvoriš j.bilj. ured. Samo moran to još provjerit jel istina
Nama su na faksu rekli da ce sada moci biti 1 JB na 3000 stanovnika
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:57   #93
dignut ću ovaj topic o pravosudnom (iako se pravosudni spomenija cila 4 puta ) iz razloga šta se na pdf-u javljaju neki novi klinci pa možda im ovo bude od pomoći ako krenu učit u skorije vrijeme

kao što recimo i ja namjeravam, al trenutno sam iscrpljena od udomljavanja i tješenja svih dalmatinskih polagača u rujnu
brate ne zna čovik više šta bi ima reka, a oni samo viču ništa ne znam, ništa ne znam a nijedan nije pa
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:14   #94
pravosudni je pis of kejk
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:21   #95
je, vidili smo da ti je posebno krapac bio drag
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:24   #96
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
brate ne zna čovik više šta bi ima reka, a oni samo viču ništa ne znam, ništa ne znam a nijedan nije pa
Ma to ti je naš narod, tako viču i da nemaju para, pa se onda za dionice T-HT-a slije 11 milijardi kuna u 10 dana.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:38   #97
ah to hrvatsko kukanje
triba ga brendirat prije ulaska u eu "izvorno hrvatsko"
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:02   #98
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
je, vidili smo da ti je posebno krapac bio drag
nisam bio svoj kad sam to pisao prije ljeta
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:07   #99
nisi bio ni moj
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:21   #100
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
nisi bio ni moj
jebenti skoro sam se zagusio vodom
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.