Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 21:33   #61
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Čuj, strašno je ali ne ide drugačije. Rijetko koja životinja bez učenja može obaviti nekakav koristan rad. Prijateljica mi se bavi preponskim i kaže da su batine nekad nužne. Nije poanta ubiti konja batinama, nego dati do znanja da je učinio nešto loše. Ovisno o ćudi i temperamentu, životinja reagira.


Hoću reći, jedno su "edukativne" batine, drugo je iživljavanje i izbacivanje bijesa na životinji. I jedno i drugo je grozno, nema dileme, ali granica postoji.
to apsolutno stoji!


životinja mora biti učena, ili trenirana, za rad (oni konji su to bili), ona mora točno znati što se od nje očekuje, i kako to izvesti. oni konji su točno znali što se od njih očekivalo, drugo što balavci koji su ih tjerali bili glupi jer ne znaju kada konji nešto ne mogu vući, i kada im treba i pomoći... um, kad se trupac zario u zemlju?
al ponavlja se priča; nije moje, ubi! to je snimano za ex-yu, likovi su radili za šumariju, i konji nisu bili njihovi...


al mislim da nisam ni trebao spomenuti to s onim konjima, f...,






kad treba kazniti životinju, onda se kažnjava, kako i sama znaš, odmah, jasno, i "to the point", jel.
no kažnjavanje radi edukacije i discipliniranja (riječju, gestom, ili fizički) je jedna stvar, i odnos prema životinjama tipa "Stonoga" je nekaj sasvim drugega...

usto, životinje koje imaju previše energije znaju biti teške za kontrolirati, pa ih je onda potrebno i fizički disciplinirati.
ak ima previše energije, pa i toplokrvnjak, zakači ga se za neki teret (npr, guma, sanjke, s možda još nečim na njoj) pa nek pela pet-deset min uokolo dok se ne riješi viška energije, a onda na trening, rad, kaj već, kad malo dođe k sebi....
vojnik švejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 17:09   #62
evo našao sam vid, jest o mulama, ali pokazuje point.
http://www.youtube.com/watch?v=mr0PLICvPqE
vojnik švejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 02:00   #63
pozdrav !

Gdje covjek moze kupiti konja u hrvatskoj, konkretno Paint horse i murgeški konj. ?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 10:29   #64
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
pozdrav !

Gdje covjek moze kupiti konja u hrvatskoj, konkretno Paint horse i murgeški konj. ?
Imaš PM
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:57   #65
Nikako ne kupujte djetetu konja ako se ne znate i sami za njega brinuti a pogotovo ne ponije ili neku mladu životinju. Iz iskustva s mladim jahačima znam da to nije pametno (ili nedaj bože pastuha). Sve zavisi o tome koliko kčer ima godina i je li sposobna preuzeti full-time brigu za takvu životinju, jer budimo iskreni to nije jednostavan posao. Kao prvo trebali bi ste znati da konj pojede oko 450 kn na mjesec. Uz to trebate uračunati stelju, mjesto gdje ćete ga/ju držati, opremu za jahanje, pregledi kod veterinara i tako dalje i tako bliže.

Što se ishrane konja tiče, sve zavisi o tipu konja, znači je li konj toplokrvan, ili hladnokrvan, ako je toplokrvan je li aktivan u sportu ili služi za rekreaciju ili možda ipak samo kao kobila koja ždrijebi, a ako je hladnokrvan služi li isto tako za rekreaciju, ili za neke teže poslove.
Naši konji:
a) Trakhenerske kobile koje svake godine imaju ždrijebad - 1 i 1 i pol grabilice zobi (preporučila bi zob umjesto kukuruza jer je kukuruz teže probavljiv i zna izazivat alergijske reakcije) i otprilike pola bale sijena.

b) Trakhenerski pastuh - rasplodni - 1/3 bale sijena i 2 velike ne znam kako da to nazovem recimo grabilice za zob

c) Hšk i Ht kobile i pastuh - dobivaju 2 grabilice zobi i oko pola bale sijena

d) Hrvatski hladnokrvnjak - radna/terapijska kobila - pola bale sijena i 1 grabilica zobi.

e) Ždrijebad - 1 grabilica zobi i po 1/3 bale.

Također što se tiće stvari kao ''moj je dida držao konje'' na njih se ne može na žalost više računati jer je vrijeme uznapredovalo i ne možmo živjeti u prošlosti i držati konje u kojekakvim štalama, s nepravilnom ishranom, ne dovoljnim jahanjem i ispustom itd. Još što se tiće kupovine konja, svima potencijalnim mladim vlasnicima savijetujem da za prvoga konja odaberu kobilu ili kastrata starijeg od 10 godina (ne više od 15 godina - onaj tko vam proda konja od 15-16 godina pod srednjovječnog konja zafrknio vas je, jer je prosiječna životna dob konja oko 20 godina). Najbolje bi bilo kada bi konj imao puno iskustva s mladim jahačima ali ne možemo previše zahtijevati nadam se da će vam informacije koje sam vam dala biti od pomoći
LadyDementia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 00:08   #66
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
Slažem se ja sa time ali netreba radit doktorat koliko kila kobila pojede sijena koliko slame dali ili ne dati kukuruz koliko ječma i kakvog najbolje odredit po sorti pa bili dali i još malo zobi ali se nemožemo odlučit dali crne ili ipak bijele ma dajte konju nek jede kad je sit statće neće se prejesti a ne tu neke štorije i studije .
eh, u ovom je problem, konj neće stati kada je sit. konji su u divljini cijele dane provodili pasući. uopće nije upitno hoće li on pojesti sve ako mu damo 3 kg suhe tvari ili 10 kg. on će to slistiti onako u slast
o svemu se treba voditi računa jer msm da ne bi htjeli da vam se konj otruje ili dobije napad kolike zbog loše hrane :/ ne bi bilo prvi put da se dogodi. puno se vremena posvećuje promatranju i proučavanju najbolje ishrane za pojedinog konja. jer budimo realni, davno su konji u divljini živjeli, neki instinkti su se izgubili neki ostali, ali što je je, treba se paziti.
LadyDementia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 10:45   #67
Sve je manje konja, konja koji jure, a ustvari nikuda ne zure...
http://poljoprivredaiselo.com/2010/0...trkaceg-konja/
Tepif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 11:41   #68
Quote:
Tepif kaže: Pogledaj post
Sve je manje konja, konja koji jure, a ustvari nikuda ne zure...
http://poljoprivredaiselo.com/2010/0...trkaceg-konja/
Ufff, trkači su prekrasni =) *_*
LadyDementia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:21   #69
tu i tamo viđam galopiranje uz savski nasip.. nisam nikada vidio ljepši prizor u gradu..
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 13:00   #70
moj frend ima neka dva konja i dobije poticaje tam na gornjoj Kustošiji. Da li se i za bosanske brdske konje dobiju poticaji u Hrvatskoj ...... to su oni tzv posavci ?
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 22:41   #71
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
moj frend ima neka dva konja i dobije poticaje tam na gornjoj Kustošiji. Da li se i za bosanske brdske konje dobiju poticaji u Hrvatskoj ...... to su oni tzv posavci ?
Nema tkz. posavaca. Ili je Posavski konj ili nije.

Bosanski brdski konj je izvorna zaštićena pasmina u BiH.
I tamo se isplaćuje neka sitnica za to.
Kod nas ne!
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 07:25   #72
a je, baš ću ga pitat koje su vrste ta dva konja, za jahanje su.
Pošto se prodaju u Italiju, ako netko zna.... jel se uopće isplati uzgajati konje za izvoz ?
Poticaji za uzgoj konja vjerojatno pomažu isplativosti takve vrste stočarstva
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 09:00   #73
Posavac je dobar za proizvodnju kvalitetnog mesa. Posebice ako je uzgajan na pašnjacima, tada mu skoro nema ravnog u kvaliteti mesa.
Vjerojatno ih prodaje mesnicama.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 18:27   #74
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ! zanima me dali ima na ovim stranicama ljubitelja konja , kako se snalazite sa smještajem ? Trenutno imam 1 prazno mjesto za konja a dobro bi bilo da ga popunim da moja kobila ima društvo .
pozdrav. dali još držite konje.
Volt NG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 13:14   #75
Šta je ovo nema nikoga?

di ste konjari
__________________
...
titty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.