Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 20:50   #581
Hvala na komentaru! Uh mene tako pere paranoja od svakakvih iskustava pročitanih a tom vožnjom pa kad i ako (a lako moguće) nastupi nezgoda pa natezanje a osiguranjem itd....pa ti troškovi ako bude s***a me muče....ne znam možda je nategnuto al mi nekako sigurnije i mozak na pašu...sjedneš na vlak i pičiš.... Buda mi je bio inspiracija ( mislim da je Buda tu pisao) da se Sicilija ipak može proći i s javnim prijevozom za nas trtaroše...iako moram priznati moje iskustvo s rent a carom u životu je na čistoj 0. A Niš....planiranje ide dalje....nadam se da ću i ja moći napisati svoj osvrt i da će se ta Sicilija ipak ostvariti.

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
strumpfica0916 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 21:21   #582
I ja sam na Sardiniji prvi put iznajmio auto nisam imao pojma kako ni šta pa sam je prošao uzduž i poprijeko, nemaš se šta bojati uzmeš preko neta rent a car sa full osiguranjem i zaštićena si. A nećeš valjda sad misliti na sudar i tako nešto, ako tako razmišljaš možeš i sa NE DAJ BOŽE busem ili vlakom doživjeti pizdariju pa ode putovanje u kurac.
Kako hoćeš, ali znatno biš si olakšala život sa rent a carom, valjda ti "ružnija polovica" ima položeno i vozi bez straha hehehe.
Nije to nikakav "bauk", pogotovo što imaš i djecu pa ti je lakše i torbe stvari, staneš di oćeš itd. Ipak je to otok pa imaš dosta istraživati a javnim prijevozom si nekako limitirana prostorno i vremenski.
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 05:52   #583
Hmmmmm....hmmmm....hvala ti Blue....je u jednu ruku si u pravu i nisam inače tip sjedi doma jer nikad ne znaš sta se može dogoditi...ali ono...izdašno je ovo putovanje financijski a zbilja želim da nam se ostvari pa sam nekako zabrijala da je najjeftinije platiti vlak-bus i na miru smo! Malo ću još preispitati svoja uvjerenja ... Do tlačenja

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
strumpfica0916 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:21   #584
Strumpfica, evo ja bih opet uzela rent a car makar smo imali manju nezgodu. Pogotovo ako mislis posjetiti vise lokacija. Osiguraj se, u slucaju nezgode ispunite izvjesce, izmjenite police ili zovi policiju da napravi zapisnik... nama je steta bila mala i osiguranje je sve pokrilo, iako je potrajalo dok mi auto kuca nije potvrdila...
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 13:05   #585
Nama su svi govorili kako je promet na Siciliji lud. I bili smo spremni na svašta...Kao ono - sve ok. Ok, je mali kaos ali ja to zovem sređeni kaos, točno se zna tko što i kako. Trebat će ti dan da se uforaš i onda bude sve ok. Vozili smo i po Palemru, sve 5.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 08:48   #586
Quote:
strumpfica0916 kaže: Pogledaj post
Hvala na komentaru! Uh mene tako pere paranoja od svakakvih iskustava pročitanih a tom vožnjom pa kad i ako (a lako moguće) nastupi nezgoda pa natezanje a osiguranjem itd....pa ti troškovi ako bude s***a me muče....ne znam možda je nategnuto al mi nekako sigurnije i mozak na pašu...sjedneš na vlak i pičiš.... Buda mi je bio inspiracija ( mislim da je Buda tu pisao) da se Sicilija ipak može proći i s javnim prijevozom za nas trtaroše...iako moram priznati moje iskustvo s rent a carom u životu je na čistoj 0. A Niš....planiranje ide dalje....nadam se da ću i ja moći napisati svoj osvrt i da će se ta Sicilija ipak ostvariti.

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Iskreno ja nisam ni gledao rentacar, nije moj stil putovanja, uvijek ću prije odabrati javni prijevoz, a ako nije dostupan onda taxi/stop/pješke...

Nema to veze sa strahom već sa željom da sam u doticaju sa ljudima, dio folklora, upravo zbog takvog načina putovanja imam zilijon uspomena sa jednaki broj mjesta, primjera radi jedan pas mi nosi ime upravo zbog jedne anegdote u busu na relaciji Catanija - Taormina, drugi pas pak nisi ime uspomene supruge dok je bila u Keniji itd., pa ti sad vidi.

Javni prijevoz nije skup, ništa skuplji nego kod nas, štoviše jeftiniji, čest je i busevi/vlakovi su čisti, moderni itd.

Ne kažem da će ispasti jeftinije, jer zbilja nemam pojma, ono što znam da smo na svakoj relaciji na mnogim mjestima doživjeli brdo smjeha, ponekad koji puknuti živac, čuli puno priča o nečijem životu, željama i snovima...kenjkavo? A valjda je, ali znam da u auto na relaciji točka A točka B i nazad sigurno to ne bi doživio.

U svakom slučaju želim ti da odete u guštate.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:25   #587
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Iskreno ja nisam ni gledao rentacar, nije moj stil putovanja, uvijek ću prije odabrati javni prijevoz, a ako nije dostupan onda taxi/stop/pješke...

Nema to veze sa strahom već sa željom da sam u doticaju sa ljudima, dio folklora, upravo zbog takvog načina putovanja imam zilijon uspomena sa jednaki broj mjesta, primjera radi jedan pas mi nosi ime upravo zbog jedne anegdote u busu na relaciji Catanija - Taormina, drugi pas pak nisi ime uspomene supruge dok je bila u Keniji itd., pa ti sad vidi.

Javni prijevoz nije skup, ništa skuplji nego kod nas, štoviše jeftiniji, čest je i busevi/vlakovi su čisti, moderni itd.

Ne kažem da će ispasti jeftinije, jer zbilja nemam pojma, ono što znam da smo na svakoj relaciji na mnogim mjestima doživjeli brdo smjeha, ponekad koji puknuti živac, čuli puno priča o nečijem životu, željama i snovima...kenjkavo? A valjda je, ali znam da u auto na relaciji točka A točka B i nazad sigurno to ne bi doživio.

U svakom slučaju želim ti da odete u guštate.
Hvala puno....istražujemo non stop....možda ne moramo rentat za sve dane nego baš kad idemo negdje di je javni prijevoz gotovo nemoguć....Uh miriši mi ta Sicilija ful...al nikako ubosti neke povoljne karte....sve nešto 100e povratna....možda je to povoljno zapravo al kad stalno gledam one akcije sta izbacuju po 30-40 e ovo mi nekako puno...pa puta nas 4 i sve ostalo Sicilija sve dalja... ....čekam i nadam se....

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
strumpfica0916 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:28   #588
Quote:
strumpfica0916 kaže: Pogledaj post
Hvala puno....istražujemo non stop....možda ne moramo rentat za sve dane nego baš kad idemo negdje di je javni prijevoz gotovo nemoguć....Uh miriši mi ta Sicilija ful...al nikako ubosti neke povoljne karte....sve nešto 100e povratna....možda je to povoljno zapravo al kad stalno gledam one akcije sta izbacuju po 30-40 e ovo mi nekako puno...pa puta nas 4 i sve ostalo Sicilija sve dalja... ....čekam i nadam se....

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Pozdrav, drago mi je da ste se odlucili za Siciliji, i ja bih ti u startu savjetovao auto. Za sve dane, jednostavno bit cete puno opušteniji zbog klinaca pogotovo, i nemate presinga, prtljaga, javni prijevoz itd...Meni bi to bio veci problem nego vožnja po Siciliji, iskreno realno, vožnja je malo gadnija u Palermu i Cataniji, ostatak otoka kamilica, sve su autoceste, kao naš ipsilon u Istri, i nema i nekih prevelikih gužvi po autocestama. Ja sam imao to iskustvo da sam naletio na najgoru mogucu situaciju, dolazak u palermo u 17h radni dan, svi idu s posla, e to je bio kaos, ali ipak preživjeli smo. Nemas se cega bojat, ionako ces auto koristit za doci do apartmana ili hotela i to je to, 95% međugradske vožnje, kad dođeš, parkaš se i sve ostalo obavljaš cipelcugom, ili ako ostaješ par dana u nekom gradu možeš koristiti i prijevoz, npr. mi smo u Taorminu išli lokalnim busom iz Giardini naxosa, i platili kartu 1e, a gore u Taormini je puno skuplji parking, ili recimo super je iz Palerma u Monreale, turisctickim busom, isto nije preskupo. Ono što bi vam ja svakako savjetovao je da pomaknete put ako možete na 6 ili 9 mjesec, Sicilia 7 i 8 mjesec je prekrcata, a prevruce, to svi lokalci kažu, da je najbolje vrijeme za posjetit Siciliu, 5-6 ili 9-10 mjesec, mi smo bili pocetkom 10.mjeseca i morali smo spavat pod klimom, more je bilo 25, preko dana 30. Kažem ja bi svakako uzeo rent-a car, složio dobru rutu i to je to. Trst-Trapani je dobra veza, mi smo cijene karata isto platili 100 e povratnu, mislim oko pola godine unaprijed, mada sam i ja cuo da zna bit za 50eura, ali nisam vidio takvu ponudu. Putovali smo utorkom tamo, vratili se subotom. Za auto uzmi full osiguranje, nas je ren-a-car za 12 dana s full osiguranjem ispao cca 300 eura, i nemaš brige. I na kraju, nemoj odustat, Sicilia je prekrasna, mi cemo se vratiti sigurno.
ingchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 11:11   #589
Quote:
ingchef kaže: Pogledaj post
Pozdrav, drago mi je da ste se odlucili za Siciliji, i ja bih ti u startu savjetovao auto. Za sve dane, jednostavno bit cete puno opušteniji zbog klinaca pogotovo, i nemate presinga, prtljaga, javni prijevoz itd...Meni bi to bio veci problem nego vožnja po Siciliji, iskreno realno, vožnja je malo gadnija u Palermu i Cataniji, ostatak otoka kamilica, sve su autoceste, kao naš ipsilon u Istri, i nema i nekih prevelikih gužvi po autocestama. Ja sam imao to iskustvo da sam naletio na najgoru mogucu situaciju, dolazak u palermo u 17h radni dan, svi idu s posla, e to je bio kaos, ali ipak preživjeli smo. Nemas se cega bojat, ionako ces auto koristit za doci do apartmana ili hotela i to je to, 95% međugradske vožnje, kad dođeš, parkaš se i sve ostalo obavljaš cipelcugom, ili ako ostaješ par dana u nekom gradu možeš koristiti i prijevoz, npr. mi smo u Taorminu išli lokalnim busom iz Giardini naxosa, i platili kartu 1e, a gore u Taormini je puno skuplji parking, ili recimo super je iz Palerma u Monreale, turisctickim busom, isto nije preskupo. Ono što bi vam ja svakako savjetovao je da pomaknete put ako možete na 6 ili 9 mjesec, Sicilia 7 i 8 mjesec je prekrcata, a prevruce, to svi lokalci kažu, da je najbolje vrijeme za posjetit Siciliu, 5-6 ili 9-10 mjesec, mi smo bili pocetkom 10.mjeseca i morali smo spavat pod klimom, more je bilo 25, preko dana 30. Kažem ja bi svakako uzeo rent-a car, složio dobru rutu i to je to. Trst-Trapani je dobra veza, mi smo cijene karata isto platili 100 e povratnu, mislim oko pola godine unaprijed, mada sam i ja cuo da zna bit za 50eura, ali nisam vidio takvu ponudu. Putovali smo utorkom tamo, vratili se subotom. Za auto uzmi full osiguranje, nas je ren-a-car za 12 dana s full osiguranjem ispao cca 300 eura, i nemaš brige. I na kraju, nemoj odustat, Sicilia je prekrasna, mi cemo se vratiti sigurno.
Pozdrav hvala puno na savjetima! Sanjam Siciliju i dalje i nadam se uloviti dobre karte! Ja bi uvijek najradije putovala 4 ili 10 mj jer mi je ljepše i ugodnije a pogotovo s djecom ali moj kolektivni go spada u 8mj sve drugo je povuci- potegni ...eventualno neki city break ali mi je to premalo za Siciliju. Uglavnom hvala svima sta odgovara te i savjetujete na dnevnoj bazi tražim karte pa ćemo vidjeti

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
strumpfica0916 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:19   #590
strumpfica, za ulovit povoljnije karte ipak treba bit bar malo fleksibilan. Ja sam kupila karte prosle godine negdje u svibnju, za kraj rujna, od srijede do srijede. Za dvoje odraslih i dijete, Volotea, Venezia-Palermo, povratno ukupno (za nas 3) cca 1300 kn je bilo. Ali ove godine Volotea nije bas zapocela sa niskim cijenama kao prosle pa ne znam. Prati. Takodjer ti ne bih preporucila 7-8 mjesec. Guzva je i plaze su krcate. Mozda mozes spojiti ove praznike u 6. mj.?
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:36   #591
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
strumpfica, za ulovit povoljnije karte ipak treba bit bar malo fleksibilan. Ja sam kupila karte prosle godine negdje u svibnju, za kraj rujna, od srijede do srijede. Za dvoje odraslih i dijete, Volotea, Venezia-Palermo, povratno ukupno (za nas 3) cca 1300 kn je bilo. Ali ove godine Volotea nije bas zapocela sa niskim cijenama kao prosle pa ne znam. Prati. Takodjer ti ne bih preporucila 7-8 mjesec. Guzva je i plaze su krcate. Mozda mozes spojiti ove praznike u 6. mj.?
Hvala ti puno....vidjeti cu sta cu uspjeti uloviti...nas veže škola i taj moj go. Ali doći ćemo mi na Siciliju...kad-tad ...nego može jedno pitanje....ryanairova linija trst- Trapani piše da nije dostupna slijedećih 6mj da je to sezonska linija....kad odem na ryanairovu aplikaciju....može neki savjet od iskusnijih....kada to onda ide u prodaju?!?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
strumpfica0916 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:46   #592
Imas na Ryanair stranici kad gledas odnosno izabires zeljene datume po mjesecima oni koji su ti potamnjeni znaci da te dane postoji promet
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:50   #593
Evo kupili smo karte za 30.5.-3.6. Venecija Treviso-Palermo (Ryanair).

E sad treba složiti plan puta za tako malo vremena. Uzet ćemo rent a car.

Dolazimo u srijedu u 14:35 i vraćamo se u nedjelju u 10:50.

Plan 1:
Srijeda - Palermo popodne
Četvrtak - San Vito, Erica, Trapani, Palermo
Petak - Cefalu, Parco delle Madonie, Taormine
Subota - Etna, Catanija i nazad za Palermo
Ned - avion ujutro


Plan 2:
Srijeda - Palermo
Četvrtak - San Vito, Erica, Trapani, Palermo
Petak - Cefalu, Parco delle Madonie, Palermo
Subota - Agrigento
Ned - avion ujutro

Plan 3:
Srijeda - Palermo
Četvrtak - Agrigento, Raguza
Petak - Raguza, Sirakuza, Catanija
Subota - Etna, Taormina i za Palermo
Ned - avion ujutro

Plan 4:
Srijeda - s aerodroma ravno za Cefalu i onda Taormine (spavanje u G. Naxos)
Četvrtak - Etna, Catanija, Sirakuza
Petak - Sirakuza, Parco delle Madoniem, Palermo
Subota - Palermo, Eica
Ned - avion ujutro

Ili nešto sasvim drugačije?
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 20:20   #594
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Evo kupili smo karte za 30.5.-3.6. Venecija Treviso-Palermo (Ryanair).


Dolazimo u srijedu u 14:35 i vraćamo se u nedjelju u 10:50.


Ili nešto sasvim drugačije?
Nešto sasvim drukčije bi ja. Sa ovim planovima bi samo bili po autu i jurili od točke A do točke B i uopće ne bi uživali

Imate 3 puna dana koja treba iskoristi pametno, četvratk možete Monreale koji je blizu, a nedjelju ionako nećete imat vremena za ništa. Osobno se ne bi uputio dalje od poteza Cefalu-Agrigento/Trapani. Uzeo bi smještaj u Palermu i od tamo đirao

SRIJEDA

Monreale odmah sa aerodroma i lagano đir po Palermu navečer.

ČETVRTAK

Palermo - Caccamo - Cefalu - Palermo

PETAK

OPCIJA 1) Palermo - Erice - Trapani - Palermo

ili

OPCIJA 2) Palermo - Agrigento - Palermo

SUBOTA

Palermo
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:31   #595
Quote:
tripice kaže: Pogledaj post
Nešto sasvim drukčije bi ja. Sa ovim planovima bi samo bili po autu i jurili od točke A do točke B i uopće ne bi uživali

Imate 3 puna dana koja treba iskoristi pametno, četvratk možete Monreale koji je blizu, a nedjelju ionako nećete imat vremena za ništa. Osobno se ne bi uputio dalje od poteza Cefalu-Agrigento/Trapani. Uzeo bi smještaj u Palermu i od tamo đirao

SRIJEDA

Monreale odmah sa aerodroma i lagano đir po Palermu navečer.

ČETVRTAK

Palermo - Caccamo - Cefalu - Palermo

PETAK

OPCIJA 1) Palermo - Erice - Trapani - Palermo

ili

OPCIJA 2) Palermo - Agrigento - Palermo

SUBOTA

Palermo
Ovo mi je ok i kuzim da im dosta vozikanja (ali mi to mozemo). Tu mi je svakako subota preprazna i samo Palermo. Jedino da jedna od opcije bude za petak, a druga subota.

Nemamo djecu, drustvo (nas troje) s jednakim ritmom. Vec smo prosli Provansu, Azurno obalu i Maroko skupa. Svakako nam plaza treba bar jedno popodne I da, necemo hodat po muzejima i slicno. Vise smo za jest, popit, vozikat se i otkrit slucajno neka fora mjesta + plaze i prirodne ljepote.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 09:44   #596
Od Palerma do Taormine se ima što za voziti, ja bih vam savjetovao da ovaj put preskočite istočnu Siciliju. Imat ćete i više nego dovoljno za raditi u zapadnoj i neće vam biti žao. Ovo onda znači da križate i Etnu i Syracusu.

Palermo kao takav:
Ooooogroman povijesni centar. Tu se ima što hodati jedan cijeli dan.
Monreale nismo bili, jednostavno sam zaboravio

Istočno of Palerma:
Caccamo nas se nije previše dojmio, od svih tih brdskih mjesta koja smo posjetili, Caccamo nam je bio najmanje atmosferičan. Dobro, bili smo isti dan prije toga u Castelmoli i u Savoci, to su ipak druga kategorija
Parco delle Madonie smo planirali ali na kraju nismo otišli jer smo izgubili previše vremena po putu na slučajna zaustavljanja. Po fotkama mislim da je to super predio i da ga se isplati obići.
Cefalu je zapravo jako fora za prošetati navečer - ima mi neku vibru Dubrovnika, samo intimniju. Jako fotogenično.

Zapadno od Palerma:
Nacionalni park Zingaro - to smo uzeli da si skratimo put i ne idemo skroz do San Vito Lo Capa. Nama je bilo super fora, radi se o stazi kroz relativnu divljinu od koje se odvajaju strme stazice do uvala s plažama. Bilo je dosta gužva jer su uvalice male, ali baš nam je bilo ok maknuti se od velikih gradskih plaža. Velim, nije ništa specijalno ali htjeli smo si razbiti ritam. Na lokalnoj cesti prema parku ima hrpa mjesta za stati i fotkati.
Trapani je jako fora. Super ergonomičan za posjetu. Ogroman besplatni (osim lokalnom pijancu) parking naslonjen na povijesni centar. Kompaktna jezgra na poluotoku prepuna slatkih uličica.
Erice je od onog što smo posjetili najbolji brdski gradić, jednostavno po izgledu i feelingu. Nisu sicilijanci blesavi, ima i najbolju infrastrukturu za posjet.

Južno od Palerma:
Ovo je osobno mišljenje, da preduhitrim moguće uvrijeđene, ali u Agrigento se po meni radi Agrigenta ne isplati ići. Prvo, obratno mojim očekivanjima, radi se o prilično velikom i modernom gradu. Drugo, taj arheološki park... je, ok, ima taj hram koji je postao logotip UNESCA, ali naravno ne može se u njega. Osim te jedne građevine, sve drugo nije vrijedno puta. Ok, uvijek je stvar i doživljaja. Mi smo recimo našli stablo badema, popeli se na njega, obrali si plodova i tukli bajame s nekim 2.000 godina starim kamenom. Pred zapanjenim japancima koji nisu nikad vidjeli tolike pistacije lol.
Sale dei Turchi - je stvarno lijepo mjesto za vidjeti, ali samo za vidjeti, plaža je inače očajna.
Plaža u Licati - najbrutalno komercijalizirana od svih na Siciliji.

Tak da bi ja na vašem mjestu:
Srijeda - odmah s aerodroma za Cefalu, spavanje Cefalu.
Četvrtak - Cefalu ujutro doručak i kupanje pa preko Parco de Madonie za Palermo, spavanje Palermo.
Petak - Palermo cijeli dan + Monreale. i navečer za Trapani, spavanje Trapani
Subota - Trapani ujutro pa Erice pa za San Vito i spavanje negdje blizu aerodroma.
Ukupne vožnje bi trebalo biti oko 500km, to stvarno nije pretjerano.
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:18   #597
Quote:
Danchee kaže: Pogledaj post
Od Palerma do Taormine se ima što za voziti, ja bih vam savjetovao da ovaj put preskočite istočnu Siciliju. Imat ćete i više nego dovoljno za raditi u zapadnoj i neće vam biti žao. Ovo onda znači da križate i Etnu i Syracusu.

Palermo kao takav:
Ooooogroman povijesni centar. Tu se ima što hodati jedan cijeli dan.
Monreale nismo bili, jednostavno sam zaboravio

Istočno of Palerma:
Caccamo nas se nije previše dojmio, od svih tih brdskih mjesta koja smo posjetili, Caccamo nam je bio najmanje atmosferičan. Dobro, bili smo isti dan prije toga u Castelmoli i u Savoci, to su ipak druga kategorija
Parco delle Madonie smo planirali ali na kraju nismo otišli jer smo izgubili previše vremena po putu na slučajna zaustavljanja. Po fotkama mislim da je to super predio i da ga se isplati obići.
Cefalu je zapravo jako fora za prošetati navečer - ima mi neku vibru Dubrovnika, samo intimniju. Jako fotogenično.

Zapadno od Palerma:
Nacionalni park Zingaro - to smo uzeli da si skratimo put i ne idemo skroz do San Vito Lo Capa. Nama je bilo super fora, radi se o stazi kroz relativnu divljinu od koje se odvajaju strme stazice do uvala s plažama. Bilo je dosta gužva jer su uvalice male, ali baš nam je bilo ok maknuti se od velikih gradskih plaža. Velim, nije ništa specijalno ali htjeli smo si razbiti ritam. Na lokalnoj cesti prema parku ima hrpa mjesta za stati i fotkati.
Trapani je jako fora. Super ergonomičan za posjetu. Ogroman besplatni (osim lokalnom pijancu) parking naslonjen na povijesni centar. Kompaktna jezgra na poluotoku prepuna slatkih uličica.
Erice je od onog što smo posjetili najbolji brdski gradić, jednostavno po izgledu i feelingu. Nisu sicilijanci blesavi, ima i najbolju infrastrukturu za posjet.

Južno od Palerma:
Ovo je osobno mišljenje, da preduhitrim moguće uvrijeđene, ali u Agrigento se po meni radi Agrigenta ne isplati ići. Prvo, obratno mojim očekivanjima, radi se o prilično velikom i modernom gradu. Drugo, taj arheološki park... je, ok, ima taj hram koji je postao logotip UNESCA, ali naravno ne može se u njega. Osim te jedne građevine, sve drugo nije vrijedno puta. Ok, uvijek je stvar i doživljaja. Mi smo recimo našli stablo badema, popeli se na njega, obrali si plodova i tukli bajame s nekim 2.000 godina starim kamenom. Pred zapanjenim japancima koji nisu nikad vidjeli tolike pistacije lol.
Sale dei Turchi - je stvarno lijepo mjesto za vidjeti, ali samo za vidjeti, plaža je inače očajna.
Plaža u Licati - najbrutalno komercijalizirana od svih na Siciliji.

Tak da bi ja na vašem mjestu:
Srijeda - odmah s aerodroma za Cefalu, spavanje Cefalu.
Četvrtak - Cefalu ujutro doručak i kupanje pa preko Parco de Madonie za Palermo, spavanje Palermo.
Petak - Palermo cijeli dan + Monreale. i navečer za Trapani, spavanje Trapani
Subota - Trapani ujutro pa Erice pa za San Vito i spavanje negdje blizu aerodroma.
Ukupne vožnje bi trebalo biti oko 500km, to stvarno nije pretjerano.
Hvala na iscrpnim info. U biti slažem se za Etnu (i istočnu Siciliju) i Agrigento. Jedino što ćemo svakako spavati na jednoj točki (Palermo). Čisto nam je to lakše jer ne moramo uzimati veći auto. Ovako od aerodroma do smještaja se vozim na koferima u fići (li nečemu sličnom) ali ostavim stvari i to je to. Inače bi morali paziti na check in/check out u različitim smještajima i uzimati veći auto zbog prtljage.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:35   #598
Znači tri puta ulazite i izlazite iz Palerma?
Niti ne pomišljajte rent bez 100% pokrića osiguranja.
Stotine, pa i tisuće ljudi to odrade bez problema, dok se u nas prvi dan zabio motor a drugi dan zamalo bager prešao preko nas.
Parking u Palermu, bez konkurencije za 9E po danu http://www.apcoa.it/parcheggio-in/palermo/orlando.html, ako ste iole blizu Teatra.
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:55   #599
Quote:
Danchee kaže: Pogledaj post
Monreale nismo bili, jednostavno sam zaboravio
Pa kak!? Od svega gdje ste bili i sto si mi savjetovao, da zaboravis Monreale!? Mi smo na kraju otisli (bilo je to il Cefalu) i nije mi zao, iako nisam crkveni moljac
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 14:00   #600
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Pa kak!? Od svega gdje ste bili i sto si mi savjetovao, da zaboravis Monreale!? Mi smo na kraju otisli (bilo je to il Cefalu) i nije mi zao, iako nisam crkveni moljac
Napili smo se večer prije, ali ono, zemlja zrak. Sjećam se da sam sjedio na stepenicama Teatra i pjevao Mitra Mirića. Inače sam normalan i urban...
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.