Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 20:47   #601
Ako te zbilja zanima stomatologija i nisi zadovoljan s faksom koji si završio tj. ako se ne možeš zamisliti da radiš u tom području čitav život,nema ničega lošeg da probaš upisati stomatologiju. Mislim da bi trebao polagati cijelu maturu,obavezne i izborne predmete,a za stomatologiju imaš i onaj prijemni test psihomotorike. Oko svega toga najbolje da provjeriš na stranici postani student,direktno nazoveš Ncvvo i pitaš ih. Vrijeme se ne može vratiti,ali se može nešto napraviti s vremenom koje imamo i koje je još ispred nas. Nemoj se bedirati oko godina,to nije uopće važno. Važno je samo da si motiviran za to i da imaš financijske mogućnosti tipa smještaj,hrana kako god već. Možeš ići na neke pripreme za maturu,bit će ti lakše pogotovo jer si davno izašao iz škole ako budeš pisao sve predmete. Kad studiraš kao redovan student,trebao bi imati besplatno studiranje i pravo na iksicu. Nešto su govorili da stariji od 25 imaju pravo na besplatno studiranje tako je i bilo kad sam se ja upisivala,ali kažem,bilo bi dobro još to provjeriti.
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 07:57   #602
Pozdrav ekipa. Ima li nekog tko je upisao faks poslije 35 godine da kaže malo svoja iskustva. Kod nas je još uvijek to tabu ali vani je normalno vidjeti ljude da studiraju u kasnim tridesetima. Kakav je odnos mladih prema starijima, kakvi su studenti ti "stari" i slično? Ima li netko da podjeli svoja iskustva o studiranju u zrelim godinama?
Kesobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 07:58   #603
Pozdrav ekipa. Ima li nekog tko je upisao faks poslije 35 godine da kaže malo svoja iskustva. Kod nas je još uvijek to tabu ali vani je normalno vidjeti ljude da studiraju u kasnim tridesetima. Kakav je odnos mladih prema starijima, kakvi su studenti ti "stari" i slično? Ima li netko da podjeli svoja iskustva o studiranju u zrelim godinama?
Kesobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 09:01   #604
na ova konkretna pitanja ti ne mogu odgovoriti, ali svakako povjeri trebaš li polagati stručni ispit nakon završetka studija jer u Hrvatskoj je zbog postojanja SOR-a (stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa) skoro u potpunosti izbačeno klasično pripravništvo pa oni stariji od 30 nemaju šanse odraditi godinu dana pripravništva i položiti stručni ispit, a bez njega se ne mogu zaposliti.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 19:34   #605
Imam 25+ i završio sam trogodišnju strukovnu školu, sad planiram upisati četvrtu godinu pa neki fakultet. PBF mi je u užem izboru. Kakve su mi šanse? Što je sve potrebno za upis? Imam li pravo na besplatan faks ili moram plaćati?
sky9418 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 10:30   #606
Quote:
sky9418 kaže: Pogledaj post
Imam 25+ i završio sam trogodišnju strukovnu školu, sad planiram upisati četvrtu godinu pa neki fakultet. PBF mi je u užem izboru. Kakve su mi šanse? Što je sve potrebno za upis? Imam li pravo na besplatan faks ili moram plaćati?
Državna matura pa pratiš rezultate preko stranice postani-student za koju dobiješ podatke kod pristupa maturi. Gleda se prosjek ocjena u srednjoj i naravno, rezultati mature. Da dobiješ pravo besplatnog studija moraš upasti redovno na neki fakultet.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 16:07   #607
Kesobran - ja volim starije studente. Moj najbolji diplomand je bio stariji student. Uglavnom se vise trude i vise cijene moj trud i znanje. Samo naprijed s faksom!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 00:06   #608
Pozdrav ekipa
Zanima me kakva je situacija na jednom od faksova koji imaju psihologiju u Zagrebu (filozofski, hrvatski studiji, katolički) kad su u pitanju studenti od 24 i više godina?
Može li se studirati redovno?
vkmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:28   #609
Evo i mene
Pitanje- trenutno studiram u inozemstvu (Wales), a zelja mi je nakon ovog studija ici na veterinu(Zagreb).
Posto cu imati 23-25 godina, a prije toga necu uopce studirati u Hrvatskoj, je li netko zna hocu li imati pravo besplatnog studiranja ili ne?
Poslala sam mailove na razne strane i cekam odgovore, a htjela bih znati sto prije da znam trebam li poceti stedjeti.
__________________
/
kimba98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:56   #610
Quote:
kimba98 kaže: Pogledaj post
Evo i mene
Pitanje- trenutno studiram u inozemstvu (Wales), a zelja mi je nakon ovog studija ici na veterinu(Zagreb).
Posto cu imati 23-25 godina, a prije toga necu uopce studirati u Hrvatskoj, je li netko zna hocu li imati pravo besplatnog studiranja ili ne?
Poslala sam mailove na razne strane i cekam odgovore, a htjela bih znati sto prije da znam trebam li poceti stedjeti.
Ako imaš hrvatsko državljanstvo i ako nikada do sada nisi upisivala fakultet u Hrvatskoj onda imaš pravo na besplatno studiranje (pod uvjetom da se uspiješ upisati u kvotu redovnih studenata na fakultetu koji izabereš).
ancap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 16:43   #611
Kako funkcionira kad se netko nakon sto nije neko vrijeme bio na faksu (par godina) a ostao mu je samo diplomski da se tamo pojavi i zavrsi taj faks, jel to moguce uopce kod nas?
Lantanoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 16:14   #612
Quote:
Lantanoid kaže: Pogledaj post
Kako funkcionira kad se netko nakon sto nije neko vrijeme bio na faksu (par godina) a ostao mu je samo diplomski da se tamo pojavi i zavrsi taj faks, jel to moguce uopce kod nas?
ako se svake godine redovno upisivao, onda ne bi trebalo bit problema. inače se bojim da je automatski izgubio status studenta. ali se uvijek može nazvati i pitati u referadi.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 21:01   #613
Ima li netko da je upisivao faks treći put? Zanima me da li se plaća sve tri godine ili je ovisno o uspjehu?
__________________
"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" by n00e

"Walk me to the corner, our steps will always rhyme"
Jizzus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 15:54   #614
završio sam za bakalara za informatika i povijest i sad bi upisao povijest - povijest umjetnosti, da li je kasno sa 33 godine upisati , starci broje na mene da ću imati 35 godina i da me onda neće nitko primiti za raditi.

p.s. koji je vama izgovor zašto ste se ponovo upisali

hvala
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 18:04   #615
Quote:
robertino1985 kaže: Pogledaj post
završio sam za bakalara za informatika i povijest i sad bi upisao povijest - povijest umjetnosti, da li je kasno sa 33 godine upisati , starci broje na mene da ću imati 35 godina i da me onda neće nitko primiti za raditi.

p.s. koji je vama izgovor zašto ste se ponovo upisali

hvala
Misliš ne raditi do 35. godine i da ti starci financiraju studij?

Što misliš raditi s tim novim faksom (ako išta)?

I zašto bi studirao povijest dvaput?
Enola Gay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 18:42   #616
Da je informatika vanredno imalo bi smisla. Povijest umjetnosti redovno samo je gubljenje vremena.

Mislim, ovisi o situaciji. Mozda ste vrlo imucna obitelj pa si mozes dozvliti studij iz hobija bez brige o korisnosti istog i bez bitnog financijskog opterecenja.

U suprotnom su roditelji u pravu da ce to biti rupa u biogarfiji/radnom iskustvu radi studija od kojeg ima malo potencijalne koristi za bolje kasnije zaposlenje.

Ja sam krenuo opet na faks sa 40, ali vanredno i u STEM podrucju. Doduse birao sam sto mi se svidja u tom podrucju, ali ima i struka u humanistici koje bi bile mozda i vise na listi da je u pitanju samo hobiranje. Isto tako specificna "specijalizacija" unutar struke je odabrana trzisno. I to sve uz cinjenicu da imam neovisne prihode iz trecih izvora pa mi i nije egzistencijalno kljucno. Ali da bih se cisto hobirao morao bih bit puno bogatiji (zivot na dobiti iz ovih ili onih investicija je uvijek rizican i dobro je imati neku sigurnost isplative struke).

Ukratko, u zrelim godinama i ako vec nisi osigurao egzistenciju te ako to nije nesto usputno i vanredno uz posao - hobisticko studiranje za roditelje koji te trebaju uzdrzavati ima razloga biti upitnim.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 19:16   #617
Quote:
Enola Gay kaže: Pogledaj post
Misliš ne raditi do 35. godine i da ti starci financiraju studij?

Što misliš raditi s tim novim faksom (ako išta)?

I zašto bi studirao povijest dvaput?
pokrala se greška, pisao sam s mobitela
u pitanju je samo informatika a novi smjer bi bio povijest - povijest umjetnosti

kako misliš postoje muzeji, škole, galerije, turistički vodič i.t.d. ...
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 19:23   #618
Quote:
robertino1985 kaže: Pogledaj post
kako misliš postoje muzeji, škole, galerije, turistički vodič i.t.d. ...
Postoje poslovi za svaku struku.

ALi u nekim strukama ima 100 radnih mjesta na 70 diplomiranih, a u nekima 2 radna mjesta na 100 diplomiranih pa sretno sa vjerojatnoscu.

Ako si vrhunski u struci, proaktivan, prisutan, pises uokolo, volontiras itd imas vise sanse i sa "losijom" strukom, ali u nekom prosjeku ne cini mi se da je taj izbor neka velika sreca.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 19:36   #619
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Postoje poslovi za svaku struku.

ALi u nekim strukama ima 100 radnih mjesta na 70 diplomiranih, a u nekima 2 radna mjesta na 100 diplomiranih pa sretno sa vjerojatnoscu.

Ako si vrhunski u struci, proaktivan, prisutan, pises uokolo, volontiras itd imas vise sanse i sa "losijom" strukom, ali u nekom prosjeku ne cini mi se da je taj izbor neka velika sreca.
kad nema drugih zanimanja koja me interesiraju i zanimanju,
da sam u zg, otišao bih na grafički faks,
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 20:48   #620
S 33 godine, ako nemaš imućne roditelje ili ženu koji su te spremni financirati idućih barem 5 godina, ti nemaš više luksuz voditi se onim što te interesira...
Enola Gay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.