Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2004., 02:22   #1
Budimpešta

Bojim se da mi nitko neće moći pomoći, ali treba probati.

Vidio sam sliku jednog od brojnih budimpeštanskih kupališta, Gellert Baths, i to izgleda fantastično, raskošno i uređeno onako kao u starom Rimu. Je li netko tamo bio i kako je tamo???
Zimske Radosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 10:54   #2
Ovde su slike o banji Gellerta:
http://www.year1100.iif.hu/008.htm

Zadnje uređivanje Magor : 21.01.2004. at 11:53.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 18:13   #3
C I N E T R I P

bila sam ja na cinetrip partiju u nekim takvim banjama u Budimpesti,arkade,mozaici...divota...i u bazenima i hot tubovima techno-party na vise floorova,light-show pojacan efektima prelamanja svjetlosti u kapljicama vode, jer SMO SE PRSKALI KO MANIJACI....itd,itd...
i to je bilo sad 1.1.2004.
preporucam svima,al idite na sam pocetak,pa ne predugo- dok voda jos nije zasrana
 
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 18:16   #4
link

e bas provjerh taj gorenavedeni link i cini mi se da je to bilo bas tamo
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 15:14   #5
Ma sva ta kupališta su OK. Neka su skuplja i luksuznija. Neka su za turiste. Ja sam bio u nekom "siromašnijem", samo za Mađare i bilo je čisto OK. Skroman izgled, ali cijena je zato bila skromna i sve je tamo bilo jeftinije, i ulaz, i masaža...
Neka mjesta su samo lječilišta, neka kupališta, neka i jedno i drugo. To možeš pitati nekoga tamo gdje ćeš biti.
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 20:54   #6
e koga zanima,ima u novom playboyu (veljaca,2004) Rudas terme,bas reportaza s te partijane koju spomenuh
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 20:41   #7
Question kako iz budimpeste busom do zagreba?

frend mi dolazi iz poljske u srpnju. i moze nabaviti jeftinu avionsku kartu do budimpeste. sad, zanima me da li postoji neki autobus koji vozi iz budimpeste za zagreb? na autobusnom su rekli da ne postoji, na telefonu su rekli da postoji...ne mogu doci do tocnih informacija.
znam da voze vlakovi ali avion dolazi u 22h u budimpestu a prvi vlak je u 7h ujutro. pa me zanima da li ima mozda koji bus izmedju?

bilo kakva informacija je dobro dosla!

pozdrav
Giraffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 08:48   #8
Nažalost ne postoji.
Iz Budimpešte vozi autobus samo do Nagykanizse. Dnevno 7.00 (10.25), 14.00 (17.20) i 16.00 (19.20) iz budimpeštanskog Népligeta. Od Nagykanizse - kako znam, nije 100 % - vozi autobus do Zagreba. Dakle moja preporuka: vlak.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 12:23   #9
Definitivno, busa iz Budimpešte nema. Ja sam ga tražila prije dva tjedna. Puno su bolje veze sa vlakom. Jest da je problematično to što dolazi navečer, jer nema vlaka prije. Iz Budimpešte ima 3 ili 4 vlaka, koji relativno brzo dođu u Zagreb. Ali ako dolazi u Budimpeštu, ne znam zašto ne bi vidio koliko dođe avionska karta do Zagreba, jer ima negdje letove. Ali,mislim da će ipak morati prespavati u Budimpeštu. Sretno sa putovanjem.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 09:57   #10
Preporučujem najjeftiniji iako i ne najkraći put od PL do ZG.

Vlak iz Wa ima u 21.15 za Budapest - tamo je u 9 ujutro i oko 10 ima vlak za ZG. Ukupno karta košta oko 700 kn.

Preporučujem kartu BU-ZG kupit u Mađariji jer Mađari daju 60% popusta

Nikako ne u WA kupit drito za ZG! - jer Poljaci ni na povratnu ne daju uopće popust

Ukupno trajanje putovanja: pa cca 18 sati
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 10:24   #11
hvala jane na iscrpnom odgovoru

ali pronasli smo drugi put. od varsave do beca avionom (25€ karta) pa iz beca do zagreba busom.

Giraffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 11:26   #12
Quote:
Giraffe kaže:
hvala jane na iscrpnom odgovoru

ali pronasli smo drugi put. od varsave do beca avionom (25€ karta) pa iz beca do zagreba busom.

Isuse, genijalno! U moje doba nije bilo tak jeftinih karata

Pozdravi Poljaka
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 13:11   #13
Budimpešta

sve, sve me zanima, ispalo je iznenadno krace putovanje tam (sredina kolovoza)

Kaj se isplati pogledati, gdje se moze fino pojesti (za slucaj da ne uzmem all inklusive, premisljam jos) cijene pojedinih usluga, na sto treba posebno obratiti paznju?

Hvala
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 13:49   #14
Bila sam krajem prošlog ljeta na 4 dana. Cijene su otprilike ko u Zagrebu (tako mi se barem činilo tada), znači može se fino jesti za ne prevelike pare (ako ne ciljaš na ekskluzivne restorane).
Ima jako puno kafića i mjesta za jelo u centru, i sve što ti daju je krasno aranžirano. Odsjela sam u strogom centru tako da ne znam kako je u drugim dijelovima grada.
Isplati se pogledati Muzej straha (House of terror, ima dosta o tome na Internetu), o žrtvama komunističkog i nacističkog režima, pogledaj dvorac na vrhu Budima, prošeći mostovima (prekrasni su)....
Ono malo što sam išla po gradu je bilo podzemnom željeznicom koja je mala i slatka i prilično uredna.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 14:02   #15
hvala puno i ja idem svega na tjedan dana. Ne ciljam na ekskluzivne restorane. Jedino jos nisam sigurna kaj mi se vise isplati.

Uzeti polupansion u hotelu (imaju tematske restorane - madjarski, talijanski i grcki cini mi se) ili puni pansion.

Mostove volim (praski sindrom ) tak da mi se bude sigurno dopalo.

Ovo za preporuku muzeja je super, ja nastojim svugdje posjetiti par muzeja a kak cu imati pola dana samo za bebaca i sebe, bas sam i mislila, njega u maramu i malo u setnju.

kakav je javni prijevoz, jel se moze stranac snaci?

Jel se isplati recimo kupiti 7-dnevnu kartu? tak sam kupila i za bec i za prag, ispalo je pet puta jeftinije nego da sam svaki dan kupovala posebno plus je gnjavaza svaki put kupovati.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 14:46   #16
Ne znam je li ti Muzej straha (sad sam našla: Terror Haza se kaže na mađarskom) baš za dijete. Onak je na nekim mjestima spika ko Goli otok, mračne samice i slično, ali ako je dijete malo i ne kuži nema veze.
Što se tiče javnog prijevoza, sjećam se da smo uzeli kartu za pet dana i da je bila prilično jeftina, ali ne znam koliko je to bilo love.
Bila sam u hotelu sa polupansionom, a doručci su im carski tako da smo otprilike popodne pojeli nešto u nekom restorančiću, i navečer prigrizli nešto sitno.
Snalaženje - imali smo dvije velike karte grada pa smo se po tome ravnali, inače je bilo dosta dobro označeno, a i kamo god dođeš dobiješ još po koju kartu.
E da - imaš u shopping centru na kraju grada veliki centar sa živim životinjama iz prašuma i oceana, morski psi, krokodili, kornjače, pirane i tako dalje. Tamo je prekrasno ali ti treba od centra jedno pol sata i treba promijeniti dva busa.
Ne znam jesam li ti imalo korisna, sad sam skužila da se malo stvari sjećam osim da mi je klopa bila odlična.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 15:01   #17
Mmmmm, Budimpesta
Neke divne uspomene me vezuju....

Imas tri metroa (plavi, zuti i crveni) i jako je lako snaci se, obavezno uzmi tu visednevnu kartu - isplati se. Sa autobusima nemam nekog iskustva, ili sam setala ili isla metroom.

Meni je tamo sve lepo - Parlament, dvorac na Budimu, mostovi...

Ono sto bih ti preporucila da ne propustis je Hunjadi zamak (na kraju, mislim, zutog metroa, pored trga Milenijum) prelep je, a ima i divan park okolo (za setnju sa bebironom ), Gelert brdo (isto jako lepo za prosetati, a i citadela na vrhu ). Margit ostrvo (ostrvo "na sred" Dunava), njihovo popularno izletiste.
Imas zgodnu crkvu (Sv. Istvan) vredi je videti.

Ako si ljubitelj pijaca, imaju fenomenalnu zatvorenu pijacu (i hrana i sto drugih drangulija) kad sidjes sa mosta koji vodi ka Gelertu, sa desne strane, a Vaci ulica pocinje sa leve....

Eto! Ja bila par puta i uvek se vratila odusevljena, nadam se da ce se i tebi svideti

lyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 15:47   #18
hvala, divne ste

inace i meni je klopa jako bitna pa evo ako je klopa kak kazete, vec zbog toga se isplati ici. Bebac je mali, u vrijeme tog puta bude 4 i pol mjeseca, al mozda ga ne moram bas u taj odredjeni muzej voditi.

Sto se Margit otoka tice, ja sam cini mi se vidjela da ima i hotel tamo, jos nisam hotel bukirala, dala sam si rok do sutra da odlucimo.

Nazalost se put poklapa sa odrzavanjem Formule 1 tamo, pa su cijene hotela (tak mi objasnili u mailu- upravo dobila) vise od uobicajnih za osmi mjesec. Plus nisu vise svi hoteli slobodni.

Trznicu obozavam meni je to u svakom gradu pravi kulturni dozivljaj, spoj boja, mirisa, svega ...moram i tam otici.

Hvala vam puno, vec se sad veselim

Ovo printam i proucavam jos jendom na licu mjesta
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 15:59   #19
Ja bih ti preporučila da si kupiš vodič po Budimpešti od čovjeka po imenu Andras Torok. To je fenomenalna knjiga - puno više od uobičajenog 'city guide-a', to je pravi 'insiderski' pogled na grad, prepun super zanimljivih detalja i sitnica. Osim toga, jako dobro savjetuje kako izbjeći turističke zamke (kao što su oni poznati restorani tipa 'Čarda'), predloženi restorani su odlični, ima i preporuka za knjižare, dućane sa CD-ovima itd., i naravno sugerira nekoliko tura za razgledavanje (ali sa puno sitnih zanimljivih detalja o stvarima koje možeš vidjeti).

U Budimpešti su, inače, imali neku karticu s kojom si imala besplatan javni prijevoz i ulaz u mnoge muzeje. Ja bih za pogledati svakako preporučila nekadašnji geto i sinagogu (možda ipak ne s djetetom). I slike mađarskog slikara Csontvary-ja.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 16:44   #20
nasla na amazonu ak je to to - Andras Torok's Budapest: A Critical Guide.

16,95 € na engleskom. Jel tog ima samo na engleskom ili ima sanse i na drugim jezicima (tocnije me njemacki zanima) ?

Hvala!

Koja je to zamka restorana Carda? Jel me treba biti strah?


Ima u Frankfurtu zove se citycard (mozda je to ono na sto si mislila) u ciju cijenu je ukljucen javni prijevoz, muzeji itd. I jako se isplati.

Ma da, za bebu to definitvno nije bas "odmor snova" ali i nije planiran, vise manje je ispalo iznenada i iz razloga, maknuti malo guzu iz njemacke.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.