Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2014., 14:51   #41
ptičicama protiv puževa? moj jedan puž je dugačak skoro ko vrabac pojeo bi on njega.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 14:54   #42
Negdje sam procitala da se puzevi tjeraju ljuskom od jaja. Treva ljusku izmrviti i posuti oko biljki a puzevi bjeze. Ljuska je dobra jer ima dosta minerala koje te obogacuje zemlju. Probajte, sad neznam da li moze od kuvanih jaja ili friskih? Ja cu iskoristiti ljuske od kuvanih jaja jer ce ih biti dosta od Uskrsa a onda cu dodavati od svjezih.
mimozaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 20:37   #43
Indijske patke

Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ne stavljam u poljoprivredu jer mi ne rade štetu u vrtu, već samo gmižu po terasi. dakle, imam popločenu terasu na koju mi navečer napadne gomila pužćeva golaća. odvratni su. pogotovo kad stanem na kojeg pa se rasprsne. a i bezobrazni su jer ulaze u mačje zdjelice i jedu i sline po svemu što nađu.

što da napravim na terasi da ne zalaze na nju?

edit: sad vidim da sam stavio na poljoprivredu. modovi?
U Njemačkoj ima više ponuda na internetu za iznajmljivanje indijskih pataka.
Dupor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 20:42   #44
Quote:
mimozaaa kaže: Pogledaj post
Negdje sam procitala da se puzevi tjeraju ljuskom od jaja. Treva ljusku izmrviti i posuti oko biljki a puzevi bjeze. Ljuska je dobra jer ima dosta minerala koje te obogacuje zemlju. Probajte, sad neznam da li moze od kuvanih jaja ili friskih? Ja cu iskoristiti ljuske od kuvanih jaja jer ce ih biti dosta od Uskrsa a onda cu dodavati od svjezih.
Od kuhanih ili svježih ljuska - svejedno je. Jedno i drugo je kalcij (vapno).
Ako imaš dva i pol paradajza ovo dolazi u obzir. Ipak, ovo ne bi bilo primjenjivo na nekoj večoj površini, zar ne?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 09:32   #45
Quote:
ššarena kaže: Pogledaj post
ja sam prije isto tak žicala kavu od suseda bilo je onak kad sam objašnjavala da neću ni kavu, ni kaavu , neg samo zoc nije mi ništ posebno pomoglo al otkad sam stavila kućicu za ptice u dvorište nema ih bar ne tolko
Ja tjeram ptice od svog dvorišta da njih ne potamane moje mačke
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 18:14   #46
Pogrešno

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja tjeram ptice od svog dvorišta da njih ne potamane moje mačke
Ali mačke nevole puževe.
Dupor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 19:00   #47
Ove kise su raj za puzeve. Ja cu pokušati sa bakrenom žicom a neki dan sam pričitala da ih i pocinčana žica odbija. Dožive mali strujni udar pri dodiru sa njom. Mozda je to jednostavnije nego lim. Može se valjda i oko terase staviti pa ih tako odbiti.
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 20:02   #48
A da kipite pužomor.....
Ili poslušajte Vikend u vočnjaku na radio sljemenu (imate na netu) tamo je u petak naveden najbolji otrov ua iste. nemrem se sjetiti kak se zove...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 20:15   #49
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A da kipite pužomor.....
Ili poslušajte Vikend u vočnjaku na radio sljemenu (imate na netu) tamo je u petak naveden najbolji otrov ua iste. nemrem se sjetiti kak se zove...
Od pužomora je možda bolji MESUROL GRANULAT jer je postojan na kiši (u Zgb sada pada kiša). Imate ga u svakoj poljoapoteci.
Možda Gel protiv puževa od Unicema kao ekološko sredstvo ?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 20:28   #50
Znači...kako su puževi spore živine nije se teško boriti protiv njih. Pitanje je na koji način.
Jedna od mogućnosti je lovačka puška i sitna sačma jer je puž sitna divljač.
Drugi način je napalm. U nedostatku istog plinska boca i brener poslužiti će svrsi.

Ajmo ozbiljno...najučinkovitije je koristiti kemijska sredstva (limacide), @123Marijan je naveo dva.

Drugi način je da posijete borač, od kad mi raste po vrtu puževa nema.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:18   #51
Necu nikakvu kemiju u vrt.
Gdje nabaviti sjeme borača? Ili mozda postoje i predadnice? Ja bih njega htjela i iz drugih razloga staviti u vrt.
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:20   #52
Quote:
forumama kaže: Pogledaj post
Necu nikakvu kemiju u vrt.
Gdje nabaviti sjeme borača? Ili mozda postoje i predadnice? Ja bih njega htjela i iz drugih razloga staviti u vrt.
pogledaj u vrtnim centrima ili poljoapotekama. nema ga uvijek i svugdje ali ako ga nađeš, obavezno kupi. kad ga prvi put zasiješ mirna si, kasnije se sam zasijava.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:24   #53
U vrtnim centrima nisam nasla, potražit ću još u poljoapotekama. Ak se sam dalje zasijava to je odlično.
Tnx
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 09:16   #54
Isprobala pocinčanu žicu, zakucala je po daski uzdignute gredice. Promatram puža koji se penje uz dasku, dođe do nje, pređe preko bez problema. Nista to njima ne smeta.
Nalila sam im kavu po rubu unutra uz dasku (od tud izviru, valja su vec u zemlji jajasca bila.)
Ne znam sto cu sad.
Vidjela sam za kupiti Bio plantela gel, kao nije otrovan, "bio" al pise da je NaCl znaci sol, to opet nije dobro za zemlju. Mozda ga staviti samo izvana po daski jedan sloj da ne pređu preko.

Zašto sam uopće krenula sa vrtom je uzgojiti bar nešto zdravog povrća, za koje znam da nema otrova. Ak i ja sad krenem trovati okolo onda nema smisla. Al ova gamad je nezaustavljiva.
I što sada?
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 10:06   #55
Jedini način u tvom slučaju je kemija.

Ako ćeš koristiti pužomor ili nešto slično ne znači da ćeš zatrovati cijeli vrt jer se mamci postave na nekoliko mjesta u vrtu i pokrivaju se starim tanjurom ili kakvom drugom posudom ili sličnim. Miris sredstva privlači puževe, dolaze se hraniti i nakon toga ugibaju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 16:05   #56
Quote:
forumama kaže: Pogledaj post
Isprobala pocinčanu žicu, zakucala je po daski uzdignute gredice. Promatram puža koji se penje uz dasku, dođe do nje, pređe preko bez problema. Nista to njima ne smeta.
Nalila sam im kavu po rubu unutra uz dasku (od tud izviru, valja su vec u zemlji jajasca bila.)
Ne znam sto cu sad.
Vidjela sam za kupiti Bio plantela gel, kao nije otrovan, "bio" al pise da je NaCl znaci sol, to opet nije dobro za zemlju. Mozda ga staviti samo izvana po daski jedan sloj da ne pređu preko.

Zašto sam uopće krenula sa vrtom je uzgojiti bar nešto zdravog povrća, za koje znam da nema otrova. Ak i ja sad krenem trovati okolo onda nema smisla. Al ova gamad je nezaustavljiva.
I što sada?
Halo bing? Ova količina NaCl, koja se nalazi u gelu protiv puževa, nema veze sa kvalitetom Tvog tla. Nemoj biti opsjednut glupostima.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 23:53   #57
Ovi puževi nisu normalni. Danas sam isprobala neke metode i ništa im ne smeta. Ni kava ni pepeo ni zamke sa pivom. Napio se piva i onda lijepo našao izlaz, iako sam napravila rupu u kantici da može unutra al teže van jer sam presavila izrezane rubove prema unutra. Puž ne da se nije utopio nego si još našao jedan mali kutak gdje može izaći van.
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 12:23   #58
Quote:
forumama kaže: Pogledaj post
Ovi puževi nisu normalni. Danas sam isprobala neke metode i ništa im ne smeta. Ni kava ni pepeo ni zamke sa pivom. Napio se piva i onda lijepo našao izlaz, iako sam napravila rupu u kantici da može unutra al teže van jer sam presavila izrezane rubove prema unutra. Puž ne da se nije utopio nego si još našao jedan mali kutak gdje može izaći van.
velim ti...kemija, napalm, AK47...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 20:04   #59
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
meni ne smetas. ostani i ti i "kucni ljubimci".
ja trebam pomoc kako da se rijesim puzeva golaca napale mi jagode nevjerovatno koliko ih ima svaka pomoc je dobro dosla hvala
jagoda555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 20:06   #60
dobar dan ja trebam pomoc kako da se rijesim puzeva golaca .....pune su mi jagode nemam pojma kako da ih se rijesim hvala
jagoda555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.