Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2019., 11:42   #1
Livade, imanja za vjenčanje na otvorenom u Zagrebu ili okolici

Pozdrav,

Molim pomoć. Zanimaju me lokacije u Zagrebu i okolici Zagreba gdje bi se mogao iznajmit prostor da se postavi šator. Imanja i rančevi, koliko sam do sada primjetio uglavnom nude svoje sale ili svoje menije, čime se podiže ukupna cijena proslave. Zanima me gdje bi se sve mogao iznajmiti samo prostor i po mogućnosti sanitarni čvor. Recimo kao otok Mladosti i otok Trešnjevka na Jarunu, premda za njih treba iznajmiti wc prikolice.

Znači ako takvih mjesta postoji, zanimao bi me samo prostor, a ne da je u cijenu najma uključena i sala, pa mi još dodatno moramo plaćati troškove najma šatora.

Ideja je probati pronaći praznu lokaciju, pa zatim zasebno unajmiti šator i catering.

Hvala unaprijed
princip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2019., 14:45   #2
Quote:
princip kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molim pomoć. Zanimaju me lokacije u Zagrebu i okolici Zagreba gdje bi se mogao iznajmit prostor da se postavi šator. Imanja i rančevi, koliko sam do sada primjetio uglavnom nude svoje sale ili svoje menije, čime se podiže ukupna cijena proslave. Zanima me gdje bi se sve mogao iznajmiti samo prostor i po mogućnosti sanitarni čvor. Recimo kao otok Mladosti i otok Trešnjevka na Jarunu, premda za njih treba iznajmiti wc prikolice.

Znači ako takvih mjesta postoji, zanimao bi me samo prostor, a ne da je u cijenu najma uključena i sala, pa mi još dodatno moramo plaćati troškove najma šatora.

Ideja je probati pronaći praznu lokaciju, pa zatim zasebno unajmiti šator i catering.

Hvala unaprijed
Jučer čitam ovaj članak i sve mi toliko prekrasno izgleda, a čini mi se da su mladenci napravili baš to što ti želiš! Možda pomogne: https://www.jutarnji.hr/domidizajn/d...stilu/8389382/
MilanoChick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2019., 15:13   #3
Quote:
princip kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molim pomoć. Zanimaju me lokacije u Zagrebu i okolici Zagreba gdje bi se mogao iznajmit prostor da se postavi šator. Imanja i rančevi, koliko sam do sada primjetio uglavnom nude svoje sale ili svoje menije, čime se podiže ukupna cijena proslave. Zanima me gdje bi se sve mogao iznajmiti samo prostor i po mogućnosti sanitarni čvor. Recimo kao otok Mladosti i otok Trešnjevka na Jarunu, premda za njih treba iznajmiti wc prikolice.

Znači ako takvih mjesta postoji, zanimao bi me samo prostor, a ne da je u cijenu najma uključena i sala, pa mi još dodatno moramo plaćati troškove najma šatora.

Ideja je probati pronaći praznu lokaciju, pa zatim zasebno unajmiti šator i catering.

Hvala unaprijed
Ako ti je glavni motiv cijena, moraš znati da su vjenčanja "na livadi/u šumi" jako skupa.
Osim šatora i cateringa, moraš do tamo dofurati struju (rasvjeta po noći, frižider, muzika), sanitarije, sav namještaj i dekoraciju, unajmiti ljude koji će taj catering poslužiti itd.
Možda je dobra opcija netko tko bi iznajmio vikendicu s livadom, ali kako je taj tip vjenčanja sada jako in, mislim da je većina nanjušila lovu pa su cijene otišle jako gore.
U svakom slučaju, sretno!
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2019., 17:58   #4
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Ako ti je glavni motiv cijena, moraš znati da su vjenčanja "na livadi/u šumi" jako skupa.
Osim šatora i cateringa, moraš do tamo dofurati struju (rasvjeta po noći, frižider, muzika), sanitarije, sav namještaj i dekoraciju, unajmiti ljude koji će taj catering poslužiti itd.
Možda je dobra opcija netko tko bi iznajmio vikendicu s livadom, ali kako je taj tip vjenčanja sada jako in, mislim da je većina nanjušila lovu pa su cijene otišle jako gore.
U svakom slučaju, sretno!
Ovo.ispadne te na kraju skuplje nego sala, ako je ljeto te na kraju i gosti proklinju jer se kuhaju i dosta im.je kukaca i komaraca.

Ja sam jako htjela ful ležerno i neformalno vjenčanje na livadi na Žumberku, ali na kraju bi mi troškovi i utrošeno vrijeme ispalo kao da organiziram inauguraciju.

Koliko ljudi misliš pozvati? Meni se ranč Kurilovec čini super i nema nikakve sale. Imaš i Corberon, onda Zaboky selo, imaš i Javorovu dolinu i vjerojatno još hrpu lokacija.

Mi smo se na kraju odlučili za Kraljev Vrh jer ima i salu i puno prostora vani, uključujući i šumu.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2019., 21:50   #5
Kao što je već rečeno, ako je samo do cijene... Ova opcija je najskuplja.

Za lokaciju nemam pametnu ideju, ali vjerojatno možeš unajmiti nešto privatno (zemljište, vikendicu, kaj već) ili možda isposlovati nekakvu dozvolu ako je gradsko. Neloša ideja bi možda bilo kontaktirati neke od poznatijih šatoraša pa pitati za ideje i savjet.

Inače, u konačnici je ta ideja uvijek vizualno prekrasna, ali organizacijski je prava muka. Svi moji mladenci koji su solo uzimali šator su na pola puta zamalo odustali. Tak da razmislite koliko imate živaca za to
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 08:32   #6
Potpisujem. Jedna prijateljica se udavala tako i izračunala ju je da ih je oko 200€ po osobi otprilike došlo kad je uračunala sve dodatne troškove oko šatora na koje uopće ne mislimo (tipa struja),a to je bez uključene rente jer je na svom imanju radila. Druga je krenula u organizaciju i odustala te brzo išla nać koja je sala slobodna u tom terminu.

Poslano sa mog LYA-L29 koristeći Tapatalk
allofme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 09:24   #7
Quote:
allofme kaže: Pogledaj post
Potpisujem. Jedna prijateljica se udavala tako i izračunala ju je da ih je oko 200€ po osobi otprilike došlo kad je uračunala sve dodatne troškove oko šatora na koje uopće ne mislimo (tipa struja),a to je bez uključene rente jer je na svom imanju radila. Druga je krenula u organizaciju i odustala te brzo išla nać koja je sala slobodna u tom terminu.

Poslano sa mog LYA-L29 koristeći Tapatalk
Ja sam odustala čim su mi počeli spominjati kemijske zahode
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 14:44   #8
Vjenčanje na travnjaku

Ako ste gledali američke filmove, posebno je to vidljivo u komedijama, vjenčanje na otvorenom, na travnjaku, pred pastorom.

Imate li slična iskustva u Hrvatskoj ?
Možete li zamisliti vjenačanje na imanju ili OPG koje određeno za seoski kontinentalni turizam ?

Možete li zamisliti da se stranci upravo vjenčaju, ali i domaći naravno u divnom prirodnom krajoliku ?
Mailath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2020., 19:31   #9
Ne znam zašto itko to ne bi mogao zamisliti, to već postoji u Hrvatskoj.
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.