Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2014., 22:57   #281
Teško se negdje uklopiti ako nisi po prirodi submisivna osoba, a najgore je što MORAŠ postati takav, da bi uopće opstao u ovom svijetu.
Zato i ima sve više psihičkih poremećaja, jer sva ta nakupljena frustracija i latentna agresivnost mora ostaviti nekakve posljedice na psihu.
Casual girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 07:15   #282
Quote:
Casual girl kaže: Pogledaj post
Teško se negdje uklopiti ako nisi po prirodi submisivna osoba, a najgore je što MORAŠ postati takav, da bi uopće opstao u ovom svijetu.
Zato i ima sve više psihičkih poremećaja, jer sva ta nakupljena frustracija i latentna agresivnost mora ostaviti nekakve posljedice na psihu.
Neko razumijevanje i prilagođavanje jest potrebno da se opstane u ovom svijetu, ali mislim da većina pretjeruje u tome. Zapravo, često su neuspješni jer više slijede tuđe stavove i želje, nego vlastite. Gledajući kroz ljudsku povijest, najuspješniji su bili oni koji su razmišljali i djeluju drugačije od većine.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 14:49   #283
Quote:
željkoc kaže: Pogledaj post
imam problem a nemam nikoga sa kim bih pričao. naime, ja sam lik koji se doslovno nigdje ne uklapa.imam 25g. nemam stalni posao, kad sta naleti, to radim, vecinu vremena živim sa roditeljima koji me pomalo unistavaju, i postao sam lik na teret drustva. susjedi samo sto nekazu roditeljima pa kakav vam je to sin, zast ga držite, i te brije,prijatelja ni jednog, curu naravno da nemam, koja bi me htjela.!?! ovakvog...

i sada sam od 1.6. dobio posao koji vjerovatno necu znati raditi tako da ce me sprašiti u roku dan-dva sa tog posla. a jasno vam je da se roditeljima nemogu, i nesmijem(radi svog psihičkog zdravlja) vratiti. i onda vise nemam kuda!
sta bi vi na mom mjestu?
i tu me ignorirate! sta da radim nakon 1.6.? to je bezizlazna situacija
željkoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 16:42   #284
Evo tu ste se odlično uklopili :-) . Pridružujem vam se toplim pozdravom . Najbolje odgovore dao vam je Zoki89. Pa nemam što dodati :-)
Zvoncica44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 16:57   #285
Željkoc malo poradi na samopouzdanju, pitaj što neznaš na poslu. Tmurne misli i nagađanja te neće nit pokrenuti nit donijeti dobro. Mlad si, (nadam se zdrav) i sve je u tvojim rukama. Imaš bazu dom,roditelje. Dalje je na tebi. Hop.. Na noge lagane..
Zvoncica44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 06:12   #286
Quote:
željkoc kaže: Pogledaj post
i tu me ignorirate! sta da radim nakon 1.6.? to je bezizlazna situacija
Postavljaš krivo pitanje. Presudno je što ćeš učiniti prije tog datuma. Možda možeš naučiti nešto o tom poslu i pripremiti se. A na poslu učini najbolje što možeš i znaš, pa dalje neka bude što bude. Kad dođe do konkretne situacije, razmišljati ćeš što dalje. Trenutnom brigom samo smanjuješ vjerojatnost uspjeha, jer stres tako djeluje na ljude. Stoga pusti brigu, i posveti se nečemu.

I nemoj biti tako pesimističan - nemaš pojma što te točno očekuje na poslu dok tamo ne dođeš. A i nitko ne očekuje da se odmah snađeš. I ja sam prije 2 i pol godine bio u veoma sličnoj situaciji. Došao sam raditi u dučan elektro-materijala, a o tome nisam znao baš ništa. Trebam li spomenuti koliko tu ima različitih stvari i kombinacija? Često kupci nas pitaju što im treba. A ipak sam uspio dosta toga naučiti i postepeno se snašao. Vjerujem da tako možeš i ti.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život

Zadnje uređivanje zoki89 : 10.05.2014. at 06:17.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 06:42   #287
Quote:
željkoc kaže: Pogledaj post
i tu me ignorirate! sta da radim nakon 1.6.? to je bezizlazna situacija
Quote:
željkoc kaže:
imam problem a nemam nikoga sa kim bih pričao. naime, ja sam lik koji se doslovno nigdje ne uklapa.imam 25g. nemam stalni posao, kad sta naleti, to radim, vecinu vremena živim sa roditeljima koji me pomalo unistavaju, i postao sam lik na teret drustva. susjedi samo sto nekazu roditeljima pa kakav vam je to sin, zast ga držite, i te brije,prijatelja ni jednog, curu naravno da nemam, koja bi me htjela.!?! ovakvog...

i sada sam od 1.6. dobio posao koji vjerovatno necu znati raditi tako da ce me sprašiti u roku dan-dva sa tog posla. a jasno vam je da se roditeljima nemogu, i nesmijem(radi svog psihičkog zdravlja) vratiti. i onda vise nemam kuda!
sta bi vi na mom mjestu?
I ja sam takav valjda i još gori.
Ne vrijedi ti kukat ovdje nema smisla.

Ja neznam što ćeš ti poduzet, to ti odluči, ja znam što ću ja, moram jednom prijeći s riječi, koje svih ovih godina pričam, na djelo... Samo nikako da nađem vremena i hrabrosti za tu "promjenu"... Ali, treba se maknut s mrtve točke... Na ovaj ili onaj način!

Živio!

Zadnje uređivanje lupus_est : 10.05.2014. at 06:51.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 03:05   #288
Quote:
željkoc kaže: Pogledaj post
imam problem a nemam nikoga sa kim bih pričao. naime, ja sam lik koji se doslovno nigdje ne uklapa.imam 25g. nemam stalni posao, kad sta naleti, to radim, vecinu vremena živim sa roditeljima koji me pomalo unistavaju, i postao sam lik na teret drustva. susjedi samo sto nekazu roditeljima pa kakav vam je to sin, zast ga držite, i te brije,prijatelja ni jednog, curu naravno da nemam, koja bi me htjela.!?! ovakvog...

i sada sam od 1.6. dobio posao koji vjerovatno necu znati raditi tako da ce me sprašiti u roku dan-dva sa tog posla. a jasno vam je da se roditeljima nemogu, i nesmijem(radi svog psihičkog zdravlja) vratiti. i onda vise nemam kuda!
sta bi vi na mom mjestu?
ako si u zagrebu javi se pa se podružimo.

Potreban mi je wingman između ostalog. Na području zg-a....
JabukaUSlafroku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 15:43   #289
Talking oj

Quote:
željkoc kaže: Pogledaj post
i tu me ignorirate! sta da radim nakon 1.6.? to je bezizlazna situacija

misli na smrt..nemoze bit tolko lose tamo..u paklu il gdje vec..
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 16:05   #290
Gle, phonk, ovo nije dobar način rasprave, i ja sam katkad želim napisati nešto kaj je na rubu kartoniranja, ali se ipak suzdržim, odem na svježi zrak, ili slušam Huljića ili Vatrogasce, pa kasnije razmišljam prije nego kaj pišem.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 11:49   #291
E, a to je nezgodno, kad najednom neki se odsele, udju i brak i onfa kazu to famozno NEMAM VREMENA.

To je vecinom neistina.

Trebalo bi puno toga, ali kad se paralelno pocne raditi na nekoliko stvari, ponekad dolazi i do tog famoznog kolapsa.

Povremeno i imamo pravo okriviti druge.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 12:06   #292
Ne uklapam se i nemam vise ni potrebu za tim.
Samoca mi je ponekad dar u kojem uzivam punim plucima.
Okruzila sam se, u privatnom zivotu, jakim individualcima s kojima super funkcioniram.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 15:14   #293
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Ne uklapam se i nemam vise ni potrebu za tim.
Samoca mi je ponekad dar u kojem uzivam punim plucima.
Okruzila sam se, u privatnom zivotu, jakim individualcima s kojima super funkcioniram.
Kod individualaca je problem što su na različite načine individualci. Ja cijeli život tražim individualce i uvijek se sjebem. Uopće nismo slični, osim što smo individualci. Ja sam u sukobu i s masom i s individualcima, jer su ti individualci u totalno drugačijim fazonima.
isprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:22   #294
Quote:
isprika kaže: Pogledaj post
Kod individualaca je problem što su na različite načine individualci. Ja cijeli život tražim individualce i uvijek se sjebem. Uopće nismo slični, osim što smo individualci. Ja sam u sukobu i s masom i s individualcima, jer su ti individualci u totalno drugačijim fazonima.
Meni su individualci u najuzem krugu prijatelja.
Puno naucim o tudim pogledima na zivot, a opet svi imaju dovoljno slobode biti ono sto jesu bez da itko pokusava dominirati.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:36   #295
i meni su draže osobe od društva jer društvo traži pridruženost a ja na to nikad nisam spremna. jedino čemu sam se ikad pridružila su muž i dijete a to je došlo nekako prirodno. inače sam bliska s osobama, kako vi kažete individualcima, koji ne traže da im pripadam niti imaju potrebu pripadati meni, biti spojeni sa mnom. najveća prednost takvih odnosa i je u tome što smo različiti, u različitim fazonima, pa jedni drugima proširujemo svijetove. to nam i je, uz toplinu koju osjećamo kad smo zajedno, poanta druženja.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:34   #296
Ovak, nekak valja napimenuti da je kaos koji nastaje zbog onih koji ne zele pruzati priliku drugim ljudima i bez uopce nekakvog razloga.


Znaci oni koji odbacuju druge ljude zbpg toga jer je valjda im raste ego kada odbacuju druge zbog neznatnih gresaka.


Kakvo odbacivanje? Zasto? Na ovom planetu bi trebalo biti mjesta za svakoga, a ljudska dobrota bi trenbala vise dobiti na naglasku?

Jesu li sretniji tako da traze samo mane?


Zasto je nekako doslo do toga da se cak i na neki indirektan na cin podupire licemjernost?

Zasto neki uzimaju pravo na licemjernost?
I zasto to pravo korist na najlosiji moguci nacin?



Skrivanje je postalo poput neke ajmo rijeci ne treba takp samo zato jer se desava to da je postalo popularno gaziti druge.


I neki znaju govoriti da su nesnalazljivi ljudi vecinom zato sami krivi.

E pa tim nekima cu reci Niste u pravu.

Ne polazete pravo kritizirati ljude koji se bas i ne uspijevaju uklopiti.

To ne uspijevaju jer ne dobivaju dovoljno prilike i podrske.

Zar je tako tesko pruziti malo prilike i podrske?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:38   #297
Djelom smo si i sami krivi,jer smo naivni i vjerujemo svakome,a onda to oni jako iskoriste. Baš kao cura u Walk to remember.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:49   #298
Ja ne bih rekao da je u pitanju naivnost, vec optimizam i mozda prevelika ocwkivanja.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:56   #299
Ljudi, koji se nigdje ne uklapaju, su bolesni, ja imam jedan takav slucaj u obitelji, tesko njemu a i obitelji.
Azul1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 01:04   #300
Azul mislim da nemas pravo tako generizirati.

To kaj se nisu uspjeli uklopiti, a recimo da su ulozili podosta truda i jos k tomu da se povremeno se i cinilo da ce se uklopiti, ali ih onda se zna desiti da recimo samo dvije osobe koja se los nacin pocnu odnositi prema toj osobi i osoba gubi motivaciju.

Dakle, ne mora osoba uopce biti bolesna.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.